08.10.18, 08:15

Papież wzywa do modlitwy do św. Michała Archanioła przeciwko atakom diabła!!!

Ojciec Święty Franciszek ponownie wezwał wszystkich katolików do odmawiania w październiku różańca - i kończenia go dwiema ważnymi modlitwami. To ,,Pod Twoją obronę'' oraz ,,Święty Michale Archaniele''. W ten sposób wierni mają odpierać ataki diabła, który chce zniszczyć Kościół katolicki.

,,Ponawiam zachętę do odmawiania różańca każdego dnia października, kończąc go antyfoną "Pod Twoją obronę" i modlitwą do św. Michała Archanioła, aby odpierać ataki diabła, który chce podzielić Kościół'' - tymi słowy zwrócił się Papież Franciszek do wiernych zgromadzonych w niedzielę na placu św. Piotra na Watykanie po odmówieniu modlitwy ,,Anioł Pański''.

TEKST MODLITWY DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

TEKST POD TWOJĄ OBRONĘ

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosła-wiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem Swoim nas pojednaj, Synowi Swojemu nas polecaj, Swojemu Synowi nas oddawaj.