06.05.21, 08:30Screenshot Youtube

Patryk Jaki: To jedyny powód, dla którego ja i moje środowisko uważamy, że trzeba było głosować przeciw

Polska rzeczywiście ma otrzymać ok 160 miliardów euro. Bardzo ważne jest jak te środki są podzielone. Otóż przypomnę państwu, że tę największą część ok. 100 miliardów euro, to są środki, które Polska i tak by otrzymała. To jest fundusz spójności, środki w ramach budżetu siedmioletniego, które to środki Polsce się po prostu należą jako między innymi forma opłaty za dostęp do naszego rynku dużych firm z zachodu” – mówił Patryk Jaki w swoim filmie na Facebooku, w którym odnosi się do kwestii przyjęcia Funduszu Odbudowy.

Europoseł podkreślił, że kwestia dotyczyła tak naprawdę tylko tej drugiej części pieniędzy:

[…] to jest ten tak zwany Fundusz Odbudowy, to są te dodatkowe środki. Ta druga część, ok 60 miliardów euro podzielone na lata, to są środki, które mamy otrzymać w ramach pożyczki i dotacji. Mniej więcej 30 miliardów pożyczki i dwadzieścia kilka miliardów dotacji. I jedne i drugie pieniądze będziemy musieli oddać”.

Wskazał, że w zamian za te pieniądze:

[…] następuje tak zwane "uwspólnotowienie długu". Pierwszy raz w historii Unii”.

Jaki dalej stwierdza, że w ten sposób Polska ręczy za długi Grecji czy Hiszpanii na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat w przód. Dodał:

I to jest jedna rzecz dlaczego ja i moje środowisko uważamy, że trzeba było głosować przeciw”.

Wskazał również, że zła jest sytuacja, kiedy po raz pierwszy oddajemy kompetencje Unii Europejskiej, aby tworzyć podatki.

Cały film można obejrzeć poniżej:

dam/facebook,tysol.pl

Komentarze

SzaryCzłowiek2021.05.14 11:12
Pan Patryk Jaki to jedyny przyzwoity człowiek w PiS. Za wprowadzeniem paszportów kowidowych i zadłużeniem Polski na kolenje 170mld Euro głosowali min: Saryusz Wolski, Legutko, Tarczyski i...Beata Szydło. Lista zdrajców i zaprzańców jest jednak znacznie dłuzsza.
ukij2021.05.7 11:33
Morawi to przecież żyd, więc komu robi dobrze, Polsce ?
Kassandra Trojańska2021.05.7 8:09
Niestety i tym sposobem niemcom udało się wygrać III wojnę światową
Agnieszka2021.05.7 1:15
Proponuję zwolnić autora tego artykułu a szczególnie tytułu. To jest szok, że ktoś za to wziął kasę a nie chciało mu się 9 minut wysłuchać do końca i rzetelnie streścić lub nie był intelektualnie w stanie pojąć i wymienić wszystkie argumenty, które pan Jaki przytoczył bardzo jasno i prosto tłumacząc dlaczego SP była przeciw temu tzw. Funduszowi Odbudowy. Raptem jedynie załapał pierwszy argument, że Jaki i Solidarna Polska ma coś przeciw uwspólnotowieniu długu i koniec. A co gorsze udaje, że w tytuł wpisuje cytat z wypowiedzi europosła, gdy w rzeczywistości przekręca "to jest jeden powód" na to jest "JEDYBY powód" i wychodzi, że tylko problem jest w spłacaniu sługów Grecji, co akurat wobec innych wymienionych kosztów jest zagrożeniem drugorzędnym. Kim więc jest redaktor "dam" - LENIEM, niedorozwiniętym jeszcze intelektualnie przedszkolakiem bez umiejętności słuchania ze zrozumieniem i rzetelnego streszczenia czy zwykłą, podłą, zakłamaną gadziną, która chce nami manipulować, otumaniać, bo też jej pilno rozdrapać judaszowe srebrniki zdobyte kosztem Polski - choć można takie pieniądze (co Jaki też tłumaczy) zdobyć bez takich kosztów jak zdrada Polski???
Jawny2021.05.6 20:42
Środowisko cygana to wysypisko.
Anonim2021.05.6 19:37
Miękiszony właśnie odbywają pielgrzymkę na kolanach połączoną z całowaniem du.pska prezesa.
Jazzz2021.05.6 19:33
NAJWIĘKSZE PRETENSE MAM DO DZIENNIKARZY. To co w dosyć prosty sposób wytłumaczył pan Jaki, nie zostało wytłumaczone przez ludzi którzy są do tego powołani i za to biorą pieniądze. Przez dziennikarzy. Na prawicowych portalach nie ma takich wyliczeń. Rzadko się pisze konkretnie.
Agnieszka2021.05.7 9:42
To prawda. Jaki prosto to wytłumaczył a redaktorzyna "dam" z frondy nawet tego streścić nie potrafił. Raptem pierwszy argument zauważył a w tytule przekręcił słowa Jakiego (kłamiąc, że to cytat z niego) ogłaszając, że to JEDYNY (a nie JEDEN jak powiedział Jaki) powód, dla którego SP głosowała przeciw
Skrzypek na dachu2021.05.6 19:04
Brawo Pan Patryk Jaki bo Unijne FO i Polskie KPO to najnowsze FOZZ i Art B naszych czasow .
Tadeusz2021.05.6 18:48
Po Polsce rozlewa się fala kumoterstwa, kolesiostwa, nepotyzmu!!!!!! Czas z tym skończyć!!!!!!! Mafijne siatki PISu opętały nasz piękny kraj!!!!! Ich celem jest zniszczenie POLSKI!!! GONIĆ PIS!!!!
Apel2021.05.6 17:49
Anonimowi obłudnie „zatroskanemu” o budżet Polski. A to znasz? -- "Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem".
jle_ffm2021.05.6 17:31
Raport o Polsce w KPO dla Brukseli wygląda, jakby Mateuszowi pisała go opozycja. Ale diagnozę Polski stworzył sam rząd. I spełniło się - po 6 latach rządów podłej zmiany, Polska jest w ruinie.
ty cygański śmieciu i twoje środowisko z wysypiska2021.05.6 16:29
to zwykłe gówno
abc2021.05.6 16:02
Panie Jaki, a jak to się stało że SP złamała Konstytucję i nie głosowała za większością kwalifikowaną 2/3 - to jest bezprawie - albo 2/3 albo referendum - tak że ja uważam to głosowanie za nieważne i nie ma tu żadnego pokrętnego tłumaczenia.
Anonim2021.05.6 15:38
Kaczynski Witek Terlecki i Morawiecki wyzerowali Ziobre bardziej niz Miller. w Polsce nie ma prawdorzadnosci o czym Ziobro sam sie przekonal
B522021.05.6 16:20
a co jak powróci postkomuna to i powróci praworządność
Anonim2021.05.6 16:28
Nie wiem co masz na mysli mowiac postkomuna. PO lamala prawo choc mnie niz PiS , SLD ktore wprowadzalo do UE prawa nie lamalo ale tamto SLD juz nie istnieje bo zatonelo w teczowym bagnie.
Anonim2021.05.6 15:15
Cwaniaczek pokroju Czarneckiego i reszty bandy. Komuchy z krzyżami w zębach.
katolik2021.05.6 14:47
Jedno veto nic nie znaczy na tle waszej zgody na morderstwo lockdownowo- szczepionkowe Polaków. I tak jesteście niestety tacy sami jak SSPIS i wszyscy posłowie, bo 1-wszy test z lockdownu i szczepionek ,najważniejszy na początku nie zdaliście, ciagniecie i tak mega kłamstwo nazistowsko- masonskie. kiedyś Jaki cie podziwiałem, jako chodzącą prawdę, ale nie stanąleś po stronie prawdy. Jak byly głosowania, to opowiedzieliscie się za stworzeniem polskich obozów śmierci! Jedyne co mozecie zrobić, abym wam uwierzył TO wstać i powiedzieć: tak koronawirus to kłamstwo, chodzi przez lockdown, zakaz pójscia do diktora i szczepionki o zmniejsenie liczby Polaków. Jak obanarzysz masonsko- nazistowskie kłamstwo i prawdę powiecie, to uwierze, że jesteś uczciwym człowiekiem
Anonim2021.05.6 15:42
Nie podzielam pogladu na szczepionki ale co do reszty to zgoda. Przyjaciol poznaje sie w biedzie. Niemal caly sejm to zdrajcy.
katolik2021.05.6 19:45
rozumiem, ze nie zgadzasz się z pseudoszczepionkami, ale wyobraż sobie, ze jeśliby zachować sęę zroworozsądkowo, to wszystko powinno wygladać tak: 1. Ządnego lockdownu 2) normalna praca i szkoła 3) dostęp do doktora 4) nie urabianie medyków kasą 5) pseudoeksperci to nazisci nie lekarze 5) SSPIS wszedł w uklad z masonami i posłowie na ten układ poszli, realizuja program depopulacji przez pseudoszczepionki i zamordyzmu AGENDA 2030 i uwierz mi nie byłoby problemu, ale nazisto- masoni go stworzyli sztucznie i to jest prawda, Polacy nie wierzą, więc zaczną umierać w czasie, jak dotychczas z powodu wszystkich specjalnie ukartowanych zakazów.
Anonim2021.05.6 15:54
w Brazylii zmarlo mniej niz w Polsce, tak samo w USA, w Sztokholmie od roku nie ma zadnych nadprogramowych zgonow a w Halland gdzie Szwedzi zyja najdluzej nadmiarowo nie zmarl nikt w ogole choc covida jest od groma....... Ponadto Francja ma 3 razy mniej smierci niz Polska a murzyni srubuja im statystyki
katolik2021.05.6 19:48
polscy żydzi masono- naziści są gorliwymi wykonawcami zlecenia depopulacji i zamordyzmu
JaluKurek2021.05.14 11:52
Namordyzmu jak już.Partia Piasek i Szpadel.
Anonim2021.05.6 14:24
Szanowny Panie Patryku Jaki "spotkamy się" przy urnie wyborczej. Mam nadzieję że ostatni raz .
Piotr Nowak2021.05.6 14:14
Jaki nie tłumacz się głupio ! Panie Ziobro, pan jesteś gównem, które przylepiło się do łodzi ZP, i mówi płyniemy, ale my z SP nie będziemy wiosłować ! Pan chcesz kasować profity w rządzie, ale głosować chce pan tak samo jak zajoby z PO i Konfe ?! D. Trump powiedziałby panu: „ To tak nie działa w polityce panie Ziobro „ ! Czy wam, członkom SP nie jest wstyd za to, że odwróciliście się od Polaków, ale również od UE ?! Że upodobniliście się do tych z PO i Konfe ?! Pan, panie Ziobro jeszcze nie dorósł do polityki, bo zachowujesz się pan jak dziecko w piskownicy ! Panie Ziobro, pewne drzwi trzeba zamknąć, nie ze względu na odwet czy zemstę, ale te drzwi prowadzą pana już do nikąd !!! A zarem żadnych miejsc na listach wyborczych PIS-u w 2023 roku.
meru2021.05.6 14:04
Nie głosowaliście przeciw tchórze a wstrzymaliście się od głosu jesteście zwykłymi kłamcami próbującymi ugrać trochę narodowego elektoratu dla was w domyśle dla pis nie uda sie wam
bogdanus2021.05.6 13:50
Panie Jaki konkretne tłumaczenie jak zwykle spuźnione.
Skrzypek na dachu2021.05.6 13:25
Ludzie nie dajcie sie nabrac bo Rzad PiS strasznie sie wymija i stara sie ukrywac co tu jest grane . Brawo Pan Patryk Jaki . Kiedy byla debata nad Unijnym klamstwem funduszy odbudowy w Sejmie to najlepsze przemowienie wyglosil Pan Posel Krzysztof Bosak , ze za obiecanki gotowke i pozyczki na nastepne siedem lat , to Rzad PiS i lewica zgodzili sie na zaobowiazywania na ratowanie bankrutow eurowalutowej strefy przez bezsensowne pruzne i nieskuteczne dorzucanie gotowki Grekom Wlochom Hiszpanom i Portugalczykom i tym zadluzyli Polske na nastepne 37 lat , ale tez oddali prawo dla KE UE w sprawie nakladania podatkow i watow wenglowych cyfrowych klimatycznych dwutlenkowych szczepionkowych i skladki obowiazkowe solidarnosciowe na migrantow i tenczowych i 30tys euro mandaty dla niezaszczepionych ale to tez chyba na nastepne piec tysiecy lat . Brawo Konfederacja bo na takie glupoty to nikt o zdrowych zmyslach by nie chcial sie zgodzic .
Mene-Tekel-Peres2021.05.6 13:24
Niestety, został stworzony niebezpieczny precedens, bo godząc się na środki z Funduszu Odbudowy, oddajemy w ręce lewackich komisarzy UE potężne narzędzie władzy. Bez złudzeń: wykorzystają je skwapliwie, by nauczyć nas tego, co oni nazywają „praworządnością”. W ten sposób oddaliśmy prawo do urządzania naszego Polskiego Domu za miskę soczewicy.
Alojzy Cedzidło - chłopka i jestem kurwa obudzony!2021.05.6 13:11
Byłem wszą łonową na pisdzie Nadjeżny Krupskiej potem pluskwa w łóżku Stalina, szczurem na Titanicu ... Teraz mam dwie nogi i ręce, ale pozbawiony jestem mózgu. mam nadzieje, że pi erdolnie mnie autobus Rydzyka i w następnym życiu będę karaluchem w Białym Domu.
Figo Fago2021.05.6 13:28
Fajny jesteś buraczany najmito . Dzięki takim jak Ty dowiadujemy się co warta ta Fronda udając kulturalną , katolicką stronę . A ty udowodniłeś ,że moderatorem jest pan Burak .
Skrzypek na dachu2021.05.6 13:39
PiS gdzie prawde mowi . Bo nie w Sejmie .
Piotr Nowak2021.05.6 16:26
W ubikacji idioto !
nocna_chcica2021.05.6 13:35
Ty to nawet jaj nie masz!
katolik2021.05.6 12:51
może sypnie się plan masonsko- nazistowski SSPIS i pośłow osłów
katolicka deratyzacja Polski2021.05.6 12:45
Solidarna Polska okazala sie niesolidarna I niepolska,i dlatego wycofuje moje dla nich poparcie i sympatie. Gnojki w sensie politycznym poparly Budke,co za glupota !
Alojzy Cedzidło2021.05.6 12:43
Panie Jaki , tak pana szanuję a Pan nie traktuje nas poważnie . Czytam : " pokazał w swoim filmie ....." A w jakiej to koalicji z nami pan rządzi ?Nas Pan przekonuje ? Obiecuję ,że jeszcze dziś zawezwie pana Kaczyńskiego i uzgodnię to z nim dokładnie .Gowin ani Ziobry nie potrzebuję .Po wyborach i tak pójdą do swoich gmin.Na stanowiska Sołtysów.
B.2021.05.6 12:32
Panie Jaki, głosować przeciw, to znaczy rozbić Zjednoczona Prawicę i oddać rządy opozycji, bo taka była bardzo realna groźba. I głosować przeciw, jak chce 2% Polaków? Wam, ziobryści, "kury szcz...ć prowadzić, a nie robić polityke", że tak powiem za Piłsudskim. Tfu!!!
Jawny2021.05.6 10:40
Panie doktorze, czy da się odszczepić szczepionkę? Zaszczepili mnie podstępem (to miało być na powiększenie tego tam...) a teraz czuję, że ktoś mną steruje i zmusza do pisania nieprawomyślnych i błazenskich komentarzy na Frondzie. Co robić panie doktorze, co robić???
tretka2021.05.6 10:36
Zadłużą nas tak, że będziemy śpiewać , jak nam zagrają... O niepodległości to sobie Duda może gadać na przemówieniach, ale już nas sprzedali, to widać. Szczepionki wciskają ciemnemu ludkowi, bo tak im kazali. To widac gołym okiem. A amantadyna jest "be", bo się korporacjom Gatesa nie opłaca
katolik2021.05.6 12:33
duda , SSPIS ,posłowie to nazisto- masoni
katolicka deratyzacja Polski2021.05.6 12:47
AntykaTOLIK to wymozdzona Konfederacja Targowicka.
APEL2021.05.6 9:46
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkość. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, nie parodiujmy niniejszego apelu, jak jacyś mało inteligentni obłudnicy.
Apel2021.05.6 10:49
Anonim, jesteś jak ruska gorzałka: w 100% przewidywalny. Potrafisz parodiować. Jesteś jawnym potwierdzeniem tezy Hannah Arendt (kto jak kto, ale ty powinieneś znać taką…) o "banalności zła". Ciąg dalszy nastąpi. Oj, nastąpi!
Japa2021.05.6 12:33
Fajne te apele panie "APEL " . pisze poważnie . Tylko na co Pan liczy , wlepiając na każdej stronie .? Ja je poczytam z szacunkiem .Ale tylko tyle mogę .Inni mają je w nosie.
B.2021.05.6 12:35
Apel pomyleńca, czyli ble, ble, ble.....
Anonim2021.05.6 12:43
😁😁😁
Skrzypek na dachu2021.05.6 13:35
Pan Apel 11.49 ma racje , ze APEL 10.46 to trollisko bezbozne .
Ix Ypsilon2021.05.6 9:35
No, szanowni Rodacy? trzeba Wam jeszcze coś wyjaśniać? czy już wiecie, co wam zgotowano.
AAAtomek2021.05.6 9:35
Co jak co, ale Prezesław ich wyrxxxxchał.
AAAtomek2021.05.6 9:34
PiSLD. I Sekretarz Prezesław, zastępca Sasin
olo2021.05.6 9:21
pis plus poskomuna = pisbolszewia
katolicka deratyzacja Polski2021.05.6 12:48
Konfederacja to Federacja Rosyjska.
hehehe2021.05.6 9:17
Coś mi się widzi, że na polach bawełny już rosną pędy, z których owoców uprzędziem stryczki dla obecnie nam panujących :-) Okazuje się, że wydymali nas totalnie zabierając część wolności w zamian dając kredyt do spłacenia.
Dell2021.05.6 9:49
Żeby spłacać kredyt trzeba go najpierw wziąć. Na razie (jeśli Senat pozwoli na ratyfikacje Funduszu Odbudowy) zapewnimy sobie tylko MOŻLIWOŚĆ wystąpienia o pożyczki. Czy będą potrzebne, to będzie zależało od sytuacji gospodarczej.
Polexit2021.05.6 9:05
Brawo Pan Dr Patryk Jaki! Wiwat Solidarna Polska! Wiwat Pan Minister Zbigniew Ziobro!!!
Bernard2021.05.6 11:03
Niech Pan Patryk i Beata Kempa z S.P. , powiedzą jak głosowali wcześniej za systemem głosowania, normalny czy większościowy, wówczas będziemy wiedzieć czy będziemy bić im brawo.
Dariusz2021.05.6 8:53
Nic dodać ,nic ująć.
to2021.05.6 8:51
jakby powtórka z roku 1772 - początku zaborów Polski.
Anonim2021.05.6 8:45
Buhahhahahahhahahaa, 😁🤣😂🤣😁 "Ja i moje środowisko", czyli Miękiszony, juz nadstawiają konusowi dup.ska po tym jak ich kompletnie olał w trakcie posiedzenia sejmu.