01.03.19, 12:25screenshot TVP Info / Youtube - Salve TV

Patryk Jaki: Tomasz Komenda otrzyma pełną możliwą pomoc

 Jak już pisaliśmy, niesłusznie skazany za zabójstwo nastolatki w Miłoszycach w 1996 Tomasz Komenda jest obecnie w bardzo złym stanie psychicznym. Wspomniał o tym dziennikarz RMF FM w rozmowie z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim. Przeprowadzający wywiad mówił również o złej kondycji finansowej Komendy, a także spytał o to, czy przewidywana jest dla niego jakaś pomoc. Odpowiadając, Jaki stwierdził, że pokrzywdzony "otrzyma pełną możliwą pomoc... Na pewno będziemy też wnioskowali o to, żeby renta była wydłużona. Jest kontakt poprzez prawników z nim czy z jego adwokatami, aby udzielić mu wszelkiej możliwej pomocy - od pomocy psychologicznej i również, tam gdzie to jest możliwe, pomoc materialną”.

Wiceminister dodał też: „Przypominam, że postępowania karne toczą się tak, jak powinny się toczyć od samego początku, udało się znaleźć prawdziwych sprawców - prokuratura ich oskarżyła - a to ma bardzo duże znaczenie dla Tomasza Komendy, bo daje to mu szanse na większe odszkodowanie”.

Jak widać, nawet w takiej jednostkowej sprawie (podobnie jak w wielu innych) trzeba naprawiać błędy kiedyś rządzącego układu PO – PSL. Jeżeli dojdzie on znów do władzy (być może z resztą opozycji), te błędy będą się powtarzać.

 erl/RMF FM

Komentarze

v2019.03.1 17:15
wlasnie to jest cała Polska, sądownictwo, policja - syf totalny.Zniszczyli człowiekowi zycie i nikt nie odpowiada za to.
michu2019.03.1 14:28
O nim jest akurat głośno, a co z innymi niesłusznie skazanymi? Co z reformą sądownictwa?? Co z tymi, którzy go skazali??
Agnieszka2019.03.1 14:04
Wy sobie z człowieka kpin nie róbcie!!!! Na rencinie rzuconej jak ochłap i faszerowaniu psychotropami ten człowiek ma odbudować swoje życie?! Na tym człowiek bez traumy przeżyć nie może. I przede wszystkim to kto pozwolił, żeby on w staraniach o odszkodowanie wpadł w łapy Ćwiąkalskiego, w którego interesie (jako ministra sprawiedliwości z tamtego czasu) jest żeby wszystko pozamiatać pod dywan, nic nie zapłacić i nikogo za to z jego układu nie ukarać? To jest interes Ćwiąkalskiego, jego układu, ale i PiS-u (bo podobno Lech Kaczyński dał się w tą historię wkręcić), żeby zatkać Komendzie buzię. Świadkowie po kolei giną i jeszcze im ten chłopak do wykończenia został a jaki o rencinie i psychologach bredzi jakby sam do tej mafii należał albo kompletnym debilem był.... I gdzie chociażby natychmiastowa po wyjściu z więzienia pomoc tej ich Fundacji Sprawiedliwości? Koledzy na reklamach tylko maja zarobić/ Po to ją założyli, gdy facet do procesu może nie dożyc?
Luzifer2019.03.1 12:58
Dostanie, ale o tym nie bedzie decydowac jakis tam niJaki