31.12.19, 10:45

Paweł Jędrzejewski z FŻP: Arcybiskup Jędraszewski padł ofiarą fanatyzmu

"Media zrobiły z wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego „fake news”, prezentując ją wybiórczo, przypisując jej znaczenia, których w niej nie było, skrzętnie ukrywając drugą część wypowiedzi na temat ekologii, w której arcybiskup mówił o odpowiedzialności człowieka za dany mu świat" - pisze Paweł Jędrzejewski z "Forum Żydów Polskich".

 

"Na te zmanipulowane słowa arcybiskupa rzucili się jak sępy publicyści i politycy ze swoim nienawistnym przekazem. W konkurencji brutalnych ataków, na podium stanęli Paweł Rabiej („Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce„) i Agnieszka Holland („Jędraszewski to wyjątkowa kreatura") - wskazuje.

Jak pisze autor, w obronie abp. Jędraszewskiego winni stanąć polscy rabini.

"Gdyby świat był lepszy niż jest, rabini działający w Polsce wystąpiliby w obronie słów arcybiskupa, który stanął przecież po stronie nie tylko wartości chrześcijańskich, ale także podstawowych wartości judaizmu. Wprost to zresztą stwierdzając. Niestety świat nie jest aż tak dobry, rabini milczą, więc tylko ja to zrobię, wyłącznie we własnym imieniu – jako prowadzący dział „judaizm” na Forum Żydów Polskich od wielu lat oraz jako autor książek o judaizmie" - ocenił Jędrzejewski.

Następnie autor zacytował wypowiedź krakowskiego metropolity, który wskazał, że:

„Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie".

Z tym Jędrzejewski w pełni się zgadza.

"Tak. Racja. Jedną z absolutnie podstawowych idei judaizmu jest przeświadczenie o służebności świata Natury wobec człowieka. Było to rewolucyjną ideą wówczas, gdy politeistyczne religie uznawały Naturę za boga. Natura jako bóg to – według judaizmu – wielkie niebezpieczeństwo, bo Natura jest poza etyką, obca jest jej moralność i rządzi nią „prawo dżungli”. W świecie Natury rację ma silniejszy i wszyscy nawzajem się zjadają. Czyli na boga dla człowieka Natura się nie nadaje, bo nie uczyni go moralnie lepszym, ale gorszym" - pisze.

"Jednocześnie, co bardzo ważne, w judaizmie istnieje etyczna reguła, obecna w żydowskim prawie religijnym jako zasada „Bal Taszchit”, czyli „nie niszcz”. Świat został człowiekowi dany, ale nie po to, aby go niszczył, traktował rabunkowo, tylko żeby z niego mądrze korzystał, troszcząc się o jego trwanie" - dodaje publicysta.

Następnie zacytował kolejną wypowiedź arcybiskupa. Ten mówił:

"Jest bardzo wiele zła, które wpisane jest także w kulturę Zachodu, szczególnie od XVII w. Zwłaszcza od czasów Kartezjusza mamy do czynienia z napięciem między podmiotem a przedmiotem. I naraz właśnie uznano, że świat jest takim przedmiotem, który można bezkarnie wykorzystywać dla celów ekonomicznych, dla bogacenia się. Dokonano gwałtu na naturze ludzkiej, nie zważając na koszty, które się z tym wiążą, i ignorując zniszczenie tego dobra, jakim jest świat – dany człowiekowi jako istocie odpowiedzialnej za to, co otrzymał” (…) „Trzeba uszanować to Boże dzieło, jakie dał nam Pan Bóg, co nie jest zaraz związane z tym, że mamy ulegać tym ruchom ekologicznym".

I dodawał o ekologizmie:

"To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga".

Według Jędrzejewskiego ekologizm stał się tymczasem po prostu współczesną religią.

"Ja mogę powiedzieć znacznie ostrzej i dodać, że „ekologizm” stał się współczesną religią. Religia ta od wielu lat poszukuje swojej „apokalipsy”. Zlaicyzowane społeczeństwa desperacko wypatrują „wielkich idei”, aby wyładować w nich swój instynkt nadania życiu sensu i znalezienia religijności. Apokalipsa nadaje się do tego idealnie. Doskonale pamiętam czasy, gdy tą apokalipsą miało być „globalne oziębienie” (trudno zapomnieć okładki gazet z widokiem globu skutego lodem). Później zastąpiła je „dziura ozonowa”, po czym „przeludnienie”, następnie „globalne ocieplenie”, a obecnie są to „zmiany klimatyczne" - ocenia autor.

"W niektórych wizjach tych ostatnich niebezpieczeństw, jest całkiem sporo rzetelnej, nawet naukowej racji. Jednak problem stanowi fanatyzm. Kto nie staje karnie w szeregu i nie wykaże bezkrytycznego entuzjazmu dla idei i ruchu „ekologizmu”, jest oskarżany o bycie złymczłowiekiem, głupcem, wrogiem i bywa rzucany w ogień – na współczesny stos, przez współczesnych fanatyków" - zauważa.

"Dla tych nawiedzonych Greta Thurnberg jest najwyraźniej odpowiednikiem dwunastoletniego pastuszka – Stefana z Cloyes, którego świat potraktował nie mniej poważnie w roku 1212, gdy wezwał do fanatycznych krucjat dziecięcych. Greta Thurnberg jest realizacją takiego archetypu dziecięcej niewinności, której urokowi wszyscy ulegają. Idealizując Naturę, pogardzając Człowiekiem, oficjalnie odwołując się do nauki, ale w rzeczywistości poddając się pseudoreligijnemu natchnieniu" - przekonuje.
I kończy, pisząc:

"Niesłusznie zdemonizowany arcybiskup Jędraszewski stał się w zeszłym tygodniu jedną z ofiar tego ostro narastającego fanatyzmu".

els/forumzydowpolskichonline.org

Komentarze

pec2020.01.2 19:09
I taki chwiejny kieruje kościołem. Efekty widać i czuć.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.31 23:17
FUCK YOU, JĘDRASZEWSKI!
ja katolik2019.12.31 15:48
Widać na frondzie naocznie atak wszelkiej maści ludzi opętanych złem a nawet demonicznie, tak jak Chorche Bergolio, który głosi potworne herezję niszczące wiarę katolicką. Dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za biskupa z Krakowa Jędraszewskiego.
szalej Keller, życie ci się kończy szybko2019.12.31 15:43
„ ..moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,” - „Jako potomek niemieckich Żydów…” Tego jeszcze nie było; "praktycznie czystej krwi niemieckiej żyd". Kto tak o sobie napisał? 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫, 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 dodał sobie żeby nie być bardzo żydowski. A kim on jest? Jest oczywiście żydem który z tego powodu ma wielki kompleks niższości stąd jego idiotyczno-mitomańskie pseudonimy, że przypomnę "PolishPatriot" (jego ulubionym jest użycie "polaczki"), "Poliamorysta" (nie miał "doopy" od dekad), "Sarmata" ( to dobre, sarmata obrzezany), był "wikingiem" (niektórzy byli "obrzezani" po bitwie z Saxonami), i tak dalej. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 wyniósł z domu tzw. kompleks mamuśki która podglądał i się onanizował, potem robił to z siostrą - podglądał i "trzepał". Ostatecznie zakosztował dowdoopnego stosunku i smaku spermy. Oto kim jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤. Mieszka w norze postalinowskiej na Starych Bielanach, jeździ używana Hondą z ubiegłego millenium która kupił od jugola pod Berlinem. 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 po "40-letnim" pobycie w "australii" jest tak biegły w "angielskim" jak inny mitoman, Albert.
andrzejhahn32019.12.31 15:10
jedraszewski ty parszywa kreaturo koscielna...........kiedy wreszcie zdechniesz
anonim2019.12.31 13:10
100/100
Klapaucjusz2019.12.31 12:47
"Adam jest kimś kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę." A zatem kobieta w życiu Adama, to coś pośredniego pomiędzy niemym bydlęciem a człowiekiem? W okazji Nowego Roku życzę panom Jędraszewskiemu i Jędrzejewskiemu dołączenia do reszty ludzkości w 21-wieku.
Ciekawy2019.12.31 12:30
Nikt mu bzdetów nie kazał mowic
STOP kretynom!2019.12.31 12:39
hau hau hau! :)
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.31 12:10
Jędraszewski padł ofiarą swojego fanatyzmu! leczenie psychiatryczne tego biskupa jest wysoko zalecane...
STOP kretynom!2019.12.31 12:39
A ciebie już wyleczyli?
BieS2019.12.31 14:28
Jesteście zbyt prymitywni skoro wypuściliście to chore dziecko aby zaistnieć. Nieuk i prymityw może jedynie zarzucać fanatyzm a nawet "faszyzm" innym bo nic innego w chorym umyśle nie może się zrodzić pozytywnego. Powtarzane jak mantrę kalumnie są jedyną obroną chorego umysłu zresztą sowicie opłacanego przez bezwzględnych cwaniaków,
Ryszard Olejniczak2019.12.31 12:05
" Kto nie staje karnie w szeregu i nie wykaże bezkrytycznego entuzjazmu...." Przecież to jest klasyczny faszyzm. Skąd jest więc ten powszechny strach nazywania rzeczy po imieniu. Odzwyczajanie człowieka od wolności w imię jedynie słusznych idei nadawanych przez globalną faszystowską finansjerę jest koniecznym warunkiem neoniewolnictwa, które usiłuje ona wprowadzić. Faszystom z chrześcijaństwem, a szczególnie katolicyzmem, nigdy nie było po drodze. Nie można odeprzeć niebezpieczeństwa jeśli wcześniej się go nie trafnie nazwie. TO JEST NEOFASZYZM najgorszy z dotychczasowych bo ogólnoświatowy, w dodatku scementowany pazernością i strachem o już posiadane bogactwo. Jest ich zaledwie parę procent a posiadają 90% wszystkiego. Mącenie ludziom w głowie fanatyzmem, lewactwem, ekologizmem to woda na ich młyn. Hitlera też się bano nazwać po imieniu - i jak się skończyło. 5
marek2019.12.31 11:52
Nie od teraz wiadomo ze lewactwo to jeden wielki totalny syf. Kłamią, manipulują, zioną i żywią się nienawiścią do wszystkiego co tylko na minimetr odbiega od ich lewackiej zbrodniczej wizji świata i społeczeństwa. po prostu totalne dno i dziadostwo. Tyle reprezentuje sobą lewactwo. Ekscelencjo odwagi w głoszeniu prawdy! Bóg jest z Ekscelencją! I wypady tylko życzyć innym hierarchom takiej odwagi w głoszeniu prawdy i nie uleganiu chorej lewackiej tzw poprawności. Kiedyś Was hierarchowie Bóg rozliczy z tego czy byliście JEGO prawdziwymi żołnierzami czy "tuliliście się" do chorego, przegniłego i zbrodniczego lewactwa! Życie tutaj na ziemi jest cholernie krótkie żeby je zaprzepaścić dla lewackich chorych ideologii. Pamiętajmy o tym!
STANISLAW2019.12.31 11:34
Jak widzę zadanie Kościoła w Ekologii? - Nawoływać do ograniczenia nie ludzi, lecz przemysłu i konsumpcji w krajach bogatych, które przekraczają wszelkie normy przyzwoitości, a tylko dac sznsę krajom początkującym w rozwoju. Zachód coraz bardziej jawi się jako bezpośrednie połączenie żarłocznego gardziela z jelitem grubym, bowiem przemysłowcy, bogacze i rządy nawołują społeczeństwa do wzrostu konsumpcji, by czerpać zyski z obrotu pieniądza. I to cała nasza rzeczywistość. A tymczasem ekolodzy i ekologizmowcy nawołują nie do zalożenia kurków i zaworów u wejści i wyjście przewodów trawiennych, lecz do ograniczenia... ludzi. Juz w latach sześćdziesiątych ub. wieku dyskutowano konieczność ograniczonego rozwoju gospodarczego i doprowadzenia do postępu zerowego (w skali światowej) w produkcji. Teraz debile wołają:: "wymieniajcie samochody na nowe co najmniej co pięć lat, bo to służy budżetowi (państw i bogaczy!)!"
Bolek sikał do kropielnicy2019.12.31 11:33
Emocje opadną, lewackie pieski zachrypną od szczekania, Wyborcza spłynie w kiblu, a słowa niezłomnego metropolity przetrwają. Podobnie było gdy lewactwo pluło na Wyszyńskiego i Wojtyłę. Teraz ich zna świat, a tępak Gomułka leży pod głazem na Wojskowych Powązkach... szkoda gadania. Pamiętam komentarz kierownika szkoły podstawowej 91 w Nowej Hucie w 1968 r., Władysława Z., po liście biskupów polskich do niemieckich. "Chce kler wojny, to będzie ją miał". Wszystkich zatkało.
ZERRO2019.12.31 11:23
No i jest, pojawił się, lub narodził, z dawna oczekiwany, nowy WRÓG. Po Migrantach, Gender, LGBT mamy ... EKOLOGIZM.
Sebastian Lorenc2019.12.31 11:36
...i Gretę
STOP kretynom!2019.12.31 12:38
I was idioci.
katolik2019.12.31 11:17
gender to zaraza. lewactwo chce zabijać nienarodzonych pod pretekstem "dbania o środowisko". :(
Luzifer®2019.12.31 11:16
Darth Jedraszewski, naczelny szaman Ciemnej Strony Szatana ukrytego pod sutanna. Katolicka pacynka Pana Szatana, a owieczki biora to i lykaja jak pelikany i jeszcze to zlo bronia.
Ciemna Strona Szatana2019.12.31 12:42
Czekam na ciebie, mój ulubieńcu :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.12.31 11:07
Skoro prawactwo musi tłumaczyć "co Jędruś miał na myśli" tzn, że Jędruś przydomek "czarna zaraza" jest kretynem nawet w oczach prawactwa🤣
STOP kretynom!2019.12.31 12:36
Zamknij duupę.
Beno2019.12.31 11:06
Polska i Kościół potrzebuje takich biskupów i kapłanów jak Arcybp. Marek Jędraszewski. Brawo ks. Arcybiskupie, jesteśmy z Tobą. Poparcie od Rabinów w Polsce byłąoby dobre, ale przede wszystkim gdzie jest polski episkopat?
Nowy Rok2019.12.31 11:02
Dużo zdrowia i Pięknych Myśli nas oczyszczających Życzę Eminencji.
Marek212019.12.31 11:04
Eminencją na razie nie jest. I nie wiadomo czy będzie.
kira2019.12.31 12:08
I bardzo dobrze.....
Luzifer®2019.12.31 11:17
Eminencja? Toz to szuja pospolita. Szaman o parszywym jezyku niemilosiernym. Ku.rv.a czarna
Raph2019.12.31 10:57
Pozdrowienia dla kapłana niezłomnego abp. Jędraszewskiego.
STANISLAW2019.12.31 10:55
Nie, abp tylko nadrabia zaniedbania innych. I słusznie, ktoś powinien!