03.03.16, 10:28

Pawłowicz: Komisja Wenecka nie ma już moralnego prawa przesyłać Polsce jakichkolwiek "raportów"

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz na swoim Facebooku zamieściła krótki, ale jakże konkretny wpis dotyczący postawy Komisji Weneckiej odnośnie spraw polskich.

Pawłowicz napisała:

KOMISJA WENECKA po kompromitującym ją przecieku pokazującym jej polityczną stronniczość, NIE MA już MORALNEGO PRAWA przesyłać Polsce jakichkolwiek "raportów", "ocen" czy "uwag". Każdy "raport" będzie niewiarygodny.
Komisja niech dalej współpracuje - teraz już jawnie, bez skrywania - z Wyborczą. Polski proszę już do tego nie mieszać.
Za "współpracę" Komisji Weneckiej już dziękujemy.

hj/Facebook

Komentarze

anonim2016.03.3 11:17
Komu chce wciskać te brednie? Rząd PiS jest przecież źródłem przecieku. Po zapoznaniu się z projektem tylko oni mają interes w dyskredytacji KW. Dokument z projektem był zaszyfrowany i nie był dostępny osobom postronnym :-D
anonim2016.03.3 11:41
@ joao - spytam Cię odwrotnie - a dlaczego nie PIS?
anonim2016.03.3 11:45
@joao O, nie tylko PiS i pisowcy mają prawo do spiskowego myślenia. Wasza paranoja zatruła atmosferę polityczną w Polsce - ale na szczęście sami zbierzecie tego owoce (kogo wcześniej obchodził Rajmund, Wilhelm Świątkowski i TW Balbina).
anonim2016.03.3 11:55
unia brukselska Wszechpotężna Wielka Nierządnica Europejska niczym sfora wilków szczeka wyszczerzając kły omamiając błyskotkami złotym cielcem monetami nie ujawni planów ciemnych, jak zabije Polskę ludzi biednych oszukując zagrabiając niszcząc dobre obyczaje zdegraduje cały naród i położy ciężką łapę w samym sercu europy unia polskę rada zgnieść by zaśpiewać znaną pieśń nur fur deutch nur fur geld nur fur mason boga wróg zniszczyć chce Maryjny Lud tak by Polska nie istniała by się sama zatracała z mapy świata wymazała otwórz Polsko oczy dziś! na szatański uni zmysł.
anonim2016.03.3 11:58
Taaaa....przeciek z Komisji Wiedeńskiej...tylko zagorzałe pisiory w to mogą uwierzyć. Jaki interes w tym miałaby mieć KW. Za to nasza wspaniała partia rządząca jak najbardziej. Znowu okazja do jątrzenia, tworzenia teorii spiskowych itp.
anonim2016.03.3 12:05
Wbrew pozorom Pani Pawłowicz ma dużo racji. Obecnie w kulturze zachodniej prym przewodzenia maja środowiska socjal-liberalne niechętne władzom konserwatywno-chrześcijańskim. Zbadajcie życiorysy owej komisji weneckiej a będziecie wiedzieli czym się w swojej pracy będą kierować, zachowując pozory obiektywności.
anonim2016.03.3 12:11
@bogdanusn Rozumiem, że tylko osoby wywodzące się ze środowiska konserwatywno-chrześcijańskiego mogą być obiektywne w swojej ocenie. Delikatnie mówiąc dziwny ten Twój tok myślenia. Czyli obiektywizm konserwatywno-chrześcijański jest bardziej obiektywny niż obiektywizm socjal-libelarny. To ciekawe
anonim2016.03.3 12:46
Przeciek powstał w MSZ, po to, by takie autorytety jak Pawłowicz mogły teraz zwalić winę na komisję i próbować podważyć jej autorytet, a Waszczykowski obronić swój stołek. Prezes już pomrukuje że popełniono błędy. Tylko pisowskie lemingi mogą uwierzyć w przeciek z winy komisji, po co jej to.
anonim2016.03.3 13:23
@Agaga Nasze ludzkie poczynania wynikają z poglądów, kreują one naszą życiową postawę. A temat TK jest tematem politycznym a nie towarzyskim. Dla dwóch stron, czy to liberalnych czy konserwatywnych obiektywizm będzie inaczej spostrzegany. Najważniejsze jest w tym, jaka będzie ostatecznie interpretacja komisji weneckiej, czy uwzględni winę PO i PIS-u, czy zwali cała winę na PIS. Może zarówno wytłumaczyć PIS bo takie są akurat uwarunkowania polityczne, wszystko zależy od pociągających sznurkami. Gdy hipotetycznie zapytam cię, dlaczego postępujesz tak a nie inaczej, co mi odpowiesz, bo tak uważam, zatem dlaczego inni inaczej uważają. Dlatego Bóg uzbroił nas w rozum, wolność woli a co ważniejsze, abyśmy swoją postawę człowieka budowali na objawionej bożej prawdzie. Wówczas będziemy jednomyślni i nie będziemy błądzić w rozumowaniu. Dlatego dzisiaj jest tak duża różnica w spostrzeganiu obecnej rzeczywistości, gdyż dla jednych dana rzecz jest głupia dla innych jest mądra i na odwrót. Oczywiście w swojej wolności można przyjąć postawę buntowniczą opartą o przeświadczenie o swoją nieomylności lub opartą o wiarę w Boga.
anonim2016.03.3 14:59
Może kot Prezesa ma jakichś znajomych, których mógłby przedstawić Pani Profesor?
anonim2016.03.3 15:47
Przeciek jednoznaczne wskazuje na ścisłe związki Komisji Weneckiej z częścią sceny politycznej w Polsce - tą częścią z którą identyfikuje się GW.
anonim2016.03.3 18:12
Słusznie napisała Pawłowicz.
anonim2016.03.4 4:08
Rzad Polski powinien odrzucic raport i zignorowac cala sprawe jeszcze przed tym jak ten raport zostanie wyslany. Poprostu zglosic protest wraz z informacja, ze w zwiazku z brakiem tajnosci przedsiewziecia Komisja Wenecka nie wydaje sie wiarygodna i Polski Rzad nie bedzie mogl rozpatrzyc i zastosowac sie do wystawionego raportu. W zwiazku z tym nie zyczy sobie przesylania tegoz raportu wogole oraz wnioskowac o ukaranie osoby od ktorej byle jaki szmatlawiec otrzymal tajne informacje. To poprostu skandal. Trzeba skonczyc z ta zle pojeta demokracja i wziac sie za wszsytkich winnych tej sytuacji jaka w Polsce zwlaszcza po ostatnich osmiu latach istnieje. Pokazac szmatom, gdzie ich miejsce. Dosc wtracania sie w nasze polskie sprawy...dosc pozwalania na bluznierstwa i klamstwa. Wziac sie za szydercza watahe, ktora dazy do obalenia rzadu i nastepnego rozbioru naszego ukochanego kraju!!!
anonim2016.03.4 12:05
Baba bez chłopa dziczeje jak ziemia bez rolnika