07.08.19, 09:30screenshot Youtube

Pentagon ostrzega: ISIS odzyskuje siły

Pentagon ostrzega, że tak zwane Państwo Islamskie odzyskuje siły. Amerykanie informują, że ISIS zbudowało w Syrii i Iraku struktury konspiracyjne, ich liczebność może sięgać 18 tysięcy bojowników.

"Pomimo utraty terytorialnego »kalifatu« Państwo Islamskie, w ostatnim kwartale, utrwaliło swoje zdolności powstańcze w Iraku i odrodziło się w Syrii - czytamy w raporcie generalnego inspektora Departamentu Obrony Glenna Fine'a.

Według dokumentu, redukcja sił amerykańskich spowodowała osłabienie zdolności bojowych i wywiadowczych państw sojuszniczych w regionie. Islamscy radykałowie mają być szczególnie aktywni na terytoriach północnego Iraku, gdzie aktywnie wykorzystują polityczny chaos.

"Nierozwiązywalne wewnątrzkurdyjskie spory i przeciągający się konflikt Kurdów z irackim rządem, dotyczący bogatych w surowce terytoriów, pozwoliły bojownikom Państwa Islamskiego na przegrupowanie i odzyskanie zdolności bojowych" - informuje Glenn Fine. Dodaje, że pozycje radykałów w Iraku są znacznie silniejsze niż w Syrii.

Raport informuje również, że zamieszkiwany przez kilkadziesiąt tysięcy uchodźców obóz al-Hol w północnej Syrii jest całkowicie zinfiltrowany przez dżihadystów, którzy prowadzą na miejscu rekrutację.

W połowie grudnia prezydent Donald Trump podjął decyzję o wyprowadzeniu wojsk amerykańskich z Syrii. Jego doradcy przekonali go jednak, że realizacja zamierzeń powinna poczekać "na rozwój sytuacji na miejscu".

IAR - Polskie Radio

Komentarze

edi2019.08.7 17:45
NIESTETY ŚWIAT A ZWŁASZCZA EUROPA ODWRÓCIŁA SIĘ OD BOGA - jest niezdolna do PRZECIWSTAWIENIA SIĘ ZŁU/GRZECHOWI - widać to w uleganiu lewackiej, komunistycznej IDEOLOGII GENDER/LGBT - OSTATNIA DESKA RATUNKU TO RÓŻANIEC, w Polsce na różańcu codziennie modli się ok 2 mln. ludzi - JEST NADZIEJA ŻE POLSKA POZOSTANIE WIERNA JEZUSOWI !! DOŁĄCZ I TY !! WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Pawel2019.08.8 1:02
Edi" ! A skąd masz te dane, że tylko 2 mln modli się na Różańcu? ! Myślę, że więcej ! Weź pod uwagę Kólka Różańcowe w każdym Kościele, Krucjata Różańca Świętego, "Żywy Różaniec", akcja " Różaniec do Granic". Wiele osób też samotnie modli się w domu! Jest też "Nowenna Pompejańska" I wiele innych! Cieszy mnie to, ale może być jeszcze więcej ! Temu demon przypuścił na Polskę taki atak, bo tak bardzo nienawidzi Maryi i Modlitwy Różańcowej ! Wie ,że będzie całkowicie przez Nią pokonany Różańcem! Czytałem o tym!!
anonim2019.08.7 9:44
We wszystkich przepowiedniach odnośnie III Wojny Światowej oraz w tym co podobno napisał Albert Pike jest mowa o Islamie. Tak więc pewne jest, że oni siły odbudują, a gdzieś czytałem, że zjednoczą się pod wodzą Mahdiego i wówczas runą na Europę. Wszystkie proroctwa jednak wskazują, że Polska najmniej ucierpi więc rozsądnym jest aby nasi rodacy na obczyźnie obserwowali sytuację i w odpowiednim momencie dali dyla. Bo tam - na ziemi bezbożnej zginą.
rebeliant2019.08.7 9:42
Jakoś trzeba przygotować grunt pod konflikt z Iranem.