09.12.18, 16:51fot. screen youtube.com

Petru ogłosił listę ''do usunięcia''. Wstrzyma 500+!

"500 plus się nie sprawdziło! Demograficznie program 500 plus okazał się fiaskiem. (…) Program 500 plus nie pomaga tym, którzy chcą mieć dzieci, bo największą pomoc jest potrzebna dla tych, którzy mają pierwsze dziecko. (…) On wymaga korekty" - mówił Ryszard Petru na konwencji partii Teraz!

Przemówienie, jak to określono "ekonomisty, liberała, twórcy Nowoczesnej" skupiło się przede wszystkim na stworzeniu listy rzeczy, które trzeba zatrzymać bądź zniszczyć.

"Trzeba w końcu skończyć z węglem jako jedynym źródłem energii; Czas wprowadzić sektor prywatny do służby zdrowia; Zlikwidujemy zakaz handlu w niedzielę!; Trzeba będzie zlikwidować wszystkie podatki PiS-owskie!; Zlikwidujemy KRUS i przywileje emerytalne; Napiszemy kartę nauczyciela na nowo; zlikwidujemy abonament RTV; sprywatyzujemy większość spółek państwowych, aby nie były więcej obsadzane miernotami" - mówił Petru.

W zasadzie tylko raz, podczas całej wypowiedzi, padł konkretny polityczny pomysł. Niestety, kompletnie nierealny.

"Za rok od dzisiaj zgłosimy akces Polski do strefy euro. Bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków jest ściśle związane z Europą" - zapewnił Petru.

mor/PAP/Fronda.pl