02.04.15, 09:38Janusz Piechociński (fot. wikipedia)

Piechociński zaczyna kampanię przeciw Jürgenowi Rothowi

 - Ten dziennikarz specjalizuje się i pisze takie skandaliczne rzeczy… Mieliśmy czytelne informacje na temat tego, co działo się na pokładzie, w kokpicie - zapewniał Janusz Piechociński z PSL w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie tvn24. W ten sposób wicepremier odniósł się do ustaleń znanego niemieckiego dziennikarza śledczego Jürgena Rotha. Roth twierdzi, że posiada raport niemieckiego wywiadu BND, w którym napisano, że Tupolew z prezydentem na pokładzie został zniszczony przez wybuch, zamach przeprowadziła rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa, a służby specjalne Niemiec mają nazwisko winnego.

- 10 kwietnia powinien być refleksją, a nie kłótnią podlewaną tego typu spekulacjami! – grzmiał Piechociński. Przypomniał jednocześnie doniesienia o tym, że Amerykanie mają zapis rozmów prowadzonych na pokładzie samolotu.

- Niech Smoleńsk w realnym, prawnym i moralnym scenariuszu nie będzie elementem polsko-polskiego starcia! – wzywał wicepremier.

Piechociński mówił także o wyroku 3 lat pozbawienia wolności na Mariusza Kamińskiego. Lider PSL stwierdził, że wysokość kary go nie dziwi (jest ona trzykrotnie wyższa, niż żądał prokurator), ale przyznał, że niewłaściwe jest to, że nie skazano np. Czesława Kiszczaka.  

Słowa Piechocińskiego padły w programie na żywo. W omówieniu audycji na stronie Tvn24.pl pominięto zarówno sprawę Kamińskiego, jak i wątek Smoleńska.

KJ/Wpolityce.pl/Tvn24.pl

Komentarze

anonim2015.04.2 9:49
Piechociński przyspawany do koryta powie wszystko żeby żreć za nasze pieniądze. Podejrzewam, że własnej matki by się wyparł gdyby "trzeba było"
anonim2015.04.2 10:05
"Niech Smoleńsk w realnym, prawnym i moralnym scenariuszu nie będzie elementem polsko-polskiego starcia! – wzywał wicepremier." Ty smierdząca FSB-cka agenturo postsowiecka! Zaczyna się PALIĆ pod siedzeniem? ... (śmierdzący tchórz i kłamca) ceterum censeo "przekopaliśmy ziemię i przeszukaliśmy wszystko na metr w głąb" - Premier Skrobacz
anonim2015.04.2 10:29
Panta Rhei Twoja wiarygodność jako wiodącego idioty wzrasta z każdym wpisem na forum. ...
anonim2015.04.2 10:32
to są właśnie ludzie obsmarowani krwią zamordowanych w zamachu smoleńskim ...nędzne szuje WSI
anonim2015.04.2 12:22
cała ta PO -wska sitwa to KŁAMCY!!!
anonim2015.04.2 15:48
@Panta Rhei- A co? Czytałeś ten raport?