05.10.18, 18:12zdj. screen Youtube

Piechotą z Łodzi do Jerozolimy. Pokuta o. Szustaka

Ojciec Adam Szustak w filmie opublikowanym na kanale "Langusta na palmie" na Youtube zapowiedział samotną pieszą pielgrzymkę pokutną z Łodzi do Jerozolimy. 

Jest to odpowiedź na List Papieża Franciszka do Ludu Bożego z 20 sierpnia b.r. Ojciec Święty wzywa w nim do pokuty za grzechy Kościoła. 

"Dotarło to do mnie w Guadelupe, jeszcze zanim przeczytałem ten list, że ja sam potrzebuję pokuty za moją historię, za wszystko co się wydarzyło w moim życiu kapłańskim i osobistym. Odczuwam również mocną potrzebę pokuty za Kościół, którego jestem częścią"- poinformował zakonnik. Jak dodał, na pielgrzymkę wybierze się wiosną, prawdopodobnie w Wielkanoc. Ojciec Szustak wyruszy "tylko z namiotem i śpiworem, bez żadnych zabezpieczeń bytowych".

Na pielgrzymkę pokutną zgodził się już zakonny przełożony Szustaka. Dominikanim podkreślił, że informuje o tym publicznie wyłącznie dlatego, że jest osobą publiczną. Co więcej, zakonnik odwoła zaplanowane w tym czasie spotkania i rekolekcje, przez kilka miesięcy nie będzie też nagrywał vloga. 

yenn/Langusta na palmie (Youtube)