07.02.20, 08:10Screenshot Youtube

Pierwsza rocznica śmierci Jana Olszewskiego

Dziś pierwsza rocznica śmierci Jana Olszewskiego, premiera rządu w latach 1991-1992. Był on także doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w PRL-u. Zmarł w wieku 88 lat.

Premier Olszewski był patriotą i mężem stanu. Przyznał po latach, że w trakcie obejmowania urzędu premiera miał świadomość, że rzuca wyzwanie siłom politycznym, które nie godziły się na planowane zmiany.

Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji. Jednocześnie rozpoczął taki zdecydowany marsz na Zachód”

- mówił o Janie Olszewskim prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dodawał, że choć jego rząd trwał krótko, zdołał wiele zrobić dla Polski.

Dziś, w rocznicę śmieci premiera pierwszego niekomunistycznego rządu, na jego grobie na wojskowych Powązkach wiązanki kwiatów złożą przedstawiciele prezydenta, premiera i marszałka Sejmu, a o godzinie 19 w warszawskiej archikatedrze odprawiona zostanie w jego intencji Msza święta.

dam/ IAR - Polskie Radio

Komentarze

Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.02.7 8:53
Przypominam, że pan Jan Olszewski reprezentował Masonerię, więc nie mógł być tym, za kogo uważa go autor tej notki prasowej.
Chory Portier2020.02.7 9:45
Po pierwsze: Cały Szatan - w ukryciu rechocze z radości, że ktoś był w masonerii, ale jednocześnie to obłudnie wypomina. Po drugie: kłamiesz (jak twój pryncypał - Szatan). "Reprezentował masonerię". Olszewski był w masonerii, ale z nią zerwał. A po trzecie, wysil się na trochę więcej intelektu. Czytanie tych prymitywnych wypocin na jedno kopyto jest nudne.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.02.7 9:54
tak, tak! tłumaczenie typu: palił trawkę, ale się nie zaciągał.
Chory Portier2020.02.7 11:33
Co ma piernik do wiatraka? Jaka trawka? Facet był w masonerii, nie ukrywał tego, nie zaszedł wysoko, i chwała Bogu, zmądrzał i zerwał z tym (oni mówią: "był uśpiony"). A potem zrobił dużo dobrego broniąc opozycjonistów. Chciał zrobić porządek z UBekami w Sejmie, ale nec Hercules contra plures. Trzeba było ćwierć wieku, by tę hołotę ujarzmić. A jeszcze jazgoczą.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.02.7 11:57
Był uśpiony czyli gotowy do wybudzenia bo przecież reszta Masonerii nie śpi, czuwa i tylko czycha na Katolicyzm.
Chory Portier2020.02.7 16:56
Jeden "czycha", drugi czyha. To drugie bardzie niebezpieczne... Więc jestem spokojny.