06.09.21, 13:00Fot. screenshot - YouTube (Radio Białystok)

Pilna narada w ZPRE ws. kryzysu migracyjnego

Na wniosek szefa delegacji polskiego parlamentu Arkadiusza Mularczyka, w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (ZPRE) odbędzie się pilna debata na temat zwiększonej presji migracyjnej na granicy Polski, Litwy i Łotwy z Białorusią.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że w swoim piśmie do przewodniczącego ZPRE Rika Deamsa opisał mechanizm przerzucania nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przez reżim Łukaszenki.

- „Zwróciłem się z wnioskiem o pilną debatę w Radzie Europy, cieszę się, że decyzja zapadła dzisiaj na Posiedzeniu Biura Rady Europy i jest ona pozytywna, bo temat jest bardzo poważny, dotyczy on bezpośrednio co najmniej trzech, jeśli nie czterech krajów Rady Europy i może mieć konsekwencje dla pozostałych krajów RE. Problematyka budzi niepokój wielu przedstawicieli krajów Rady Europy”

- podkreślił.

kak/PAP

Komentarze

PILNE!!!2021.09.6 13:37
Po 11 ... cmok_wawelski frilans korespodent z fejk USA pisze w swej korespodencji: "Polacy, w czolowce imigrantow swiata. I wyjechali z tego padolu religijnego dobrobytu. 5 stow nie pomoglo zostac."
PILNE!!!2021.09.6 14:23
Proszę szanownej łajzy - proszę sobie wymyślić własny nick, dobrze?
PILNE!!!2021.09.6 13:29
Protestanckie kraje, do których Polacy gromadnie wyemigrowali kiedyś uciekając przed PRLem a później za kasą (hunowie polscy), kraje te mogły i nas potraktować tak, jak my teraz innych emigrantów traktujemy. Ale, taka już nasza cecha narodowa jest - zapominalskość
Anonim2021.09.6 13:16
/stp/ Łukaszenko dał przykład, jak się ujarzmia narody, na wypadek gdyby trzeba było po nie sięgnąć poza granice.