13.07.20, 08:14fot. TVP Info/zrzut ekranu

PILNE! PKW podaje nieoficjalne wyniki z 99.97 proc. obwodów

Dzisiaj o godz. 8.00 rano na konferencji prasowej przewodniczący PKW zaprezentował cząstkowe nieoficjalne wyniki wyborów z 27 222 obwodów z całkowitej liczby 27 231, a więc 99.97% obwodów.

Na Andrzeja Dudę głosowało 10 413 094, co stanowi 51.21 proc głosów.

Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 9 921 219, czyli 48.79 proc. głosów.

Frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 86.12 proc.

Jak podał przewodniczący PKW dane, które jeszcze spłyną z brakujących obwodów nie wpłyną znacząco na zmianę wyniku wyborów.

 

mp/tvp info

Komentarze

gosc2020.07.13 16:48
a mnie ciekawi KIEDY PKW PODA ILOSC GLOSOW NIEWAZNYCH Z DOKLADNOSCIA ile i gdzie WOJEWODZTWA,POWIATY,GMINY!!!zaczely sie porzadki juz antypolska stacja na kasie wsi zaczyna GENERALNIE TWORZYC INNA wiadome ze koncesja sie konczy i NARESZCIE POLSKA BEDZIE POLSKA ,nie bedzie manipulowania przekazami co sie dzieje w NASZEJ UMILOWANEJ OJCZYZNIE POLSCE!! juz idzie w stacji nazistowskorasistowskiej przekaz ze mlodzi od 18-29 glosowali na trzaskoskiego to dobry element a starzy ktorzy glosowali na prezydenta DUDE to juz powinni odejsc!!HALO,HALO!!! MOWIE DO MLODYCH ,wiec rozumiem ze 18 stka i idziecie na swoj garnuszek trzaskoski,tvn,kucharczyk ,jazdzewski,tusk,budka,nitras,kierwinski,holownia,i lewactwo WEZMA WAS NA UTYRZYMANIE DADZA WAM PRACE TAKA JAKA CHCECIE,DADZA WAM PO PROSTU WSZYSTKO!!doskonale nareszcie starzy rodzice ktorzy przezyli prl,ktorzy przezyli rzady sld-psl-po-psl niejednokrotnie szukajac pracy idac na czarno aby miec na wasze utrzymanie BEDA MOGLI SOBIE SPOKOJNIE ZYC I CIESZYC SIE ZAPRACOWANYMI PIENIEDZMI,bo nikt nigdzie nie powiedzial ze nalezy sie wam cos za nic!!zatem mlodzi 18-29 do roboty JUZ ZACZAC SZUKAC moze w hostelikach,tramwajach,na paradach i ww niemcach tam na szparagi albo sprzatac po gosciach angeli merkel!!
XD2020.07.13 15:47
Kiedy wschodnia ściana ogłosi niepodległość? Zróbcie to wreszcie i dajcie normalnym ludziom żyć.
Marek2020.07.13 14:52
Nie udało się bolszewii wspieranej przez pomiot hitlerowski przejąć prezydentury. BRAWO POLACY!
XD2020.07.13 15:48
Brawo Podkarpacie! Czas na Waszą niepodległość! XD
robczek 3.02020.07.13 14:17
nieudacznicy zamieszkujacy wsie, bez szkoly, dawni dzialacze PZPR WYBRALISCIE SOBIE PREZYDENTA NARÓD JANUSZY WYBRAL ANŻEJA NA WODZA ;] januszland górąąą!! grile rozpalamy, brzuchy piwne pasiemy!!! DUMA Z NARODU!!!! d... pa pińc stuf sprzedana ; ] ŻEGNAM!!
Pol2020.07.13 14:49
Własnie tacy jak wy nigdy nie wygrają bo potrafią tylko ubliżać , złorzeczyć i pluć jadem na innych.
cry baby cry2020.07.13 14:50
obciągaj i ŁYKAJ, ŁYKAJ i PRZEŁYKAJ w ciąże nie zajdziesz!
stan2020.07.13 15:15
Jakoś robaczku nie schowałeś się pod ziemię przed Januszami? Przecież blady strach padł na celebrycką "jelitę". Dawni PZPRowcy, Kodowcy, UBywatele - to właśnie wyborcy Trzaskowskiego. Zatrudnia przecież i sponsoruje różne TW. To jest środowisko i wyborcy całej totalnej, a może wiesz kim są współcześni Warszawiacy "wykształceni z dużych miast"? Nie wiesz? Poszukaj staranniej swoich korzeni, bo większość tzw. Warszawiaków to ludzie napływowi, którym stolica uderzyła do głowy i zapomnieli, skąd przyjechali.
katowicka kretynizacja polski2020.07.13 13:30
Jestem dumny z was - zwolennicy PiS. Boście najpiękniejszą częścią narodu polskiego. Najpiękniejszą, bo przechowujecie marzenia. Marzenia o Polsce: wielkiej, solidarnej, sprawiedliwej, prawej, uczciwej. Jesteście więc piękni, bo jesteście depozytariuszami tego co najcenniejsze - wielkiego marzenia, ideału, który jeśli zostanie stracony z oczu, to wszystko się rozpada, bo nie sposób budować życia wyłącznie na podstawie egoizmu i żądzy zysku.
Leszek2020.07.13 13:29
Dziękujemy panu, panie Trzaskowski i tej całej totalnej bandzie lewackiej PO. Pan jako nieudacznik w zarządzaniu Warszawą chciał być głową Państwa ?! To jakieś totalne nieporozumienie ! To jest improwizacja pajaca połączona z kłamstwami, a nie kampania wyborcza w pana wykonaniu, dzisiaj jest pan na krawędzi samokompromitacji ! Cała Polska zobaczyła, że wy z PO nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Pokazał pan Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazał pan po prostu swoje prawdziwe oblicze ! Źyczymy panu i wam PO-myleńcom spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym !
Anonim2020.07.13 14:10
Czy to przypadkiem nie pan deklarował, że pozostanie w domu i nie będzie głosował na Dudę?
Japa2020.07.13 22:29
Daleki jestem od negowania Pana oceny omf . Prezydenta . Tylko widzi Pan panie ,,Leszku' to ,że ktoś sobie wymyślił ,że w miejsce Kidajły stanie do boju reformator Warszawy to jeszcze nie jest dziwne .Dziwne jest to , przyjmują ,że ma Pan rację',że Polacy tego nie zauważyli . A tego normalny człowiek tylko głuchy i ślepy nie zauważył.
Pisbusters2020.07.13 13:28
Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski i wrzodami na du-pie naszej Ojczyzny ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Jezeli ci potrzebna asysta w eutanazji.2020.07.13 14:48
Chetnie pomage!
Piotr Nowak2020.07.13 13:26
WYGRALIŚMY! Andrzej Duda został prezydentem na II kadencję !!! SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE - NAJSZCZERSZE GRATULACJE, STAŁO SIĘ TO NA CO POLSKA CZEKAŁA PROSZĘ PRZYJĄĆ ŻYCZENIA WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI.WSZYSCY JESTEŚMY Z PANEM na kolejnych 5 lat !!! To wielki dzien dla Polski i Polakow. Wreszcie prawda odzyskuje znaczenie, wreszcie ludzie autentycznych wartosci odzyskuja godnosc. Jeszcze raz okazuje sie jak bardzo warto stawiac na moralnosc, uczciwosc, dobro. Mój Prezydent jako głowa Państwa polskiego i moja Pierwsza Dama na kolejne 5 lat w pałacu prezydenckim. Brawo ! BRAWO Polacy, i BRAWO mieszkańcy małych miasteczek i wsi ! Jesteście nadzieją Polski – naszej ojczyzny. Jesteśmy z was dumni.
Roman2020.07.13 12:58
Wyborcy Trzaskowskiego , grupa wiekowa 18-49 lat to rzekomo czlowieki z wyzszym wyksztalceniem . Tak ? A czy wiecie co jest warte polskie wyksztalcenie wyzsze na zachodzie a szczegolnie w USA ? Ci ludzie na zachodzie sprzataja obce posesje , wykonuja fizyczna prace bo to nie maja solidnej wiedzy . Chcecie dowodow ? Poczytajcie komentarze rektorow polskich uczelni to wam sie oczy otworza !!! . Nic dziwnego, ze z takim "magistrem" podoba im sie cwaniak Trzaskowski i jego zaplecze polityczne . Osobiscie zal mi tych ludzi .
AVI2020.07.13 13:41
Pełna zgoda!
Alojzy Cedzidło2020.07.13 18:43
A nie uważa pan Panie " Romanie " ,że to sukces Stalina i Hitlera . Wybili prawdziwe polskie elity , kształcili do 81 swoje a teraz mają żniwo . Myśli Pan ,że marny rzemieślnik wypuści dobry towar ? Myślę też , że nie wszyscy to ,,kadra '' PRL . tylko dlaczego tplerują psucie ich opinii przez kolegów ?
Japa2020.07.13 12:45
Uczeni ! Start ! Frekwencja w wyborach ponad 80 % . Dobrowolna . Za komucha wymuszona . Wydaje mi się , nie politykowi , że wyborcom nazwisko DUDA nie przeszkadzało nie decydowało o oddanym głosie. Ważne były Jego sukcesy , błędy , ale głównie przekonania . Wybory pokazały doskonale jacy jesteśmy Czy , jak to nazwał red. Ziemkiewicz jestesmy POLAKAMI czy POLCTWEM . Nie mam odwagi ani prawa do oceny ani dzielenia , ale rad bym poczytać uczciwą analizę tego tematu. . Rad bym poczytać badania na temat uczciwości , honoru , kultury naszych polityków . A i tego samego na temat ich adoratorów. Mozna też ,jak mi się wydaje postawić diagnozę na temat " osiągnięć " w wychowaniu młodzieży . Tej uprawnionej j do głosowania, Jest co analizować . No to uczeni do roboty .zwłaszcza ci których komuna nie wytępiła
Klapaucjusz2020.07.13 12:14
Pan Prezes teraz dopiero da Dudzie popalić. Kilka lat temu można było zobaczyć jak Duda z wyciągniętą ręką biegnie za klanem Kaczyńskich, aż wreszcie Prezes raczył podać mu dwa palce. Teraz, gdy Duda zaczyna ostanie 5 lat, to jeśli Prezes poda mu rękę to tylko do pocałowania. I nie sądzę, aby w 2-giej kadencji Duda wybił się na niezależność. Do tego trzeba mieć charakter a Duda stracił resztki moralnego kręgosłupa podczas kampanii wyborczej. Witamy w jednopartyjnej Polsce: PRL-bis abo raczej PRL-PiS!
Trzaska2020.07.13 12:35
Bardzo proszę o podanie konkretnych faktów, w przeciwnym razie proszę nie wpisywać się w niemiecką nagonkę na prezydenta Dudę któremu z racji tego że jest prezydentem należy się godny szacunek.Każda władza pochodzi z góry i ta ją będzie rozliczać. Ten Prezydent doskonale wie że komu wiele dano ,od tego wiele wymaga będą.
B-ba2020.07.13 12:36
Nigdy PAD nie biegał z wyciągniętą ręką; za to totalsi siedzą pod stołem w Brukseli, przymilają się, jak kto umie i chwytają łapczywie, co z tego stołu spadnie. A wg nich wybory prezydenta RP to konkurs na najlepszego żebraka do Unii.
karolina karolajn2020.07.13 13:24
taaaa...jasne.....czemu znowu dziś rano wyrzuciłeś tabletki za łóżko??? jak się dowie o tym mamusia to za karę przez tydzień nie będziesz mógł kota pogłaskać.. leki trzeba brać i basta!bez dyskusji! jedyna pochwała dla Ciebie za to ,że napisałeś Pan Prezes bo to rzeczywiście jest Pan Prezes. Z Wielkiej Litery. I za to dzięki:)
Dell2020.07.13 13:36
"PRL-bis abo raczej PRL-PiS" - "żarcik" z notatnika Borysa Budki? Jeśli nie, to się z nim podziel - to jego poziom.
Anonim2020.07.13 14:14
Budka do budki i odszczekać!
Elektor2020.07.13 12:12
Jest jeden plus wyboru A. Dudy. Przy okazji (mimo oszustw propagandy TVP) gratuluję wyboru, oby był Pan w tej drugiej kadencji bardziej za Polakami niz za PiS. Plus jest taki, że PiS ma dalej pełnię władzy. Wyjdzie z tego 8 lat! Nie zwalą na nikogo innego drożyzny, szokującego rozwoju biurokracji, bandyckiego prawa itd. Nie będą mogli powiedzieć "chcieliśmy dobrze, ale prezydent przeszkadzał". Biorą odpowiedzialność za wszystko. Ich następcy będą mieli do naprawy wszystko. Oby Konfederaci mieli większy udział w przyszłej władzy niż lewaki.
B-ba2020.07.13 12:32
Rozumiem, ze PiS to wg ciebie nie Polacy. A PiS rządzi bardzo dobrze, dlaczego PAD miałby z nim walczyć? Dlatego, że półgłówki dały się nabrać propagandzie antypis?
Dell2020.07.13 13:33
"Oby Konfederaci mieli większy udział w przyszłej władzy niż lewaki".-------O samodzielnej władzy nawet nie marzycie? Tylko z lewakami? Konfederacjo chciej Polski dla nas, nie dla kompradorów! A kompradorów w swoich szeregach pogoń na cztery wiatry!
stan2020.07.13 14:08
Konfederaci mają u mnie ogromną krechę i już nie dostaną mojego głosu nigdy. Jak można krzyczeć, że jest się za życiem i rodziną, a potem wybierać zamiast rodzina+ - LGBT+, jak można gardłować o mieniu bezspadkowym i pomimo zdecydowanej deklaracji Dudy, głosować na Trzaskowskiego, który wypowiada się za i oskarża Polaków za współudział w mordowaniu żydów. To jest nie do przyjęcia. Jak można obnosić się z patriotyzmem, a potem głosować na kogoś, kto o Marszu Niepodległości mówi "nie dla faszyzmu". Nigdy więcej Konfederacji. O mały włos Polska by przegrała, polskie inwestycje zahamowane (po co nam lotnisko - mamy w Berlinie; może po co nam gaz - mamy w Rosji?), a Polacy przypomnieliby biedę zgotowaną przez rządy PO-PSL i wyjazdy do Niemiec na szparagi, a do Wielkiej Brytanii - na zmywak. Polska wygrała i dzięki Bogu, a Konfederacja objawiła prawdziwą twarz - nie Polska, ale prywata partyjna. Dla mnie Konfederacja jest strasznym zawodem i koniec z zaufaniem dla takich "polityków".
Elektor2020.07.13 14:46
Wracaj do PiS. W życiu nie głosowałeś na Konfę, nie wierzę. Bo nic nie rozumiesz z jej idei. Kiedy rozleci się układ POPiS w to miejsce wejdą inne opcje. Stąd właśnie liczę na Konfę że będzie mieć większe poparcie niż lewaki, a nie koalicję z nimi.
stan2020.07.13 15:23
Właśnie głosowałem, wbrew rodzinie, stąd mój ogromny zawód, bo W "narodowcach" pokładałem nadzieję. Fakt, nigdy nie głosowałem na "Korwina" i nie żałuje tego, a teraz uważam Konfederację za nietrafiony pomysł. Pisałem, że nigdy nie byłem w PiS i PiS nie do końca mi odpowiada, więc nie mam dokąd wracać.
Japaładzy"2020.07.13 22:13
Elektorze " Drogi a nawet Kochany , jak by powiedział poseł Szczerba . O których to Konfederatach gwarzysz . Tych Bosaka czy tych Korwinowców . Tych co głosowali za Dudą , czy tych co za Trzaskalskim ?A tak najlepiej zabierz się za uzdrowienie Konfederatów aby byli mądrzejsi w tej ,,przyszłej władzy."
kacaraba2020.07.13 11:51
Jeszcze tylko trzeba strząsnąć resztki szarańczy ze zdrowego polskiego drzewa,dorżnąć watahę i walnąć gołą dechą po ryju lewacką hołotę
matis892020.07.13 11:39
To wina gejów sodomitów i lewackich feministek. Gdyby PO schowała ich w szafie na czas kampanii to jego wynik byłby lepszy. Bo sodomia wzbudza obrzydzenie i wielu ludzi i wstręt gdy mowa o pedofilskiej adopcji dzieci przez gejów.
B-ba2020.07.13 11:50
Żeby wygrać, musicie skuteczniej oszukiwać Polaków, to chcesz powiedzieć?
stan2020.07.13 11:56
Biedroń zdobył zaledwie 425 tys. głosów z koalicji 3 partii. Nawet wystawiający go na kandydata nie zagłosowali na na niego. Wniosek? LGBT+ nie cieszy się popularnością nawet wśród samych lewicowców, za to chętnie jest wykorzystywana jako pałka antytolerancji. Sodomici głosowali teraz na Trzaskowskiego. Trzaskowski nic nie uzyskał, cała totalna zagłosowała za swoim reprezentantem, niezależnie od barw. Duda - owszem, napracował się bardzo i to mu zaprocentowało dodatkowymi głosami. W każdym razie - wygrała Polska, a nie Niemcy i inne siły nieprzychylne Polsce. Szacunek dla wszystkich rodaków, myślących o dobru Polski.
Kibic2020.07.13 11:36
W meczu Polska Niemcy po ciężkim boju wygrała Polska.Trener niemieckiej reprezentacji Wolf tvn jest załamany.
Jahu2020.07.13 11:36
Ciesze się, że wygrała Polska Biało-czerwona, ale jednego żałuję.. nie zobaczę jak Rafaela spełnia obietnice i w pierwszym szeregu maszeruje w mundurku "faszysty" 🤣🤣🤣
Absmak2020.07.13 11:51
Teraz to Rafalala będzie maszerować, ale w tęczowych majtkach i w marsza dumy z tęczowych majtek.
Joanna2020.07.13 11:29
FREKWENCJA - 68,12 % (w tekście 86,12 % - przestawienie cyfr)
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 11:24
Wynik wyborów, nawet jeśli Duda wygrywa, to tylko o zaledwie o 1-2% i to jest jego porażka. Mamy kraj podzielony na pół jak nigdy po 89'. Wieś, małe miasteczka i starzy ludzie potrzebują pieniędzy i chcą tego co znają, są zastraszeni wyimaginowanym wrogiem, którego nie znają. Nie znają, więc Partia Prezesa stworzyła "Ideologię LGBT", "Gender" i przedstawia tak żeby stary człowiek zrozumiał – jako obcego najeźdźcę – Niemca, czy Ruska, komunistę, ubeka, bo tego wroga stary człowiek zna. Strach przed nieznanym jest potężny i widać jak społeczeństwo zamknięte w granicach swojej wsi boi się, że uśmiechnięty gej z warsztatu samochodowego będzie porywał chłopców i gwałcił w piwnicy. Trzaskowski z drugiej strony, obudził duże miasta i ludzi 18-49, którzy wiedzą, że żadnego wroga nie ma i nie potrzebują dostawać zasiłków, bo chciało im się uczyć. Zwiedzają świat, poznają inne kultury, które nie są ani gorsze, ani lepsze od naszej. Wiedzą, że grup społecznych nie można się bać, jedynie ludzi. Mądry człowiek wie, że wykształcenie ma ogromne znaczenie przy kształtowaniu się światopoglądu – zdobywana wiedza sprzyja rozumieniu świata, poznawanie innych kultur niweluje strach przed nieznanym, otwiera serce na ludzi o innych poglądach. Bez tego mamy jedynie motłoch ludzi z widłami i pochodniami, opluwającymi drugą połowę społeczeństwa, która finansuje ich zasiłki, z których mogą kupić nowe widły i nowe pochodnie.
Masz u mnie modlitwę2020.07.13 11:36
Wszyscy widzieli tą kulturę LGBT na ulicach - wszyscy widzieli tą kulturę niemiecką na okładce i w tym, jak szef szmatławca zwracał się do głowy państwa - wszyscy widzieli zachowanie Nitrasa, Frasyniuka, itp. To nie jest jakieś "nieznane" - to coś co Polacy widzieli i podjęli decyzje.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 11:52
Wszyscy widzieli też bruk lecący w kierunku mniejszości seksualnych i ludzi ich wspierających. Widzieliśmy też race na marszach niepodległości. W Warszawie strach wyjść na ulicę kiedy przechodzi tłum w kominiarkach. Czy wiesz ilu gejów i lesbijek mieszka w Twojej okolicy? Czy nie jest nią przypadkiem pani w piekarni, czy koleś w banku? Wszyscy obserwowaliśmy także środkowy palec w sejmie wymierzony w opozycję, wyzywanie od hołoty przez Prezesa, 10 lat dochodzenia do "prawdy", kryzys wokół TK, atak na niezawisłość sądów, atak na kobiety i ich zagrożone ciąże, protest młodych lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, niepełnosprawnych i rolników z martwą świnią włącznie, populizm, partyjniactwo, propagandę TVP rodem z Korei Północnej, socjalistyczne rozdawnictwo publicznych pieniędzy. Wszyscy pamiętamy o San Escobarze Waszczykowskiego, strefy wolne od LGBT, dehumanizacja i nazywanie ludzi zarazą jak w hitlerowskich Niemczech, wykluczenie całych grup społecznych. Tak, ludzie wybrali. Szkoda, że ci ludzie (po 50 roku życia, jak mówią sondaże) nie będą mieli możliwości zobaczyć do czego prowadzi skrajny konserwatyzm i nacjonalizm. To my – młodzi, będziemy mierzyć się z tym wyborem.
ole2020.07.13 12:06
Prawo nie zezwala na latanie w stroju Ewy i Adama po ulicach, narzucanie innym, w tym dzieciom - zboczonych zachowań, nie pozwala na szydzenie z religii, wiary i tradycji, a to są tylko niektóre przestępstwa mniejszości w Polsce, która postawiła sobie za cel - dominację swojej zdeprawowanej, bezbożnej, lewackiej ideologii nad większością narodu. I po tej haniebnej stronie stanęły liczne lewackie "elyty", głównie tzw. celebryci i pseudoartyści, z komunistycznym rodowodem.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 12:35
Chcesz powiedzieć, że rodziny z dziećmi w Białymstoku chodziły po ulicach nago? Nikt nie szydzi z religii a przynajmniej nie publicznie. Jeśli ktoś z kogoś szydzi to z polskiego KK który stoi ponad prawem i jest świętszy od papieża. Mniejszości z reguły nie chcą dominować a domagają się praw takich jak inni. Mówisz jak południowo-amerykański plantator bawełny – Murzyni przejmą kontrolę na światem jeśli im na to pozwolimy. Nie, nie przejmą, są mniejszością i chcą żyć tak jak my wszyscy. Demoralizacja natomiast następuje, kiedy się dzieciom tłumaczy że katolik jest lepszy od ateisty (notorycznie na Frondzie pojawiają się takie postulaty), że homoseksualista jest pedofilem, że ksiądz jest pedofilem. Demoralizacja to nauka dziecka nienawiści do nieznanego zamiast do krzywdy. Tym sposobem, dziecko ufa księdzu na plebanii, ale "pedała" w szkole skatuje i doprowadzi do samobójstwa. Nie jestem też żadną "elytą", jestem dziewczyną, która ma pieniądze na wakacje raz w roku, samochód, komputer i własne mieszkanie. Żadna ze mnie elita, ani nie mam w rodowodzie komunistycznych korzeni.
B-ba2020.07.13 12:48
Nikt nie szydzi z KK i religii? A msze w durszlaku na głowie widziałaś? A macice na feretronach widziałaś? A wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej na tęczowym tle widziałaś? A o wojującym wyznawcy LGBT, który pobił księdza, bo ten nie chciał mu dać ornatu do odprawiania bluźnierczej mszy, słyszałaś? O prowokacjach LGBT w kościołach też zapewne nic nie wiesz, a raczej udajesz, że nie wiesz. Do swojej charakterystyki zapomniałaś dodać, że jesteś niewierząca i uwielbiasz kłamać.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 13:10
Sama noszę torbę z matką boską częstochowską z tęczową flagą. I nie jest to żadna profanacja ani szydzenie z wiary tylko akt przypomnienia symbolu miłości do bliźniego z tym co reprezentuje sobą stanowisko KK w Polsce, co jest zaprzeczeniem miłości do bliźniego i stygmatyzacją konkretnej grupy społecznej. Torby i koszulki były wyrazem wsparcia dla mniejszości i odpowiedzą na ma wprowadzenie stref wolnych od LGBT, które bezpośrednio nawiązuje do stref wolnych od Żydów w hitlerowskich Niemczech oraz do określeń "Tęczowa zaraza" w stosunku do rodaków. Jeśli nie zrozumiałeś przesłania, Twoja rzecz. Nie każdy musi rozumieć sens karykaturalnego przedstawiania świata. Bronisz swojej religii, a innym na wolność wyznania nie pozwalasz? Dlaczego cudzą religię nazywasz szydzeniem z Twojej. Kościół Latającego Potwora Spaghetti powstał w 2005 roku i jest w wielu krajach legalnie działającą organizacją religijną. W Polsce pastafarianie są natomiast prześladowani przez katolików (jak widać z Twojej wypowiedzi). Facet, który pobił księdza powinien dostać zarzuty, ponieważ zaatakował drugiego człowieka. Prowokacje z jednej i drugiej strony są żałosne i nakręcają spiralę nienawiści jednych do drugich. Z czego katolików jest więcej więc mają większe możliwości sprawcze.
Anonim2020.07.13 13:40
Coraz bardziej się odsłaniasz, Matka Boża to jest nazwa własna i pisze się ją z dużej litery. A wierz sobie w Latającego Potwora Spaghetti i ubieraj się cała na tęczowo, ale od Matki Bożej Częstochowskiej - wara! Wymyślcie sobie własne świętości, ale wy chce szargać Boga, Chrystusa i Przenajświętszą Marię Pannę, parodiować msze i procesje. Jesteście podłymi bluźniercami po prostu. Naprawdę potrzebna jest modlitwa za ciebie o opamiętanie.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 13:48
Czyli nie zrozumiałeś na czym polega przedstawienie Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Nie wierzę w Latającego Potwora Spaghetti, tak samo jak nie wierzę w katolickiego Boga i nie muszę ubierać się na tęczowo, wystarczy mi mały gest wsparcia dla mniejszości – przyjaciół i rodaków, którzy boją się powiedzieć własnym rodzicom o swojej seksualności, bo stygmatyzacja społeczna jest tak duża. A wymyślanie świętości to historia katolicyzmu uczy i kolejne sobory XD
Lena2020.07.13 16:13
Twoje wypowiedzi są bardzo tendencyjne, zapomniałaś o ogromnej liczbie prześladowanych katolików. Poza tym zapewniam Cię, że jako wierząca katoliczka nie zionę nienawiścią do osób homoseksualnych, ale prócz wiary kieruję się rozumem i wiedzą. Akt seksualny osób homoseksualnych jest zwyczajnie nienaturalny, ponieważ odbyt służy do wydalania resztek przemiany materii i jego budowa jest tak skonstruowana, że pocieranie w dwóch kierunkach jest dla niego szkodliwe i chorobotwórcze. Dla tego uważam, że nie należy promować niezdrowego stylu życia. Ale jeszcze raz zapewniam Cię, że nie pogardzam żadną osobą homoseksualną, a wręcz bardzo im współczuję, że nie mogą stworzyć normalnej relacji z odmienną płcią i być wspólnymi rodzicami biologicznych dzieci.
XD2020.07.28 17:28
W jaki sposób prześladowani katolicy mają się do prześladowań innych grup społecznych? Wszędzie na świecie kogoś się prześladuje, w Polsce akurat tą grupą są homoseksualiści. Jeśli chodzi o Twoję wiedzę "naukową", to z definicji "akt seksualny" czy też raczej stosunek płciowy tylko u zwierząt jest sprawą wyłącznie prokreacji. Ludzie, w odróżnieniu od innych zwierząt (może poza delfinami) czerpią przyjemność z seksu i nie zawsze kończy się on zapłodnieniem. Skoro odbyt Twoim zdaniem służy do wydalania resztek to usta służą do odżywiania się, ale nie sądzę żebyś zdobyła przychylność panów stwierdzeniem, że seks oralny jest nienaturalny XD Po trzecie skąd Twoje przeświadczenie o tym że "nienaturalne" jest gorsze od "naturalnego"? W aptece też kupujesz tylko "naturalne" produkty? Czy może jesteś antyszczepionkowcem, bo szczepionki zupełnie nienaturalną drogą wprowadzają do organizmu antygeny. A skoro już jesteśmy przy sztucznym przedłużaniu ludzkiego życia – w świecie zwierząt (tak, człowiek też jest z biologicznego punktu widzenia zwierzęciem) warunkiem przetrwania gatunku jest eliminacja słabych genów i tym samym przekazywanie tych najbardziej wartościowych. Jesteś w stanie odnieść jakoś teorię ewolucji do ludzi? To jest dopiero nienaturalne, żebyśmy sami sobie kręcili bat z genów, które nie są w stanie przedłużać życia gatunku. I obawiam się że Twoje współczucie potrzebne jest tylko Tobie, bo dwaj geje mają lepsze życie seksualne niż Ty i do tego nie użerają się z niechcianymi ciążami. A tak btw. Powinniście chyba homoseksualizm wspierać: nie ma ciąży – nie ma aborcji! XD
Ninel2020.07.13 12:08
Mówisz o bruku? O broni bezsilnych, katowanych i poniżanych? O bruku przeciwko szwadronom policji z długą bronią, helikopterom z komandosami, szkolonym psom i samochodom opancerzonym za którymi kryje się, jak szczur, czworobok Aktywistów ZSMP, sory, LGBT?
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 12:37
Daj jakiś link do artykułu który czytałeś o szwadronach policji i komandosach w Białymstoku. Chętnie poczytam XD
a ja i tak się za cb pomodlę2020.07.13 12:12
żal mi ciebie człowieku otumaniony tvn-em i gw. To co piszesz, to stek wymyślonych przez lewackie media bzdur!
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 12:26
Nie czytuję GW i TVN-u. Mam wykształcenie, dobrą pracę i własny rozum. A czytuję głównie Frondę i nie wierzę własnym oczom jak można wierzyć w tą hitlerowską propagandę. Ale tak jak napisałam wyżej – strach jest potężnym narzędziem propagandowym, które od 2010 roku nakręca Kaczyński.
Anonim2020.07.13 13:08
No i widać teraz, kim jesteś, łgarzem i hejterem. Tylko ślepy na oboje oczu i bezrozumny człowiek może twierdzić, ze to Kaczyński nakręca nienawiść. Dzielenie Polaków rozpoczął na wielką skalę mściwy cynik tusk, kiedy w 2005 roku przegrał wybory na prezydenta RP. To on i jego cyngle zaszczuły Lecha Kaczyńskiego, doprowadziły do dzikiej nienawiści wobec PiS, nienawiści wzmożonej jeszcze po katastrofie smoleńskiej, do której nigdy by nie doszło, gdyby nie knowania tuska z putinem. Ta nienawiść spowodowała morderstwo Marka Rosiaka. I może wyjaśnisz, kogo boją się ludzie popierający PiS i Dudę? Nikogo się boją, owszem lękają się, że rzady totalsów doprowadzą do tego, ze RP stanie się polskojęzycznym landem, do czego prawie doszło za tuska. Boją się, ze za rzadów totalsów wrócą rozkradające Polskę mafie, że dalej będą zwijane posterunki i koleje, że wróci weekendowy samobójca, że za łapówki wyprzedadzą to, co zostało z majątku RP, że będziemy bić się w piersi za holokaust, że będziemy mieć setki tysięcy tzw. uchodźców i ich utrzymywać itd i itp. O to boją się wyborcy PiS, bo mają pamięć , oczy i rozum w przeciwieństwie do totalsów i lemingów.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 13:18
A czy wyborcy PiS pamiętają do czego prowadzi skrajny nacjonalizm i wykluczenie społeczne? Czy pamiętają getta, wagony towarowe, obozy pracy? Mam wrażenie, że o tym pamiętają tylko ci którzy to przeżyli i ich rodziny. Ludzie, którzy ukryli się przed wojną na swoich wsiach i kolaborowali teraz podnieśli głowy i mówią o jakimś majątku RP który im się należy, podczas gdy zesłani i rodziny ofiar próbują nie doprowadzić do kolejnego holokaustu – tym razem na mniejszościach, innowiercach i przeciwnikach Partii. Nie wiem w jakim świecie żyjesz, rozumiem że za PO było Ci źle, ale z tym rozumem to chyba przesadzasz. Żeby otworzyć oczy trzeba skończyć podstawówkę. A elektorat PiS niestety tego nie osiągnął.
Anonim2020.07.13 13:27
Jasne, przeciwstawianie się ideologii LGBT jest równoznaczne z uczestnictwem w holokauście! Widać, ze oprócz Frondy czytujesz blog Kasi Tusk. Naprawdę, nikczemne jest zrównywanie ofiar holokaustu z paradującymi po ulicach tęczowymi agresorami, których ochrania policja, żeby mogli bez przeszkód demonstrować swoje dziwactwa. Nie macie granic w nikczemności!!!
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 13:41
Czego nie rozumiesz w zwrocie "mniejszość seksualna domaga się podstawowych praw"? To że uważasz coś za dziwactwo nie znaczy, że jest to przestępstwo i należy to ścigać. Dla mnie dziwactwem jest modlitwa do Boga za zniszczenie "tęczowej zarazy", wygraną PiS czy o co tam jeszcze się modlicie. Gdzie modlitwa o wschodzie słońca? No i czemu zawracacie głowę Bogu w którego wierzycie, skoro On ma w tym czasie do wzniecenia paru pożarów w Tajdze, Australii i Amazonii, do zarażenia całe masy afrykańskich dzieci malarią, karania muzułmanów wojną domową, budowania murów na granicach stanów zjednoczonych, polewaniem matkom-alkoholiczkom w ciąży i zabijaniem dzieci chorych na raka.
Anonim2020.07.13 14:34
Nie walczysz z katolicyzmem, ani z KK tylko z własnymi prymitywnymi wyobrażeniami na ten temat. Przeczytaj na początek Katechizm Kościoła Katolickiego to dowiesz się wielu zaskakujacych dla siebie rzeczy, trudno rozmawiać z ignorantem. Nikt nie odmawia homo praw podstawowych, ale wy chcecie odmówić praw podstawowych dzieciom, które mają prawo do tego, żeby mieć matkę i ojca. Jeśli w zwiazku homo potrafią począć i urodzić dziecko, to niech je wychowują, a nie kradną cudze dzieci. Związek homo nie jest w stanie spełniać jednej z podstawowych funkcji małżeństwa - prokreacji i małżeństwem nigdy być nie może. A homo wstydzą się wyznać swoje sklonnosci rodzicom, ale nie wstydzą się urządzać parady na ulicach. Wielokrotnie homoseksualiści mowili, że parady LGBT i zaciekła walka teczowych po prostu im szkodzą. Wiekszość ludzi wcale nie chce zagladać innym do łóżka, ani manifestować seksu publicznie i to sa ludzie normalni. LGBT to ideologia, tak jak marksizm czy komunizm.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 14:45
Wyobraź sobie, że jak większość z nas jako dziecko odebrano mi wolność wyboru – polano mi wodą niemowlęcą głowę w symbolu chrztu i kazano chodzić do kościoła i na religię, jak wszystkim innym dzieciom. Dopiero kiedy zobaczyłam obłudę księży poznałam czym jest dysonans między nauką czegoś a przestrzeganiem tych nauk. I tak właśnie na katolickich korzeniach wyrósłszy jestem Polką, pomagam ludziom, zwierzętom, wspieram małe lokalne biznesy, udzielam się w akcjach charytatywnych i wspieram organizacje międzynarodowe niosące pomoc najbiedniejszym regionom świata. Ale Boga odrzuciłam. Okazało się, że nie jest mi potrzebny do bycia dobrym człowiekiem, a wręcz przeszkadza, bo wyklucza społecznie całe grupy ludzi. Twój Bóg nie jest miłością. Przykro mi.
???2020.07.13 15:31
Z powodu przegranej padło Ci na mózg?
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 15:40
Z powodu braku matury nie wykształciłeś mózgu? (też umiem pożartować) :D A tak serio – to do czego nawiązujesz swoim prowokacyjnym i zupełnie niemerytorycznym komentarzem?
Dell2020.07.13 13:52
"Żeby otworzyć oczy trzeba skończyć podstawówkę. A elektorat PiS niestety tego nie osiągnął". ----------------Dlaczego, większość z Was, "wykształconych" nie potrafi bez fałszywych uogólnień, pogardy i nienawiści? Jeśli jesteście "Elitą" to Wy macie obowiązek uczyć unikania pogardy i nienawiści. Zacznij od siebie. Będziesz bardziej wiarygodna jako nauczyciel "prostaczków".
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 14:05
Nie ja opieram kampanię polityczną na nienawiści wobec mniejszości. Uczę się od prezydenta.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 14:07
Nie ja jestem od tego żeby kogokolwiek uczyć a rodzice. Widać w ogromniej części zawiedli.
B-ba2020.07.13 14:41
Opamiętaj się kobieto! Żadnego normalnego człowieka NIE INTERESUJE, czy pani w piekarni jest lesbijką, albo pan w banku homo. To wy przejawiacie niezdrowe zainteresowania seksem i uwielbiacie zaglądać ludziom do łózka. Naprawdę normalni ludzie mają inne problemy niż to, z kim i jak sypia na przykład kierowca autobusu. Uwierz, świat nie kończy się na majtkach!
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 15:13
Wiesz kogo obchodzi orientacja seksualna? Ludzi którzy się kochają, a nie mogą żyć w legalnym związku przez Was – strażników katolickiej świętości rodziny. Wciąż nie wiem jak nadanie praw mniejszości seksualnej może być zagrożeniem dla rodziny. Jak związek dwojga kochających się ludzi może doprowadzić do upadku tradycji i kultury chrześcijańskiej. Może Ty mi powiesz? Ludzie nie wychodzą na ulicę, bo żeby iść na spacer tylko żeby coś zademonstrować i nie są to cycki. Na ulice wychodzą ludzie, którzy walczą o to co inni już mają.
B-Ba2020.07.13 11:49
Motłoch bez tradycji, bez narodu - TO WY! Nawet biało-czerwonych flag się wstydzicie, a waszą największą ambicją jest skuteczne żebractwo w UE, zależy wam na tym, żeby wybrać najskuteczniejszego żebraka, a potem pieniądze rozkraść. Autostrady i stadiony budowała PO najdroższe w Europie; wcale nie dlatego, ze takie dobre, ale po drodze trzeba było nakraść. Zbudowało w W-wie oczyszczalnię Czajka za 4mld, dofinansowaną z UNii, która do niczego się nie nadaje - spalarnia nie działa, nieczystości rozwozi się po całej Polsce; kilkadziesiąt razy do roku spuszczane są ścieki do Wisły, miliony litrów najgorszych ścieków spłynęły Wisłą do Bałtyku w wyniku awarii - to są przykłady rządów PO. Gdyby rządziła PO, już nie mielibyśmy LOT-u, a teraz przynosi zyski. Przestańcie bezczelnie łgać!
Izydor2020.07.13 12:06
Za kadencji Lecha Kaczyńskiego w Warszawie sobie te ścieki płyneły spokojnie każdego dnia I było cudnie bo ważniejsze były teczki w IPN. Także tak.
B-ba2020.07.13 12:30
To Lech Kaczyński zapoczątkował sprawę budowy prawdziwej oczyszczalni ścieków w Warszawie, przedtem ścieki były oczyszczane. ale nie wszystkie. "W roku 2005, a od roku 2002 prezydent Kaczyński piastował funkcję prezydenta m.st. Warszawy, przez te trzy lata do roku 2005 udało się uzyskać wszystkie pozwolenia środowiskowe, pozwolenia na budowę, a także decyzję podstawową ze strony Brukseli do tego, aby te dwa wielkie projekty inwestycyjne, czyli oczyszczalnia „Czajka” oraz budowa kolektora, tego, z którym teraz są problemy, mogła być zrealizowana. I to w 2005 roku udało się zrobić i to był wielki sukces. Dopiero później te dwa wielkie projekty pani Hanna Gronkiewicz-Waltz realizowała – powiedział minister Sałek. - Dzisiaj jest tak, że dłużej pozyskuje się dokumentację i przygotowania pod inwestycje, a krócej się buduje – dodał minister". Oczywiście Lech Kaczyński nie miał już wpływu na wybór wykonawcy i nie nadzorował budowy, co poskutkowalo tym, że 4 mld złotych wyrzucono w bloto, a raczej w szambo. Poczytaj sobie: https://wgospodarce.pl/wideo/67764-fakty-i-mity-na-temat-oczyszczalni-czajka
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 12:45
No i gdzie w tym wszystkim znajduje się Trzaskowski?
Izydor2020.07.13 15:25
Oczywiście to Lech Kaczyński który zakończył kadencję w roku 2005 podpisał w roku 2008 umowę na rozbudowę oczyszczalni. Tak to ma sens. W sumie jak ktoś łyka propagandę TVP to musi mieć ograniczoną umiejętność krytycznego myślenia.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 12:20
Gdzie wyczytałeś/aś, że "my" (rozumiem że chodzi o elektorat Trzaskowskiego, bo na PO nigdy nie głosowałam), wstydzimy się flagi? Ja wiem jak wygląda flaga, czym różni się od bandery, flagi statku czy zwykłego kibolskiego transparentu wylosowanego w paczce chipsów. Jakie skuteczne żebractwo w UE? Czy wiesz jakie dofinansowania zostały przeznaczone na rolnictwo, drogi, szkoły, centra edukacji, na małe biznesy, na odnawialne źródła energii dla prywatnych ludzi? Mówisz o budowie Czajki? Budowa rozpoczęła się w latach 70. a oddana do użytku została w 1991 roku. W 2012 została ponownie otwarta po przebudowie i dostosowaniu oczyszczalni do przepisów ochrony środowiska i kosztowało to 3,7 mld zł. Modernizacja rozpoczęła się w 2008 roku, a więc Lech Kaczyński był wtedy prezydentem, a Hanna Gronkiewicz-Waltz zasiadała w ratuszu m.st. Warszawy. Chcesz powiedzieć, że Trzaskowski jest odpowiedzialny za Czajkę? Za błędy popełnione przy budowie, czy może sam odkręcił kurek bo pomyślał, że fajnie będzie trochę szamba wylać do Wisły? Lot z kolei jest spółką państwową, która nie przynosząc dochodów powołała nowego prezesa który obciął już i tak tragicznie niskie pensje pilotom czym doprowadził do strajku, a zamroził podwyżki i tak tragicznie niskich zarobków pracowników płyty lotniska. Brawo. Spółka państwowa przynosi dochody kosztem pracowników. Jest powód do dumy.
Anonim2020.07.13 13:21
Oczywiście, głosując na trzaskowskiego, nie wiesz, że trzaskowski jest wice szefem PO i zastępcą tuska w jego grupie partyjnej w PE. Nie wiesz, że był szefem kampanii Gronkiewicz-Walz. Nie wiesz, ze był ministrem w rzadzie tuska i kopacz. Nie wiesz, że był europosłem PO, współautorem rezolucji przeciwko Polsce. Nie wiesz, że glosujac na trzaskowskiego, glosujesz na szyche partyjną PO. Nie rozśmieszaj!!!
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 14:03
Mam wybór między Dudą z PiS, którego Kaczyński wylansował zaraz po wejściu Polski do Unii i który zasłynął podpisywaniem każdej ustawy z ramienia PiS i odrzucaniem projektów obywatelskich sprzecznych z poglądami PiS. Który swoją prezydenturę naznaczył wykluczaniem kolejnych grup społecznych, pod którego rządami wybuchały strajki największej ilości grup zawodowych i którego kampanię prowadzi TVP, która teoretycznie jest telewizją publiczną a w praktyce wieczorne wiadomości emitują spot propagandowy Dudy rodem z Korei Pó nocnej. Trzaskowski, choć z PO, prezentuje poglądy które są bliskie mojemu sercu – moi przyjaciele po latach związków będą mogli wziąć ślub. Moje pieniądze nie trafią do patoli gdzie dzieci biegają umorusane błotem, a rodzice chleją na przystankach, tylko do NFZ, żeby moja babcia nie czekała do śmierci na badanie serca. 500+ jest w wielu miejscach potrzebne, ale nie dla każdego debila bez szkoły. Bo nie zgadzam się na to żeby nazywano mnie "szmatą" którą nie wiadomo kto [email protected] za to, że nie zgadzam się na przymusowe podtrzymywanie zagrożonej ciąży. A Ty? Czego chcesz od prezydenta? Żeby robił to co połowa Polków chce resztę mają w dudzie?
Anonim2020.07.13 14:13
W 2008 roku Lech Kaczyński był Prezydentem RP i już nie miał do czynienia z żadną oczyszczalnią w Warszawie. W latach 2003 - 2005, gdy był prezydentem Warszawy wystarał się o wszystkie pozwolenia, w tym z Unii na modernizację, a właściwie na budowę oczyszczalni, robiono też wstępne plany, ale rury przez Wisłę to późniejszy pomysł. Trzaskowski zwlekał z informacją o awarii, przekonywał, że nie ma żadnej katastrofy ekologicznej, że ścieki są oczyszczane tzn. ozonowane (specjaliści wiedza, jakie to "oczyszczanie"), na początku przekonywał, że żadnej pomocy rządu nie potrzebuje, a gdyby nie pomoc rządu mielibyśmy i Wisłę i Morze Bałtyckie zatrute na dziesiątki lat. To za trzaskowskiego z glodu zdechło kilkadziesiat kóz ma wyspie wiślanej, za która odpowiada magistrat. Co chwile pęka jakaś rura, najgorzej jak z gorąca wodą - ugotowal się psiak na Mokotowie i 6 psów policyjnych na Pradze. Tego nigdy nie było! Ale zamiast na modernizację, wydaje się pieniądze na odpoczynek na paletach pod rurami wydechowymi i na 666 tęczowych ławek - nie wątpię, ze tobie się to podoba. Także na szkolenia faszystowskich bojówek i na fundację pani gontarczyk-lange, groźnej agentki SB z czasów PRL. Co jeszcze robi się z pieniędzmi podatnikow w najbogatszym mieście w Polsce, dowiemy się, gdy warszawiacy wreszcie zmądrzeją. I jeszcze - miliony dziennie kosztuje wywóz nieczystosci w cała Polske z zepsutej spalarni Czajki. Z 58 obietnic w kampanii na prezydenta Warszawy trzaskowski zrealizował podobno 5. Ale nienawisc do PiS jest ślepa, popierajcie go dalej.
Anonim2020.07.13 14:32
Nie rozśmieszaj mnie. Paplesz o awarii Czajki jakbyś musiał mieszać łyżką w tym szambie. A przecież gardzisz Warszawą, prawda? Wymieniłam Ci kilka spraw na których mi zależy i których za PiSu i Dudy próżno wyglądać. Poza służbą zdrowia, związkami partnerskimi i nazywaniem mnie "szmatą", "elytą" i "warszawką" dodam do tego rozdział państwa od Kościoła, legalną aborcję, eutanazję na życzenie, edukację seksualną i darmowe środki zapobiegania ciąży. A Ty znów o oczyszczalni ścieków i to bez podania źródeł XD Specjaliści mówią też o katastrofalnych skutkach polityki energetycznej PiSu, Europa się z nas śmieje, UE śle upomnienia, świat kładzie krzyżyk na polską demokrację, Trybunał Praw Człowieka jeszcze nigdy nie miał tyle do roboty z polskimi skargami, a Ty o oczyszczalni ścieków. Jedyny powód dla którego nikt jeszcze nie udokumentował złodziejstwa PiSu jest taki, że w absolutnie każdym znaczącym miejscu znajduje się PiS. Dopiero kolejny rząd rozliczy PiS za te kradzieże (podobnie jak PiS rozliczył PO).
Olin2020.07.13 11:21
wycie poye..bów wspaniałe.... Wyjcie 8 krotni przegrańcy.... Start...
Nawet kilku liczb Marysia nie umie skopiować?2020.07.13 11:19
j.w.
już po wyborach2020.07.13 11:15
Na jakiś czas możesz zapomnieć o polityce i wrócić do tego co normalnie, na co dzień wypełnia i nadaje sens twojemu życiu.
Głowa do góry2020.07.13 10:53
Nitras - masz u mnie trąbkę i duużą kawe (czy co tam bierzesz na pobudzenie)
ciekawe kto w PO pierwszy poleci na szczaw2020.07.13 10:50
Tomczyk - po klęsce Kopacz ostał się jako kotlet w Pierdziolino; a może nawalony jak Messerschmitt Nitro Benzen; Szczerbaty ten " mam grać" - ale chyba ktoś z Nowoczesnej np Szłapka (nadaje się)
Mała162020.07.13 10:50
Poprawcie tą frekwencję. Przestawienie liczb.
AVI2020.07.13 10:50
Dzięki Bogu! Teraz trzeba będzie pracować nad tym, żeby zaczadzona nienawiścią prawie połowa Polaków odzyskała wzrok i rozum.
XD2020.07.13 11:28
Czas żeby połowa Polski, która nie ukończyła edukacji licealnej wreszcie zaczęła się uczyć XD Niech wiedza otworzy Wam oczy.
B-ba2020.07.13 12:00
POstkomunistyczne uczelnie skutecznie mieszają młodym ludziom w głowach, niestety. Większość kadry to karierowicze jeszcze z czasów PRL, intelektualne miernoty. A jest też tak, że wyższe wykształcenie w setkach tysięcy przypadków to w RP - fikcja! Uczelnie niepubliczne sprzedały tysiące dyplomów, po reformach uczelnie przyjmują wszystkich i dają dyplomy, aby tylko pracownicy mieli pracę. Tak naprawdę na wyższe wykształcenie zasluguje ok. 30% tych, co mają dyplomy. I te 30% głosuje na PAD.
XD2020.07.13 15:27
Poprawiasz sobie w ten sposób samopoczucie, lekceważąc i podważając ciężką pracę innych? XD To właśnie robi to pół Polski, które wstało z kolan. Buduje swoje ego umniejszając innym, zamiast samemu wziąć się za siebie. Głosując na Dudę z dumą pokazują, niczym Lichocka w sejmie, środkowy palec drugiej połowie Polski XD
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.07.13 10:49
A może i dobrze. Nich PiS porządzi trochę w kryzysie.
Urszula2020.07.13 10:54
To my dostaniemy po tyłku, Ekonomiści twierdzą, że PiS jest za słaby na nadchodzący kryzys i nie da rady. Kto tam jest w rządzie - przypadkowi ludzie. PiS nie ma kadr.
aaa2020.07.13 10:57
Odwrotnie trzymasz kartkę - Polska jest najlepsza w Unii, jest na pierwszym miejscu i to dzięki rządom PiSu.
Urszula2020.07.13 11:04
Aaaa, zapomniałam. Rzeczywiście lepiej zarabiamy niż Niemcy, mamy lepsza infrastrukturę i w ogóle wsie są jak niemieckie miasteczka na kolorowych widokówkach. :D
B-ba2020.07.13 11:37
Byłoby już dużo lepiej, gdyby nie złodziejskie rządy PO-PSL, gdyby nie rozkradanie polskiego majątku praktycznie od 1989 roku. A informacje o tym, że Polska najlepiej przechodzi przez kryzys, pochodzą z UE. W Polsce zmarło z powodu koronawirusa ok. 1.5 tys. ludzi, podczas, gdy w innych państwach europejskich liczba zgonów jest nieporównywalnie wyższa; w Francji prawie 30 tys, we Wloszech ponad 35 tys. zgonow, w Wielkiej Brytanii zmarło 43 tysiace osób!!! Umiesz liczyć? Jak śmiesz twierdzić, ze PiS źle rządzi i nie ma kadr? Oszukujecie ludzi, zadaniowani hejterzy; czarne nazywacie białym. Emerytury za PO wzrastały o 1 - 3 zł, a za PiS po kilkaset złotych najmniej. Zamrożone płace, stała gadka, że "piniędzy nie ma i nie będzie" to rządy PO + ukradzione pieniądze Polaków z OFE; a za PiS w końcu pomoc rodzinom z dziećmi, tak jest od dawna w UE, tam dzieci dostaja dużo więcej niz u nas, bo kraje bogatsze i nikt nie mówi tam o rozdawnictwie. Za PO było prawdziwe rozdawnictwo - pieniędzy cieżko zarobionych przez Polaków MAFIOM VAT I PALIWOWYM - ponad 50mld zł rocznie! Kłamiecie bezczelnie, wzbudzacie nienawiść i niestety wielu Polaków daje się nabrać i zmanipulować. Ale Bóg ma nas w swojej opiece; modlitwa ma wielką moc i dajemy radę kłamstwo i złą wolę pokonać. A ty się zastanów nad sobą, komu i czemu służysz? W jakim celu kłamiesz?
Agnieszka2020.07.13 11:22
W czym najlepsza? Konkretne przykłady poproszę.
B-ba2020.07.13 12:13
Proszę bardzo: Komisja Europejska 7 lipca zapowiedziała, że w Polsce PKB skurczy się w roku 2020 najmniej w UE. Poczytaj sobie, podaję link: https://forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/7766238,ke-pkb-polski-w-2020-r-skurczy-sie-o-46-proc-to-najmniej-w-calej-ue.html Totalsi szczycą się wykształceniem, a tak naprawdę to ostatnia ciemnota, która daje się latwo manipulować.
KIM?2020.07.13 12:13
a kim ty jesteś, że masz czelność czegoś-od-kogoś wymagać ???
Walter2020.07.13 10:49
Rządzący będą dalej poza kontrolą i zajmą się kontynuacją zawłaszczania państwa. Andrzej Duda dalej będzie łamał konstytucję (złamał art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190). Spółki skarbu państwa zarządzane przez stronników PiS-u i ich rodziny będą dalej doili budżet państwa. TVP będzie wymyślała kolejne pomówienia na polityków z opozycji i dezinformowała słuchaczy. Konstytucyjne zasady trójpodziału władzy i niezawisłości sądów będą dalej likwidowane. Niezależne media i samorządy będą zagrożone przez rządzących. Łamanie praworządności przez rządzących doprowadzi do zmniejszenia dotacji z Unii Europejskiej. Przyszłość naszego kraju widzę w czarnych kolorach.
AVI2020.07.13 11:08
Naprawdę tak myślisz, czy jesteś zadaniowany? Pamiętaj, że wybory Prezydenta RP to nie wybory najlepszego żebraka do Unii. Polska MUSI mieć własną podmiotowość, musi być bezpieczna. A w sprawie bezpieczeństwa PAD zrobił tak dużo, jak dotąd nikt. To dzięki niemu nie jesteśmy członkami NATO na papierze tylko, a mamy wojska NATO w Polsce. I mamy oddziały amerykańskie, co skutecznie odstrasza agresorów. Rząd PiS miał odwagę przeciwstawić się Rosji, co skutkuje 6 mld złotych odszkodowania od Gazpromu i nieprzedłużaniem umów, bo rzad PO-PSL "wynegocjował" z Rosją najwyższe ceny na gaz w Europie! Miał odwagę przeciwstawić się mafiom, co daje następne miliardy złotych w budżecie. A łamanie Konstytucji przez PAD to kłamstwa. To PO złamalo Konstytucję, kiedy wybrało dodatkowych sędziów do TK, kiedy ukradło Polakom ich oszczędności z OFE, a trzaskowski łamał Konstytucję, wprowadzając do szkół LGBT, bo Konstytucja mowi, że to rodzice mają prawo wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonananiami (art. 48). Chce tez łamać Konstytucję, bo mówił, ze jego marzeniem jest udzielanie ślubów homo, a Konstytucja mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Najgorsze są jednak bzdury o rozdawnictwie. Wszyscy, którzy byli za granica wiedzą, że w dawnych krajach UE wydaje się z budżetu wysokie sumy na wsparcie dzieci i ich rodziców; o wiele większe niż w Polsce. Jednym słowem - cały przekaz totalnej opozycji to wielkie ŁGARSTWO!!!
Jahu2020.07.13 11:20
Przestań oglądać tefałeny i czytać g wybiórcze a czarne zamieni się w prawdziwe kolory. Na początek zobacz sobie ile spółki SP zarobiły do budżetu za Peło a ile za Pis. a taką wypowiedź szefa celników dotyczącą czasów Pełowskich, że "paliw i Vatu mają nie ruszać" znasz?
wyborca2020.07.13 10:40
Tak ma być ! Niech żyje Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej ANDRZEJ DUDA ! Niech Go prowadzi Matka Boża-Królowa Polski !
...2020.07.13 10:39
Modlitwa różańcowa to potęga - zwyciężyła tęczowe lewactwo.
Jahu2020.07.13 10:38
Polska 2:0 Niemcy 👍✌✌✌✌
AAAtomek2020.07.13 10:54
Nigel Farage @Nigel_Farage Good to see a Eurosceptic win in Poland. 10:17 AM · 13 lip 2020
aaa2020.07.13 11:02
Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz - ciakawe jak się ma ten szwab co swoim chamstwem przyczynił się do porażki?
Sprawdź dane dotyczące eksportu2020.07.13 11:16
Bez Niemiec wasza gospodarka zdechłaby w trzy dni.
Anonim2020.07.13 10:31
Mamy już 34,1 % inteligencji polskiej /wyższe wykształcenie/ za Dudą. To ogromny potencjał, biorąc pod uwagę fakt, że prawie 100 % przedwojennej inteligencji wymordowali Niemcy, Rosjanie i żydowska UBecja, zaś po wojnie komunistyczne uczelnie kształciły w dużym stopniu hołotę z tytułem magistra, pozbawioną zasad moralnych i religijnych.
ToJa2020.07.13 10:34
Ty obszczymurku bez wykształcania glosowałeś na prawicowego Adriana.
ole2020.07.13 10:46
Keller idź wreszcie do egzorcysty.
Dell2020.07.13 10:48
Po to się kształciłeś żeby "sprawniej" lżyć? Kto wykładał pogardę w Szkole Wyższej, która Cię "ukształtowała"?
Urszula2020.07.13 10:57
Hamuj bo do tej wykształconej hołoty, dzisiaj zwanej inteligencją należą rodzice Dudy.
ole2020.07.13 11:43
W każdym środowisku ludzkim znajdą się ludzie przyzwoici, których żadna chora ideologia nie jest w stanie zdeprawować. Bez takich jednostek Polski już by dzisiaj nie było na mapach świata. I chwała za nich Najwyższemu Panu.
Karoling2020.07.13 10:39
To dobrze bo Polskość się odradza.Krew wylana w Smoleńsku nie poszła na marne.Rośnie nowe pokolenie .Niemcy się zapadają w gejowisko.Rosjanie mają już 20% muzułmanów .Chyba będziemy mieli chwilę oddechu od nich
karolina karolajn2020.07.13 10:29
jeszcze Polska nie zginęła,kiedy my żyjemy...:):):)
Robertes2020.07.13 10:27
Moi Kochani, "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..." Dzisiaj te słowa nabierają ponownie szczególnego znaczenia i wielkiej wartości, nieprawdaż? Jestem bardzo szczęśliwy, że Polska wygrała, bo Polska jest najważniejsza! Martwić może fakt, że blisko jedna trzecia z uprawnionych do głosowania woli sprzedać Polskę w obce ręce i prawdę mówiąc nie rozumiem, że z taką łatwością chce oddać to, za co ginęli nasi ojcowie i dziadowie, i co z takim trudem odzyskaliśmy po 150 latach niewoli, po czwartym zaborze faszystowsko-sowieckim z dalszymi tego konsekwencjami aż do wyprowadzenia wojsk ZSRR z Polski; wielka szkoda, że właśnie do tego podążają politycy PO-KO nieświadomie, czy co gorsza świadomie. Może teraz już nie pamięta się, co doprowadziło do pierwszego rozbioru Rzeczypospolitej, a ta historia jednak może się powtórzyć, choć teraz nie konno ale mustangami z 400-konnym silnikiem jeździmy. Jednak życzyłbym sobie i wszystkim Rodakom, żeby byli sobie braćmi, żebyśmy potrafili się do siebie uśmiechać i rozmawiać na temat jaka Polska ma być, a nie czyja. Na zakończenie chciałbym zwolennikom R. Trzaskowskiego powiedzieć tylko jedno; Trzaskowski bez wątpienia nie jest człowiekiem który łączy Polaków. Najlepiej świadczą o tym Jego czyny, zachowanie i słowa wypowiedziane w trakcie wieczoru wyborczego "Będziemy dalej walczyć." - ale z kim, z Polakami? Polska - nasza Ojczyzna potrzebuje dzisiaj i zawsze jedności, a nie podziałów. Bądźmy jednym wielkim Narodem! Wierzę, że damy radę i my zwykli (niezwykli Polscy obywatele) nie pozwolimy POlitykom więcej dzielić się. Jeszcze Polska nie zginęła...
AAAtomek2020.07.13 11:44
Nie kochany, Polska wczoraj pękła. Na dziesiątki lat.
Darek2020.07.13 12:01
Robertes dobry wpis . Polska zwyciężyła. Polska jest jedna w całej swojej większości obywateli która czuje Polskę . Propaganda i szczucie było niewyobrażalne wytrwaliśmy to. W roku 2015 otworzyło się okno zmian z którego Polska może wyjść zwycięsko. Wykorzystajmy to jak najdłużej.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 14:18
Wygrało dokładnie pół Polski. Chciałabym żeby drugie pół odłączyło się już od Kaczystanu i zostawiło Was – społeczeństwo starzejące się i niewykształcone z rozdawanymi komu popadnie pieniędzmi. Pół Polski właśnie wybrało, że chce żeby drugie pół finansowało wszystkie pomysły PiS i żadnych pomysłów opozycji. Żeby wszystkie projekty obywatelskie jednej połowy przechodziły, a drugiej połowy nie. Brawo. To się nazywa społeczeństwo obywatelskie.
Gryf2020.07.13 10:24
To nie my zwyciężyliśmy, tylko Maryja. To nie była walka polityczna, tylko duchowa. Teraz już nie przekonywujmy nieprzekonanych argumentami, bo oni ich nie przyjmą, tylko módlmy się o to, by Matka Boża uczyniła z Polski rzeczywiście Swoje Królestwo.
karolina karolajn2020.07.13 10:38
tak,ale rzeczywiste królestwo tworzą ludzie,więc niestety jesteśmy obciążeni balastem konieczności modlitwy za tych potworów w ludzkiej skórze(tuski,czaskoskie,nitrasy,...itd,itp)których czarne moce w takim natężeniu zobaczyliśmy przed wyborami. trudno w to uwierzyć ale ich też stworzył Bóg! a jeszcze trudniej sie za nich modlić. ja przynajmniej jeszcze nie umiem,bo odrzuca mnie sama myśl o nich
XD2020.07.13 15:35
Jak rozumiem modlitwę i tworzenie kościelnej wspólnoty, tak "czarne moce" i "potwory w ludzkiej skórze" to już się chyba kwalifikują się pod halucynacje... Brzemię zaiste to straszne, że Bóg tak Was wiernych wystawia na takie ciężkie próby – modlitwy za niewiernych, a niewierni mają to w dudzie XD
harry2020.07.13 10:23
Bardzo te ich zmartwione ryje w tych ich totalniackich szambach wyglądają dziś z rana żałośnie, wykrzywione nadal nienawiścią, poszarzałe. Normalnie zoombie! Ale trzeba na te szuje uważać, trzeba strząsnąć tę szarańczę ze zdrowego polskiego drzewa, trzeba dorżnąć tę watahę, jak trzeba to lać ją dechą! Pamiętacie "totalni" paranoicy kto takie wezwania formułował? Nie pamiętacie? To dlatego dziś macie takie poszarzałe z rozpaczy i wściekłości mordy, a to co dla was nieznośne - dopiero przed wami! Czyli choćby odideologizowanie uczelni wyższych, repolonizacja mediów, dalsze wzmocnienie pozycji polskiej rodziny, ochrona dzieci przed próbami molestowania seksualnego pod pozorem seks-edukacji i ukształtowania w ich świadomości od najmłodszych lat bez wiedzy rodziców patologicznych orientacji seksualnych, znaczne ograniczenie ideologii w działalności samorządów - to nie jest ich rola i zadania etc. I to wszystko należy robić już, teraz, bez jakiejkolwiek zwłoki.
kacaraba2020.07.13 10:21
A co na to Heńka Krzywonos?
WITWIT2020.07.13 10:19
Dlaczego u Trzaskowskiego nie widać biało-czerwonych flag....pytam tylko
Toni2020.07.13 10:38
Trzaskowski nigdy nie czuł się Polakiem, on mówił,że nawet wolał mysleć po francusku, niż po polsku. To typowy antypolak taki sam jakim był Tusk. Cała POKOmuna z Budki to sa zdrajcy i współczesna targowica.Im Polska była potrzebna do okradania i niszczenia polskości, tam sa wyrobniki antypolskie służące Niemcom i Rosji, krajom które na Polskę zawsze napadali i dziś by to samo chętnie robili gdyby tylko mogli.
Anonim2020.07.13 10:50
niestety,masz 100%racji
Dlatego, że dostaliście taki przekaz dnia2020.07.13 11:24
w smsie z Nowogrodzkiej.
Jerzy2020.07.13 10:13
Panie Prezesie, kolejny sukces pomimo gigantycznej walki dwóch tytanów o zwycięstwo czaskowskiego: gowina i szumowskiego. Mam nadzieję, że do dzisiejszego wieczora obaj się pożegnają z PiS. szumowski do więzienia, a gowin się się zajmie swym projektem - gigantyczną partią republikańska - pewnie z czaskowskim w zarządzie.
MT(*)2020.07.13 10:08
Piękny, choć bardzo ulotny dar dla Bożej Opatrzności i Maryi w 100-lecie polskiego zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku. Wówczas również było "o włos" ale jak wiele ów "włos" znaczył. Dziś jest podobnie.
kibic2020.07.13 10:06
Tęczowa zaraza pokonana !!!
Bogusław Linda2020.07.13 10:01
Po ogłoszeniu wyników wyborów: Trzask..........................i nawaliłem w portki.
Anonim2020.07.13 10:28
Nie ma się z czego cieszyć, bo teraz Wisłą popłyną jeszcze te zafajdane portki.
rozbieracz zepsutego mięsa partyjnego2020.07.13 9:57
rozpoczynamy prace nad truchłem PO
jula2020.07.13 9:46
Jest zwycięstwo. Wygrana w wyborach. Zacznie się jazgot i ujadanie trzeba mieć cojones, żeby umieć przegrywać. Bolszewicy nie znają słowa klęska wyborcza. Zarówno pojęcie demokratycznych wyborów jak i odrzucenie przez wyborców hi, hi hi, programu nie ma w ich katalogu.
man.of.Stagira2020.07.13 9:43
Quando sono solo sogno all'orizzonte e mancan le parole Sì lo so che non c'è luce in una stanza quando manca il sole Se non ci sei tu con me, con me Su le finestre Mostra a tutti il mio cuore che hai acceso Chiudi dentro me la luce che Hai incontrato per strada Time to say goodbye Paesi che non ho mai Veduto e vissuto con te Adesso sì, li vivrò, con te partirò Su navi per mari che, io lo so No, no, non esistono più It's time to say goodbye
Anonim2020.07.13 10:07
Andrea Bocelli - Con te partiro - tłumaczenie piosenki, teledysk na Tekstowo.pl https://www.tekstowo.pl/drukuj,andrea_bocelli,con_te_partiro.html 1/1 za tłumaczenie pięknie dziękujemy użytkownikowi tysia74 Con Te Partiro - Podążę Z Tobą Kiedy jestem sam i w marzeniach widzę horyzont słowa są zbędne. Tak wiem, nie ma światła w pokoju w którym nieobecne jest słońce, gdyż nie ma Ciebie ze mną, ze mną. W oknach pokaż wszystkim moje serce w którym zamknęłaś światło spotkane w drodze. Podążę z Tobą Do krajów, których nigdy nie widziałem i których nie poznałem, teraz z Tobą je poznam, Podążę z Tobą statkami poprzez morza, które wiem, że już nie, nie, nie istnieją, z Tobą je poznam . Kiedy jesteś daleko i w marzeniach widzę horyzont słowa są zbędne. Tak, wiem, że jesteś ze mną, ty, mój księżycu, jesteś tutaj ze mną, moje słońce, jesteś tutaj ze mną, ze mną, ze mną, ze mną Podążę z Tobą Do krajów, których nigdy nie widziałem i których nie poznałem, teraz z Tobą je poznam, Podążę z Tobą statkami poprzez morza, które wiem, że już nie, nie, nie istnieją, z Tobą je poznam . Podążę z Tobą Do krajów, których nigdy nie widziałem i których nie poznałem, teraz z Tobą je poznam, Podążę z Tobą statkami poprzez morza, które wiem, że już nie, nie, nie istnieją, z Tobą je poznam . Podążę z Tobą. Ja z Tobą.
kalinka2020.07.13 9:17
słychać sorosowskie wycie a to oznacza, że jest znakomicie
Ryszard2020.07.13 8:57
Ale już za Odrą tak, prawda? górnośląski hanysie? adolfina, seine mutter!
Górnośląski Hanys2020.07.13 8:49
Nic mnie nie łączy jako Ślązaka z Podkarpaciem, Podlasiem, Kielecczyzną i Małopolską. Moim dzieciom będę to codziennie przypominał. Kraj za Wisłą mnie nie obchodzi.
oficer LWP2020.07.13 8:59
nie kłam, 500+ z kraju nad Wisłą bierzesz, hanyska chciwość, tak bardzo chcesz się swoim niemieckim panom przypodobać, tak jak ukraińscy kapo w obozach chcieli się przypodobać SS
Górnośląski Hanys2020.07.13 9:09
Odpowiem ci krótko, gdyż jadę do firmy. Mało mnie będzie obchodziło co się będzie działo za Wisłą. Polska w obecnym kształcie się wczoraj skończyła.
oficer LWP2020.07.13 9:13
to służ wiernie, ty też mnie nie obchodzisz,
kgb2020.07.13 9:20
dziadek zaszczytną służbę wojskową odbył w Wermachcie?
Franz2020.07.13 9:26
Górnośląski Hanys, weź sie synek na wstrzimanie bo ci fest bije na dekel. Może beztoż, że piszesz po polsku to ci sie wszystko podupcylo
Urszula2020.07.13 11:02
Pisze po polsku bardzo poprawnie czego o tzw. Polakach powiedzieć nie można. Polacy to analfabeci. Ty ani po szlunsku nie poradzisz szkryflać ani po polsku. Taki jesteś nijaki, ale innych krytykujesz.
Wojtek Polak2020.07.13 9:22
ty nie jesteś hanys tylko folksdojcz, czerfono-tęczofy troll.
jula2020.07.13 9:47
Brak odwagi żeby sobie poprawić?
Plastuś2020.07.13 8:46
Prorocze Plastusie: https://www.youtube.com/watch?v=GJTV67TI0a0
Dell2020.07.13 10:32
Na szczęście prorocze. I jak zwykle urocze.
katolicka kretynizacja Poslki2020.07.13 8:45
To po cholerę tyle tutaj wyrzygałem antypolskiego jadu? Wszystko na nic! A już miałem przygotowane nowe bluzgi na PIS na wypadek wygranej Trzaskowskiego...
oficer LWP2020.07.13 8:56
nie będzie premii i będzie jeszcze bardziej wytężona praca za mniejsze pieniądze aby się przylizać sorosowskim mocodawcom, kolej rzeczy, żydowska loża masońska rytu szkockiego też z ciebie nie jest zadowolona a tu już będą konsekwencje, tak się starałeś całe guano zeżreć a tu zero efektu, trzeba karierę zaczynać od nowa,
jula2020.07.13 9:50
Można się zakrztusić, śmiertelnie.
Arek2020.07.13 8:43
Przybylem, zobaczyłem ,Bóg zwyciężył ,a ja razem z nim. Prezydent Polski Andrzej Duda!
Michał Jan2020.07.13 9:32
Moje podejrzenia, że dla pisowców prawdziwym Bogiem nie jest ten z Testamentów, ale Jarosław Kaczyński, okazują się słuszne.
jula2020.07.13 9:51
Nie bluźnij w moim imieniu.
Dell2020.07.13 10:04
I moim.
Precz z 🌈 zarazą!2020.07.13 8:41
Wybory 2020 Kto ratował zdechłą PO? – Rafał Trzaskowski. Kto zalał pół Polski fekaliami? – Rafał Trzaskowski. Kto do końca głosił wielkie zwycięstwo? – Rafał Trzaskowski. Kto pozował na największego twardziela? – Rafał Trzaskowski. Kto tak dzielnie piął się w górę w sondażach? – Rafał Trzaskowski. Kto (wg lewackiej prasy) wygrał debatę w TVN? – Rafał Trzaskowski. Kto jest etatowym pupilkiem „Gazety Wyborczej”?– Rafał Trzaskowski. Za kim to wzdychają podstarzałe histeryczki? – Za Rafałem Trzaskowskim. Kto miał najwięcej plakatów na parkanach miast i wsi? – Rafał Trzaskowski. Kto miał nieustanne poparcie celebrytów i lewackiej prasy? – Rafał Trzaskowski. Kto był najmocniejszy w gębie podczas spotkań z wyborcami? – Rafał Trzaskowski. Kto jest za Polską otwartą na Niemców, pedałów i terrorystów? – Rafał Trzaskowski. ……… A kto dostał najwięcej głosów w wyborach 2020 i został prezydentem Polski na druga kadencję? – Andrzej Duda.
Michał Jan2020.07.13 8:56
Kto ratował PO? Oczywiście p. Jarosław Kaczyński. Wystarczyło pozostawić tych samych kandydatów, co wcześniej. Ale wtedy kontrkandydat w 2. turze wygrałby z dużą przewagą, a i bez tych, którymi można straszyć pospólstwo długo by się nie porządziło.
jula2020.07.13 9:55
Siła złego na jednego. Na Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. (dla jasności bo wielu tu pokręconych logicznie. Mam postulat powyborczy: nauczanie logiki od III kasy szkoły podstawowej. Serio)
Dell2020.07.13 10:40
Zgadzam się. Dzieci myślą logicznie. Im wcześniej zdobędą podstawy tym większa szansa, że będą odporniejsze na marksistowską dialektykę. Choć znam, niestety i takich, którzy potrafią logicznie wnioskować tak długo jak długo to o czym myślą nie dotyczy "postępu". "Postęp" wyłącza im "obwody logiczne" i włącza "oświecone".
Glaudiusman2020.07.13 8:40
Tak, będą wycia, szlochy i kwiki elyty warszawki, celebrytów, dziennikarzy z tvn i gw. Gdzie jest to koryto ?
Zenek2020.07.13 8:39
Z badań wynika, że z głosów na Trzaskowskiego tylko 30% było zwolenników Trzaskowskiego a 70% było przeciw PIS. Tak gwoli informacji. :-)
Michał Jan2020.07.13 8:37
No i klawo. Przynajmniej będziemy mieli ogolonego prezydenta. A i kto wie, co w drugiej kadencji będzie robił. W każdym razie, w pierwszej, trochę kuksańców dostał i jest okazja się odegrać.
Max2020.07.13 8:36
Oj przez klika tygodni lewactwo będzie wyło, oj będzie wyło
Precz z 🌈 zarazą!2020.07.13 8:41
Będzie wyło, bo tyle tylko potrafią.
XD2020.07.13 16:04
Potrafiłam też zdać maturę, czego w zdecydowanej mierze nie można powiedzieć o statystycznym wyborcy PiS.
Marian2020.07.13 8:26
Zgroza!!!! Wyborcy którzy najwięcej korzystają z różnych"plusów" głosują na tych którzy im to zabiorą. Rząd powinien się nad tym poważnie zastanowić.
jako zajadły POplatfus2020.07.13 8:23
ogarnia mnie wielka Smuta, czuję się poniżony, mam depresję - idę do klubu biznesmena do małpiego gaju, gdzie z koleżkami TW,WSI walnę se Czar PGRu- a potem do TVN wygłosić Mamrotkę
Anonim2020.07.13 8:17
ściana wschodnia, zabobon i brak wykształcenia... elektorat budynia
Anonim2020.07.13 8:27
gdyby zamiast postawienia krzyżyka przy swoim kandydacie, należało wpisać w puste pole jego nazwiska, to ściana wschodnia oddawałaby puste karty do glosowania
Roman2020.07.13 8:39
Ściana wschodnia to przykład zdrowego mądrego myślenia. Nie zatrutego przez głupie mody, nowinki i zwykłą głupotę . Dzięki Bogu za tą wschodnią ścianę . Niech żyje Podkarpacie !!!!!
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 15:00
Niech żyje Podkarpacie z Jezusem w koronie, jego matką królową i Prezesem Kanclerzem. Ale sami sobie żyjcie dobra? Bez Warszawy, bez dużych miast i bez głupich mód i nowinek. Możecie nawet zachować Rzeczpospolitą Polską Podkarpacką, czy tam Wschodnią – Putin się ucieszy :) A miasta którymi gardzicie zostawcie w spokoju. Nie wyciągajcie łapek po cudze pieniądze – finansujcie sami swoje 500+, zapomogi, zasiłki i strefy wolne od LGBT. Możemy się tak umówić?
oficer LWP2020.07.13 9:06
i co? żopa boli? będzie bolała jeszcze bardziej, możesz się w tvn-nie lub w koszernej wypłakać, nie porównuj wszystkich do siebie, ściana wschodnia ma więcej godności niż ty sługusie niemieckiej opcji
andrew2020.07.13 9:19
Nawet z tym krzyżykiem bywają problemy. Sam wczoraj widziałem jak ktoś walczył z długopisem. Nie potrafił postawić krzyżyka bo długopis miał jeszcze zatyczkę. Zrobił awanturę komisji, ze próbują go oszukać.
Anonim2020.07.13 10:03
Anonim (z 8:27): "gdyby zamiast postawienia krzyżyka przy swoim kandydacie, należało wpisać w puste pole jego nazwiska, to ściana wschodnia oddawałaby puste karty do glosowania" Napisał to ktoś, kto w puste pole komentarza nie wpisał "nazwiska". Swojego "nazwiska". A na dodatek uważa, (że, w hipotetycznej, sytuacji, którą wymyślił żeby siać nienawiść) w puste pole przy kandydacie (liczba pojedyncza) należałoby wpisywać 'nazwiska' (liczba mnoga)... Niech żyje dostatek wykształcenia. Na którejkolwiek ścianie.
Anonim2020.07.13 10:22
Ja też, w puste pole, nie wpisałem swojego "nazwiska", ale ja jestem ciemnogrodzkim ciemniakiem.
Andrew2020.07.13 8:27
Takie właśnie pogardliwe komentarze pomagają wygrać Andrzejowi Dudzie. Nie jestem zabobonny, mam wykształcenie i głosuję na Prezydenta Dudę
BÓG JEST2020.07.13 8:32
Mieszkam w Podkowie Leśnej i nie pochodzę ze ściany wschodniej, kocham Jezusa i jestem katoliczką, mam doktorat i głosowałam na Andrzeja Dudę. Czy słyszeliście o tym, że od czasu II wojny światowej do chwili obecnej w Polsce przeprowadzono 40 milionów aborcji?
Nie chcę Twojej modlitwy2020.07.13 15:51
Czy możesz w kilku słowach powiedzieć dlaczego zagłosowałaś na Dudę?
Nimrodel2020.07.13 8:36
Spoko, pan Budka jeszcze liczy głosy!
Dell2020.07.13 10:10
Myślisz, że jeszcze mu jakieś, po kieszeniach, zostały?
oficer LWP2020.07.13 9:10
żopa boli tak jak po spotkaniu z Biedroniem czy mocniej?