28.02.20, 20:15

Piotr Pikuła: Bestialstwo Rewolucji Francuskiej zrodziło bolszewizm

Większość zna zapewne obraz tego wydarzenia dziejowego, jakim była rewolucja francuska. Jest to jednak obraz stworzony na użytek szkolny i można go włożyć między bajki. Został on stworzony przez zwycięzców, zgodnie z zasadą: zwycięzcy piszą historię. Jak w latach potęgi ZSRR próbowano zakłamać prawdę, tak o wiele wcześniej dokonali tego francuscy rewolucjoniści.


Rewolucja francuska słusznie uznawana jest przez wielu za moment narodzin nowoczesnej Europy. Wielką fikcją jest jednak idealistyczny obraz rewolty Francuzów, a wolność, równość, braterstwo znaczą właściwie tyle, co hasło z bramy obozu koncentracyjnego Auschwitz: praca czyni wolnym. Jaskrawe światło na zatrważające zbrodnie czasów mrocznego oświecenia rzucają fakty przedstawione przez prof. Grzegorza Kucharczyka w książce Czerwone karty Kościoła [G. Kucharczyk, Czerwone karty Kościoła, Radom 2004, s. 53 - 110].

Wiele dokumentów historycznych świadczy o przerażającym okrucieństwie rewolucjonistów, którzy za wszelką cenę zmuszali europejczyków do wolności. Okrucieństwo Francuzów w niczym nie ustępuje brutalności niemieckich hitlerowców i radzieckich komunistów. Francuzi nie posiadali jedynie tak zaawansowanych środków terroru, stąd ich przemysł śmierci rozwijał się nie na skalę fabryki, lecz manufaktury. Szczegóły bolesnej prawdy o rewolucji Francuzów odkryje przed nami lektura książki, do czego zachęcam w niniejszym omówieniu.

Ze względu na szeroki i gwałtowny oddźwięk wydarzeń rewolucyjnych w całej Europie, ich skutki możemy obserwować do dziś. Są to przede wszystkim owoce natury duchowej. Najpierw należy zauważyć i podkreślić ostry atak rewolucji na Boga wyznawanego w Kościele katolickim. Rewolucjoniści uznali, że człowiek jest centrum wszechświata, lecz ów antropocentryzm zaowocował eksterminacją ludzi nie podzielających tej opinii. Hipokryzja rewolucjonistów, tak dzisiaj oczywista, porwała do walki za prawa człowieka tysiące oszukanych ludzi. Wśród nich byli również Polacy.

Grzegorz Kucharczyk w swojej książce zwraca uwagę na prywatne interesy prowodyrów, zwłaszcza na walkę o władzę. Uświadamia, że wydarzenia rewolucyjne stały się mitem, którym zwycięzcy posłużyli się w celu zamydlenia oczu masom. Okazuje się bowiem, że wśród organizatorów rewolucji znajdują się antykatolicko nastawieni masoni oraz ludzie pokroju zwykłego zboczeńca – markiza de Sade. Znając satanistyczne korzenie masonów i takież upodobania de Sade, wiedząc o konsekwentnym zwalczaniu Kościoła katolickiego i otwartym wystąpieniu przeciw Bogu, uświadamiamy sobie prawdziwą genezę rewolucji Francuzów, którzy w swoim buncie epoki świateł stali się narzędziami Szatana. On przecież sam siebie podaje za anioła światłości (2 Kor 11,14). Dla ludzi wierzących w Jezusa Króla problem rewolucji francuskiej staje się w tym kontekście zupełnie jasny.

Celem rewolucji francuskiej było stworzenie nowego świata, świata bez Boga. Miał zrodzić się nowy człowiek. Nastąpiła ogólna reorganizacja dotychczasowych struktur, z kalendarzem włącznie. Okazuje się jednak, że zmiany w kalendarzu nie były tylko zmianami organizacyjnymi. Rewolucjoniści wystąpili przeciw kalendarzowi katolickiemu, w którym każdy dzień posiada swoich świętych patronów. Wystąpienie przeciw świętym, potwierdzone przez źródła, unaocznia nam protestancką mentalność rewolucjonistów. Wystąpienie przeciw niedzieli katolickiej miało wymazać z sumień Francuzów obowiązek świętowania dnia upamiętniającego zmartwychwstanie Jezusa, czyli zwycięstwo nad Szatanem.

W modelowaniu nowego człowieka i jego sumienia miała pomagać oświata, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady rewolucji. Fala spustoszenia duchowego przewaliła się przez Francję, a jej złowieszczy huk zawisł ponurym echem nad całą Europą i do dziś skutecznie zagłusza czysty głos prawdy.

Antykatolicka oświata nie wystarczyła rewolucjonistom. Podjęto się niszczenia i profanacji kościołów, zamienianych na obiekty użytku gospodarczego. Za tym satanicznym procederem postępowała machina eksterminacji katolików z księżmi na czele. Tysiące oddały życie za wiarę. Prześladowania księży obejmowały między innymi zakaz noszenia sutann i innych oznak pełnienia funkcji duchownego. Niestety, wielu sprzedało wiarę. Obok bohaterów byli też kolaboranci i zdrajcy.

Nie tylko księża oddawali życie za wiarę. Wiele osób świeckich i konsekrowanych za miłość do Boga i Kościoła zapłaciło najwyższą cenę. Wielu ginęło w sposób heroiczny za ukrywanie kapłanów, uczestnictwo w tajnych mszach i modlitwach, a męczennicy w godzinie śmierci wzywali imienia Chrystusa Króla.

Rewolucjoniści podnieśli rękę również na Stolicę Apostolską. W 1796 roku wojska republiki dowodzone przez młodego generała Napoleona Bonaparte zajęły Państwo Kościelne. Cios wymierzony Kościołowi miał doprowadzić między innymi do rozbicia sojuszu tronu i ołtarza. To wszystko wpłynęło znacznie na ukształtowanie mentalności wielu następnych pokoleń. Przez wydarzenia rewolucyjne francuscy zbrodniarze wydali Europę w szpony diabła i dziś z ogromnym bólem obserwujemy tego tragiczne skutki.

Na diabelski atak Niebiosa odpowiedziały licznymi znakami nadprzyrodzonymi, które mogli obserwować ludzie tamtej epoki. Grzegorz Kucharczyk wspomina o fakcie ożywania obrazów Matki Bożej. Działo się to w czasie, gdy rewolucyjny generał, Napoleon, nie chciał dopuścić do wyboru nowego papieża po śmierci Piusa VI, a później więził jego następcę, Piusa VII. Jest to ten sam cesarz i wódz, którego imię przywołujemy w polskim hymnie narodowym. Przykre a jednocześnie zastanawiające jest to, że w polskim hymnie narodowym za wzór zwycięzcy stawiamy sobie wroga Chrystusa i Kościoła.

Historyk w swojej książce podejmuje też próbę odkłamania biografii pary królewskiej zgładzonej przez rewolucjonistów. Śmierć króla Ludwika XVI i Marii Antoniny przedstawia jako męczeństwo ludzi przywiązanych do wiary i Kościoła. Ukazuje też, jak wielki nacisk położyli rewolucjoniści, aby parę królewską pozbawić czci i chwały oraz utrwalić na pokolenia ich fałszywy wizerunek tyranów i rozpustników.

Z kłamstw rewolucyjnych dobrze zdawali sobie sprawę Francuzi tamtego czasu, dlatego wielu oddało życie za prawdę. Do męczenników rewolucji francuskiej należeli mieszkańcy regionu znanego pod nazwą Wandea. Podnieśli oni broń przeciw rewolucji, lecz po licznych zwycięstwach ulegli w końcu przemocy silniejszego przeciwnika.

Wandea jest pomijana w szkolnym wykładzie rewolucji francuskiej, ponieważ ludziom o mentalności rewolucyjnej do dziś zależy, aby ukryć fakt, że rewolucja wywołała wojnę domową w samej Francji. Ale nie tylko to. Okazuje się bowiem, że Francuzi jako pierwsi w Europie wynaleźli nie tylko metodę wojny totalnej, ale byli ponadto wykonawcami pierwszego w Europie ludobójstwa. Zaplanowali bowiem i urządzili prawdziwą rzeź mieszkańców Wandei. Problem staje się bardziej zrozumiały, gdy przypomnimy sobie o głębokiej wierze w Jezusa mieszkańców tego regionu oraz ich przywiązaniu do Kościoła i króla.

Do opornych wobec szczytnych haseł rewolucji francuskiej należały nie tylko regiony Francji, takie jak Wandea, ale również inne państwa Europejskie: Belgia, Szwajcaria, oraz ludność Italii. To, co Francuzi oferowali innym jako zdobycz ich rewolucji, było często odrzucane z obrzydzeniem i z bronią w ręku. Narody nastawione niechętnie wobec osiągnięć rewolucji były jednak brutalnie pacyfikowane przez rewolucyjną armię.

Przypominanie tych wydarzeń ma ogromne znaczenie dla zrozumienia obecnej sytuacji w Polsce, w Europie i na świecie. Wydarzenie, które miały miejsce we Francji u schyłku XVIII wieku powinny być dla nas przestrogą, do czego może doprowadzić rozpanoszenie się masonerii i reprezentowanej przez nią ideologii. Natomiast przykłady mężnych córek i synów Kościoła powinny mobilizować nas do wytężonej pracy na rzecz rozwoju Królestwa Jezusa w naszej Ojczyźnie.

Piotr Pikuła

intronizacja.pl

Komentarze

Oglada - Psy 3 w imie zasad (2020) 2020.03.1 12:27
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
maggy2020.02.29 18:57
"Do katolikow" 28.2.20 21.24 Co to za stos bzdur ?? !!
Oglada - Psy 3 w imie zasad (2020) 2020.02.29 18:18
Oglądaj Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Sex portal2020.02.29 14:48
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.02.29 14:20
Bestialstwo rzymskiego katolicyzmu zrodziło oświecenie, a dopiero ono rewolucję francuską.
skuter2020.02.29 13:17
Wolność Równość Braterstwo Najgłupsza i najbardziej idiotyczna jest równość Równość człowieka ówstecznia i ogranicza Natomiast prawdziwą wolność i rozwój na przyszłość To niesie równouprawnienie Tylko równouprawnienie może przynieść zdrową konkurencję Równość to wymysł ciemnych lewaków Każdy kto pójdzie drogą równości zginie
bunia 2020.02.29 12:57
Wszystko ma swoją przyczynę a może by tak uczciwie napisać o powodach tej rewolucji i dlaczego Kościół tak oberwał? Trzeba się uderzyć we własne piersi i nie chodziło tu o wiarę a o wyzysk ludzi zarówno przez władzę świecką jak i Kościół. No ale prawda boli.
Alumn2020.02.29 10:37
Co te kretynizmy mają wspólnego z wiedzą historyczną ? Chyba tylko chory z urojeń móżdżek autora wie...
Film2020.02.29 10:10
Oglądaj-FUTRO Z MISIA 2019 oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu =========================== Jedyne VOD ze stałym abonamentem 20zl, na które warto zwrócić uwagę. Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Kubiak2020.02.29 9:55
Za dużo tu filozofii i różnych majaczeń. Kościół przed rewolucją był wielkim właścicielem ziemskim. Posiadał całe wsie i folwarki z foluszami, młynami, kuźniami i hutami. To przynosiło wielki dochód. Walka była o majętności i pieniądze, jak zwykle. No i o władzę.
Mirek2020.02.29 9:51
Komunizm [marksizm-leninizm] w ciągu 70 lat wymordował 150 milionów ludzi . Inkwizycja w ciągu 600 lat istnienia zabiła około 18 tysięcy ludzi .Przy czym wykonywaniem wyroków Świętej Inkwizycji zajmowały się władze świeckie a nigdy kościelne .
anonim2020.03.1 17:39
A czemu zestawiasz uogólnienie o szerokim zakresie Komunizm [marksizm-leninizm] z pojedynczą instytucją o bardzo wąskim zakresie. Żeby porównanie miało sens należy porównać zbrodnie członków Kościoła motywowane ideologia katolicką ze zbrodniami marksistów-leninistów motywowanymi ich ideologią. Zapewniam że przy tak adekwatnej metodologii marksistowskie zbrodnie liczebnie są mniejsze, choć wynika to prawdopodobnie z krótszego okresu w historii.
leszczyna2020.03.1 23:36
Żeby porównanie miało sens, należy podać dane liczbowe. Jeśli je znasz, to podaj, wtedy porównamy.
anonim2020.03.3 17:19
Inkwizycja wymordowała 18 tysięcy ludzi, Hitler zaś nikogo sam osobiście nie zamordował, zatem wedle Twoich kryteriów inkwizycja była tysiące razy gorsza od Hitlera.
ED2020.02.29 9:15
WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, BRATERSTWO,ALBO ŚMIERĆ TAKIE BYŁO HASŁO
hehe2020.02.29 6:38
Główną przyczyną każdej rewolucji jest ucisk gawiedzi przez możnych a chichotem historii jest fakt, że gawiedź u władzy stwarza większy i bardziej zbrodniczy ucisk niż wcześniej rządzące klasy, co nieco jednak wykształcone :-)
anonim2020.02.29 5:18
Niemcy twierdzą, że nie kto inny, tylko Napoleon zniszczył w Niemczech wszystko co dało się zniszczyć i był źródłem późniejszych aberracji, czyli Hitlera. Natomiast ci, którzy tworzą nowy świat i nowego człowieka, to ci którzy nienawidzą świata i człowieka takich jakimi są. Kto niszczy Boga katolików, niszczy w świadomości ludzi Boga, po prostu. Wobec którego wszyscy, jako jego dzieci jesteśmy równi, jak równi powinniśmy być wobec prawa. Co do markiza de Sade, proszę przejrzeć jego pisma, poza ekscesami seksualnymi to potężna dawka myśli materialistycznej, której ekscesy nie tylko seksualne, ale zwykłe znęcanie się i mordowanie są konsekwencją!
Janek2020.02.29 4:32
Rewolucja to wynik ucisku biedoty przez możnych i Kościół, a obecna władza dobrze wie czym ten ucisk,/ nierówność społeczna się może skończyć dlatego wprowadza np różnego typu socjale. Natomiast pycha panująca w Kościele a zwłaszcza tym polskim doprowadzi go w krótce do upadku, co daj Boże nastąpi szybko. Amen.
***2020.02.29 12:03
Ale Ty do dzisiaj nie wiesz że..."cel n i e uświęca środków".
anonim2020.03.1 17:34
Chyba jednak powstańcy warszawscy strzelający do nazistów mieli inne zdanie i ja się z nimi zgadzam, w obronie własnej uświęca. Kwestia sensowności powstania to inna sprawa oczywiście, przykład przytaczam odnośnie motywacji i środków.
***2020.03.1 21:17
Nie,nie to tak nie działa. Rewolucjoniści zabijali księży i gwałcili zakonnice w obroni własnej? ............................. I, nie chodzi tutaj wcale o strzelanie do Niemców jako wynik bezpośredniego starcia. Motywacje powstańców były bardzo różne. W większości była to chęć zemsty i walka o wolność. ( a jak tego dokonać bez mordowania wroga?)
anonim2020.03.2 14:34
Dokładnie takie same motywacje mieli rewolucjoniści. W większości była to chęć zemsty i walka o wolność, a jak tego dokonać bez mordowania wroga?
***2020.03.2 21:35
I gdzie tu obrona własna? Jednak cel _nie_ uświęca środków.
Protestant2020.02.29 2:26
"Rewolucjoniści wystąpili przeciw kalendarzowi katolickiemu, w którym każdy dzień posiada swoich świętych patronów. Wystąpienie przeciw świętym, potwierdzone przez źródła, unaocznia nam protestancką mentalność rewolucjonistów." Doprawdy, bardzo pokrętna argumentacja autora. Reforma kalendarza miała rzekomo służyć pozbawieniu katolickich świętych ich dotychczasowych patronalnych dni - a to wszystko wynikało z protestanckiej mentalności rewolucjonistów. Bo niby skąd we Francji u schyłku XVIII w. tak silne miałyby być wpływy protestanckie? I czy kwintesencja protestantyzmu polega na zwalczaniu katolickich świętych i ich patronalnych dni? Nie, protestantyzm zasadza się na pięciu zasadach, pięciu sola (sola scriptura, sola fide, sola gratia, solus Chrystus oraz soli Deo gloria). Jaki to ma związek z koncepcją prezentowaną przez autora? Strasznych i okrutnych czynów dopuszczają się nie ludzie pobożni, ale ludzie bezbożni i cyniczni, którzy dokonują ich czasami w imię religijnych haseł. W historii katolicyzmu we Francji były przynajmniej cztery sytuacje, w której mniejszości religijne, przez Kk uznane za heretyckie, zostały całkowicie albo niemal całkowicie unicestwione. Byli to katarzy, albigensi, waldensi i hugenoci. Trzy pierwsze społeczności zostały eksterminowane przez zwoływane przeciwko nim krucjaty. Krucjaty znamy głównie z walk o odzyskanie Ziemi Świętej. Ale na przestrzeni wieków było kilka krucjat wymierzonych w tych, których uznano za heretyków, między innymi w wymienione tu ruchy religijne. Motywowani religijnie uczestnicy krucjat mieli prawo dopuszczać się okrucieństw i mordów, bo już inicjator pierwszej krucjaty, papież Urban II, gwarantował im z góry odpuszczenie grzechów i odpust zupełny. Katarzy, albigensi i waldensi zostali unicestwieni we Francji na kilka wieków przed reformacją. Z kolei hugenoci zostali wytępieni podstępem w noc św. Bartłomieja 1572 r. A więc jest data w katolickim kalendarzu, posiadająca swojego patrona, i jest podstęp, który doprowadza do wymordowania gości na królewskim weselu. Prawdziwa pobożność nie polega na tym, że każdą datę w kalendarzu opatruje się imieniem patrona, ale na życiu na chwałę Boga i w zgodzie z Bożym prawem. Problemem Francuzów w końcu XVIII w. nie był jakiś wyimaginowany wpływ protestantyzmu, lecz hipokryzja religijnych, katolickich elit, wielokrotnie w historii godzących się na okrucieństwo i mordowanie całych społeczności. To nie był wynalazek rewolucji francuskiej.
Styki2020.02.29 10:22
Tylko po co byl im potrzebny miesiąc, gdzie zamiast na tygodnie, podzielono na 3 dekady – po 10 dni? Bog stworzyl swiat w szesc dni , siodmym odpoczywal. mowi ci to cos?
Protestant2020.02.29 10:43
Zgoda. Ale zauważ, że zarówno katolicy, jak i protestanci swoją praktykę życia powinni opierać ma Biblii. Teza autora jest taka, że rewolucja francuska była inspirowana/przeprowadzona przez protestantów. Tymczasem przywołany przez Ciebie fakt dowodzi, że ta inspiracja była ateistyczna - zmieniony kalendarz jednakowo uderzał tak w katolików, jak w protestantów. od czasów rzezi hugenotów, we Francji protestantów było niewielu, albo wcale. Jak podają źródła, między 1685 r. (Edykt z Fontainebleau) a 1787 r (edykt tolerancji prawnej dla protestantów Ludwika XVI - a więc niemal do przedednia rewolucji) protestantyzm we Francji był represjonowany.
Styki2020.02.29 10:56
To fakt , ze Autor poszedl troche za daleko z protestantami, szczegolnie w tym zdaniu……."wystapienie przeciw swietym…."
Protestant2020.02.29 11:10
To wpisuje się w pewną narrację, obecną w ostatnich latach w Polsce. Narracja ta polega na tworzeniu i powielaniu nieprawdy o protestantyzmie. Przykładem - liczne wypowiedzi ks. Tadeusza Guza (któremu zwierzchnicy zabronili wypowiadania się o protestantyzmie), film Grzegorza Brauna "Luter i rewolucja protestancka", zrzucający na protestantów winę za wszelkie zło ostatnich wieków, czy zablokowanie w sejmie inicjatywy upamiętnienia 500 rocznicy reformacji.
leszczyna2020.02.29 12:34
Autor zajmuje stanowisko "Kościół Katolicki contra Reszta Świata", używając analogii piłkarskiej. Tymczasem ostrze rewolucji było skierowane przeciw religii jako takiej; gdyby we Francji było więcej protestantów niż katolików, zapewne więcej ofiar byłoby po ich stronie. Natomiast naprawdę warto wiedzieć więcej o nocy św. Bartłomieja niż wynika to z filmu "Królowa Margot". To tak, jakby wiedzę o potopie szwedzkim czerpać z "Potopu" Sienkiewicza.
Protestant2020.02.29 14:06
Ma Pan tu sporo racji. Mnie jednak wydaje się, że chrześcijaństwo stało się celem ataku rewolucji niejako przy okazji. Bo przede wszystkim byłą to rewolucja społeczna. Niewiele wcześniej król Francji (Ludwik XIV) został zapamiętany jako monarcha absolutny. I w tym absolutyzmie, wyrażającym się w pogardzie dla życia jednostki, w rozwiązłości, w drenażu społecznych środków, nie był strofowany przez Kościół. A to oznacza, że Kościół katolicki był utożsamiany z tym porządkiem społecznym, który rewolucja zamierzała wywrócić. A przecież idea równej godności ludzi, nie jest obca Biblii: "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie" (Gal. 3,28). Z tego powodu wciąż ubolewam, że wiele środowisk chrześcijańskich (w tym Kk) czuje się zobowiązanych do trzymania się kurczowo tego, co jest - bez patrzenia na to, co powinno być. Gdyby Kk głosił równą godność wszystkich ludzi w czasach Ludwika XIV, zapewne naraiłby się "Królowi Słońce" - ale miałby oparcie w prostych ludziach. Gdyby kilka wieków wcześniej bronił praw np. tzw. heretyków do życia w pokoju, nikt nie ważyłby się dokonywać masowych mordów podczas rewolucji francuskiej. Bo "co człowiek sieje, to i żąć będzie" (Gal 6,8) - jak widać ta zasada jest aktualna również w odniesieniu do całych narodów i grup społecznych.
leszczyna2020.02.29 14:56
Oczywiście atak rewolucji na Kościół Katolicki nie brał się znikąd, bo Kościół był instytucją postrzeganą jako sprzężony z ówczesnym absolutyzmem. Szkoda, że hierarchia Kościoła nie była tak roztropna jak nasz prymas Wyszyński, który znalazł oparcie dla kościelnego oporu wobec władzy komunistycznej "w prostych ludziach", jak Pan się wyraził. Podczas rewolucji francuskiej taki prosty lud zapłacił krwią Wandei za wielowiekową gnuśność władz kościelnych. A co do Króla Słońce, który popierał Turcję przeciw Lidze Świętej ... tak to było "między nami katolikami". Ale czy nikt nie odważyłby się na masowe mordy za rewolucji, gdyby Kościół ujął się za gnębionym ludem? Wątpię. Towarzysz Stalin mawiał, że należy odrzucić zasadę "zło dobrem zwyciężaj" na rzecz "zło zwyciężaj jeszcze większym złem." Taka jest natura fanatycznych rewolucji.
Protestant2020.02.29 15:19
Z szukania poklasku u prostych ludzi też nie należy czynić zasady (nie twierdzę, że to właśnie miał Pan na myśli). Należy być wiernym Chrystusowi i Jego nauce, objawionej w Piśmie św. Oczywiście, należy je czytać pod kierownictwem Ducha Świętego. Również jeśli chodzi o dalszą część Pana wypowiedzi, mamy trzymać się zasady "zło dobrem zwyciężaj" (Rz. 12,21) nie dlatego, że inni to uszanują i nie wykorzystają przeciwko nam, ale dlatego, że to Boża zasada. "Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle" (1 P. 3,17)
Zeus2020.02.29 1:43
„Celem rewolucji francuskiej było…” Każdy wie dlaczego wówczas wieszano księży na paryskich latarniach i nie ma potrzeby do tego wracać, chyba, że chcemy przypomnieć Jędraszewskiemu że historia lubi się powtarzać, i lepiej byłoby dla niego gdyby nie zapędzał się z takimi poglądami jak: „tęczowe zarazy”.
Yoshka2020.02.29 3:30
Ach się rozmarzyłem... czemu by do tego nie wracać, łza się w oku kręci - ile to by problemów rozwiązało. Chociaż Kościuszko za konfederację targowicką też wieszał biskupów ale niestety ciut za późno i za mało. Jakby powiesić księży wcześniej Polska nie straciłaby niepodległości, nie byłoby zaborów i prawdopodobnie też nie byłoby komunizmu.
Paweł2020.02.29 1:03
Czytać się tego nie da. Stawianie kościoła i katolicyzmu ponad wartościami narodowymi to oczywisty komunizm w kościelnym wydaniu. Autor "doczepił" się nawet do tekstu Polskiego Hymnu!!!! Nie wnikam w szczegóły Rewolucji Francuskiej. Ale cały ten artykuł to kościelna propaganda. Najważniejsza jest Polska a nie Watykan czy coś innego. A dlaczego nie może być Polski Kościół Narodowy, tak jak w GB? Dlatego, bo upadający kościół katolicki rękami i nogami broni się przed zmianami. A te niedługo i tak nastąpią. Jest wielki atak na Abp. Głodzia. Ciekawe, dlaczego...? Oczywiście, nie chodzi o te ogólnie znane zarzuty.
leszczyna2020.02.29 1:57
Mi też się nie podoba Napoleon Bonaparte w naszym hymnie. "Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy" - jeśli mamy tak zwyciężać i skończyć pod Waterloo i na św. Helenie, to kiepskie widoki dla Polski.
StanPio2020.02.28 23:08
Rewolucję urządzała Loża Propagandy. "Wolność, Równość, Braterstwo" to nie jest hasło rewolucji! Prawdziwe i pełne hasło rewolucji brzmiało na wszystkich sztandarach: "Wolność, Równość, Braterstwo albo ŚMIERĆ!" "Liberté, Egalité, Fraternité ou la mort" I dlatego była GILOTYNA! Wtedy produkowano dla dzieci zabawki w formie małej gilotynki, którą dzieci z radością ucinały głowy lalkom! Zgromadzenie Narodowe uchwaliło depopulację wtedy 24 milionowej Francji o 1/3 tj. o 8 milionów. Udało im się wymordować około 3 milionów
Olej2020.02.28 22:48
Narodziny ,,nowoczesnej Europy'' rzezią Wandei, terrorem gilotyny, masowym mordowaniem ludzi. Paleniem kościołów, niszczeniem zabytków kultury sakralnej, paleniem książek katolickich. A potem był Marks i Adolf Hitler, a następnie Lenin i Stalin. ,, nowoczesność Europy'' weszła w swoje apogeum piecami w Auschwitz, Katyniem, obozami koncentracyjnymi na sowieckim Dalekim Wschodzie, gułagami, Wielkim Głodem na Ukrainie, Co jeszcze zafunduje nam ,,nowoczesność'' ? mierzona śmiercią i masowym mordem ?
Andy2020.02.28 22:12
Kto ucierpiał najbardziej w wyniku Rewolucji Francuskiej ? Kto popierał Konfederacje Targowicka i obawiał sie skutków Konstytucji 3 Maja - Kościół Katolicki.
Michał Jan2020.02.28 22:47
W wyniku rewolucji anty-francuskiej ucierpieli wszyscy, najbardziej arystokracja i szlachta, ale prości ludzie również. Trudno było nie obawiać się anty-demokratycznej (proszę przeanalizować jej zapisy) Konstytucji 3 Maja, jeżeli paluszki maczali w niej jakobini, a wprowadzona była zamachem stanu. Proszę również nie oceniać tej postawy po jej skutkach, które my znamy, ale nie znali współcześni. Dla porównania - dzisiejsze obawy o skutki pisowskiej ustawy o sądach.
Glaudiusman2020.02.28 22:05
Rewolucja francuska to największe plugastwo w historii i niewyobrażalne bestialskie zbrodnie. Ale korzenie tkwią w reformacji Lutra, to był początek herezji i wszelkiego kłamstwa oraz przemocy.
Chory Portier2020.02.28 22:10
Taka jest, w największym skrócie, i z konieczności uproszczona, prawda. A potem na rewolucji francuskiej wzorował się carobójca i zbrodniarz Lenin. Analogie są zdumiewające. Ale po bliższej analizie zrozumiałe. Wszystko to ma bowiem jednego reżysera: Szatana.
Andy2020.02.28 22:17
Początkiem wszelkiego kłamstwa i przemocy był zepsuty do szpiku kości KK. Reformacja, rewolucje były tylko reakcja na to zło. A wprowadzenie chrześcijaństwa w Polsce odbyło sie gwałtem, 'ogniem i mieczem'. To nie był pokojowy proces, tylko narzucona konieczność.
leszczyna2020.02.29 1:52
Kto Mieszkowi I narzucił chrześcijaństwo? Reakcja na zło Kościoła Katolickiego? Zapewne, Kościół miał sporo za uszami, ale czy należało ścigać się z nim w tym, kto popełnia więcej i większych zbrodni?
anonim2020.03.1 17:22
Mieszkowi I chrześcijaństwo narzuciło królestwo Niemiec i Święte Cesarstwo Rzymskie swoją agresją na pogan. Była to jedyna możliwość ustrzeżenia się przed katolickim terrorem. A czy należało się ścigać, cóż... wojna to wojna - z terrorem nie da się dyskutować, terror należy zwalczać, często jedynym narzędziem jest taka sama przemoc. Pamiętaj jednak, że choć okrutnie się rewolucja francuska rozprawiła i ie obyło się bez bardzo wielu niewinnych ofiar, to jednak był to przewrót który ukrócił zbrodnie wielusetletnie i więcej istnień zdecydowanie ocalił niż zamordował, a bilans ten jest coraz korzystniejszy wraz z każdym kolejnym pokoleniem mogącym korzystać z wolności jaką przyniosła rewolucja. Świat nie jest czarnobiały i historia też - nie da się niczego ocenić jednoznacznie, można co najwyżej szacować bilans zysków i strat. Nawet takie zbrodnicze systemy jak nazizm i komunizm (w sumie nie bardziej zbrodnicze od katolicyzmu) potrafiły przynieść coś pozytywnego. Hitler wprowadził pierwszy narodowy program onkologiczny i zakaz palenia w miejscach publicznych, a komuniści przynieśli na bagnetach powszechną darmową edukację. Zbrodniczy kościół katolicki także przyczynił się chociażby do rozwoju sztuki, i architektury. Bez względu na ocenę sposobu przeprowadzenia rewolucji francuskiej, a ta jest dosyć ciężka do przeprowadzenia, bo nie żyliśmy w tamtych czasach i nie potrafimy sobie wyobrazić jak żyło francuskie społeczeństwo którego 99% było praktycznie niewolnikami i własnością pozostałego 1%, należy zadać sobie pytanie czy wolelibyśmy żyć jako obywatel przed rewolucją czy już po niej, ja mimo wszystko wybrałbym tę druga opcję nawet znając ogrom zbrodni samych rewolucjonistów. Czy to znaczy że cel uświęca środki - w przypadku obrony koniecznej tak. Cel w postaci oswobodzenia ojczyzny spod jarzma najeźdźcy na przykład uświęca środek w postaci kuli z karabinu wymierzonego w nazistowskiego żołnierza, czy szubienicy dla zbrodniarzy typu Eichmann.
"filmy online" - NIELEGALNE!!!2020.02.28 22:02
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE! O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
JS2020.02.28 21:48
Wszystko przez to, że kapłani, arcy-kapłani nie słuchają ostrzeżeń i wskazówek z NIEBA ! Oto jedno z nich Trevignano Romano – orędzie z 28 września 2019: Całość orędzia: „Umiłowane moje dzieci, dziękuję, że wysłuchaliście w swoim sercu mojego wezwania. Módlcie się, módlcie się, módlcie się o pokój i za to, co was czeka. Módlcie się za Chiny, ponieważ stamtąd nadejdą nowe choroby, wszystko już gotowe, aby zarazić powietrze nieznanymi bakteriami. Módlcie się za Rosję, ponieważ nadchodzi wojna. Módlcie się za Amerykę, która już jest w wielkim upadku. Módlcie się za Kościół, ponieważ nadchodzą wojownicy, a atak będzie katastrofalny, nie pozwólcie aby was zwiodły wilki przebrane za owce (wilki w owczych skórach), wszystko wkrótce będzie miało wielki zwrot. Patrzcie na niebo, a zobaczycie znaki końca czasów. Będę z wami aż do końca modlitwy. Teraz błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”. Króluj nam Chryste Pozdrawiam i życzę ZBAWIENIA
Andy2020.02.28 22:21
I tak od 2000 lat. Komunisci straszyli imperialistami, faszysci Żydami, a katolicy piekłem, końcem świata i wiecznym potępieniem. Najwalniejsze zeby straszyć. Zastraszony lud łatwiej kontrolować.
leszczyna2020.02.29 1:49
A Szwajcaria straszy więzieniem za krytykowanie LGBT.
RHQQ22020.03.1 0:59
Nie nie straszy wiezieniem za krytykę nikogo z LGBT, możesz odetchnąć z ulgą i spokojnie jechać do Szwajcarii i krytykować kogo zechcesz nie bacząc na to czy jest on LGBT czy nie. Szwajcaria przewiduje kary za mowę nienawiści i agresję, nie tylko wobec LGBT ale generalnie, krytyka kogokolwiek w tych kategoriach się zdecydowanie nie mieści więc spokojnie.
leszczyna2020.03.1 23:30
"W Szwajcarii odbyło się referendum, w którym 63,1% osób zagłosowało za wprowadzeniem zakazu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Byłoby to przedłużenie istniejącego zakazu dyskryminacji ze względu na kolor skóry i wyznanie. (…) Osoby konserwatywne po referendum martwiły się... żartami o gejach. Prawicowy polityk Benjamin Fischer mówił w szwajcarskiej telewizji: "Nawet nie wiemy czy będzie można żartować z gejów. Niektórzy mówią, że tak, inni - że będzie za to kara". wg Szwajcaria chce karać za homofobię - queer.pl https://queer.pl/news/204010/szwajcaria-chce-karac-za-homofobie "Ten, kto złamie przepisy – np. w rozgłośni radiowej homoseksualność nazwie „zboczeniem” – musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do trzech lat. Z ustawy wyłączone są osoby transpłciowe. Prawo chroni tych, którzy mieszczą się w trzech pierwszych literach skrótu LGBT – lesbijki, gejów i osoby biseksualne." wg Szwajcaria karze za homofobię. Gdyby w Polsce wprowadzić ... https://oko.press/szwajcaria-homofobia-kara-jaki-tvp Czy "banda homofobicznych gnojów" albo "katościerwa", jakie padają na tym forum, to "mowa nienawiści"? Skoro uważam homoseksualizm za zboczenie, nie wolno mi o tym mówić? Czy standardem ma być publiczna kasacja osób mówiących, że homoseksualizm to grzech, jak stało się z włoskim kandydatem do RE Rocco Buttiglione? Po prostu nie wolno mówić o LGBT inaczej niż ta grupa się domaga, za przeciwne wypowiedzi więzienie jak za nieposłanie dzieci na seksedukację w Niemczech.
RHQQ22020.03.2 22:37
No i wszystko się zgadza, nie żadna krytyka jest karana, ale dyskryminacja, i przemoc, podobnie jak to jest w przypadku innych wyznań, ras czy koloru skóry co Ci się nie zgadza? Co do sformułowania "banda homofobicznych gnojów" - oczywiście wszystko zależy od kontekstu, ale jeśli te słowa mają określać sprawców jakiś homofobicznych ataków to nie widzę w tym mowy nienawiści, bo mowa nienawiści jest atakiem, a nie krytyką ataku. "Katościerwa" zaś w kontekście historycznym kiedy mowa o zbrodniach katolików też uznać można za wyraz oburzenia zbrodnią, choć mało elegancki, jednak jeśli to samo sformułowanie skierować do katolików którzy nikogo nie atakują, nie stosują przemocy ani agresji to jest to czysta mowa nienawiści i powinna być penalizowana. Co to znaczy przeciwne wypowiedzi LGBT? Nie wiem co taki termin miałby oznaczać, jak można być przeciwnym łysym, rudym, leworęcznym gejom, lesbijką czy komukolwiek kto jest taki jaki się urodził. To tak jakby mówić o wypowiedziach przeciwnych brzydkim ludziom, bo nam się nie podobają - nie muszą się na, podobać, ale szykanowanie ich z powodu ich odmienności czy braku urody to zwykłe prześladowanie a nie mówienie inaczej, tak postępują chyba jacyś normalni inaczej. Oczywiście pojawia się niestety inna tendencja, aby podciągać pod wypowiedzi homofobiczne jakąkolwiek krytykę osób LGBT, co jest absurdem, bo to nie są święte krowy. Oczywiście można czasem zrozumieć że jak ktoś od dzieciństwa jest przez społeczeństwo atakowany, obrażany i poniżany za to że w ogóle żyje i śmie chodzić po ulicach, to można niektóre zachowania takich ludzi tłumaczyć traumą spowodowaną opresją, tak samo jak zgwałcona kobieta ma prawo czasem zbyt nerwowo zareagować na niewinny komplement obcego mężczyzny, ale wszystko ma swój umiar i swój wymiar. Nie może być tak, że jak stwierdzę że moim zdaniem Biedroń jest idiotą to zostanę uznany za homofoba.
leszczyna2020.03.3 12:29
Jakiej dyskryminacji dokonał Rocco Butiglione mówiąc, że homoseksualizm jest grzechem?
RHQQ22020.03.1 1:06
Kara wiezienia w Szwajcarii jest za: - dyskryminację ze względu na orientację seksualną - dyskryminację ze względów ze względów rasowych - dyskryminację ze względów religijnych Pragnę zauważyć że te przepisy chronią przed dyskryminacją również katolików. Uważasz że wyrzucanie z pracy z powodu wyznania katolickiego, albo prześladowanie z powodu tegoż wyznania nie powinny być karalne?
Janek2020.02.29 4:38
Nie przegadaszim bo mózg wyprany. Obecny Kościół ma tyle wspólnego z Jezusem, co średniowieczny chłop ze współczesnym farmerem.
JS2020.02.29 8:12
To nie Kościół straszy ale szatan, który niestety takie myśli podsuwał kapłanom, zakonnikom. Strach nie pochodzi od Boga. Zuchwałość pochodzi od szatana. Strach ma ważną funkcję wychowawczą. W dawnych czasach ludzie mieli inne, bardzo proste sposoby myślenia. Zmieniły je rozwój nauk i edukacja. Ale odkryta wiedza nie w całości jest nam podawana, a w pewnych dziedzinach jesteśmy oszukiwani fałszywą wiedzą, jak np, ewolucja jako kreatorka życia i wielki wybuch, których nie było. Pozdrawiam
Pisbusters2020.02.28 21:40
A co z kotką Pati czy już coś wiecie komu ciągła? czy coś więcej? czy mniej?
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 21:36
Leszku! Ależ on był pedziem, ów Wilde.
Topek2020.02.28 21:36
Zdjęcie tego barana to powinien być symbol na plakatach wyborczych PiS
Film2020.02.28 21:32
Oglądaj Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Do katolików2020.02.28 21:24
Odpowiedzcie, proszę, dlaczego tak bardzo wy, katolicy nienawidzicie: - niepełnosprawnych, - chorych na raka, - nauczycieli, - rodziców dzieci niepełnosprawnych, - niewierzących, - kochających inaczej, - obcokrajowców, - żydów, - ludzi o poglądach lewicowych, - niazależnych od partii PiS sędziów, - niezależnych od partii PiS mediów, - marszów innych niż narodowe i bożego ciała, - języków obcych, - i wiele, wiele więcej, Czego dajecie przykłady codziennie w katolickich mediach. Dlaczego wy, katolicy, tak bardzo nienawidzicie??? -
Chory Portier2020.02.28 21:29
"Kochających inaczej"! Co za eufemizm. Po polsku to się nazywa "grzech sodomski", albo "grzech wołający o pomstę do nieba". Na razie tyle. Reszta tych absurdalnych pytań nie zasługuje na poważne traktowanie.
PancerCrystal2020.02.28 21:41
Absurdalnych pytań? Przypomnę że protesujących w sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych w katolickim radiu maryja nazwano zwyrodnialcami. Rozumiem że to był eyraz nawiązania katolickiego dialogu??
katolik2020.02.28 21:49
Ale na pewno by ich nie nazwali tak tacy księża jak np. ks. Kaczkowski, bp. Pieronek i wiele innych księży z powołania a nie z zawodu
PancerCrystal2020.02.28 22:15
No tak.... Ale oni już nie żyją....
razSierpemRazM\\\\\\\\305\\\\\\\\202otem2020.02.29 10:27
kłamiesz lewaku. nikt nigdy rodziców dzieci niepełnosprawnych w Radiu Maryja zwyrodnialcami nie nazywał! Masz wyprany mózg tvn-em i GuWnem
PancerCrystal2020.02.29 19:38
Nie kłamię. Poseł PiS Żalek w radiu maryja o protestujących rodzicach dzieci niepełnosprawnych, cytuję: " to są zwyrodnialcy, którzy na cierpieniu swoich dzieci chcą zarabiać pieniądze". Koniec cytatu. Nadmienię że jestem ojcem niepełnosprawnego dziecka. Nikt nam, rodzicom niepełnosprawnych, nie napluł tak w twarz jak kościół katolicki i PiS.
RHQQ22020.02.29 1:33
Grzech sodomski to grzech miasta Sodomy za który zostało to miasto ukarane przez Boga, sodomici nie okazali gościny obcym przybyszom, czcili wizerunki i byli obojętni wobec nierówności społecznych. Grzech sodomski to nic innego jak grzech ksenofobii, jak dzisiaj to nazywamy "Oto winą Sodomy, twojej siostry, było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego. Były wyniosłe i popełniały obrzydliwości przed obliczem moim, dlatego usunąłem je, jak widziałaś.” Ez 16, 49-50 "Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki." Rz 1, 25 "Słuchajcie tego wy, którzy zamykacie swoje domy dla gości! Słuchajcie tego wy, którzy stronicie od podróżnego jako wroga! Lot żył wśród Sodomitów. Nie czytamy o żadnych innych jego dobrych uczynkach: (…) uniknął płomieni, uniknął ognia tylko dzięki jednej rzeczy. Otworzył dom swój dla gości. Aniołowie weszli do gościnnego domostwa; płomienie wtargnęły do domów zamkniętych dla gości (Orygenes, Homilie o Księdze Rodzaju XII, s.188–189). "Zauważcie, bracia, że także Lot, który nie odpędził gości, zasłużył na przyjęcie aniołów. Do gościnnego domu wchodzą więc aniołowie. Domy zamknięte dla gości zostają natomiast spalone płonącą siarką." (św. Cezary Homilie do Księgi Rodzaju, homilia 3, 3) Na razie tyle.
leszczyna2020.02.29 1:46
"Były wyniosłe i popełniały obrzydliwości przed obliczem moim, dlatego usunąłem je, jak widziałaś". Stosunek homoseksualny jest dla Boga "obrzydliwością" jak podaje Tora, więc jak najbardziej mieści się w przytoczonym opisie grzechów. Szczegółowo podaje to Genesis, szkoda, że nie zacytowałeś. Nie zacytowałeś też otoczenia 25 wersetu 1 rozdziału Listu do Rzymian, który opisuje błędy poznawcze pogan i brzydki ich skutek w postaci homoseksualizmu, nazwanego "błędem" przez autora przywołanej księgi. Homoseksualizm jest przedstawiony jako "popełnianie sromoty". Czyżbyś nie potrafił czytać więcej niż jedną linijkę ze św. Pawła?
Pedagog2020.02.29 9:16
Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością. Nie wiedziałem że jedząc krewetki popełniam akt homoseksualny, ileż to się ciekawych rzeczy można dowiedzieć na forum.
razSierpemRazM2020.02.29 10:29
krewetka to nie człowiek lewaku lemingu
anonim2020.03.1 17:43
a co to ma do rzeczy, jedzenie krewetek jest dla Boga obrzydliwością, jak przypomniał pedagog, a leszczyna twierdziła że obrzydliwością jest jedynie homoseksualizm i to określenie niczego innego w Starym Testamencie nie oznacza. Ale w sumie chrześcijanie chętnie jedzą i krewetki i ludzkie mięso więc w sumie takiemu katolikowi bez różnicy czy na talerzu jest krewetka czy człowiek, po prostu w drugim przypadku nazywacie to komunią, nauka zaś nazywa to po prostu kanibalizmem.
leszczyna2020.03.1 20:57
Podaj dane postu, w którym zawiera się przypisywana mi treść: "leszczyna twierdziła że obrzydliwością jest jedynie homoseksualizm i to określenie niczego innego w Starym Testamencie nie oznacza."
anonim2020.03.2 1:06
Przecież doskonale wiesz że chodzi o Twój post z 29.2.20 1:46 gdzie stwierdziłaś że skoro "Stosunek homoseksualny jest dla Boga "obrzydliwością" jak podaje Tora, więc jak najbardziej mieści się w przytoczonym opisie grzechów.", a przecież nigdzie w tym opisie nie jest napisane że wszystko co Bóg uważa za obrzydliwość oni uczynili a jedynie że jakieś obrzydliwości czynili. Jakie to były obrzydliwości to Tora definiuje i homoseksualizmu akurat tam nie ma, Nowy Testament zaś definiuje i wymienia niegościnność, niewspieranie ubogich a Paweł mówi o bałwochwalstwie jako głównej przyczynie. Nie ma w tym fragmencie przez Ciebie przytoczonym najmniejszej przesłanki by stwierdzić że chodziło o homoseksualizm a nie na przykład o jedzenie krewetek czy raków, więc Twoje stwierdzenie było najzwyczajniej w świecie całkowicie nieuprawnione.
Pedagog2020.02.29 9:32
I jeszcze pytanko, skoro Bóg ukarał mieszkańców Sodomy za ich przewinienia homoseksualizmem, to jak się oni zorientowali albo ktokolwiek inni że spotkała i h taka kara, skoro wcześniej jak twierdzisz bezpodstawnie byli homoseksualni? I co to za pomysł na karę za coś czego nie chcemy by czynił w postaci spowodowania by tak właśnie robił ? Gdzie sens, gdzie logika?
razSierpemRazM2020.02.29 10:31
lewak myśli po lewacku
leszczyna2020.02.29 11:59
Widzisz, nie potrafisz sobie poradzić z analizą dłuższego tekstu i kilku tekstów naraz. Dlatego nie możesz być pedagogiem. Przepraszam, ale wobec zapętlenia w rozumowaniu, jakie widzę w Twoich postach, trzeba by napisać bardzo długie objaśnienie do szeregu biblijnych wersetów, by Ci je przybliżyć. Drobny przykład: Paweł z Tarsu nie pisał o Sodomitach, bo ich już nie było w jego czasach, ale o współczesnych mu poganach, a Ty twierdzisz, że "Bóg ukarał mieszkańców Sodomy za ich przewinienia homoseksualizmem". Kto coś takiego napisał czy twierdzi? Nikt poza Tobą. I co to jest "ukarał homoseksualizmem"? Bóg wg Genesis ukarał za homoseksualizm, o karze za taki czyn mówi Tora, więc skąd czerpiesz swoje twierdzenie? "Gdzie sens, gdzie logika?" - aby to wiedzieć, trzeba mieć sporo wiedzy o Biblii, nie wystarczy używanie cytatów jak pałki na przeciwników ideologicznych, co dotyczy wszystkich stron barykad.
RHQQ22020.03.1 0:37
"Chwałę nieśmiertelnego Boga zamienili na wyobrażenia przedstawiające śmiertelnego człowieka, ptaki, czworonogi i płazy. Z tego powodu Bóg rzucił ich na pastwę bezwstydnej namiętności. I tak żony ich zamieniły naturalny sposób pożycia na przeciwny naturze. Podobnie też mężczyźni, porzucając zgodne z naturą współżycie z żoną, zapałali żądzą jedni do drugich - mężczyźni z mężczyznami dokonywali czynów nierządnych. Tak właśnie w nich samych miała się ujawnić zapłata za ich błąd." Homoseksualizm został tu jednoznacznie opisany jako kara boża za kult wizerunków. Wymieniono nawet jakich konkretnie wizerunków. Nie wiem jak bardzo trzeba mieć pokrętne myślenie aby rozumieć to inaczej, no i niby jak, że to niby jest przepis na pączki a nie to co czym jest?
leszczyna2020.03.1 11:27
Niby jak to rozumieć? Tak, jak autor napisał: ci, którzy stworzeniu oddawali cześć zamiast Stwórcy, popadli w długi szereg niegodziwości. Jedną z nich były praktyki homoseksualne, zaliczone do skutków odrzucenia kultu Boga Niezniszczalnego. Powinieneś sięgnąć do oryginału Listu do Rzymian, a nie używać przekładu bez określenia, skąd on pochodzi. I dobrze, żeby nie pochodził z katolickiej Biblii Tysiąclecia, ta bowiem grecki wyraz "paredoken" - wydał, dał, przekazał, tłumaczy tak, jak Ty piszesz: "wydał na pastwę", co sugeruje karę. Ale nie jest karą, lecz doświadczeniem skutków własnej postawy życiowej wynikającej z bezbożnego rozpoznania rzeczywistości. Jest też inny ważny fragment w Twoim przekładzie, równie wadliwy jak przekład BT: Tekst RHQQ2: "I TAK żony ich zamieniły naturalny sposób pożycia na przeciwny naturze." BT: "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: MIANOWICIE kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze." Błąd tych przekładów polega na przedstawieniu praktyk homoseksualnych jako skutku działania Boga wobec bezbożników, tymczasem św. Paweł użył tu wyrazu "gar"- ponieważ. Tekst Pawła znaczy: "Wydał ich Bóg na doznania wzgardy, ponieważ ich kobiety zamieniły naturalne pożycie na sprzeczne z naturą. Podobnie i mężczyźni pożycie z kobietę pomijając, zapałali żądzą nawzajem wobec siebie, i zapłatę za swój błąd na sobie samych odbierając". Co to są "doznania wzgardy" - pathe atimias? "A-timia" to pogarda, niesława, ale nie tak ogólnie, lecz bardziej konkretnie: odebranie "time", czyli uznania, prestiżu, stanowisk, praw, także praw obywatelskich. Wręcz wyjęcie spod prawa. I tu przechodzimy do prawnego konkretu: Tora przewidywała za czyny homoseksualne karę śmierci, czyli "atimię" najbardziej radykalną. Tak więc ze strony Boga jest zezwolenie na doświadczenie przez ludzi skutków ich błędów poznawczych, następnie zaś pojawia się prawo Mojżeszowe, które za złe uczynki wymierza kary, w tym karę śmierci za homoseksualizm. Korzeniem całego zła jest brak kultu Boga i skłonienie się człowieka ku Jego dziełom zamiast ku Niemu samemu. Biblia Tysiąclecia słusznie uchodzi za "Biblię Tysiąca Błędów", wiele osób pada ich ofiarą, natomiast autorzy tych błędów ponoszą za to moralną odpowiedzialność.
RHQQ22020.03.1 15:12
No to sprawdźmy inne tłumaczenia: BUDNY.1574 "Dla tego podał je Bóg do namiętności bezecności." WUJEK.1923 "Dlatego podał je Bóg w namiętności sromoty;" RAKOW.NT "Dla tego podał je Bóg w namiętności nieuczciwości;" GDAŃSKA.1881 "Dlatego podał je Bóg w namiętności sromotne" GDAŃSKA.2017 "Dlatego wydał ich Bóg haniebnym namiętnościom" JACZEWSKI "Dlatego, powtarzam, dopuścił na nich Bóg to, iż zapanowały nad nimi sromotne namiętności" SYMON "Bóg przeto podał ich w namiętności sromotne." DĄBR.WUL.1973 "Dlatego oddał ich Bóg sromotnym namiętnościom." DĄBR.GR.1961 "Dlatego Bóg poddał ich sromotnym namiętnościom." BRYTYJKA :Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności;" POZNAŃSKA "Z tego powodu Bóg rzucił ich na pastwę bezwstydnej namiętności." WARSZ.PRASKA "Dlatego to oddał ich Bóg we władanie bezwstydnym chuciom." ŚLĄSKIE.TOW.BIB. "Przez to wydał ich Bóg pomiędzy namiętności" EIB.BIBLIA.2016.LIT "Dlatego właśnie Bóg wydał ich na pohańbienie." TOR.NOWE.PRZ. "Dlatego wydał ich Bóg na hańbę namiętności" [http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.php?book=45&chapter=1&verse=26&tlid=8] Innych tłumaczeń nie znam, może jacyś sekciarze mają inna wersję, ale wszystkie katolickie tłumaczenia Biblii są w tej kwestii niebywale zgodne, nie wiem skąd wzięłaś swoją wersję, czy to Świadkowie Jehowy czy jakieś protestanckie wydanie, ale nieistotne, istotne jest to że tłumacze są zgodni i nie mam powodu ich tłumaczeniom nie wierzyć - to 100% zgodność wszystkich wersji więc nie wiem czemu maiłbym zamiast oficjalnym tłuamczeniom Biblii bardziej ufać filmikom z YouTuba czy wpisom z forum internetowego. A co tekst znaczy - no znaczy to dokłądnie co zostało w nim napisane - homoseksualizm jest we wszystkich tłumaczeniach karą za grzech oddawania czci wizerunkom w tym wizerunkom ludzkim. A poza tekstem biblijnym osobista refleksja również potwierdza taka zzgodfność z tekstem - wśród kapłanów katolickich jest wyjątkowa nadreprezentacja homoseksualistów w stosunku do średniej statystycznej, a jakoś tak się składa że w katolickich właśnie świątyniach oddaje się cześć obrazom i rzeźbom śmiertelnych ludzi, św. Franciszka i innych - przypadek? Nie sądzę.
leszczyna2020.03.1 17:39
Korzystam z krytycznego wydania tekstu NT w języku greckim. Nie zauważyłeś, że kwestionuję zwrot "wydał na pastwę". "Atimia" to jak najbardziej "bezeceństwo, sromota, hańba", ale poszerzona o aspekt prawny. Więc przytoczone przez Ciebie przekłady bynajmniej nie są sprzeczne z oryginałem Bo homoseksualizm został w Torze określony jako "obrzydliwość". Tyle że karana śmiercią. O kwestionuję pominięcie przyczyny, jaką dla kary był homoseksualizm, czyli kara była za homoseksualizm, a nie seksualizm był karą. Nadreprezentacja homoseksualistów wśród kleru katolickiego to skutek uboczny celibatu oraz społeczna "lokata" homoseksualistów, jak to opisał Matel w "Sodomie".
RHQQ22020.03.1 17:50
Heh, widzę że czytamy te same książki i Biblię i Sodomę. Greki nie znam to się nie wypowiem, polegam na przekładach porównując je oczywiście ze sobą. Wszystkie powyższe przekłady są zgodne co do kolejności przyczyny i skutku. Najpierw wymieniają przyczynę czyli oddawanie czci wizerunkom, a potem skutek w postaci kary boskiej za ten grzech więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz, to trochę zaklinanie rzeczywistości z Twojej strony. Co do kwestii celibatu zgadzam się, ale w sumie można też tak to interpretować, że Bóg zesłał na kler karę za bałwochwalstwo w postaci homoseksualizmu posługując się narzędziem w postaci owego celibatu. Oczywiście to już tylko interpretacja, ale czemu by nie? A zaciekawiło mnie to "krytyczne wydanie" NT to to Świadków Jehowy czy jakieś inne, możesz podać co więcej szczegółów?
leszczyna2020.03.1 21:27
Służę informacją: Nestle-Aland, Novum Testamentum Graece et Latine. Deutsche Bibelgesellschaft, Stuttgart 1979. Z aparatem krytycznym, pokazującym różnice w przekazie rękopisów i ustalenia tekstu możliwie wierne oryginałowi. Tam jest zestawienie słów "pathe", l. mn. od "pathos"-uczucie, doznanie, oraz "atimias" - zaprzeczenie "time" - godność, szacunek, zakres władzy. Interlinearny tekst grecko-polski ma połączenie "zmysłowości, namiętności" z "brakiem szacunku, zniewagami". Dlatego napisałam "doznania wzgardy", choć może inne połączenia byłyby właściwsze, to kwestia precyzji. A dla naszej dyskusji jest ważne, że stoi "gar" (gamma-alpha-rho), spójnik zdania przyczynowego, więc pożycie homoseksualne jest przyczyną kary, a nie jest karą. Całość jest bardzo rozbudowana, wielokrotnie złożona, nie dam rady Ci jej przedstawić w ciasnym okienku forumowym. Jeszcze ważniejsze jest, że homoseksualizm jest ukazany jako zjawisko wbrew naturze, niezależnie od naszego sposobu odczytania jego pochodzenia u św. Pawła w Liście do Rzymian. W dalszej części NT zapora w drodze do nieba, w ST droga na śmierć.
RHQQ22020.03.2 1:31
Dziękuję za informację. No to sporo wyjaśniłaś skąd takie różnice. Ty korzystasz z Biblii protestanckiej, ja z katolickich. Odnośnie greki nie posiadam kompetencji by podejmować dyskusję, pozostaje mi ufać tym wszystkim tłumaczom i tyle. Następny język jaki planuję opanować to hiszpański greka musi poczekać i chyba do niej nie dojdę w najbliższych latach, bo mało praktyczna na codzień. Bardzo bym się zdziwił gdyby ten grecki spójnik odwracał kolejność skutku i przyczyny, bo oznaczało to że przyczyną tego że sodomici czcili wizerunki ludzi było to że Bóg zesłał na nich homoseksualizm a nie wiem jak homoseksualizm miałby kogoś automatycznie skłaniać do czczenia wizerunków - to po prostu przestałoby być logiczne. Ale w polemikę nie wchodzę po prostu pozostanę przy zaufaniu wobec wszystkich przytoczonych tłumaczeń katolickich. Z tym homoseksualizmem też stosujesz nieuprawnione chyba uogólnienie, nigdzie w Biblii on nie występuje, zakazany jest tylko stosunek homoseksualny mężczyzn. W przypadku lesbijek taki zakaz nawet w Torze nie występował o ile pamiętam. Dobrej nocy!
leszczyna2020.03.3 12:22
Wydanie krytyczne jest naukowe, ani protestanckie ani katolickie. Jak pisałam, nie mam możliwości zrobienia tu schematu zdań i ich opisu gramatycznego. W Torze jest kata śmierci za homoseksualizm, u św. Pawła jest o na liście grzechów zamykających drogę do nieba. O lesbijkach po co daleko szukać? Masz je wymienione w Liście do Rzymian, ich stosunki określone jako przeciwne naturze niezależnie od tego, jaki pogląd na związek homoseksualizmu bałwochwalstwem dostrzegasz czytając kolejne przekłady tego tekstu. PS. Tak przy okazji: gdy w Dekalogu jest zakaz pożądania cudzej żony, nie wyprowadzano z tego wniosku, że jest zezwolenie na pożądanie cudzego męża, a propos rzekomego "zezwolenia" na akty lesbijskie.
RHQQ22020.03.1 0:56
I jeszcze ciekawa argumentacja że Paweł nie mógł pisać o wydarzeniach, które nie były mu współczesne. No to i Mojżesz nie mógł pisać wedle Twojej logiki w Genesis ani o stworzeniu świata, ani o potopie, ani o Sodomie i Gomorze, bo też nie były to czasy jemu współczesne. A wcześniej jeszcze jak @Pedagog słusznie zauważył zdefiniowałaś spożywanie skorupiaków jako akt homoseksualny - parawfrazujaczatem: przepraszam, ale wobec zapętlenia w rozumowaniu, jakie widzę w Twoich postach nie mogę sie zwyczajnie nadziwić że jednak faktycznie jakieś fragmenty Biblii znasz. Jednak ich interpretacja jest wyjątkowo dziwaczna. W Genesis opisano również podobnie jak w Nowym Testamencie cały szereg przewinień Sodomy i Gomory, homoseksualizmu na liście brak. Z resztą podobno Stary Testament katolików nie obowiązuje.
leszczyna2020.03.1 10:37
Jakbyś czytał jak należy, to byś wyczytałam, co napisałam, a nie to, co Ty napisałeś, że ja napisałam. A nawet co ktoś inny napisał, a nie to, co Ty napisałeś, że on napisał o tym, co ja napisałam. Ale to nie aż takie braki w czytaniu masz, ale wypaczasz cudze teksty. Teksy moje, teksty @Pedagoga i teksty św. Pawła. Zostawiam Ci poszukiwanie Twoich błędów. Powodzenia!
***2020.02.29 12:01
Dalej...."zaklinaj rzeczywistość".
...2020.02.28 21:42
A gdzie tu widzisz katolików to wszystko pseudo katole tak samo jak są kibice i kibole
Michał Jan2020.02.28 22:41
A dlaczego Wy - niekatolicy - macie jakąś niezrozumiałą skłonność do wypisywania ewidentnych głupot w sprawie katolików?
turkuć podjadek2020.02.29 7:38
majaczenie debila i kretyna .....
Dariusz2020.02.29 10:00
Trudno się żyje z taką obsesją?
Albert2020.02.29 10:26
"Dlaczego wy, katolicy, tak bardzo nienawidzicie???" Bo są katolikami. Nic innego nie potrafią.
Miro2020.02.29 14:22
Tych bzdur nie da się nawet komentować ... Co za płycizna umysłu ...
NieczUbek2020.02.29 19:45
Dlaczego duża część - niepełnosprawnych, - chorych na raka, - nauczycieli, - rodziców dzieci niepełnosprawnych, - niewierzących, - kochających inaczej, - obcokrajowców, - żydów, - ludzi o poglądach lewicowych, - niezależnych od partii PiS sędziów, - niezależnych od partii PiS mediów, - uczestników marszów innych niż narodowe i bożego ciała, - uczących się języków obcych, - i wiele, wiele więcej, tak bardzo nienawidzicie katolików?
anonim2020.03.1 15:42
Może po prostu ci ludzie nie chcą być dłużej prześladowani, zamykani w obozach, mordowani? Z tego samego powodu Żydzi i Polacy np nienawidzili SS, Wehrmachtu i Hitlera, co w tym dziwnego - dziwnym jest jak ofiara lubi swojego prześladowcę i mordercę swoich dzieci - to się nazywa syndrom sztokholmski.
Mario2020.02.29 20:27
Co ćpasz?
Taka prawda2020.02.29 21:01
a dlaczego wy pedofilosemici tak bardzo nienawidzicie wszystkich ?????
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 21:21
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde "Verrückt ist der, der immer die gleichen Dinge tut, aber andere Ergebnisse erwartet". A. Einstein
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 21:02
> www.pcworld.com/article/ Artykuł z 2018 roku na temat przeglądarek. W "międzyczasie" firma Microsoft porzuciła swój autorski rendering engine przeglądarki na korzyść rozwiązania open source i zapowiedziała wydanie jeszcze w tym roku (2020) wersji przeglądarki MS Edge dla systemu Linuks. It's time to update your knowledge, Leszku.
Albert2020.02.29 10:25
"knowledge" Ale ty tak na poważnie?
Jaki Linux?2020.02.28 21:00
https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/36998-najlepsze-dystrybucje-linuxa-w-2019-roku.html
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.28 20:49
- "𝐈𝐦𝐢𝐭𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐬𝐢𝐧𝐜𝐞𝐫𝐞𝐬𝐭 𝐟𝐨𝐫𝐦 𝐨𝐟 𝐟𝐥𝐚𝐭𝐭𝐞𝐫𝐲 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐦𝐞𝐝𝐢𝐨𝐜𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐜𝐚𝐧 𝐩𝐚𝐲 𝐭𝐨 𝐠𝐫𝐞𝐚𝐭𝐧𝐞𝐬𝐬.”- O. Wilde Learn to read English and then read to learn. https://www.pcworld.com/article/3213031/best-web-browsers.html "Linux" - wishful thinking, better yet, shove it up to your ass.
Albert2020.02.29 10:16
Znowu jak typowy katoćwok usiłujesz się mądrzyć w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia? Nauczyłeś się już odróżniać komputer od systemu operacyjnego i HTML od Unicode? Bo coś mi się nie wydaje.
gracz2020.02.28 20:44
Nareszcie!!!!.Niech to francuskie zbydlęcenie przezywane "rewolucją" wyjdzie w końcu na jaw.Wandea,to wasza hańba na wieki .Mam nadzieję,że muslimy odpłacą wam, zawsze zdradzieckie pomioty, "pięknym za nadobne".
Hewel hawolim kuloj hewel2020.02.28 21:41
Alez mi odkrycie. O okropienstwach rewolucji czas We Francji dzieciakow w szkolach.... Wydarzenia w Wandei byly straszne i nic ich nie usprawiedliwia, ale mozna zrozumiec dlaczego tak sie stalo i bylo to reakcyjne na wielowiekowe zachowanie kk...
gracz2020.02.28 22:14
Gów.o mnie obchodzi "wielowiekowe zachowanie kk".Chodzi mi o celowo zaprogramowany czwarty,wstydliwy dzisiaj człon hasła,"ou la mort",tak skrzętnie dzisiaj pomijany,czyli świadome i metodyczne mordowanie.
Andy2020.02.28 22:24
Swiadome i metodyczne mordowanie...poczytaj o Ustaszach i pewnych chorwackich franciszkanach.
leszczyna2020.02.29 1:33
Ci zbrodniarze wzorowali się na rewolucji francuskiej tak jak Lenin?
StanPio2020.02.28 23:04
"Wolność, Równość, Braterstwo" to nie jest hasło rewolucji! Prawdziwe i pełne hasło rewolucji brzmiało na wszystkich sztandarach: "Wolność, Równość, Braterstwo albo ŚMIERĆ!" "Liberté, Egalité, Fraternité ou la mort" I dlatego była GILOTYNA! Wtedy produkowano dla dzieci zabawki w formie małej gilotynki, którą dzieci z radością ucinały głowy lalkom! Zgromadzenie Narodowe uchwaliło depopulację wtedy 24 milionowej Francji o 1/3 tj. o 8 milionów. Udało im się wymordować około 3 milionów
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.28 20:42
bolszewizm czy nazizm razem wzięte nie mają tylu ofiar i zbrodni co kościół katolicki!
Chory Portier2020.02.28 20:43
Na czym oparty ten rachunek?
wacek dick2020.02.29 0:11
miał w przeszłości 15 żyć - tak jak ja
RHQQ22020.02.29 1:18
Na faktach.
leszczyna2020.02.29 1:31
Jakich?
Pedagog2020.02.29 9:24
Zapewne obiektywny h. Nazywa sie to matematyka. 118 mln Europa, 70 mln Ameryki to juz bez Afryki, Azji i Australii wystarczy by pobić rekord.
razSierpemRazM\\\\305\\\\202otem2020.02.29 10:25
te liczby wyssane z palca. lewacko-bezbożnego palca. kłamstwo to wasza ulubiona socjotechnika lewaki.
Dariusz2020.02.29 10:05
Rozumiem,że na tych autentycznych faktach?
StanPio2020.02.28 22:56
"Wolność, Równość, Braterstwo" to nie jest hasło rewolucji! Prawdziwe i pełne hasło rewolucji brzmiało na wszystkich sztandarach: "Wolność, Równość, Braterstwo albo ŚMIERĆ!" I dlatego była GILOTYNA! Wtedy produkowano dla dzieci zabawki w formie małej gilotynki, którą dzieci z radością ucinały głowy lalkom! Zgromadzenie Narodowe uchwaliło depopulację wtedy 24 milionowej Francji o 1/3 tj. o 8 milionów. Udało im się wymordować około 3 milionów
hehe2020.02.29 6:30
Dokształć się kret ynie.
skuter2020.02.29 13:10
nazizm upadł bolszewizm upadł a kościół trwa czyli jest coś wart
Palindrom2020.03.1 0:11
Bolszewizm i nazizm ofiary Chrystusa i niezliczonych świętych, które ma Kościół Katolicki, rzeczywiście nie mają…
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.02.28 20:31
Nic nie zniszczą. Przejdź na Linuksa i będziesz mógł dowolne strony przeglądać do woli. Do trolowania "na blogach" nie potrzebujesz MS Office i Adobe CS. https://linuxmint.com/download.php
Chory Portier2020.02.28 20:28
"Wolność, Równość, Braterstwo"? Kpina. Ludobójstwo powstańców w Wandei, których hasłem było Pour Dieu et pour le Roi. Stosy ściętych głów. Jak lewacy to wytłumaczą?
StanPio2020.02.28 22:52
"Wolność, Równość, Braterstwo" to nie jest hasło rewolucji! Prawdziwe i pełne hasło rewolucji brzmiało na wszystkich sztandarach: "Wolność, Równość, Braterstwo albo ŚMIERĆ!" I dlatego była GILOTYNA! Wtedy produkowano dla dzieci zabawki w formie małej gilotynki, którą dzieci z radością ucinały głowy lalkom!
MaxFiend2020.03.1 19:34
A co mają do tego lewacy? Może lepiej przypomnieć wcześniejsze ludobójstwo na katarach?