07.07.18, 10:55screenshot Youtube

Piotr Semka: Teraz Gersdorf będzie uważana za wieczną prezes

Piotr Semka na antenie TVP Info w „Salonie Dziennikarskim” zabrał głos w kwestii przejścia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego i byłej I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Zauważył, że niebezpieczny jest fakt zapowiedzenia przez sędziów, że nie będą odwoływać się do Trybunału Konstytucyjnego dlatego, że mają zatrzeżenia co do obiektywności jego wyroków.

Semka zaznaczał, że czeka teraz na powołanie nowego prezesa Sądu Najwyższego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Mówiąc o zapowiedziach sędziów dotyczących odwoływania się do TK stwierdził:

Rozumiem, że teraz pani Gersdorf będzie uważana jako wieczny prezes. "Gazeta Wyborcza” opublikowała porady dla sędziów. To jest ten etap, którym można się dziwić, że ileś osób powinno występować przeciwko niszczeniu państwa, a milczy i jest sparaliżowane. Jak to się skończy? Czekam na powołanie nowego prezesa Sądu Najwyższego przez pana prezydenta”.

Zaznaczał też, że niedobrze się stało, że po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prof. Gersdorf nie było wyraźnego komunikatu na temat tego, że jest ona był prezesem SN.

dam/TVP Info,Fronda.pl