19.04.19, 11:40screenshot Youtube - Telewizja Republika

Piotr Semka w obronie prof. Osadczego: Dyskutujcie z jego poglądami!

Wczoraj na portalu niezalezna.pl pojawił się tekst pod tytułem „Jest na liście Narodowców, a kiedyś służył w radzieckiej armii. Potwierdził! 'Piękne wspomnienie”, w którym poinformowano o tym, że prof. Włodzimierz Osadczy służył niegdyś w Armii Radzieckiej. W obronę wziął go Piotr Semka.

Okazuje się, że prof. Włodzimierz Osadczy w przeszłości służył w... Armii Radzieckiej. Jest nawet archiwalne zdjęcie w mundurze. On sam to potwierdził!”

- czytamy na portalu niezalezna.pl.

Dopiero na samym końcu tekstu poinformowano, że prof. Osadczy urodził się we Lwowie i do armii został wcielony. W tekście powołano się na zdjęcie, które na twitterze zamieścił Rafał Otoka-Frąckiewicz, pisząc:

Zdjęcie przedstawia żołnierzy Armii Czerwonej podczas interwencji sowieckiej w Afganistanie. Pytanie: który z nich kandyduje w polskich wyborach do @Europarl_PL oraz z której listy? :)”

Piotr Semka odniósł się do tekstu niezalezna.pl na swoim twitterze, biorąc prof. Osadczego w obronę:

Czepianie się Włodzimierza Osadczego(rocznik1969, ur na Wołyniu,w Polsce od1992), który startuje z Konfederacji,że służył w Armii Czerwonej jest nie fair. Każdy Polak mieszkający w ZSRS do 1991 był powoływany. Dyskutujcie z jego poglądami ale nie z faktem na który nie miał wpływu”.

dam/niezalezna.pl,twitter

Komentarze

Angelus2019.04.19 20:42
Tak patrzę na "redaktora" Semkę i myślę sobie, co by tu jeszcze zjeść.
Jan2019.04.19 13:46
Semka ma rację, to jest zawracanie gitary
kononono2019.04.19 12:16
Przecież to tak jakby napluć w twarz wszystkim którzy jakimś cudem przeżyli radzieckie katownie. Wstyd.
Olej2019.04.19 12:15
Panie redaktorze Pan tak na poważnie ? Pan rzeczywiście nie zdaje sobie sprawy ze skali urobienia politycznego krasnoarmiejców ? I jak takie urobienie konstytuuje człowieka światopoglądowo i politycznie. Poza tym kto go weryfikował ? Polski konrwywiad ? Już jednego ,,afgańczyka’’ żeśmy mieli ministrem MSZ go zrobiono. Pokazał później on kto on zacz i co potrafi. Za dużo takich przypadków nas trapi byśmy mogli bagatelizować sprawę.