20.07.21, 10:21(fot. diliff/ wikipedia/CC BY SA 30)

PiS opuści Europejskich Konserwatystów i Reformatorów?

Powołując się na słowa anonimowego informatora, portal euractiv.com poinformował, że PiS może opuścić zasiadającą w europarlamencie frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

PiS-owi ma nie odpowiadać przywództwo Giorgii Meloni i przejęcie ugrupowania przez delegację włoską.

Przez ostatnie 10 lat przewodniczącym EKR była Anna Fotyga z PiS, która ze stanowiska zrezygnowała w czerwcu, uzasadniając rezygnację względami zdrowotnymi.

Do dzisiaj nie wyznaczono jednak nikogo na jej miejsce.

- Nie ma możliwości, żeby Jarosław Kaczyński nie wiedział o rezygnacji Fotygi. Dziwne jest to, że nawet nie próbował jej zastąpić - mówi anonimowe źródło euractiv.com.

- To wyraźny znak, że PiS stracił zainteresowanie EKR po odejściu brytyjskich konserwatystów i w związku z przewodnictwem Meloni - dodaje informator.

Do EKR należy obecnie 27 europosłów Prawa i Sprawiedliwości.

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, to grupa w Parlamencie Europejskim, utworzona po wyborach do PE w 2009 przez partie konserwatywne. Program EKR bazuje na tzw. Deklaracji Praskiej, głoszącej takie wartości, jak wolność jednostki czy poparcie dla wolnego rynku.

jkg/onet

Komentarze

Jadwiga2021.07.20 12:06
Proponuję podstawić śmieciarkę i niech zawinie z całym majdanem. Żadna strata dla Polski
zaciekawiony2021.07.20 10:42
Czyżby europosłowie PiS w końcu zapisali się zgodnie ze swoimi poglądami do frakcji Zjednoczonej Lewicy Europejskiej? ;-P
Samuel Górski2021.07.20 10:40
Popieram wolnościowców dlatego, że są totalnie przeciwko socjalizmowi. Ja nie życzę sobie, żeby z moich wypracowanych pieniędzy ktoś mi to zabierał i dawał 500 plus tym, którzy sobie nie radzą, albo nie chce im się po prostu. Bo ja nie chcę też katolstwa , nie chcę pro-life, nie chce wielu rzeczy, które są a tylko oni mam wrażenie zapewniają normalność. Ja może za dużo mówię, ale tak jest
Böno2021.07.20 11:00
Brawo, dość politycznej poprawności. Mówić otwarcie to, co myśli wiele Polaków
XYZ2021.07.20 10:39
Teraz pewnie ogłoszą EUROPIS,bo kto ich przygarnie.