19.06.20, 20:43

PKW przyjęła rekomendację ministra zdrowia

PKW podjęła dziś uchwałę o zarządzeniu wyłącznie korespondencyjnego głosowania w wyborach prezydenckich w gminie Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowicie (woj. śląskie). Wyłącznie korespondencyjne głosowanie w tych gminach rekomendował wcześniej minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

-„PKW podjęła w piątek uchwałę o zarządzeniu wyłącznie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w dwóch gminach: Baranów (woj. wielkopolskie) i Marklowice (woj. śląskie)” – poinformował przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Swoją rekomendację ws. wyborów prezydenckich przekazał dziś Państwowej Komisji Wyborczej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zalecił on, aby ze względu na wysoką ilość zakażeń w tych dwóch gminach, przeprowadzić na ich terenie głosowanie wyłącznie w formie korespondencyjnej.

Po posiedzeniu PKW, w którym udział wziął również minister Szumowski, Sylwester Marciniak poinformował, że w Baranowie z głosowania korespondencyjnego wyłączony będzie jeden obwód do głosowania utworzony na oddziale leczniczo-rehabilitacyjnym w Grębaninie.

-„Ze słów ministra zdrowia wynikało, że nie przewiduje innych wniosków (o zarządzenie wyłącznie głosowania korespondencyjnego), chociaż czas, zgodnie z ustawą, z kalendarzem wyborczym jest do 21 czerwca, czyli do niedzieli PKW może podjąć taką uchwałę (ws. głosowania korespondencyjnego)” – dodał przewodniczący PKW.

kak/PAP

Komentarze

Szybka Randka sex2020.06.20 10:45
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.xlove.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Szybka Randka sex2020.06.19 21:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.xlove.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
you don't speak one fuckin' word of English2020.06.19 20:54
GENEVA (Reuters) - The coronavirus pandemic is accelerating, with Thursday’s 150,000 new cases the highest in a single day and nearly half of those in the Americas, the World Health Organization (WHO) said. “The world is in a new and dangerous phase,” Director General Tedros Adhanom Ghebreyesus told a virtual briefing from WHO headquarters in Geneva. “The virus is still spreading fast, it is still deadly, and most people are still susceptible.” https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-who/coronavirus-pandemic-accelerating-with-americas-worst-warns-who-idUSKBN23Q2OV
Leszek2020.06.19 20:52
Ministra strachu i plandemi. To pomysłowy dobromir ma zaczarowany ołówek. Umie narysować interes. Typowy komunistyczny agent.