13.05.15, 10:48

Platforma: Wysoki VAT będzie już zawsze?!

Rząd PO podnosząc VAT zapewniał, że po roku wszystko wróci do normy. Nic takiego się nie stało. Chociaż Donald Tusk w swoim słynnym expose przekonywał, że wyrzuci każdego ministra, który zaproponowałby podwyżkę podatków, to wszyscy wiemy, ile warte były te słowa.

Wyższy VAT miał zniknąć najpóźniej w 2014 roku, ale ministerstwo finansów podało, że zostanie utrzymany do 2017 roku. Teraz minister Mateusz Szczurek wyjaśnił, że tak naprawdę może być jeszcze weselej…

Pytany w „Polskim Radiu” o sprawę odparł po prostu, że jest „za wcześnie, by o tym decydować”. „Rzeczywiście, w ustawie jest zapisane, że te podatki w 2017 roku zostaną obniżone, ale dziś jest o wiele za wcześnie, aby coś takiego deklarować” – stwierdził.

Wynika z tego jasno, że rząd Platformy planuje utrzymanie wyższego VAT-u jeszcze poza rok 2017. W praktyce, jeśli prezydencko-parlamentarna dwuwładza PO zostanie utrzymana, wyższy VAT będzie już naszą codziennością pewnie zawsze. 

Wniosek, jaki z tego płynie jest prosty. Tę władzę TRZEBA ZMIENIĆ!

kad

 

Komentarze

anonim2015.05.13 11:00
Nawet gdyby VAT podnieśli do 30% to i tak kilka milionów osób zagłosowałoby na PO. Do ludzi dociera tylko to, co im szeleści w portfelu.
anonim2015.05.13 11:22
@Jack_Holborn® nie tylko co im szelesci w portfelu, ale tez to po czym chodza, znam taka osobe, ktora glosowala na PO i na burmistrza z tej samej parti, bo jej chodnik obok jej plotu zrobil , ale to ze czworka jej dzieci stracila prace bo PO sprywatyzowala i sprzedala trzy firmy to nie zauwazyla.
anonim2015.05.13 11:27
Po pańsku:a -wynocha z tym rządem b - po chamsku:won c- po knajacku;wyp. ... Wybierz a,b lub c
anonim2015.05.13 13:17
Panie/Pani "kad" (może jednak warto się podpisywać?) Nie jestem zwolennikiem PO. Głosuję na Dudę. Ale wiem, że każde państwo utrzymuje się z podatków (chyba, że ma wiele bogactw naturalnych) Dlatego po zwycięstwie Dudy a potem po wyborach parlamentarnych przypomnę Panu/Pani ten artykuł i zapytam, dlaczego nowy rząd, stojąc przed faktem ustalenia nowego budżetu, nie obniża podatków. Wierzę, że będzie Pan/Pani miał/miała odwagę odpowiedzieć na mój komentarz :)
anonim2015.05.13 21:10
@taro - najlepszym przykładem tego, o czym wspomniałem jest odebranie z OFE i nacjonalizacja 150 mld złotych przeznaczonych na przyszłe emerytury. Nie wiem, czy ludzie o tym nie wiedzą, bo prorządowe media tym się nie chwalą, czy po prostu do ludzi fakt tej niewyobrażalnej grabieży w biały dzień nie dociera, w każdym razie obserwuję medialne ożywienie jedynie podczas hucznych rewaloryzacji o 20 złotych. To co opisujesz jest dobrym przykładem, że oddawanie masom (niepotrafiącym zauważyć zależności ich decyzji politycznych z ich życiem osobistym) głosu w wyborach to głupota.