05.09.20, 07:30fot. pixabay.com

Po co jest religia w szkole?

Taki tekst odnalazłem w moich e-sztambuchu (z dedykacją dla tych rodziców, którzy jeszcze się wahają czy zapisać dzieci na religię w szkole)

PO ZAMACHU w USA 11.09.2001 córka słynnego pastora Billy Grahama w wywiadzie telewizyjnym na pytanie: "Jak Bóg mógł pozwolić na co takiego?" odpowiedziała:
Jestem przekonana, że Bóg jest do głębi zasmucony z tego powodu, podobnie jak i my, ale od wielu już lat mówimy Bogu, żeby wyniósł się z naszych szkół, z naszych rządów oraz z naszego życia, ponieważ jest Dżentelmenem, jestem przekonana, że w milczeniu wycofał się. Jak możemy się spodziewać, że Bóg udzieli nam swojego błogosławieństwa i ochroni nas, skoro my żądamy, aby On zostawił nas w spokoju? Zobaczmy - myślę, że zaczęło się to wówczas, kiedy Madeline Murray O'Hare (wojująca feministka i aktywistka ateizmu) narzekała, że nie chce żadnych modlitw w naszych szkołach, a my powiedzieliśmy OK.
Potem ktoś powiedział, żeby lepiej nie czytać Biblii w szkole.....
Biblii, która mówi: nie zabijaj, nie kradnij, kochaj swego bliźniego
jak siebie samego. A my powiedzieliśmy OK.
Następnie doktor Benjamin Spock powiedział, że nie powinniśmy dawać klapsa dzieciom, kiedy się źle zachowują, ponieważ ich małe osobowości się zniekształcają i możemy zniszczyć u nich szacunek do samych siebie (syn dra Spock'a popełnił samobójstwo). A my powiedzieliśmy, że ekspert wie, o czym mówi.
Dlatego powiedzieliśmy OK.
Po czym ktoś powiedział, że lepiej by było, aby nauczyciele i wychowawcy nie karali naszych dzieci, kiedy się źle zachowują. Dyrektorzy szkół powiedzieli, że lepiej by było, aby żaden pracownik tej szkoły nie dotykał uczniów, kiedy się źle zachowują, ponieważ nie chcemy złej opinii i z pewnością nie chcemy być zaskarżeni do sądu. Choć istnieje ogromna różnica między karaniem i dotykaniem, biciem, upokarzaniem, itd. A my powiedzieliśmy OK.
Następnie kto powiedział - pozwólmy naszym córkom na aborcję – jeśli chcą. Nawet nie muszą o tym mówić swoim rodzicom.
A my powiedzieliśmy OK.
Po czym ktoś mądry z rady szkoły powiedział; ponieważ chłopcy i tak będą chłopcami, więc i tak będą to robić, dajmy naszym synom tyle kondomów, ile chcą. aby mogli zażywać tyle radości ile chcą, a my nie będziemy musieli mówić ich rodzicom, że otrzymują je w szkole. A my powiedzieliśmy OK.
Po czym niektórzy z wyższych wybranych urzędników powiedzieli, że to nieważne, co robimy prywatnie, dopóki wykonujemy naszą pracę. Zgadzając się z nimi powiedzieliśmy, że nie obchodzi mnie to, co kto, łącznie z prezydentem, robi prywatnie, dopóki ja mam pracę, a ekonomia jest OK.
Po czym ktoś powiedział - drukujmy czasopisma ze zdjęciami nagich kobiet i nazwijmy to zdrowym, trzeźwym podziwem dla piękna kobiecego ciała. A my powiedzieliśmy OK.
Po czym ktoś inny poszedł o krok dalej z tym podziwem i opublikował zdjęcia nagich dzieci, a następnie jeszcze jeden krok dalej i udostępnił je w Internecie. A my powiedzieliśmy - OK, oni są upoważnieni do swobodnego wyrażania swoich preferencji.
Po czym przemysł rozrywkowy rozpoczął produkcję widowisk TV i filmów promujących przemoc, profanacje, zakazany seks. Rozpoczął nagrania muzyki zachęcającej do gwałtu, narkotyków, zabójstwa, samobójstwa oraz satanizmu. My powiedzieliśmy, że to tylko rozrywka i to nie ma żadnych szkodliwych skutków, w każdym razie nikt nie traktował tego poważnie, więc idziemy do przodu.
Teraz nasze dzieci nie mają sumienia. Dlatego nie wiedzą, co jest dobre, a co złe, i dlaczego nie martwi ich zabijanie obcych, kolegów z klasy oraz samych siebie? Prawdopodobnie, gdybyśmy nad
tym długo i wystarczająco mocno myśleli, moglibyśmy zgadnąć. Ja myślę, że ma to wiele wspólnego z tym, że "Zbieramy to, co zasialiśmy." To śmieszne, jak prostym jest dla ludzi wyrzucić Boga, a potem dziwić się, dlaczego świat zmierza do piekła.
To śmieszne, jak bardzo wierzymy w to, co napisane jest w gazetach, a poddajemy w wątpliwość to, co mówi Biblia.
To śmieszne, jak bardzo każdy chce iść do nieba, pod warunkiem, że nie będzie musiał wierzyć, myśleć, mówić, ani też czynić czegokolwiek, o czym mówi Biblia.
To śmieszne, jak ktoś może powiedzieć "Wierzę w Boga" i nadal iść za szatanem, który, tak a'propos również "wierzy" w Boga.
To śmieszne, jak łatwo osądzamy, ale nie chcemy być osądzeni.
To śmieszne, jak możesz wysyłać tysiące "dowcipów" przez e-mail, które rozprzestrzeniają się jak nieokiełzany ogień, ale kiedy zaczynasz przesyłać przesłania dotyczące Boga, ludzie dwa razy zastanawiają się czy podzielić się nimi.
To śmieszne, jak wiadomości sprośne, bezwstydne, pikantne i wulgarne swobodnie przenoszą się w cyber-przestrzeni lecz publiczna dyskusja o Bogu w szkole i w miejscu pracy jest tłumiona.
To śmieszne, jak ktoś może być wyznawcą Chrystusa w niedziele, a przez resztę tygodnia jest niewidzialnym chrześcijaninem.
To śmieszne, że kiedy przeczytasz tę wiadomość nie wyślesz jej do zbyt wielu osób z twojej listy adresowej, ponieważ nie jesteś pewny, w co wierzą lub co pomyślą o tobie kiedy im to wyślesz.
To śmieszne, jak bardzo mogę być przejęty tym, co inni ludzie pomyślą o mnie, zamiast tym, co Bóg o mnie pomyśli.
Co myślisz?
(Ps. Jeśli chcesz przekaż to dalej, jeśli uważasz, że warto. Jeśli nie, to wyrzuć...Nikt się o tym nie dowie. Lecz jeśli to wyrzucisz, nie stój z boku i nie narzekaj nad fatalnym stanem tego świata! ")

 

Facebook/Anne Graham-Lotz, córka słynnego pastora Billy Grahama

Komentarze

Anonim2020.09.22 8:46
Jak to po co? Żeby doić polaczków z kasy i otumaniać kolejne pokolenie debilnych owieczek, aby dalej doić z nich kasę. Tak działa każda władza okupacyjna, nic nowego.
***2020.09.6 8:40
"Po co jest religia w szkole?" Po to, aby większość lewaków się posrało ze złości, czego dowodem są wpisy poniżej.
Torchwood2020.09.6 4:25
"To śmieszne, jak bardzo wierzymy w to, co napisane jest w gazetach, a poddajemy w wątpliwość to, co mówi Biblia." Gdyby w gazetach opisywano takie bzdury, jakie zawarte są w Biblii - zmartwychwstanie i tym podobne bajki - to też nikt by w nie nie wierzył.
Moly2020.09.5 21:38
Robcie swoje religijne lekcje w szkole za swoje pieniadze. Bardzo proste. Oczywiescie sie boicie, bo jak by podatnik katolicki mialby placici z wlasnej kieszenie to by nie zaplacil. Lub jakby szkoly "cywilne" mialy wieksza zapisywalnosc ( a mialyby w duzych osrodkach) to kazdy by wiedzial co w trawie piszczy. A co w trawie piszczy to to ze Polacy wielce rozmodleni i pazerni na sentymantalne przedstawienia za cudze ( prosze sprawdzic przyklad niemiecki). Ale i tak juz umarliscie w butach. Pogrzebowy czapki z glowy...
W NIEMCZECH NA KOŚCIÓŁ2020.09.5 13:17
KATOLOM ODCIĄGA SIĘ 90 EURO OD PENSJI MIESIĘCZNIE. BĄDŹMY UCZCIWI I ZASTOSUJMY TE ZASADY W POLSCE (NAWET NIECH TO BĘDZIE 90 ZŁ) I ZOBACZYMY ILE JEST WTEDY NAPRAWDĘ KATOLIKÓW W NASZYM PIĘKNYM KRAJU
Szlojme Kurlender2020.09.5 15:51
Wysokość podatku, kościół powinien uzgodnić z wiernymi. Państwu nic do tego. Państwo - tak jak w Niemczech, może co najwyżej podatki zbierać i przekazywać kościołowi - oczywiście analogicznie jak w Niemczech - za stosowną opłatą.
no to ZRÓBMY TAK2020.09.5 16:37
NA CO CZEKAMY?
moly2020.09.5 21:41
To bylby kompletny upadek katolickiej maszyny w Polsce...Absolutny i nieodwracalny. Ruina,. Ruina. Ruina. I dlatego beda walczy o " swoje " do ostatniego guzika... Wszyscy wiemy jak walki do ostatniego guzika sie skonczyly...
I JAK IM NIE WSTYD?2020.09.5 21:55
NIEPOJĘTE
RELIGIA W SZKOLE2020.09.5 13:06
JEST PO TO BY KLECHY UWODZIŁY DZIECI I OKRADAŁY PAŃSTWO POBIERAJĄC PENSJE I INNE NIENALEŻNE IM ŚWIADCZENIA (SKŁADKI EMERYTALNE, ETC) JA ROZUMIEM ŻE ZA OPOWIADANIE BAJEK O JEMIOŁKACH I INNYCH PEDOŁKACH NALEŻY SIĘ WYNAGRODZENIE ALE TO POWINNO BYĆ FINANSOWANE JAK W RFN Z PODATKÓW KATOLIKÓW. JA NIE CHODZĘ DO KOŚCIOŁA I NIE KORZYSTAM Z ICH USŁUG WIĘC DLACZEGO MAM ZA TO PŁACIĆ?
Marian2020.09.5 19:27
W punkt. Czemu ja mam za to płacić?!
Woy2020.09.5 12:45
W podstawówce balem się chodzić na religie. Ksiądz darł mordę na nas cały czas, do rękoczynów tez dochodziło. Później został proboszczem na innej parafii.
Po 11 ...2020.09.5 10:38
Religia w szkole ułatwia decyzję o odejściu od KK. Poziom "nauczania" jest tak żenujący, że każda myśląca jednostka salwuje się ucieczką.
Schopenhauer2020.09.5 8:48
Religia jest jedynym środkiem, aby surowym zmysłom i niezgrabnemu umysłowi pogrążonego w pospolitości i materialnej pracy tłumu oznajmić i dać odczuć głębokie znaczenie bytu. Albowiem człowiek taki, jaki z reguły jest, nie ma pierwotnie zmysłu do niczego innego oprócz potrzeb i żądz fizycznych, następnie dopiero domaga się trochę rozrywki i zabawy. Twórcy religii i filozofowie na to przychodzą na świat, by człowieka z odrętwienia otrząsnąć i wskazać mu na wzniosłe znaczenie bytu: filozofowie czynią to dla niewielu wybranych, twórcy religii dla wszystkich, dla ludzkości w ogóle. Gdyż ˝filozofami tłum być nie potrafi" mawiał Platon. Religia jest metafizyką ludu; należy mu ją z konieczności zostawić i dlatego na zewnątrz przynajmniej szanować, gdyż odzierać ją z powagi znaczy tyle, co ją odbierać. Jak istnieje poezja ludowa, a w przysłowiach mądrość ludowa, tak samo musi istnieć metafizyka ludowa, albowiem człowiekowi potrzeba koniecznie wytłumaczenia zagadki życia na miarę jego zdolności pojmowania.
ZGODA2020.09.5 13:11
ALE NIECH TEN MAŁY CZŁEK ZA METAFIZYCZNY SMRÓD SAM ZAPŁACI
BogaNIEMA2020.09.5 8:33
Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;) Katabasy tresują dzieci, by mieć później posłusznych dorosłych, ich kase i ich dzieci do gwałcenia. Taka jest prawda i jej nie zakrzyczycie!
Jonasz Koran-Mekka2020.09.5 8:12
Szczerze, katechezy w obecnej formie nie maja żadnego sensu, z tych wszystkich lekcji religii w szkole praktycznie nic nie wyniosłem, dużo lepsze efekty przyniosły katechezy przeprowadzane przed bierzmowaniem i to tylko gdy odbywały się w kościele, a nie w salce
Antoni2020.09.5 7:52
"Teraz nasze dzieci nie mają sumienia. Dlatego nie wiedzą, co jest dobre, a co złe, i dlaczego nie martwi ich zabijanie obcych, kolegów z klasy oraz samych siebie?" Czy to jest potwierdzenie teorii spiskowej, że zamachów 11 IX dokonali Amerykanie?
Fundacja Pro - Prawo do Życia2020.09.5 7:49
Katecheci gwałcą dzieci
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 7:33
religia w szkołach jest po to żeby ogłupiać dzieci i żeby księża mogli je ruchać na plebaniach!
verizanus2020.09.5 7:43
Socjaliści naprawdę tak myślą. Można zauważyć jak bardzo lewicowe media mają na nich wpływ ;).I dlatego chyba lepiej dla wszystkich aby był rozdział lewicy od państwa ;)
roce2020.09.5 8:02
nie posyłaj ucz swoich mądrości