16.11.15, 15:10

Po masakrze w Paryżu, lewacki obłęd nadal trwa!

13 listopada giną w Paryżu niewinni ludzie, Francja wprowadza stan wyjątkowy, zamyka granice, a Unia Europejska kontynuuje - jak gdyby nigdy nic - swoją obłędną, szaleńczą politykę migracyjną.

Jest ona absolutnie skandaliczna: niekonsekwentna, całkowicie chaotyczna, niesprawiedliwa dla tych, którzy najbardziej wymagają pomocy - biednych (których nie stać na opłacenie przemytników), ludzi chorych, torturowanych, starych, z dziećmi, z licznymi rodzinami - bo oni nie wytrzymają trudów przedostania się do Europy lub muszą podjąć zbyt wielkie ryzyko. Oznacza to zarazem, że polityka unijna faworyzuje młodych, silnych mężczyzn, w dodatku na tyle zamożnych, że ich stać na opłatę za przemyt.

Ponadto ta polityka unijna narusza jej własne, europejskie prawo i - co najważniejsze w kontekście piątkowych ataków - zasady bezpieczeństwa. Jest krzywdząca wobec własnych obywateli - obywateli Europy, naraża ich życie, czego dowodem jest fakt, że według informacji z 15 listopada zapewne co najmniej dwóch terrorystów - sprawców masakry w Paryżu - prześlizgnęło się do Europy w tłumie migrantów.

A zresztą, nawet jeśli ci terroryści nie byli "uchodźcami", jest przecież całkiem oczywiste, że nie istnieje sposób, aby wpuszczając do Europy całkowicie "na dziko" - czyli tak, jak dzieje się to teraz - 10 tysięcy migrantów każdego dnia, nie wpuszczać wśród nich ogromnej liczby potencjalnych terrorystów, agentów ISIS.

I już ten jeden argument powinien wystarczyć. Jest to tak ogromne ryzyko, że migracja w obecnej formie powinna zostać natychmiast powstrzymana, uporządkowana, a następnie poddana ścisłej kontroli i daleko posuniętym restrykcjom. Nie powinno być akceptacji takiego chaosu, jaki trwa w tej chwili - z naruszeniem prawa, zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa. Po 13 listopada 2015 roku nie może być dalszej zgody na ten obłęd.

Czy to się stanie? Czy masakra w Paryżu cokolwiek w tej sprawie zmieni?

Obym się mylił, ale wątpię. Bo za wielu polityków i ideologów zainwestowało w zjawisko migracji swoje ideały, swój fanatyzm ideologiczny i swoją utopijną wizję "nowej Europy" bez nacjonalizmów. Znacznie więc łatwiej, niż cokolwiek na serio w tej polityce zmienić,  jest im tych, którzy dostrzegają, jak błędna jest unijna polityka migracyjna, oskarżać o ksenofobię, islamofobię, rasizm i egoizm.

Zwróćmy uwagę, że wszelka krytyka błędnej polityki migracyjnej jest automatycznie prezentowana jako przejaw "nienawiści do obcych". Tak, jakby było trudno zrozumieć, że tu nie chodzi o to, aby nie pomagać potrzebującym, uciekającym przed wojną, ale aby nie robić tego w taki sposób, że ci najbardziej krzywdzeni przez wojnę nie otrzymują prawie żadnej pomocy, natomiast Europa wpuszcza w swoje granice albo ludzi, którzy właśnie najlepiej dają sobie radę, lub potencjalnych zamachowców.  Tak, jakby trudno było zrozumieć, że pomiędzy  skrajnościami - chaosem a "oblężoną twierdzą"  - jest miejsce na racjonalną politykę migracyjną.

Jednak nie zapominajmy, że dopóki ta sytuacja trwa, istnieje drugie niebezpieczeństwo, z przeciwnej strony: gdy rządy nie spełniają swojej roli, nie chronią obywateli, do głosu dochodzą z czasem siły totalitaryzmu, zamordyzmu - przyjmowane z otwartymi ramionami przez wystraszony ogół (tak rodził się faszyzm przed blisko 100 laty!). Bo tylko w nich jest nadzieja dla większości ludzi, których dotychczasowa, demokratycznie wybrana władza zawodzi.

W obu przypadkach - zarówno zachowania status quo, czyli kontynuowania błędnej polityki w sprawach migracyjnych, jak i reakcji na nią w postaci totalitaryzmu - wszyscy w Europie tracimy. Znajdziemy się - prędzej czy później - między młotem a kowadłem: pomiędzy atakami islamskich terrorystów i konsekwencjami masowego, społecznego zwrotu ku jakiejś formie faszyzmu. I to nie takiego "faszyzmu-straszaka z lewicowych haseł", ale realnego, groźnego, bezwzględnego wroga swobód obywatelskich i wolności.

Paweł Jędrzejewski

Źródło: Forum Żydów Polskich

Komentarze

anonim2015.11.16 15:23
Mnie najbardziej wnerwia to, że nas chcą za sobą pociągnąć przepaść. Musimy się bronić : https://www.facebook.com/events/1626421597608042/
anonim2015.11.16 15:28
Totalitaryzm jest pochodną kryzysu społecznego, a właściwie duchowego upadku człowieka. Zachód po przezwyciężeniu dwudziestowiecznych jego odmian poszedł w kierunku rozwoju cywilizacji technicznej, zaniedbując bardzo sprawy duchowe oraz odcinając się od swoich chrześcijańskich korzeni. Dlatego wzrasta zagrożenie powrotu systemu totalitarnego, pod pozorem ratowania porządku społecznego i bezpieczeństwa ludzi.
anonim2015.11.16 15:33
jacza coś tam wciągał dziś?? Twoje argumenty są na poziomie przedszkola...
anonim2015.11.16 15:39
Tak jak nasze praprababcie modliły się o wojnę powszechną, my musimy chyba prosić o więcej zamachów i potężny kryzys gospodarczy w Europie. Może to otrzeźwi umierającą Europę.
anonim2015.11.16 15:42
No i kolejny przykład ciemnoty ideologicznej daje Jacza - oczywiście Jacza wpuszcza do mieszkania każdego kto ma ochotę u niego/niej (lewe Jacza nie podało jaką ma dziś płeć) zamieszkać - i taki może sobie mieszkać jak długo chce, wyjadać z lodówki co chce, wynosić sprzęty i robić z nimi co chce, a Jacza jest szczęśliwe - no bo jak, przecież nie może nikogo nie wpuszczać skoro tylko niektórzy z tych co maj ochotę z nim/nią mieszkać i korzystać ze wszystkiego jak u siebie, mogą być złodziejami, albo bandytami...u Jaczy może zamieszkać każdy kto chce i jak chce. Głupota lewych nie zna granic - granicą dla lewych jest dopiero ich obcięty łeb przez islamistę... no i oczywiście lewe gadziny najchętniej rządzą się cudzym - bez pytania o zgodą oczywiście -
anonim2015.11.16 16:06
Jaki tam obłęd? co to za róznica czy we Francji bedzie 10, 12 czy 15 mln muzułmanów? Bedą mieli 800 czy 1000 stref zamknietych to nic nie zmienia. Francja juz ma raka z przerzutami a czy umrze za 8 czy 10 lat to już jest bez znaczenia.
anonim2015.11.16 16:27
@Norek9 Gratuluję przeczytana jakiegoś tekstu z rewelacjami ,które raczyłeś podać.Niestety choć być może Lenin używał słowa "lewactwo" a Stalin uznawał jakąś definicję "niemieckich faszystów" to pojęcia te miały i mają szereg znaczeń zależnych od kontekstu użycia. Ps.:Na przykład Wikipedia w haśle "faszyzm" cytuje doskonały bon-mot George Orwell'a , który być może jakoś ci pomoże zrozumieć czym są tak szerokie pojęcia i dlaczego błędem jest takie ich ograniczanie jakiego dokonałeś: "Słowo „faszyzm” – będące w powszechnym użytku – pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak „faszyzmem” nazwano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet 1922, Komitet 1941, Kiplinga, Gandhiego, Czang-Kai-Szeka, homoseksualizm, audycje radiowe Priestleya, schroniska młodzieżowe, astrologię, kobiety, psy – i nie pamiętam co jeszcze."
anonim2015.11.16 17:23
Nic dziwnego ze Syryjczycy czy Irakijczycy atakują swoich oprawców!! Francja należy do okupantów Bliskiego Wschodu. Bo inaczej to co oni tam robią? A sprowadzenie ludzi z Bliskiego Wschodu to nic innego jak niewolnictwo!!
anonim2015.11.16 17:43
Słuchałem dopiero co lewackiej trójki..."Koleżanka przeczytała kilka komentarzy na prawicowym portalu i się rozpłakała. Skąd się bierze taka straszna nienawiść do muzułmanów?" - biedni ci słuchacze tego śmiesznego radyjka...
anonim2015.11.16 18:30
Wiedzieliście o tym, że żydowscy właściciele sali Bataclan, którzy mieli ją od czterdziestu lat - dwa miesiące temu ją sprzedali? Ale przypadek...
anonim2015.11.16 18:56
Junecker to najwyżej postawiony w UE agent IS. Służby kontrwywiadowcze powinny sprawdzić skąd u niego taka przychylność dla Kalifatu. To szkodnik, nieodpowiedzialny i zwyczajnie głupi. Ten facio nadaje ton tej szkodliwej polityce i jest wodą na młyn al Bahdadiego.
anonim2015.11.16 20:09
"migracja w obecnej formie powinna zostać natychmiast powstrzymana, uporządkowana, a następnie poddana ścisłej kontroli i daleko posuniętym restrykcjom." Tak jest m.in. w Niemczech, a ostatnio w Szwecji. Kraje Bałkańskie wyrażają głośne oburzenie, że Niemcy przyjmują obecnie "tylko" 4,5 tys. migrantów dziennie. No cóż - więcej wchłonąć nie jesteśmy w stanie. Powstrzymać tej płynącej fali nie da się inaczej, jak otworzyć ogień w stronę przybyszów, gdy usiłują granicę przekroczyć lub koczują w jej pobliżu, i topić płynące w stronę Grecji pontony, tratwy, itp. Jaki rząd na taki krok się zdobędzie?
anonim2015.11.16 21:29
@rabarbar Nie wiem czy się orientujesz:katolik ,który ma inne zdanie niż papież w kwestii polityki albo np.: imigrantów nie jest schizmatykiem.
anonim2015.11.17 2:04
@Marekwu Jak pisałem w czasie tzw wiosny arabskiej że za tym stoją ILLUMINATI i słudzy Masoneria, to zaraz oskarżano o , podobnie jak operatorzy wychwycili że w dniu zamachu 11 września w Nowym Jorku nie zginął żaden żyd, a na dodatek ich sfilmowano jak będąc na sąsiednim wieżowcu cieszyli się widząc jak płonęły wieże Tak samo jak twierdziłem że atak na Irak został zaplanowany w ich gremiach ponieważ do tej pory pamiętają 70 l niewolę babilońską, Przecież w czasie Egzorcyzmów w Włoszech na postawione pyt kilkanaście lat temu /kiedy nie było tak zmasowanej migracji/ dlaczego do Europy masowo migrują Muzułmanie Lucyfer powiedział przez opętaną; "Ponieważ Masoneria chce z ich pomocą zniszczyć Wiarę i wartości chrześcijańskie" A obecna masowa już migracja ma na celu kilka celów chcą ich wykorzystać do walki z KK ponieważ 2017 jest 300 rocznica powstania Grand tzn Wielkiej Loży Anglii a pamiętamy jak to szaleli w 200 rocznicą w Rzymie Drugim celem jest Odbudowa świątyni Jerozolimskiej Już całe jej wyposażenie mają gotowe i tak np * W ukraińskim czasopiśmie chabadzkim „Od serca do serca", nr 50 z 2004 roku, napisano: * „Cała praca zakończona. Moshiah (to znaczy mesjasz-Antychryst- autor artykułu) już tu jest, trzeba tylko otworzyć oczy żeby to zobaczyć''. Złota, 700-kilogramowa menora, odlana w Izraelu ze złota, z inicjatywy i ze środków mieszkańca Ukrainy, Wadima Rabinowicza, jest zwiastunem Trzeciej Świątyni (którą żydzi muszą wznieść na miejscu, gdzie nauczał Zbawiciel i gdzie dzisiaj stoi Meczet Omar, i w której będzie koronowany Antychryst - autor art.).
anonim2015.11.17 7:40
@Radzi Jeżeli przez 2000 lat nie byli w stanie odbudować Świątyni, to teraz też się nie uda... Dlatego, że nie potrafili przełamać swojej pychy, która do takiego stanu ich doprowadziła, ze zaczęli nawet kwestionować prawdziwość Księgo Izajasza, twierdząc, ze to chrześcijanie ją dopisali w VII wieku po Chrystusie, aby uwiarygodnić swojego Mesjasza. Dopiero wykopaliska w Qumran pokazały, że oryginalny zwój (jedyny kompletny i nieuszkodzony), datowany na 150 lat przed Chrystusem to właśnie Proroctwo Izajasza... I co? I nic. Taki to krnąbrny i oporny naród.
anonim2015.11.17 8:33
Tzw . państwo islamski kojaży mi się z trzecią rzeszą dwudziestego wieku . trzeciej rzeszy ,, motywacją " do mordu było wezwanie - niemcy , niemcy itd..... oraz ich rasa ...- a dla dżichadystów są - niewierni - ! / mają wspólnego bakcyla / Działania państw cywilizowanych same się nasówają , bez zbędnych wybiegów tłumaczenia realnego zagrożenia ! A to co oni wnoszą nieda się ukryć... , potęgi mają problem i okazują się ,, słabe "
anonim2015.11.17 13:15
Będą zamachy to rządzących lewaków w UE ludzie sami wywiozą na taczkach.