22.09.20, 14:20fot. yt/press.warszawa

PO złożyło wniosek o odwołanie ministra Zbigniewa Ziobro

PO brnie w próby eskalacji konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i składa wniosek o odwołanie z funkcji ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro. Nie obyło się bez słów pełnych frazesów o złej władzy PiS.

W trakcie briefingu prasowego w Sejmie lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka oświadczył:

– Czas na zdecydowane rozstrzygnięcia. Czas na powiedzenie „sprawdzam”. Dlatego władze Koalicji Obywatelskiej podjęły decyzję o złożeniu wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobro z funkcji ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego. Chcemy zobaczyć czy to wszystko, o czym mówi Jarosław Kaczyński i jego ludzie jest prawdą, czy też jak zawsze, premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości, zrujnował polską prokuraturę. Chcemy zobaczyć czy Kaczyński dotrzyma słowa i ten wyjątkowy szkodnik polskiego wymiaru sprawiedliwości jakim jest Zbigniew Ziobro przestanie wreszcie pełnić tę funkcję czy też premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński będą tutaj w Sejmie bronić jak niepodległości człowieka, którego jeszcze do niedawna chcieli odwołać

Dodał też:

– I wreszcie chcemy raz jeszcze pokazać wyjątkową obłudę i hipokryzję ze strony Ziobry i jego ludzi. Dzisiaj człowiekiem, który decyduje o całkowitej bezkarności lub nie ludzi władzy jest właśnie prokurator Zbigniew Ziobro. To on ma prawo wydać polecenie każdemu prokuratorowi  w tej Polsce i to przez jego działalność prokuratura została skrajnie upolityczniona. I dzisiaj Ziobro udając, że broni wejścia w życie przepisów o tzw. bezkarności, de facto nadal chce być tym, w którego rękach leży los obecnych ministrów czy premiera Morawieckiego. Chcemy przypomnieć te wszystkie afery, które do dziś nie znalazły finału w sądzie tylko dlatego, że prokuratura jest skrajnie upolityczniona i właśnie dlatego, by pokazać ten wyjątkowy cynizm i obłudę obozu władzy oraz by pokazać, że tak naprawdę nie chodzi o dobro wymiaru sprawiedliwości, a Kaczyńskiemu wyłącznie chodzi o to, by zwiększać swoje wpływy, a jednocześnie upokarzać  swoich kolegów koalicyjnych, zdecydowaliśmy się na powiedzenie „sprawdzam” i przygotowanie wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobry

 

mp/300polityka.pl

Komentarze

prawy2020.09.23 11:30
POto ludzie bez kręgosłupa moralnego gorsi od komunistów,POdobne działania i nienawisc do BOGA I OJCZYZNY dla pełocow im gorzej w POLSCE TYM LEPIEJ kto coś takiego wychodował i wytresował!!!!!!!
Joanna2020.09.22 20:42
Panie Budka i PO-wcy, przyznam, że wasze występy już mnie nawet przestały denerwować, po prostu mnie to już śmieszy.
Anonim2020.09.22 18:25
Budka ćwierć geniuszu nie ciesz się , bo jak JK odwoła Ziobrę i straci większość to wprowadzi stan wyjątkowy, zacznie na potęgę pożyczać i drukować pieniądze a inflacja zeżre ci twoje oszczędności . Na koniec skończy jak Jaruzelski lub zadłużony Gierek.
Anonim2020.09.22 18:54
Jakbyś ćwiartka nie zrozumiał , to stan wyjątkowy da możliwość nieograniczonego rozdawnictwa publicznych pieniędzy celem zdobycia wyborców.
Anonim2020.09.22 18:06
Podejrzewam ,że dla SP nie ma znaczenia jakim sposobem Kaczyński będzie chciał go odwołać , bo będzie w opozycji.
Grizzly2020.09.22 15:42
Sposób na życie Gomuła!
Portofino2020.09.22 15:34
Fronda zaraz z krytyką a to przecież ich program. Oni nic innego nie potrafią.
Maciej Płatov2020.09.22 14:30
Koniak dla Borysa ,od Z.Ziobry.EKO---Prezes ma Wybory Obrona Z.Ziobry ,lub Wcześniejsze wybory.
abc2020.09.22 14:28
Jak zwykle chcą być sprytni a nieświadomie robią wspaniały prezent dla PiS