09.04.15, 20:05

Polacy muszą się pojednać

Jesteśmy świadkami jak obce służby: rosyjska i niemiecka, manipulują nastrojami w naszej ojczyźnie, bezpośrednio wpływając na krajową politykę. Polska podzielona jest łatwym łupem, nie tylko politycznie, ale przede wszystkim gospodarczo.

Krajowi, w którym wszyscy się kłócą i w zacietrzewieniu nic innego ich nie obchodzi, jak narzucanie racji drugiej stronie, można zrobić wszystko, na przykład po cichu narzucać długofalowe zniewolenie ekonomiczne.

Podczas, gdy Niemcy potrafią robić to dyskretnie, za pomocą polityki i pieniądza, Rosjanie sięgają do starych sowieckich metod, nie cofając się przed niczym. Możemy sobie właśnie unaocznić, jak nasze państwo pozostaje wciąć silną strefą posowieckich wpływów. Zagrożenie zewnętrzne i wewnętrzne jest realne.

W interesie Polaków leży jak najszybsze wewnętrzne pojednanie. Wbrew interesom Berlina i Moskwy. Pojednanie powinno być również inicjatywą opozycji. Może jako deklaracja na papierze, że po ewentualnych wygranych wyborach, nie będzie się mścić na politycznych oponentach, tylko im odpuści. Może jako deklaracja współpracy w sprawach najważniejszych dla państwa.

Tylko wtedy pojawi się wspólna racja stanu. Interes patriotyczny, w którym będziemy budować takie państwo, w którym będziemy czuli się jak u siebie i nie będziemy robić to, co narzucają nam inni..

 

Tomasz Teluk 

Komentarze

anonim2015.04.9 20:15
Do tańca trzeba dwojga. Tymczasem całe to pokolenie jest stracone i tak nieudaczne że nie zasługuje na nic poza degradacją przez IN VITRO . i tyle
anonim2015.04.9 20:17
a tak przy okazji, Panie Redaktorze Teluk jansenizm NIE jest pelagianizmem fyi ceterum censeo że jedynie rząd patriotów może ocalić nas przed rządem p.o.-FSB
anonim2015.04.9 20:48
Przebaczenie musi być budowane na prawdzie. @finch przeproszę, jeśli udowodnisz, że się myliłem. I dziękuję ci, bo swoim postem pokazujesz dokładnie jak wygląda arogancja "większości". Kiedyś za nią zapłacicie.
anonim2015.04.9 20:56
@Fafik Bierz Go! (silicet Jarosława-Dąbskiego Godziembę) xD
anonim2015.04.9 21:01
Przede wszystkim to Polacy muszą zacząć myśleć wybierać to co dla nich korzystne, a nie destrukcyjne i przestać reagować jak barany na hasła wywoławcze takie jak "antysemityzm", "dzielenie Polaków", "nietolerancja", "rozwój", "nowoczesność" itp. Tu mamy właśnie taki przykład hipnotycznego używania słowa "pojednanie" - inaczej "zaprzestanie dzielenia Polaków". Co to ma niby znaczyć ? - że jakaś grupa wpływowych biznesagentów opatrzy <coś> metką z hasłem "pojednanie"/"zaprzestanie dzielenia Polaków" i stado baranów pod wpływem metki ma się nie sprzeciwiać <temu czemuś> ? Wystarczy, że komożydowski powie, że brak przymusowej deprawacji seksualnej w szkołach jest dzieleniem Polaków i już mamy się nie sprzeciwiać, aby nie skalać się grzechem antyjednościowym. Oj Teluk Teluk diabeł tkwi w szczegółach. Tak było jest i będzie, to też Polacy mają myśleć, a nie lecieć jak te lemingi. Mają myśleć, badać, organizować się i brać przyrodę na bardzo poważnie.
anonim2015.04.9 21:03
@Jarosław Ja już od dawna nie jestem entuzjastą PiS. Widzę tam wiele rzeczy, które mi się nie podobają (nie będę podawał wrogowi których). Ale pomimo moich obiekcji głosowałem na PiS i dalej będę głosował. Dlaczego? Bo wyznaję zasadę Piłsudskiego: „bić kurwy i złodziei, mości hrabio”. Najpierw odsuńmy k.wy i złodziei od władzy i postawmy ich przed sądem. Potem będziemy spierać się o szczegóły. A na marginesie – z eutanazją i aborcją na forum to sobie raczej nie powalczysz.
anonim2015.04.9 22:30
@Fafik Bierz Go! ...
anonim2015.04.9 23:28
z kim Polacy mają sie pojednać i co złego zrobili? Jeśli chodzi o wewnętrzne spory to mamy relację okupant ofiara ... i pan mówisz żeby ofiara pojednała się z okupantem?
anonim2015.04.9 23:33
Między PO i PiS nigdy nie będzie pojednania. Nadzieje na jedność trzeba zacząć od wywalenia całej bandy czworga...
anonim2015.04.10 7:54
A z kim tu się pojednywać, z Finchem, który nie chce pojednania i jeszcze nie może się doczekać wymarcia wszystkich katolików w Polsce? Pluje taki baran jeden z drugim wyzywając od katotalibańskiej mniejszości. Ciekawe, gdzie on widzi w tym kraju osoby pragnące mordować ludzi w imię Chrystusa. I jeszcze domaga się przeprosin, dokładnie jak Żydostwo domaga się kajania się katolików, a nawet papieży za rzekome krzywdy im wyrządzone. Zdławić, sprowadzić do katakumb - to im się marzy. A na ulicach Polski liżące się pedały i lesby, "aborcja" na żądanie i z pełną refundacją tego złodziejskiego NFZ plus oczywiście sztuczny rozpłód dla nich - również refundowany. PS. Co tam u "Ani Grodzkiej"?
anonim2015.04.10 9:34
O nie, Polacy nie moga sie pojednac. Bo z czego bedzie zyla na przyklad taka Fronda? W mediach musi byc pot, krew, sperma i gowno. Kto by tu przychodzil, gdyby tu ludzie tanczyli ze szczescia i spiewali psalmy?
anonim2015.04.10 10:23
Jakoś nie czuję potrzeby pojednania się z oszustami, aferałami i zdrajcami. Nimi najpierw powinien się zająć zlustrowany Sąd Lustracyjny.
anonim2015.04.10 23:27
@Finch - no więc co tam ostatnio u pięknej "pani Ani", bo jakoś się odsunęła z życia politycznego?:-) Może spodziewa się dziecka?