09.02.14, 17:23David Cameron (fot. Wikimedia Commons)

Polacy w UK przeciw Cameronowi

Takie badanie zostało przeprowadzone po raz pierwszy. Do wyników, które oficjalnie zostaną ogłoszone w „Sunday Timesie”, dotarł korespondent Polskiego Radia.

„Sunday Times” zamówił ogólne badania, które mają pokazać trendy, jakie panują wśród brytyjskiej Polonii. Konkretne liczby należy więc traktować z ostrożnością. Pewne tendencje można jednak wskazać bez wahania.

Polacy na Wyspach skłaniają się do głosowania na lewicę. W sondażu Partia Pracy otrzymała 37,8 proc. głosów, Liberalni Demokraci – 17,3 proc, a Konserwatyści – 15,7 proc.

„To oznacza, że partie tworzące dziś koalicję rządzącą czyli Konserwatyści i Liberalni Demokraci, w sumie uzyskały mniejsze poparcie od Labourzystów” – wskazał Tadeusz Stenzel z polonijnej organizacji „Zjednoczenie Polskie”. Dodał też, że złe wyniki partii Camerona mogą mieć związek z jego ostatnimi wypowiedziami wymierzonymi przeciwko imigantom z Polski.

Według Stenzela te komentarze zostały podyktowane polityką wewnątrz partii, bo premier musi czasami przejść do ostrej retoryki, by zdobyć serca antyeuropejskiego skrzydła Konserwatystów.

Jednak także lewicowa Partia Pracy odcina się od pomysłów, by imigranci z państw, które weszły do UE po 2004 roku mogły przybywać na Wyspy bez żadanych ograniczeń. Komentatorzy wskazują jednak, że brytyjska Polonia bardzo niechętnie rusza do urn.

pac/dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.02.9 17:55
Kto mieczem wojuje, od miecza zginie.
anonim2014.02.9 21:37
Cóż mi z tego że Cameron "od miecza" zginie skoro moi rodacy wychodzą na dziadów którzy napływają do cywilizowanej Europy by doić ją z kasy przy pomocy socjalu. Z tej strony ma Cameron rację, skoro zasiłki są płacone na wyspach to niech tam są wydawane i niech tam pracują a nie napędzają sztucznie pkb w kraju okupowanym przez mafijny reżim Tuska.