28.04.21, 06:40Fot. Kancelaria Sejmu (Aleksander Zieliński) via Flickr, CC BY 2.0

Polacy zgodni: Opozycja powinna poprzeć PiS ws. Funduszu Odbudowy

Platforma Obywatelska ma nie lada problem. Wczoraj Lewica porozumiała się z PiS w kwestii poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy. Jak się okazuje, także zdecydowana większość Polaków uważa, że opozycja powinna w tej kwestii zagłosować tak samo jak rządzący.

Dzisiaj rano spotkaliśmy się z delegacją Lewicy. To jedyny klub parlamentarny, od którego otrzymaliśmy kompleksowe propozycje. Przypieczętowaliśmy uzgodnienie w kilku zasadniczych obszarach”

- informował wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

KO, która sama chciała wcześniej jak najszybszego przyjęcia KPO, teraz zmieniła zdanie i oskarża Lewicę o „zdradę”. Trudno spodziewać się, aby jej podejście spodobało się wyborcom.

Najlepiej dowodzi tego najnowszy sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Aż 66,3 proc. Polaków uważa, że w tej konkretnej kwestii opozycja powinna zagłosować razem z Prawem i Sprawiedliwością. Przeciwnego zdania jest tylko 2,7 proc. Polaków, którzy uważają że opozycja powinna zagłosować przeciwko KPO.

W sondażu 20,5 proc. Polaków uznało, że należałoby wstrzymać się od głosu, jeśli żądania opozycji nie zostaną spełnione. 10,5 proc. respondentów nie ma w tej kwestii zdania.

dam/"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze

demades2021.05.2 15:53
Normalna opozycja w demokracji jest po to,by wspierać rząd konstruktywnymi propozycjami, wytykać błędy i to wyborcy w wyborach oceniają czyje pomysły wolą, a nie po to by stosować obstrukcję. Totalna antypolska oPOzycja to P0dli zdrajcy Narodu Polskiego.
Aśka2021.04.28 14:36
Fundusz Odbudowy to pułapka. Poprzez wspólny dług z państw narodowych UE stanie się super państwem na wzór USA, to finisz naszej suwerenności. Te pieniądze nie będą służyć na realizację naszego planu odbudowy, ale na realizację zielonego ładu Niemców. Ziobro ma rację. Jak można być tak ślepym?
czytar2021.04.28 11:36
PO zagłosuje za planem odbudowy, jeśli rząd natychmiast poda się do dymisji i sam się wyaresztuje. Kto nie zgadza się z tym stanowiskiem, jest za Polexitem i ma nieświeży oddech.
Alek12021.04.28 9:37
Fundusz Odbudowy to synekury i dotacje dla swojaków nikt z tego nie zrezygnuje.
x2021.04.28 8:34
A czy Zjednoczona Prawica powinna poprzeć Plan Odbudowy? Bo nie chcą...
hmm2021.04.28 8:22
Polacy zgodni co do pozwolenia na zadłużenie Polski przez KE i rezygnacje z pozostawionej cząstki suwerenności - partia z narodem naród z partią to już było towarzysze z Frondy
gracz2021.04.28 8:06
Mam nadzieję, że każda sprzedajna menda która poprze tzw. "Fundusz Odbudowy", czyli długi na wieki, będzie puszczać latawce na wisielczym sznurze.
Michał Jan2021.04.28 7:46
Fołksfront do wspólnego koryta, które będą spłacać ciężko pracujący i ich potomstwo.
Anonim2021.04.28 7:26
Propagandy ciąg dalszy. Danka Koreanka plecie bzdury !!!!
Anonim2021.04.28 7:12
Zastanawiam się, po co Polakom jest potrzebny Sejm? aby oddawał suwerenność Polski w ręce PE? aby zapożyczał Polskę? aby dzielił między swoich zaciągnięty kredyt? aby obkładał Polaków coraz to nowymi podatkami? aby KE mogła nakładać na nas podatki? abyśmy trzęśli du-pami, czy nam KE nie obierze pieniędzy z zaciągniętych przez nas kredytów? aby Polska nie miała swojej armii? aby Polska nie miała swojego uzbrojenia? aby Polska nie miała własnego przemysłu zbrojeniowego? aby nasi klakierzy mogli frajersko ślizgać się po unijnym chlewiku? aby w Polsce zniszczyć chrześcijaństwo? aby w Polsce zniszczyć rodzinę? aby w Polsce zniszczyć Kościół Katolicki? .......... po co Polakom jest potrzebny Sejm? ................. przecież całkiem spokojnie dla Polski i Polaków mogą to robić obcy?
Kaczka basta!2021.04.28 7:04
Lewica zatem jedynie uznała, że "nie tym razem". I to wszystko. Pochwały w propagandowej TVP Info są na wyrost - to chyba wie nawet Holecka, że mówi androny, w które sama nie wierzy, aby tylko zezłościć na Lewicę platfusów i Hołownię. Na miejscu Kaczora powstrzymałbym się ze strzelaniem korkami od szampana.
Artur2021.04.28 6:54
PO i Hołownia to takie zgryźliwe pierdziele. Siedzą pierdzą, czasem bekną i zawsze mówią nie, tak na wszelki wypadek żeby przypadkiem rząd nie odniósł jakiegoś sukcesu. Polacy za rządów PiS są dla tych politykierów niczym. Liczy się dla nich tylko ich brudna micha i ich nora, w której mogliby spokojnie kombinować, węszyć i smrodzić. Niestety to lewica dziś wchodzi na pozycję środkową a PO i Hołownia ze swymi antykościelnymi i progejowskimi hasłami stają się ultralewicą.