21.03.16, 08:30

Polska w remoncie: Cyberbezpieczeństwo priorytetem

Bezpieczeństwo w sieci to we współczesnym świecie jeden z najważniejszych aspektów obrony narodowej. Wie o tym MON, które przygotowuje program związany z tym problemem. 

Cyberbezpieczeństwo staje się jednym z priorytetów Programu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych. W MON przygotowywany jest program operacyjny „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wsparcie kryptologiczne”. Szczegóły poznamy w czerwcu br.

O planach zbrojeniowych Ministerstwa Obrony Narodowej usłyszeli posłowie podczas piątkowego posiedzenia podkomisji ds. polskiego przemysłu obronnego. Szef Inspektoratu Uzbrojenia MON gen. bryg. Adam Duda opowiadał o wiodących programach modernizacji sił zbrojnych. Obejmują one najistotniejsze zadania ujęte w programach operacyjnych MON. Modernizacja techniczna opiera się na realizacji zasadniczych 14 programów operacyjnych, z których wiodącym jest system obrony powietrznej.

Szef Inspektoratu Uzbrojenia na posiedzeniu komisji wspomniał także o piętnastym zadaniu - To nowy program operacyjny „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni i wsparcie kryptologiczne”. Jest w trakcie opracowania – oświadczył.

Wypowiedź gen. bryg. Adama Dudy oznacza, że cyberbezpieczeństwo znalazło się wśród najważniejszych zadań MON na najbliższe lata i jest jednym z priorytetów Programu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych.

Więcej szczegółów o programie „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” poznamy już niebawem. Zgodnie z przyjętym harmonogramem zostanie on opracowany do 30 czerwca br.

emde/cyberdefence24.pl

Komentarze

anonim2016.03.21 9:35
Macierewicza w matrixie to zrobiliście specjalnie czy z głupoty?
anonim2016.03.21 9:47
Opony się nauczcie zmieniać najpierw.
anonim2016.03.21 11:51
Zdjęcie pokazuje Macierewicza żyjącego w matrixie, czyli urojonym świecie. Taki był zamysł?