02.05.14, 08:48Córka Dulce Rangel, fot. Youtube

Pomimo raka urodziła zdrowe dziecko!

Gdy u Meksykanki ze stanu Durango wykryto raka, była w ciąży. Lekarze doradzali jej aborcję. Kobieta odmówiła i urodziła zdrową córkę.

„Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, poczułam jedną z najpiękniejszych emocji, jakie dostępne są człowiekowi” – powiedziała matka, Dulce Rangel.

Jakiś czas później wykryto u niej raka piersi. Rangel stanowczo odmówiła propozycjom aborcji. Nigdy nie rozważała poświęcenia życia swojego dziecka dla siebie. Zdecydowała, że będzie walczyć jednocześnie o życie swoje i córki. „Wielokrotnie myślałam, że ja umrę, ale nie moje dziecko” – mówi Rangel.

„Gdy poddano mnie pierwszej chemioterapii byłam przerażona, bo nie wiedziałam, jak zniesie to dziecko” – kontynuuje”. „Wtedy zdecydowałam, że powierzę wszystko Bogu. Zrozumiałam, że byłam tylko narzędziem, który miał przynieść na świat tego malutkiego aniołka” – dodaje.

Rangel przeszła też zabieg masektomii; dzięki temu pozbyła się guza. Dziś nie tylko sama jest zdrowa, ale ma też dziecko, na które tak czekała.

pac/lsn

Komentarze

anonim2014.05.2 11:06
Wielu to nie przekona i tak...
anonim2014.05.2 13:42
Traktowanie tego jako "cud" świadczy o niezrozumieniu czym jest medycyna. Jak bardzo WSZYSTKIE rokowania mają charakter statystyczny. Zawsze można sobie dorobić dowolną korelację do pozytywnego/negatywnego zdarzenia. Np można by też dowodzić w ten sposób, że uzdrowicielski wpływ miało robienie na drutach ...
anonim2014.05.2 18:21
Urodzenie dziecka w trakcie leczenia raka nie jest niczym wyjątkowym w tym sensie, żeby dopatrywać się cudu. Magda Prokopowicz urodziła syna, wiele kobiet z tej fundacji (Rak&Roll) też urodziło zdrowe dzieci. Między innymi dr Jerzy Giermek zajmuje się prowadzeniem takich ciąż.