19.10.18, 19:35

Pomóż dokończyć film o Maryi

Dzięki współpracy z wieloma zakonami i sanktuariami ( Ojcowie Franciszkanie Konwentualni z Miedniewic i Niepokalanowa, Ojcowie Dominikanie z Gidl, Ojcowie Paulini z Częstochowy, Ojcowie Pijarzy z Warszawy- Siekierek, Księża Salezjanie z Czerwińska nad Wisłą, Siostry Loretanki z Loretto koło Wyszkowa) oraz Fundacją Królowej Różańca kończymy pracę nad filmem o Maryi! Jesteśmy już blisko końca.

O filmie

Celem naszego filmu jest pogłębienie duchowości maryjnej. Odwiedziliśmy ważne polskie sanktuaria, które poprzez swoją historię, praktykowane w nich modlitwy oraz charakterystyczne wezwania, ukazują piękno maryjnej pobożności. Już sam tytuł mówi sam za siebie: Kim jest dla mnie Maryja?

Miejsca realizacji

Chcemy naszych odbiorców zaprosić do wyjątkowych przestrzeni, które pozwalają jeszcze mocniej zbliżyć się do Matki Najświętszej i zrozumieć jak Jej obecność jest w stanie upiększyć nasze życie duchowe.

W Miedniewicach, u Matki Bożej Świętorodzinnej, rozważymy jak Matka Boża może nam pomóc w zacieśnianiu więzów rodzinnych.

W sanktuarium Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego Maryja jest najlepszą 
Pośredniczką w naszych modlitwach do Boga.

Wizerunek Matki Bożej Gidelskiej, uzdrowicielki naszych ciał będzie okazją do przemyślenia, jak modlić się o nasze zdrowie fizyczne.

Najpopularniejsze polskie sanktuarium- Częstochowa, stanie się polem odkrywania miłości do Ojczyzny i wyjaśnienia co tak naprawdę oznacza hasło: Bóg, Honor i Ojczyzna.

Malowniczy Czerwińsk nad Wisłą rozjaśni nam jak szukać prawdziwego pocieszenia i jak nam może w tym pomóc Matka Boża Pocieszycielka.

Warszawa-Siekierki oraz Loretto koło Wyszkowa staną się pięknym tłem maryjnych rozważań drogi krzyżowej. Okaże się, że Maryja miała bardzo ważną funkcję w dziele zbawczym swojego Syna i do tej pory Jej obecność w trudnych chwilach przynosi niezwykłe ukojenie.

O pracy nad filmem

Realizacja zdjęć trwała prawie rok. Przejechaliśmy setki kilometrów i zajrzeliśmy do wielu niedostępnych dla pielgrzymów miejsc. Reżyserem, scenarzystą i montażystą jest Andrzej Kocuba, za dźwięk jest odpowiedzialny Michał Kamiński, a pomysłodawcą i wprowadzającym w duchowość maryjną jest ks. Piotr Śliżewski. Autor 5 książek: Jak owocnie uczestniczyć we Mszy świętej? (EsPe), Rozważania różańcowe (HomoDei), Spowiedź. To naprawdę pomaga! (Salwator), Jeszcze tego nie wiesz? Słowa, które zmieniają życie (Syjon), Mała szkoła przebaczenia (św. Wojciech). 

Ks. Piotr Śliżewski prowadzi ponad swój autorski kanał na YouTube ewangelizuj_pl oraz założył i prowadzi portale:

  • Ewangelizuj.pl – chrześcijański portal ewangelizacyjny
  • Znajdzrekolekcje.pl – największa w Polsce wyszukiwarka inicjatyw katolickich, domów rekolekcyjnych, sanktuariów
  • DobraSpowiedz.pl – witryna poświęcona sakramentowi spowiedzi
  • Gregorianka.pl – witryna umożliwiająca zamówienie Mszy świętych gregoriańskich oraz okolicznościowych

Film pt. „Kim jest dla mnie Maryja?” jest obecnie w fazie montażu, a kolejnym celem jest szeroka promocja filmu. Zapraszamy Cię do włączenia się do akcji. Nawet najmniejsza kwota, która zasili budżet filmu jest cenna. Przykładowo złotówka wydana na kampanię w Internecie to aż 100 osób, które usłyszą o filmie! To pokazuje jak ważny jest każdy gest wsparcia dla tej inicjatywy, zwłaszcza w Polsce, która jest znana na całym świecie z pobożności maryjnej.

Jakie prace przed nami?

  • zakończenie etapu montażu, animacji i udźwiękowienie,
  • dotarcie z informacją o filmie do jak największej liczby osób.

Aby nasze działania przyniosły oczekiwany rezultat potrzebujemy Twojej pomocy w trzech płaszczyznach:

  • Promocja filmu – im więcej ludzi dowie się o nim, tym film trafi do szerszego grona odbiorców.
  • Modlitwa – potrzebujemy modlitwy, bez niej żaden ważny misyjny projekt nie ma szans na powodzenie.
  • Datki – poza wsparciem duchowym, niezbędne są także darowizny, które w pełni zostaną przeznaczone na zakończanie prac nad filmem i jego promocje.

Matka Boża powiedziała w Guadalupe (1531 rok) do św. Juana Diego:

"Jestem miłosierną matką - twoją i wszystkich mieszkańców tego kraju oraz wszystkich innych, którzy mnie kochają, którzy mnie wzywają i pokładają we mnie ufność".

Wynika z tego, że ci, którzy Ją kochają, zaskarbiają sobie szczególną jej uwagę i pomoc. Ważnym sposobem okazania miłości Matce Najświętszej jest zaangażowanie się w przedsięwzięcia, które pomagają innym Ją poznać i zrozumieć. Dlatego proponujemy Tobie wsparcie tego filmowego dzieła. Poprzez dobrowolną ofiarę sprawiasz, że więcej osób rozkocha się w naszej Niebieskiej Matce! 

WIĘCEJ TUTAJ