25.05.21, 18:05Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Porozumienie zaproponuje własnego kandydata na RPO. Partia podała nazwisko

Wkrótce na nowo rozpocznie się procedura wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich po tym, jak kandydatura Bartłomieja Wróblewskiego została odrzucona przez Senat. Zjednoczona Prawica nie wybrała jeszcze swojego kandydata. Nieoficjalnie mówiło się, że może być to senator Lidia Staroń. Porozumienie Jarosława Gowina proponuje jednak prof. Marka Konopczyńskiego.

- „Prof. Marek Konopczyński kandydatem Porozumienia Jarosława Gowina na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich”

- napisał dziś na Twitterze rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

Kadencja dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara dobiegła końca we wrześniu ub. r. Parlament już czterokrotnie próbował wybrać jego następcę, jednak do tej pory to się nie udało. Dwukrotnie jedyną kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, którą popierała KO, Lewica i Polska 2050. Nie uzyskała jednak wystarczającego poparcie w Sejmie. Następnie Sejmowi udało się wybrać dwóch kandydatów PiS, których odrzucił jednak Senat.

kak/PAP, Twitter

Komentarze

gośc2021.05.26 17:59
Panie Gowin, co pan robi w rządzie? Pan jest zdrajcą!
zdumiony głupotą gowina2021.05.25 22:25
gowin - ty wredny padalcu, ośmieszasz się coraz bardziej. Wybrać na kandydata takie lewackie gów.o jak konopczyński, mogła zrobić tylko twoja partia.
Jahu🐟2021.05.25 20:08
Takiego kandydata to mógł tylko Gowin wyszukać, facet popierał satanistów z pod znaku pioruna, a katolików nie raz opluwał.
Uroboros2021.05.25 18:58
Leszek Sosnowski, Zła – ile się tylko da!, WPIS. Wiara, Patriotyzm i Sztuka 7-8/2015, s. 3 (…) Próbują zatem asekurować się, robią pewne umizgi do PiS-u, w najlepszym świetle ustawiając Jarosława, ale… Gowina – niby najrozsądniejszego bojownika prawicy. Redaktorzy, nie w ciemię bici, mają bowiem dokładnie w pamięci, że to właśnie on nie tak dawno maszerował w szeregach ich ukochanej partii, ręka w rękę z Palikotem i Niesiołowskim, był hołubiony przez samego Tuska. Redaktorzy słusznie rozumują, że ten arcyambitny człowiek wyznaczony jest do rozbicia tejże prawicy, że stanowi w niej najważniejszy element piątej kolumny. Dało się to również odczuć podczas robiącej duże wrażenie konwencji PiS-u w Katowicach; Gowin krążył tam bowiem ze swym dworem niczym udzielny książę. No, niechby mu się tak udało wkręcić jesienią jako koalicjantowi do nowego układu rządzącego – szybko będzie po koalicji…
Anonim2021.05.25 18:48
Ryszard Bugaj
kaka2021.05.25 18:12
gowin == bardzo niebezpieczny czlowiek.
obserwator2021.05.25 18:12
Tego zdrajce i " kreta " Gowina trzeba sie koniecznie pozbyc jako koalicjanta !