02.04.19, 15:00fot. Lukas Plewnia, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Poseł Arkadiusz Mularczyk: Niemcy spowodowali cywilizacyjną zapaść Polski

Niemcy powinni zapłacić za wszystkie zbrodnie, które popełnili na Polakach i polskim majątku w czasie II wojny światowej. Za wszystkie - a to oznacza także doprowadzenie do zapaści polskiej gospodarki, co spowodowało wielką cywilizacyjną zapaść. Jak mówi poseł Arkadiusz Mularczyk, do dzisiaj Polska musi zmagać się ze skutkami zniszczeń dokonanych przez Niemców. To przesądza o tym, jaką mamy służbę zdrowia, naukę czy edukację...

Poseł mówił o tym w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Odbyło się dziś posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. oszacowania wysokości należnych Polsce od Niemiec. Członkowie Zespołu debatowali nad kwestiami wpływu II wojny światowej na polskie PKB.

,,Analizę przygotowano w oparciu o dane makroekonomiczne i historyczne, pochodzących z opracowań GUS i z opracowań międzynarodowych, z bazy Madisona, która opisuje rozwój gospodarczy krajów przed II wojną światową'' - powiedział poseł Mularczyk.

Według polityka gdyby nie II wojna światowa, to polska gospodarka byłaby dzisiaj przynajmniej na poziomie gospoarki hiszpańskiej. ,,Przed II wojną światową Hiszpania i Polska były na podobnym poziomie rozwoju gospodarczego. Dzisiaj Hiszpania jest trzynastą gospodarką świata, Polska dwudziestą trzecią. To pokazuje jakie były skutki II wojny światowej dla Polski i gdzie dzisiaj Polska mogłaby być w rozwoju, gdyby nie było niemieckich zniszczeń'' - powiedział dosłownie Mularczyk.

Jak dodał, gdyby nie niemiecki atak, Polacy byliby dziś znacznie bogatsi.

Mularczyk podkreślił, że to niezwykle ważne, bo musimy sobie uświadomić, że nasze straty wojenne to nie tylko straty ludzkie i materialne. To także wielka cywilizacyjna zapaść.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze

Antykatolska Internetowa Partyzantka2019.04.5 12:58
MULARCZYK, TY SZMATO!
Mr.DZiik2019.04.3 0:34
No niestety, za zapaść cywilizacyjną Polski odpowiedzialni jesteśmy my Polacy - nic się od stuleci nie zmieniło i wcale ku lepszemu nie zmierza
circ2019.04.2 19:18
Nie ma to jak sprawca zastępczy. A socjalizm który niszczy gospodarkę to nie główny sprawca prócz nieudolności, korupcjii i głupoty? Zydzi lepsi od Niemców?
michu2019.04.2 21:22
Ktoś dba, żeby ten socjalizm u nas był i najprawdopodobniej nie są to krasnale.
Foster2019.04.2 18:57
Czyli nic się nie zmieniło, za ten bałagan w Polsce znowu odpowiedzialni są Niemcy. Od Piastów nic się nie nie zmienia ?. Może jednak warto by było rozpocząć od siebie.
michu2019.04.2 19:50
Jak nie będą przeszkadzać to można z powodzeniem rozpocząć ;).
o2019.04.2 17:50
Gość bezczelnie co jakiś czas wraca do sprawy odszkodowań i na tym buduje swoją polityczna karierę.A co w tej sprawie faktycznie zrobił do tej pory? Ten sam poziom co Antoni i spółka w sprawie katastrofy.Uważają ludzi za kretynów. Tylko stołki i kasa.Zenada
anonim2019.04.2 17:01
"To przesądza o tym, jaką mamy służbę zdrowia, naukę czy edukację..." Od czasu wojny, to drugie pokolenie ma już 50 lat. Ja urodzony w 1944r. byłem I pokoleniem i z mojego pokolenia Profesorowie poszli już na emerytury. Z drugiego pokolenia Prof. mają 52 lata. Panie ośle Mularczyk, ile to pokoleń musi mieć Polska, aby w Przemyśle coś się ruszyło.
Tom64asz2019.04.2 16:11
Tak właśnie jest . Tylko za mało i zbyt cicho się o tym mówi . Ludzie nie rozumieją że większość dzisiejszych problemów gospodarczych czy nawet materialnych poszczególnych obywateli , to owoc właśnie II wojny światowej , a później 50 lat komuny . Niech się każdy zastanowi gdzie byśmy byli jako kraj gdyby nie Niemcy a potem komuna nie zrujnowały naszego kraju . Śmiem twierdzić że żylibyśmy na poziomie wyższym niż obecne Niemcy , dlatego nie można milczeć że to właśnie Niemcy są w głównej mierze odpowiedzialni za to co stało się z nami w czasie i po II wojnie . I kościół nie ma tu nic do rzeczy , a tak na marginesie dzisiejsi najwięksi krytycy i przeciwnicy kościoła np. P.Michnik , całkiem w nieodległych czasach prawie leżeli krzyżem i otrzymywali schronienie właśnie od księży i kościół jako taki . Już o tym zapomnieli . Jak to było : nie kąska się ręki która karmi (czytaj daje wsparcie ) , zapomnieli już o tym ? Chyba nie tylko o tym !
Andrzej Malik2019.04.2 16:02
To Niemcy? Nie komuniści? To ciekawe.....
michu2019.04.2 18:12
Jedno nie wyklucza drugiego. W Niemczech nie wszyscy są chrześcijanami. Wielu w III Rzeszy wyparło się wiary chrześcijańskiej, zresztą w NRD też rządzili potem socjaliści... ;).
klik2019.04.2 15:41
c..d.. co z tego wynika dla nas? a co mogłoby wynikać ? to jest pytanie o jakość i siłę rządu polskiego i jego polityki
franek2019.04.3 9:35
wydaje się ,że Polacy w tym momencie ze swoimi zdolnościami i pracowitością na tle zniewieściałego i nie tylko zachodu maja dużą szansę przy mądrej polityce i szczęściu odbić się od dna. Zapewne nie będzie to łatwe ale trzeba spróbować
klik2019.04.2 15:34
może odwróćmy zagadnienie... państwa zachodnie są bogate nie dzięki jakiejś tam "etyce" tylko dzięki wielowiekowemu rabunkowi KOLONIALNEMU Rabunkowi uznawanemu W ICH DOKTRYNIE PAŃSTWOWEJ jako rzecz konieczną i godną pochwały dzięki temu skumulowały przez lata sporo zasobów a więc w rzeczywistości to są moralne karły
JaKi2019.04.2 15:26
I Tusk. Tusk to podstawa wszelkich nieszczęść w Polsce a może i na całym świecie Heheheheh
słowiczek poznański2019.04.2 15:23
Poliamorysta, jak wiadomo nie mają rozwiniętych organów płciowych, więc niejednokrotnie zrozpaczeni rodzice usuwali im resztki tych organów. Dzięki takiemu zabiegowi poliamorysta nie przechodzi mutacji głosu, ale i też nie ma "okresu". Ale poliamorysta się przepoczwarza, przynajmniej na blogach, przykładowo w polyszpatryjot, andrzejhahn a także w tasiemcowe pseudonimy, zwykle idiotyczne, ale to jest nikt inny jak poliamorysta lesiu keller-krawczyk, sierpem obrzezane dziecię.
Stachu2019.04.2 15:25
Twoim "wnuczętom" nie trzeba było podcierać pupek? A wcześniej twoim dzieciom? Same się podcierały od urodzenia? A ty? Ty już na porodówce sam się podcierałeś? Twój awatar, jaki próbowałeś sobie stworzyć zupełnie nie przystaje do tego co piszesz. Z ciebie taka babcia z wnuczętami jak ze mnie królowa angielska. I wydaje ci się, że zawsze będziesz młody, niezależny i samodzielny? Aaaa... wiem, ty przecież się nigdy nie zestarzejesz, nie będziesz śmierdział, kaszlał, garbił, przewracał się, łamał sobie nóg i robił pod siebie. I zawsze gdzieś w zasięgu twojego sokolego wzroku będą te stare baby i ci starzy dziadowie, z których będziesz mógł sobie pobrechtać, niczym Biedroń z eseldowskich towarzyszy.
bileter2019.04.2 15:17
Panie PIS jak to jest,że Żydom dajecie a od Niemców jedynie pragniecie.
anonim2019.04.2 15:14
Kościół Katolicki przez wieki powodował cywilizacyjną zapaść Polski i powinien zapłacić za wszystkie zbrodnie!
Reytan2019.04.2 15:58
Jestes wymozdzonym ubeckim karlem z polska krwia ma szponach.
Tomek2019.04.2 18:55
Dlaczego redakcja toleruje zamulającego trolla o nicku Poliamorysta? Był śmieszny może przy pierwszych wpisach. Ale przecież to już jest nudne...
Kris2019.04.2 21:01
Gdyby nie kościół to pewnie matka nie zastanawiała by się tylko zrobiła aborcję i jednego takiego głupka było by mniej....
JPP2019.04.2 23:06
Idiotów nie brakuje, gdyby nie kościół, może takich głąbów by nie było, bo by cię wyskrobali!
martacz2019.04.3 4:15
może tak samo byłoby z tobą, pomyślałeś? oh wait, przecież nie masz czym