02.07.21, 10:45Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0 / EU2017EE Estonian Presidency via Flickr, CC BY 2.0

Poseł KO o powrocie Tuska: niepotrzebny nam ojciec, który wraca z wakacji

Powrót Donalda Tuska do PO wydaje się przesądzony. Jednak styl, w jakim planuje wrócić Tusk, nie podoba się części młodych działaczy partii. - Potrzebujemy gry zespołowej, a nie ojca, który wraca z długich wakacji - oświadczył poseł KO Franciszek Sterczewski.

W sobotę odbędzie się kongres PO, na którym swój powrót do polityki ma ogłosić Tusk. Nie są jednak znane szczegóły dotyczące jego stanowiska w partii. Nie jest również jasne, co wydarzy się w najbliższych dniach z Platformą Obywatelską. Sytuacja staje się napięta po tym, jak fiaskiem zakończyło się wczorajsze wielogodzinne spotkanie Borysa Budki, Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego.

Dawno umarła już wielbiona przez starszych działaczy PO narracja o powrocie Tuska na białym koniu. Do walki o przywództwo w PO stanie na pewno reprezentujący młodsze pokolenie polityków prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Do stronników Trzaskowskiego należy także bez wątpienia Sterczewski.

- Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem będzie miała dwa razy mniejsze poparcie niż pod dowództwem Rafała Trzaskowskiego - powiedział Sterczewski na antenie Polsat News.

- Donald Tusk jest mile widziany na wszystkich wydarzeniach, ale powinien być liderem tematów europejskich, bo z tym się kojarzy młodym ludziom. Przez siedem lat jego nieobecności wiele się w Polsce zmieniło - dodał.

Sterczewskiemu nie odpowiada także styl powrotu Tuska.

- Bardzo źle, że Donald Tusk zamiast porozmawiać z liderami opozycji, ogłasza: "Wracam, a wy się macie dostosować". To nie jest konstruktywne - stwierdził.

Zdaniem Sterczewskiego "rolą wielkich liderów jest wspieranie młodego pokolenia polityków". Sterczewski posłużył się tu przykładem Aleksandra Kwaśniewskiego i Jarosława Kaczyńskiego.

W jego ocenie ponadto "to Platforma Obywatelska musi zdać sobie sprawę, że to ona potrzebuje Rafała Trzaskowskiego, a nie na odwrót".

- Czekam na każdego, kto będzie chciał wesprzeć opozycję, a Donald Tusk jest ważną figurą w naszej historii. Nie wierzę jednak w mesjasza, który wróci i rozwiąże wszystkie problemy opozycji. Wolałbym, by był wsparciem dla Rafała Trzaskowskiego, niż z nim rywalizował - skonkludował Sterczewski.

jkg/polsat news

Komentarze

Anonim2021.07.4 1:00
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Bogo2021.07.2 14:48
Tfusk, wnuczek i czaskowski to orangutany z czerwonymi tupami.
Monika2021.07.2 12:53
Cześć panowie jestem chętna na spotkanko z miłym dyskretnym panem. Wiek nie gra roli, liczy sie dobre towarzystwo. Na studiach miałam tyle nauki że nie było czasu gdzieś wyjść a jednak trzeba się zabawić trochę w wakacje. Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: https://cutt.ly/monika89profil
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.2 11:54
5-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.2 11:23
Przyczyną gnicia prawicy jest tępy i sprzedajny elektorat, który bezkrytycznie głosuje na PiSdziaków. Władza już to zobaczyła i z ulgą rozpasła się na stołkach...
brawo młody2021.07.2 11:17
goń starego dziada
Jawny2021.07.2 11:14
Trzeba przykryć wstydliwy temat, że na telegramie wiszą namiary (maile, telefony) do naszej wierchuszki wojskowej uzyskane z maili tego bałwana Dworczyka.
Arcybiskup sołtysem!2021.07.2 11:07
A czemu o tym nie napiszesz Fronfo??? "Leszek Sławoj Głódź to arcybiskup, który został sołtysem. Choć prawo kanoniczne bezwzględnie zakazuje sprawowania przez duchownych publicznych urzędów, Głódź nie ma z tym żadnego problemu. Ba, jest wręcz z tego dumny, co było widać podczas sesji rady gminy Jaświły (woj. podlaskie), na którą przywieziono go luksusowym samochodem. Arcybiskup stwierdził, że nie będzie przepraszał ofiar księży pedofilów, a pytany o to, jak go tytułować odparł, iż "wszystkie tytuły są dobre".
Opcja szwabska, czy opcja żydowska...2021.07.2 11:03
Walka w totalnej hołocie? Nie ma żadnego sporu. Idą razem. Jedyne czego dotyczą NEGOCJACJE, to kto będzie administrował Polską i Polakami.
Anonim2021.07.2 11:06
Mówisz o Totalnej Władzy i walce Morawieckiego i Ziobry?
Anonim2021.07.2 10:58
Na zdjęciu to Nitras w młodości ?