06.08.19, 21:18zdj. domena publiczna, Wikimedia Commons, CC0

Posłowie zajmą się aktami nienawiści antykatolickiej

Poseł niezrzeszony, Jan Klawiter w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyjaśnia, skąd pomysł na uchwałę „w sprawie potępienia wszelkich aktów nienawiści i pogardy antykatolickiej". Polityk jest inicjatorem wspomnianej uchwały, którą Sejm miałby przyjąć w piątek. 

"Na marszach równości znieważane są najświętsze wartości. Już szybciej przeszedłbym do porządku nad spaleniem mojej kukły niż bluźnierstwem dotyczącym Najświętszego Sakramentu"-mówi Klawiter w rozmowie z dziennikiem. Nad projektem parlamentarzysta pracował wspólnie z byłym marszałkiem Sejmu, Markiem Jurkiem. Uchwałę wniesiono do Sejmu dzięki podpisom posłów z Klubu Kukiz'15. Składa się tylko z jednego zdania: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia wszystkie akty nienawiści i pogardy antykatolickiej i wzywa do ich potępienia wszystkie podmioty życia publicznego: państwa i organizacje międzynarodowe, władze publiczne i ośrodki opinii społecznej". Jak czytamy w uzasadnieniu, „katolicyzm i katolicy są ofiarami notorycznych prześladowań i wrogości w wielu miejscach świata", a „mimo to nienawiść antykatolicka nie została do tej pory wprost potępiona, co samo w sobie stanowi wyraz pogardy antykatolickiej". Autorzy przypominają, że w ostatnim czasie również w naszym kraju miały miejsce "drastyczne akty nienawiści antykatolickiej". Wymienione zostały m.in.: atak na ks. Ireneusza Bakalarczyka w czerwcu we Wrocławiu oraz „profanacje w czasie ostatnich manifestacji politycznego ruchu homoseksualnego". 

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł zwraca uwagę, że w Polsce w ostatnich dniach miały miejsce również kolejne ataki na księży: w Szczecinie i Turku. On sam, obserwując wystąpienia antykatolickie, lobbował w sprawie swojego projektu m.in. u wicemarszałka Ryszarda Terleckiego z PiS. Rozpatrzenie uchwały na sali obrad zaplanowano na piątek o godz. 18.30. A już w ubiegłym tygodniu jej przyjęcie zarekomendowała Sejmowi Komisja Kultury i Środków Przekazu.

yenn/Rp.pl, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.08.28 3:59
<body> <b>Maryśka jakaś tłusta</b><br/>
KDJ2019.08.7 12:27
,,Posłowie zajmą się aktami nienawiści antykatolickiej"? Dziwne. Protestującymi przeciwko degeneratom spod znaku LGBT plugawiącym święte symbole chrześcijaństwa zajmowała się policja.
wcaleniegenderowiec2019.08.7 11:38
Znowu uderzający brak symetrii u "elit" - wystarczy sobie wyobrazić, że to chrześcijanie napadaliby na meczety, a nie odwrotnie, jak to rzeczywiście się dzieje od Bliskiego Wschodu po Pakistan (ktoś pamięta zamachy na kościoły na Sri Lance???) - oooo, panie redaktorki z TVN drżałyby z oburzenia jacy to chrześcijanie okrutni etc., a muzułmanie tacy biedni. Gdy sytuacja jest odwrotna - milczenie. Nie jestem katolikiem, ale i tak będę po ich stronie jakby co... Bo niesprawiedliwość na razie jedynie "medialna" w traktowaniu chrześcijan jest wręcz kłująca w oczy.
Młot na katolicyzm2019.08.7 10:02
Szkoda, że te gnidy zajmują się jakimś całkowicie fikcyjnym problemem, a olewają prawdziwy problem faszystowskiej, kibolskiej przemocy nie tylko wobec osób LGBTQ. Ale, cóż, część faszystowskich kiboli i innych zje.bów z Ruchu Narodowego to przyjaciele PiSu i Kukiza.
PiS=UWbis2019.08.7 7:34
Uchwałą możecie sobie tyłek podetrzeć. Ten Sejm coraz bardzie przypomina wrogi Polakom Kneset.
anonim2019.08.7 0:23
Żeby mu tylko światła nie wyłączyli, gdy Klawiter po posiedzeniu będzie wygłaszał swoje "oświadczenie".
ja2019.08.6 23:47
Dobrze, że wniesiono taki akt pod obrady Sejmu. Wyrażam jednak wątpliwość : czy PiS zajmie się na serio tą sprawą ? by bronić osoby wierzące przed atakami zboczeńców i terrorystów czerwonej zarazy; zwłaszcza że mamy okres wyborczy.
StrachPrzedKarąDoczesnąCzyniKleruchaczaLepszym2019.08.6 22:41
Bardzo dobrze, że kler w Polsce musi już być objęty specjalnymi aktami sejmowymi. To ich oczywiście w żaden sposób nie ochroni. Nie ma już powrotu do całowania po łapach, usługiwaniu za darmochę i napychaniu kieszeni mamoną. Społeczeństwo rozprawia się z pasożytami i sługusami watykańskiego okupanta jak należy. 500+ ośmiela kato-ciemnotę do kontaktów z inną rzeczywistością, niż parafialna. Ludzie wypełzają spod buta i bata proboszczów, wskazują na ich przestępstwa a nawet sami wymierzają doraźnie sprawiedliwość kopem czy obiciem podłej gęby. I to w zakrystii, gdzie kler czuł się do tej pory bezkarny do tego stopnia, żeby gwałcić tam ministrantów. Recydywiści w celach czekają na wymuskanych wikarych, którzy pójdą za kraty za pedofilię, malwersacje, wyłudzenia i oszustwa. Sejmowy kołtun Sobecka i dewot Klawiter nie odwrócą nastrojów społecznych.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.6 21:47
Hahahahaha nagroda Nobla dla pierwszego prawackiego geniusza, który wskaże patologię tego pomysłu :)
JONASIK2019.08.6 21:45
"nienawiść antykatolicka nie została do tej pory wprost potępiona, co samo w sobie stanowi wyraz pogardy antykatolickiej" Padłem. To jest piękne i tak głupie, że aż wspaniałe.