10.07.20, 13:25Fot. via Pixabay

Postępująca feminizacja Kościoła w Niemczech. A wiernych coraz mniej...

„Nie ma żadnych teologicznych powodów przeciwko kapłaństwu kobiet” – twierdzi niemiecki benedyktyn o. Anselm Grün, autor licznych książek, znany także polskim czytelnikom. W swoich poglądach, które stoją w wyraźnej sprzeczności z nauką wyłożoną przez Jana Pawła II w liście apostolskim Ordinatio sacerdotalis, ojciec Grün wydaje się nie być odosobniony w Kościele niemieckim, który podlega procesowi coraz szybszej feminizacji.

„Nie ma żadnych teologicznych powodów, by wypowiadać się przeciwko zniesieniu celibatu kapłańskiego albo przeciwko żeńskim księżom, żeńskim biskupom czy żeńskiemu papieżowi. Chodzi tutaj tylko o proces historyczny” – mówi dalej o. Grün, kwestionując wyłączność święceń kapłańskich dla mężczyzn. To nie jedyne poglądy niemieckiego benedyktyna, które czasach mniej „postępowych” wywołałyby natychmiastową reakcję jego przełożonych i polecenie skorygowania i odwołania ewidentnych, niezgodnych z doktryną katolicką błędów. Ojciec Grün m.in. „otwarcie przyznał się do zaproszenia protestantów do przyjmowania Komunii św. na Mszach, które celebruje”. Heretyckie wydają się być też jego poglądy na niepokalane poczęcie.

Jak zauważa Paul Murano na łamach „Church Militant”, „niemieccy kardynałowie, zakonnice, księża i świeccy wpływają na święty Kościół katolicki, by przyjmował on sfeminizowaną karykaturę samego siebie przy wsparciu większości niemieckich biskupów”. Znany z postępowych poglądów kard. Reinhard Marx ubolewa na tym, że Kościół tkwi w przeszłości i nie jest gotów iść z czasem, czerpiąc naukę z ruchów wolnościowych czy z wiedzy naukowej. Za rzecz „pilną” uznał on obsadzenie kierowniczych stanowisk w Kościele przez kobiety.

Przykładem takich działań jest bp Bertram Meir z Augsburga, który na szefową swojej kancelarii powołał zakonnicę s. Annę Schenck. Siostra Schenck uważa, że większa liczba kobiet na kierowniczych stanowiskach przyniesie Kościołowi korzyść. Z kolei siostra Susanne Schneider sądzi, że zależność od księży pozbawia zakonnice ich godności.

Można by zauważyć ironicznie, że „Synodalna droga feminizacji Kościoła” – jak nazywa to Murano – przynosi „wspaniałe” efekty. W roku 2019 Kościół katolicki w Niemczech opuściła rekordowa liczba wiernych: 272 771 osób!

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

ToJa2020.07.11 6:49
Według Polskiego kościoła kobieta to niewolnica i powinna służyć mężczyźnie.
Ninel2020.07.11 1:24
Lewakoidalni "nie zauważają", że WSZYSTKIE społeczeństwa które się "unowocześniły" i wybrały patologiczną teofobię oraz Prawa Zboczeńców, Dżenderyzm itp, wszystkie te społeczeństwa WYMIERAJĄ w tempie zadziwiającym. Stosunkowo wciąż nieliczni "uchodźcy" z Afryki i Bliskiego Wschodu dają nawet ponad 40% noworodków... A będzie jeszcze lepiej, bo wśród dzisiejszej 20-letniej młodzieży od 12 do 25% zostało skutecznie przerobionych na kolejnych zboczków. To już samonapędzająca się lawina, którą oczywiście można powstrzymać, ale kto to zrobi? Metroseksualiści XD ? Trudno o piękniejszy dowód na katastrofalne skutki Postępu i wychodzenia zboczeńców z szafy. Człowieki LGBT zadadzą coup de grace przegniłym do korzenia "narodom" zachodniej zony UE.
trzygrosze2020.07.10 17:24
U nas przybywa wiernych dzięki p. Terlikowskiemu.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.07.10 16:29
Przepraszam a u nas ubywa wiernych przez kogo? Sekielskich? ;)
Torchwood2020.07.10 15:33
W Polsce wiernych też coraz mniej, więc feminizacja nie jest tutaj problemem. To naturalny odpływ cywilizacji w epoce powszechnej dostępności do wiedzy do starodawnych mitów i legend.
dz2020.07.12 20:13
A niewiernych takich jak ty POpaprańców coraz więcej i to jest poważny problem. A co tu w ogóle robisz ? Zagubiłeś się w tęczowej mgle. Wracaj do swoich. A może to twoja praca ? Dużo wyciągniesz ?
taro2020.07.10 14:23
jesli nawet tego marxowi malo, to niech zafunduje katolikom parady ochrzczonych dewiantow i niech katolicy tancza na golasa, no przeciez wedlug tego zwyrodnialca kosciol musi isc z czasem. Zobacz niemiecki idioto w sutannie, protestantow i anglikanow,co sie stalo z ich kosciolem,jak dopuscili baby do kaplanstwa.
Andrzej2020.07.10 14:21
Niemcy całkowicie się pogubili w "swojej" teologii. Linią prostą kierują się do protestantyzmu. Już niedługo nie będą mieli nic wspólnego z Kościołem Katolickim. Polska musi się przeciwstawić się tej schizmie.
robczek 3.02020.07.10 14:20
KONIEC KK W POLSCE WLASNIE SIE ROZPOCZYNA. sami jestescie sobie winni. to jest efekt twrzenie kato sekty pisowskiej ;] brawo!! przez ostatnie kilka lat wiekszosc moich znajomych przestala chodzic do kosciola. ciekawe dlaczego? ;]
Andrzej2020.07.10 14:24
Robaczek - to dopiero będziesz robaczkiem jak zobaczysz co w swojej głupocie narozrabiałeś i obrażasz Boga Ojca. Pan Bóg jest miłosierny i przy Twoim skruszonym sercu może Ci przebaczy. A takich znajomych to ja współczuję.
Ninel2020.07.11 1:32
Jest dokładnie przeciwnie. Narasta lawinowy proces samozabijania się postępaków. Wielu się namnożyło tych samobójców, i właśnie gremialnie odmawiają zakładania rodzin, posiadania kultury, wychowywania dzieci. To się. ściśle łączy - społeczeństwo (Polakami nie nazwę, bo nimi nie są) nie posiada zdolności do życia bez religii, a unowocześnione po prostu przestaje mieć dzieci, a te które przypadkiem ma wychowuje na metroseksualistów lub jawnych człowieków LGBT. Pożyją jeszcze trochę na kredyt, a potem zagłada i śmietnik historii.
Keksio2020.07.10 13:58
Niemcy będę zalane wodą, znikną z powierzchni ziemi. Przykre to, ale sami do tego dążą swoją pychą i arogancją i nie zważaniem na Boże Przykazania.
Keksio2020.07.10 13:56
Niemcy i tak czeka zagłada, wieszczona im przez wielu proroków, niestety. Wszyscy Polacy przebywajacy na terenach Niemiec - WRACAJCIE do Polski! Kobiety jak księża, jeszcze czego! One mają inne powołanie i kropka.
Marian2020.07.10 13:42
To dlatego ze Niemcy nie znają pewnego polskiego przysłowia."Gdzie diabeł nie może tam babe (niemiecką) poślę".