18.06.20, 18:38Fot. screenshot - polsatnews.pl

Potężne nawałnice nad Polską. Jest ofiara śmiertelna

IMGW informuje, że w całym kraju obowiązują alerty przez burzami z gradem. Potężna ulewa przeszła dziś nad Bytomiem, gdzie spowodowała poważne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Z podobną nawałnicą zmierzyli się też mieszkańcy Zgierza.

Dzisiejsza ulewa przeszła m.in. nad Zgierzem w woj. łódzkim. Podtopiony został tam jednoimienny szpital zakaźny, w którym hospitalizowani są pacjenci zakażeni koronawirusem. W podtopionym budynku mieszkalnym przy ul. Pieczyraka znaleziono mężczyznę. Mimo natychmiastowej reakcji, nie udało się go uratować. Strażacy nie wiedzą, dlaczego znalazł się on w wodzie. Ulewa zaskoczyła też policjantów, których nieoznakowany radiowóz utknął w wodzie.

Do krótkotrwałych, ale bardzo intensywnych opadów doszło też w Bytomiu. W wyniku niewydolności kanalizacji deszczowej zalane zostały niektóre niżej położone ulice, woda wdarła się też do piwnic.

-„Dzisiejsze intensywne opady deszczu spowodowały utrudnienia drogowe w naszym mieście. Zwracamy się z prośbą do kierowców o wzmożoną ostrożność” – apelują przedstawiciele miejskich służb.

W całym kraju obowiązują alerty przed burzami z gradem. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano w województwach: dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim i części woj. warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenie to oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują natomiast w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubuskim, wielkopolskim i części warmińsko-mazurskiego.

kak/polsatnews.pl

Komentarze

f232020.06.19 8:57
To kara boża za homoseksualizm i pedofilię wśród personelu naziemnego Pana Boga.
czekista2020.06.19 8:14
Wlasnie nadchodzi zapowiadane najbardziej suche lato w historii Polski, jako skutek globalnej zmiany klimatu.
Kk2020.06.18 23:17
Bóg w swoim miłosierdziu zsyła na nas kolejne nieszczęścia. Chwalmy Pana
Szybka Randka sex2020.06.18 20:40
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Zatroskany2020.06.18 19:01
Leszku.
Zatroskany2020.06.18 19:00
Literacki psychodelik.
Leszek 2020.06.18 18:50
Nadchodzi druga fala zostańcie w domach , o to kolejna ofiara korona świrusa. Pamiętaj nie zdejmuj maski nawet na kiblu , korona świrus czyha by cie dopaść. To nie żarty to pandemia. Bądź czujny wróg czuwa.
czytelnik2020.06.18 19:23
Żal d.pę ściska, ja się ciebie czyta. Czy nikt nie napisał ci jeszcze, że jesteś idiotą? Jeśli jestem pierwszy, to przyjmij to jako wyraz współczucia i zacznij się leczyć.