06.12.19, 08:39

,,Powrót do Jedwabnego''. O czym mówi Sumliński w nowej książce

Jedną z najbardziej pożądanych książek w ostaniach dniach stała się praca „Powrót do Jedwabnego”, której autorami (według danych z okładki) są Wojciech Sumliński, major ABW Tomasz Budzyński i dr Ewy Kurek. Pierwszy nakład 20.000 egzemplarzy miał zniknąć z rynku, zapewne dziesiątki tysięcy ludzi czekają na kolejne dodruki. Poprzednia książka Sumlińskiego miała się sprzedać w nakładzie ponad 300.000 egzemplarzy. Gigantyczne tłumy na warszawskiej promocji pracy Sumlińskiego w siedzibie SDP (na sali, korytarzach i przed budynkiem) świadczą, że będzie to bestseler. O reklamę pracy zadbali Żydzi, przeganiając Sumlińskiego i jego czytelników z 4 kolejnych sal wynajętych na promocje.

 

W chwili, gdy tworzy się norma prawa międzynarodowego gwarantująca Żydom z USA bezpodstawne przejęcie mienia Polaków w Polsce wartego 300 miliardów dolarów, praca taka jest niezwykle potrzeba, szczególnie że autor gwarantuje, że przeczytają ją setki tysięcy Polaków. Mechanizm tworzenia normy międzynarodowej Wojciechowi Sumlińskiemu opisał mecenas Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Prawo międzynarodowe opiera się na zwyczajach, taki zwyczaj tworzy się w procesie, i jest narzucany przez silniejsze państwa takie jak USA państwom słabszym takim jak Polska. Proces tworzenia antypolskiej normy prawa międzynarodowego rozpoczęła deklaracja z konferencji zorganizowanej przez władze republiki czeskiej w Teresinie. Ustalenia z Teresina stały się w ustawie amerykańskiego Kongresu nr 447 normą prawa amerykańskiego, a Amerykanie swoją siłą swoją wole narzucają innym państwom. Polskie władze nie przeciwstawiają się tworzeniu tej normy prawnej i wmawiają Polakom, że proces tworzenia prawa międzynarodowego i wsparcie USA dla roszczeń żydowskich nie mają żadnego znaczenia dla Polski i Polaków.

Wojciech Sumliński czytelnikom pracy „Powrót do Jedwabnego” uświadamia, że od lat Żydzi, kolportując kłamstwa o polskiej odpowiedzialności za Jedwabne, przerzucają na Polaków odpowiedzialność za zbrodnie Niemców w czasie II wojny światowej. Celem jest stworzenia uzasadnienia moralnego dla rabunku mienia Polaków wartego 300 miliardów dolarów przez amerykańskich Żydów.

Czytelnik przyzwyczajony do prac naukowych z historii będzie zaszokowany formą najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego. Narracja pracy jest chaotyczna i bardzo emocjonalna. Oceniając książkę, można popełnić błąd i nie docenić tego, że jej autor jest z wykształcenia i praktyki psychologie, i doskonale umie zarządzać cudzymi emocjami. Chaotyczna i emocjonalna narracja, nie jest więc zapewne wynikiem lenistwa Sumlińskiego tylko przemyślaną strategią zapewniająca popularność jego książkom (na podobnej zasadzie specyficzne treści i forma w dzienniku „Fakt” zapewniają tej gazecie popularność). Konstrukcje książki, to jak ona emocjonalnie angażuje czytelnika, szybko dostrzegą ci, którzy znają prace o tym, jak skutecznie nadawać swoje komunikaty i wywierać presje na innych (komunikaty angażujące emocje są skuteczniejsze od komunikatów wolnych od emocji). Prawica może się tylko cieszyć, że tak sprawnie zarządzający cudzymi emocjami autor jest po naszej stronie (co oczywiście nie zwalnia nas z podejrzliwości wobec każdego).

Osoby od dekad zajmujące się relacjami Żydów z Polakami, mogą być zaszokowane tym, że czytelnicy Sumlińskiego z jego pracy odniosą wrażenie, że właściwie nikt o stosunku Żydów do Polaków w Polsce nie pisał, że nie było książek i artykułów o relacji Żydów do Polaków, że nie wychodziły czasopisma poruszające tej tematyki. Czytelnik pracy Sumlińskiego odniesie wrażenie z „Powrotu do Jedwabnego”, że Sumliński to pierwszy sprawiedliwy, który ujawnił skrywaną tajemnice. Takie postawienie sprawy budzi frustracje tych wszystkich, którzy od lat sprawę stosunku Żydów do Polaków nagłaśniają (i którzy są od lat z tego tytułu marginalizowani i dyskryminowani).

Fakty o niemieckiej odpowiedzialności za Jedwabne przytoczone przez Sumlińskiego w jego książce wydanej pod koniec 2019 były w większości opisywane na łamach prasy już 19 lat wcześniej w 2000 roku (np. przez Tadeusza Płużańskiego na łamach tygodnika ''Najwyższy Czas'', który relacjonował stosunek Żydów do Polaków od 1990 roku, podobnie jak wiele innych czasopism patriotycznych czy narodowych). W 2001 profesor Jerzy Robert Nowak opublikował swoją pracę „100 kłamstw J.T. Grossa o żydowskich sąsiadach i Jedwabnem”. Temat ten w swoich książkach i artykułach poruszało wielu historyków.

Podobnie temat roszczeń żydowskich nie jest nowy. W 1997 roku Unia Polityki Realnej (partia wówczas Korwina i Michalkiewicza) zbierała podpisy przeciwko niemającemu podstaw prawnych przekazywaniu majątku nieistniejących gmin żydowskich nowo powstałym organizacjom o podobnych nazwach. Dzięki tej ustawie Żydzi zyskali majątek wart kilka miliardów dolarów (na jednego członka gminy przypadało kilka milionów dolarów).

Jednak nie można być sfrustrowanym. Od dekad pisze i nagłaśniam (podobnie jak wiele innych osób) temat stosunków Żydów do Polaków. Efekty tego nie są imponujące (delikatnie mówiąc). Muszę się więc cieszyć, że dzięki Wojciechowi Sumlińskiemu temat ten trafi do setek tysięcy Polaków. Bo ważne jest to, by Polacy poznali prawdę, a nie to by ktokolwiek docenił mój czy innych polskich patriotów wysiłek.

Jan Bodakowski

Komentarze

Nativ Amerikan2019.12.6 15:01
Panie Janie Bodakowski. Być może jest Pan nieświadomy że chodząc ubrany w stroje z napisem RED is BAD obraża pan Indian Amerykańskim zamieszkałych w USA, walczących o godność i swoje prawa. Protest w Wounder Knee jest tego najlepszym przykładem. Dlatego proszę następnym razem ubrac koszulke z napissm żydokomuna to zło albo Jewskomunism is Bad
Xiaomi Redmi 3S 3GB RAM, 32GB PAMIĘĆ2019.12.7 9:30
Błe hłe hłe co za debil :)
Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.6 14:29
Redaktorki Frondy, co wy wciągacie, jakieś podróby z Białorusi?!!!!!
sylw2019.12.6 13:35
To co, lub kogo, my Polacy wybieramy co 4 lata od 30 lat, że żydzi skubią ten biedny i umęczony kraj jak chcą ,a teraz ,to kto rządzi, taka sama łajza jak wcześniej, to wobec tego z perspektywy czasu, jak traktować Gomułkę i jego gabinet, może trzeba byłoby ich zrehabilitować i postawić im pomniki za obronę przed żydowskimi zakusami, choć za sowietów opinia jest niezmienna, czy ciągle my Polacy mamy mieć zgięty kark,to po to żeśmy 1000 lat chronili żydów przed prześladowaniami innych,żeby teraz oni pluli nam w twarz,bo być może mieliśmy wśród swego narodu jakiś wykolejeńców , a wywózki Polaków przez żydów na Sybir ,na zagładę ,żydowskie mordy na polakach w ubeckich więzieniach, to co ,to jakieś żydowskie pieszczoty ?
anonim2019.12.6 13:05
O niczym ne mówi. Powtarza cudze brednie, a w ogóle to 80% tekstu jest nie na temat.
Odpowiadek2019.12.7 9:43
Wymienisz ze dwie takie brednie?
hmmmm2019.12.8 1:07
Trollu a może jakieś argumenty?
Reytan2019.12.6 12:41
Pan Sumlinski mial watpliwosci na kogo glosowac,bo dzisiaj takiej partii po prostu nie ma. Najmadrzejsi zostali w domu,bo czekamy na Partie Interesow Polskich.
Polak2019.12.6 9:59
Pan Sumliński namawiał do głosowania na Konfederację . I co teraz ?
Odpowiadek2019.12.7 9:41
U mnie teraz jest sobota. Nie wiem czy o to Ci chodziło ale pytanie było bardzo nieprecyzyjne.
Tasman2019.12.6 9:41
dr. Kurek? - cóż, trudno o bardziej obiektywnego "naukowca" w kwestiach Izraelitów. To tak jakby kot miał badać życie i obyczaje myszy polnych...
oficer LWP2019.12.6 9:46
jakiś argument?
argument2019.12.6 11:52
wyborcza tak napisala wiec musi byc prawda :)
Odpowiadek2019.12.7 9:42
Za wiele wymagasz. Prawdy z Wybiórczej się głosi, a nie weryfikuje.
moomoo2019.12.8 1:05
Ale troll z Tel Awiwu i jakie ciężkie "argumenty" hihihi
Polak 2019.12.6 8:56
PS Nieżyczliwi twierdzą, że podczas premiery przewinęło się kilkaset osób a ci co byli obecni uważają,że łącznie było ponad 1000 osób. Do tego transmisja na kanale "W Realu" ponad 20 tys widzów na żywo. Pewnie będzie jak w przypadku Marszu Niepodległości - im większe nagonki tym większy sukces ale nie sposób nie zauważyć, że obca suwerenność wyspowa coraz bardziej szarogęsi się na naszej (póki co) Ziemi ...
Polak 2019.12.6 9:01
PS PS Obca suwerenność wyspowa przejawia się nie tylko wpływaniem na decyzję instytucji świeckich a nawet katolickich i nie tylko żądaniem niebotycznych haraczy: #System inwigilacji Pegasus z Izraela. #Energetyka: Farmy wiatrowe częściowo za nasze pieniądze (PKO BP) ale właściciel z Izraela. #Woda: Wodociągi sprzedane firmie Tahal (oczywiście także z Izraela) #Obronność: ".... Zakończony przez MON przetarg na 50 bezzałogowych robotów wygrał nie warszawski Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który produkuje takie roboty już od 20 lat i z powodzeniem wyposaża w nie wiele armii na świecie, m.in. Korei Południowej i Hiszpanii, a izraelska firma Reago Group, która nie jest specjalnie znana w branży. Co ciekawe jej wygraną poprzedziła zmiana warunków przetargu, która dopuszczała sprzęt robiony w systemie calowych (u nas obowiązuje metryczny, także nawet wymiana śrubki może być kłopotliwa)..." #Media (np.GW, TVN) #Wpływy w kulturze: gnIDA, POgroSSie, nagrody dla Grossa etc etc #Bezpieczeństwo (mosad czuje się w Polsce jak u siebie - na szczęście czasem to ich gubi kiedy to ścigany listem gończym współsprawca zabójstwa typowego dla mosadu przekraczał granice pod swoim nazwiskiem pomimo tego w grupie morderców zajmował się ściemnianiem w związku z prawdziwą tożsamością swych kolesi a strażnik graniczny nie ogarniał meandrów politycznej poprawności) etc etc #Do tego absolutny rekord świata w nakładach na promocje ich kultury w przeliczeniu na jednego członka tej społeczności. #I mienie nieruchome przejmowane w różny sposób- np przejmuja budynek, za który dostali już pieniądze etc PS https://palestyna.wordpress.com/2010/06/13/bojkotuj-izrael/
Bebik2019.12.6 9:38
447 w praktyce.
Polak 2019.12.6 8:53
Lista HAŃBY: - Dom Pielgrzyma Amicus przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie; - Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na Bielanach; - Kuria Warszawska, gdzie interweniowała Gmina Żydowska - Centrum Konferencyjnym Kopernika; - Warszawski klub studencki Park. Te miejsca wbrew wcześniejszym umowom odmówiły wynajęcia sali na promocję tej książki. Mnie jako katolika najbardziej boli to, że przedstawiciele Kościoła stają przeciw POLSCE i przeciwko elementarnej przyzwoitości.
F232019.12.6 8:50
Ciekawe skąd tym razem zerżnął treść.........
oficer LWP2019.12.6 10:02
z twojej ubeckiej epopei
kalinka2019.12.6 8:48
o co właściwie autorowi chodzi?
stanpio2019.12.6 12:28
Przysięga żołnierza Armii Krajowej W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej kładę swe ręce na ten Święty Krzyż, znak Męki i Zbawienia, i przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił - aż do ofiary życia mego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń Dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy niezłomnie dochowam, cokolwiek by mnie spotkać miało. Tak mi dopomóż Bóg. Przyjmujący przysięgę odpowiadał: Przyjmuję Cię w szeregi Armii Krajowej, walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią. "Bóg jest dla mnie źródłem wszelkiego dobra i siły. Żyję w obliczu Boga złączony jak najściślej z Chrystusem. Z życia Kościoła, z modlitwy i z sakramentów czerpię boskie życie dla duszy, aby je dawać innym, szerząc wokoło siebie Królestwo Prawdy i Dobra" - tak brzmią słowa z Komentarza do Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego Szarych Szeregów z sierpnia 1942 roku. "Baczność! Wodzu Najświętszy! Strzelec "Ćwik" melduje posłusznie swą gotowość i na rozkaz Twój staje do apelu. Jestem gotów w każdej chwili oddać życie w Twej świętej sprawie. Mam szczerą wolę przy wytrwałym dążeniu do doskonałości pełnić wierną służbę Tobie i Ojczyźnie, nieść pomoc bliźniemu i być posłusznym Twoim rozkazom. Tak mi dopomóż, Chryste Panie, Boże i Ty, Królowo Ludu Polskiego" - taki apel powtarzał codziennie w roku 1944 harcerz Szarych Szeregów i żołnierz batalionu "Zośka" Tadeusz Milewski "Ćwik". Akcja M Żołnierzy Szarych Szeregów: Młodość, Miłość, Mickiewicz. Działali oni wedle przesłania modlitwy, która była kolportowana w marcu 1943 roku. Fragment jej brzmi: "Panie Jezu Chryste, dodaj mocy i światła wszystkim Polkom i Polakom cierpiącym pod przemocą wrogów i na wygnaniu. Uzbrój ich wielkodusznością i dzielnością, aby Słowo Twoje stało się w Polsce ciałem. Spraw, abyśmy przy Twojej przemożnej pomocy potrafili wywalczyć nową, wolną Polskę".
kalinka2019.12.6 15:07
cymbale jesteś wstanie zrozumieć zadane pytanie czy twój pisowski łeb jest wstanie wygenerować odpowiedź na zadany temat? teraz drugie pytanie: dlaczego ci twoi żołnierze AK nie wykonali ostatniego rozkazu komendanta AK Okulickiego?