16.04.15, 14:38mem chłopiec (fot.facebook)

Poznajecie go? Mały bohater mema zbiera pieniądze na leczenie taty!

Rzadko zastanawiamy się nad tym, kim są osoby uwiecznione na internetowych memach. Słynne zdjęcie chłopca z dłonią zaciśniętą w piąstkę wykonała jego mama, Laney Griner, gdy Sammy miał zaledwie 11 miesięcy. Czego nie widać na zdjęciu, to to, że chłopak chwilę potem spróbował wepchnąć sobie garść trzymanego piasku do buzi. Dopiero po latach rodzice odkryli, że zdjęcie jest hitem internetu.

Sława przydała się aktualnie 8-letniemu Sammy'emu, a także jego ojcu, Justinowi Grinerowi. Okazało się, że mężczyzna od sześciu lat jest dializowany i wymaga przeszczepu nerek. Rodzina postanowiła skorzystać z popularności syna i poprosić o wsparcie finansowe.

Laney założyła konto na stronie do społecznościowych zbiórek pieniędzy, GoFundMe, aby pozyskać 75 tysięcy dolarów, czyli ponad 282 tysięcy złotych. Dzięki nim będzie w stanie sfinansować operację męża.

"Proszę, pomóżcie nam osiągnąć nasz cel, żeby Justin mógł otrzymać wstępne lęki i przeszczep, którego pilnie potrzebuje. Jego matka zmarła na tę chorobę. Pomóżcie nam napisać inną historię dla Justina i jego syna, Sama." - napisała Laney na stronie.

W ciągu 6 dni rodzina zebrała ponad 83 tysiące dolarów, czyli więcej, niż założyła - i kwota ta nadal rośnie. Szansę na wyzdrowienie Justin zawdzięcza swojemu synowi, dzięki któremu informacja o zbiórce błyskawicznie rozeszła się po sieci i przyciągnęła już ponad 4 tysiące wspierających.

KZ/Tvp.pl