17.07.19, 16:21Zdj. Arno Mikkor, (EU2017), CC BY 2,0, Flickr

Praworządność w krajach członkowskich. Co planuje KE?

Coroczny raport nt. stanu praworządności w państwach członkowskich UE i cykliczne przeglądy w tej sprawie - taki komunikat Komisji Europejskiej pojawił się dzisiaj. Czy Polska musi się bać?

"Trybunał Sprawiedliwości ostatnio potwierdził, że praworządność jest kluczowa dla funkcjonowania UE. Jej waga jest też uznawana przez zdecydowaną większość obywateli UE. Jednak w ciągu ostatnich pięciu latach była ona atakowana na kilka sposobów"- mówił Frans Timmermans we wspomnianym komunikacie KE.

"Komisja Europejska ciężko walczyła, aby oprzeć się tym atakom za pomocą dostępnych nam narzędzi i będziemy to dalej robić. Dzisiaj postanowiliśmy wzmocnić nasz zestaw narzędzi, aby promować, chronić i egzekwować rządy prawa"-tłumaczył wiceszef KE.

Tysol.pl

 

Komentarze

twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 20:55
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
bona2019.07.17 20:38
Polska musi musi się bać i dziwi fakt , że ta pani dostała poparcie od PiS-u czyli napluli we własne gniazdo. jedyny ratunek to zwiewać z unii " praworządnej", która nas zniszczy.
Polonium 2019.07.17 17:45
krawiec kraje jak mu sukna staje... gdy się polski rząd ciągle będzie obcyndalać, cofać o krok, rezygnować ze swych reform, dbać o zdanie innych i dostosowywać się do chorych zachcianek szkopów i żabojadów, których oni w ogóle nie przestrzegają, to będziemy nadal pomiatani. Pieprznąć pięścią w stół, i powiedzieć - a w dooopę nas pocałujcie, jak wy tak, to my będziemy wszystko blokować i pociągniemy za soba jeszcze kilka innych krajów. Co wywalą nas z EU? a niech wywalają
Leon zawodowiec2019.07.17 18:41
Nie wywala sami sie najpierw wywala i to dopiero bedzie uciecha
ubawiony2019.07.17 17:21
Szwecja - odbieranie dzieci rodzicom. Francja - nadzwyczajna brutalność policji. Niemcy - cenzura w mediach. Belgia - nadzwyczaj niskie wyroki za okrutne przestępstwa popełniane przez migrantów. Oto niektóre problemy dla unijnych urzędasów. Warto dodać, że w niektórych krajach nie istnieje coś takiego jak Trybunał Konstytucyjny.
V732019.07.18 7:50
PolExit
prosty2019.07.17 17:13
Może znajdzie się jakaś koalicja NGO i opublikuje doroczny raport n.t. praworządności instytucji UE: głosowania bez liczenia głosów, manipulacje wymaganą liczbą "za", pozatraktatowe działania itp?