03.06.17, 10:45Screenshot YouTube - Oświęcim Online

Premier: Mały Tymek stał się dorosłym księdzem Tymoteuszem

„My go w tym wszystkim cały czas wspieramy i wspierać będziemy. To była piękna uroczystość i dla nas jako dla rodziców ogromne przeżycie” - mówiła premier Szydło w TVP2.

Gościem programu „Pytanie na śniadanie” była premier Beata Szydło. Opowiadała o swoim synu Tymoteuszu, który przyjął w ubiegłym tygodniu święcenia kapłańskie.

To jest ogromne przeżycie. Dla nas najważniejsze jest to, że Tymoteusz jest szczęśliwy, że spełnił swoje marzenie. Wybrał piękna, ale trudną i odpowiedzialną drogę”

- podkreślała premier.

Ks. Tymoteusz Szydło święcenia kapłańskie przyjął 27 maja razem z 12 innymi diakonami. Udzielał ich biskup Roman Pindel, a uroczystość odbyła się w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Premier mówiła także:

Czas szybko biegnie, z tego małego Tymka, który chodził ze mną na place zabaw w czasie dni dziecka, kiedy organizowaliśmy dla niego jakieś atrakcje, nagle stał się dorosłym księdzem Tymoteuszem. Pierwsza msza, którą odprawił, była zgodnie z tradycją w naszej rodzinnej miejscowości, w kościółku, w którym Tymek został ochrzczony i służył jako ministrant”

dam/TVP.Info,Fronda.pl