18.01.20, 13:45Fot. Kancelaria Premiera via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: Nie damy fałszować naszej historii! Będziemy bronić dobrego imienia Rzeczypospolitej

Dzisiaj w dobie próby wyszukiwania różnic, rozbieżności miedzy samorządami a państwem chcę te słowa prezydenta Barciszewskiego przywołać, bo one są piękne i dobitne. Wszyscy urzędnicy magistratów, powiatów, gmin, miast - jesteście funkcjonariuszami, jak powiedział prezydent Leon Barciszewski, społeczeństwa, miasta i państwa polskiego. Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim państwem pozostaniemy” - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki

Szef polskiego rządu złożył dziś w Bydgoszczy kwiaty pod pomnikiem Leona Barciszewskiego, przedwojennego prezydenta miasta, który został w listopadzie 1939 roku zamordowany przez Niemców. Premier podziękował za zaproszenie go na święto stulecia powrotu Bydgoszczy i przyłączenia do Rzeczpospolitej.

O Leonie Barciszewskim premier mówił, że był on wspaniałym patriotą i człowiekiem, który był „świadkiem i jednocześnie ofiarą strasznych niemieckich zbrodni początku II wojny światowej. Mateusz Morawiecki przypomniał, że prezydent mógł się ewakuować, jednak gdy usłyszał o aresztowaniach mieszkańców miasta, wrócił.

Mówiąc o propagandzie Goebbelsa i Hitlera, która obronę miasta z 3 września nazwała „krwawą niedzielą” podkreślił, że prawdziwa krwawa niedziela miała miejsce 11 lipca 1943 roku na Wołyniu.

Premier dodawał też, mówiąc o próbie fałszowania polskiej historii przez Rosję:

Dzisiaj nie damy fałszować naszej historii, nie damy niszczyć dobrego imienia Rzeczypospolitej, będziemy go bronić”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Podobno z CBA skradziono 5 lub 10 mln złotych!2020.01.18 18:17
a) z CBA skradziono 5 lub 10 mln zł b) stanowi to 2,5-5% rocznego budżetu tej organizacji c) kradzież odbywała się przez kilka lat, dopiero teraz została wykryta b) nie przyjęto dymisji Bejdy e) aby wykazać się rewolucyjną gorliwością przed partią, Bejda wezwał w mediach społecznościowych do informowania o przypadkach korupcyjnych z udziałem Tomasza Grodzkiego https://www.pb.pl/manko-w-cba-bejda-podal-sie-do-dymisji-980123
kiepski historyk2020.01.18 15:47
Ale nie potrafią dementować. Pierwsze o czym trzeba mówić to umowa Niemców i Rosji, a nie puste słowa nie damy fałszować...
Pokolenie JPII2020.01.18 15:12
Kto jest Godziwym Polakiem, Tego Rota i dziś jest Ojczyzny znakiem a czas na nią nadszedł Najwyższy! Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrzęść mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas zgnębił wróg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Do krwi ostatniej kropli z żył Bronić będziemy ducha, Aż się rozpadnie w proch i w pył Krzyżacka zawierucha. Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz Ni dzieci nam germanił, Orężny stanie hufiec nasz, Duch będzie nam hetmanił. Pójdziemy, gdy zabrzmi złoty róg! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! Nie damy miana Polski zgnieść Nie pójdziem żywo w trumnę Na Polski imię, na jej cześć Podnosim czoła dumne. Odzyska ziemię dziadów wnuk! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg! dodałbym zwrotkę na dzisiejsze czasy Nie będzie zagraniczny zbok W szkołach dzieci tumanił, Ideologi Gender mrok, Różańcem wygnam z granic. Maryjo Króluj u naszych wrót! Tak nam dopomóż Bóg! Tak nam dopomóż Bóg!
wystraczy troche poczytac2020.01.18 14:52
Od zakonczenia wojny wyszlo doslownie tysiace publikacji, wystarczy pojsc do ktorejs z ksiegarni Weltbild Publishing w Niemczech zeby zobaczyc, ze na temat Holocaust jest wiecej publikacji niz np. historii Anglii. Nic nikomu nie trzeba udowadniac kto ponosi wine z wybuch wojny, jest oczywistym, ze to byl Stalin i Htler. Ale nie nalezy zapominac, ze najwiecej mundurow niemieckich oprocz Niemcow nosili obywatele Rosji sowieckiej; Rosjanie, Bialorusini, Ukraincy, z Krajow Baltyckich nawet Kalmuki. W sumie to okolo 3 milionow. W Polsce byly przypadki zabojstw Zydow, wydawania ich w rece niemieckie - nikt tego faktu nie ukrywa. Byly to wypadki jednostkowe a w zadnym wypadku masowe jak to bylo np. we Francji, Holandii. Niech sie ciebie "Stachu" zapytam czy nie nalezales do TPPR-u, ZMS-u i kto wie czy nie do PZPR-u zeby sobie zapewnic stanowisko, prace, przydzial na mieszkanie, itp. Jezeli nie ty to twoi rodzice. To tez kolaboracja, to tez niszczenie innego czlowieka wlasnym skorumpowaniem. Zatem ostroznie z tymi na slepo rzucanymi oskarzeniami. To co Kreml wyprawia jest idiotyczne - widac takich maja "decydentow" - idiotow. Maja swieto narodowe z okazji "opuszczenia" Moskwy przez Polakow (dlaczego nie Francuzow?) a teraz wiwatowali z okazji "wyzwolenia" Warszawy. Nazywa to sie kompleks nizszosci wobec Polski i Polakow.
Ryszard2020.01.18 14:30
DWAJ PISZĄ DWA RAZY GŁUPIO!!
man.of.Stagira2020.01.18 14:23
'Naukowcy s u g e r u j ą, że TO jest dowodem' -że zacytuję pewnego 'mistrza'. (cokolwiek -pamiętaj) .
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.01.18 14:00
Polacy nie zapoczątkowali zagłady Żydów, ale niejednokrotnie albo pomagali Niemcom ją przeprowadzać albo korzystając z przyzwolenia nazistów z własnej inicjatywy Żydów wyłapywali i mordowali. Wypieranie tych faktów również stanowi próbę przekłamywania historii, a zarzut falsyfikacji dokumentacji można postawić zawsze i wszędzie. Dowodem na to jest choćby działalność płaskoziemców, zwolenników mistyfikacji lotu na Księżyc czy "historyków" głoszących pogląd, że Holokaust w ogóle się nie wydarzył.
SanacyjneWrzaskiWładzyWarteGuzika2020.01.18 13:58
Histeryczne wrzaski o historycznych pierdach. A cena energii elektrycznej i inflacja leci w kosmos. Taka jest PiSocjalistyczna gospodarka - wróg czyha u bram, ale dobra władza okrzykiem zmusi go do kapitulacji. Jak za sanacji.