12.07.21, 19:29Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)/Pixabay-geralt

Premier: Polsce wypowiedziano wojnę hybrydową

Premier Mateusz Morawiecki został dziś zapytany o sprawę cyberataku wymierzonego w polskich polityków i wyciek maili szefa KPRM Michała Dworczyka. Szef rządu stwierdził, że „ataki hakerskie to współczesna wojna hybrydowa”.

Na konferencji prasowej w Kornicach pod Raciborzem, gdzie premier odwiedził dziś firmę Eko-Okna, dziennikarze pytali go o to, czy w kontekście tzw. afery mailowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powinien podać się do dymisji.

- „Pan minister Dworczyk wypełnia swoje obowiązki naprawdę w sposób bardzo, bardzo dobry. Niewiele znam osób w swojej drodze życiowej i zawodowej, które jak pan minister Dworczyk byłyby tak naładowane energią, tak nie bałyby się podejmować zadań nawet najtrudniejszych”

- podkreślił premier.

Wskazał na ogromnie trudne zadanie przygotowania Narodowego Programu Szczepień, któremu sprostał minister Dworczyk.

Odnosząc się do samych ataków hakerskich szef rządu stwierdził, że są one elementem wypowiedzianej Polsce wojny hybrydowej.

- „Nie ma dnia, w którym nie czytałbym o potężnych atakach hakerskich, o zagrożeniach dla cyberbezpieczeństwa, właściwie we wszystkich krajach świata. Więc trzeba by codziennie czytać o dymisjach, zmianach rządowych. Tak się oczywiście nie dzieje dlatego, że to jest współczesna wojna, a ja nie chcę grać pod dyktando tych, którzy tę wojnę wobec nas wypowiedzieli”

- mówił.

Zapewnił, że w odpowiedzi na ataki rząd będzie uszczelniał zabezpieczenia.

- „Wojny hybrydowe współczesne właśnie na tym polegają, że zwykle z zagranicy, czasem ze środka kraju, przeprowadzane są ataki, które mają uderzać w newralgiczne miejsca w systemie gospodarczym, społecznym, politycznym. Nie dajmy się naszym dzisiejszym wrogom, bądźmy solidarni, ale także usprawniajmy funkcjonowanie naszych systemów na poziomie prywatnym i na poziomie zawodowym”

- apelował.

kak/PAP

Komentarze

Klapaucjusz2021.07.13 16:45
Jak pojawiły się nagrania z "Sowy i Przyjaciół" to Tusk też piszczał, że to zamach na Polskę. Teraz mamy wojnę hybrydowa przeciwko Polsce bo Dworczyk nie potrafi rozdzielić interesów prywatnych od państwowych. Widać od tego Polska jest, żeby politycy sobie nią gęby wycierali.
Ant2021.07.13 16:30
Wszyscy politycy jako kasta są do wymiany, nie ma co z nimi walczyć, wystarczy nie wybierać i dopilnować by przeszli na śmietnik historii jako łajno. Niech nie gadają o wojnie hybrydowej, bo normalną wojnę wypowiedzieli narodowi. Precz z nimi!
matis892021.07.13 16:26
Judasz Morawiecki chce powiedzieć że każdy wywiad, byle haker jest w stanie złamać i rozwalić PISowską cyfryzację Antychrysta do Znamienia Bestii. Dlatego trzeba stworzyć globalną cyfryzację, państwo bezgotówkowe Antychrysta pod Rządem Światowym i jedną światową cyfrową walutę. Wszystko pod zarządem między narodwej centrali. Dopiero wytedy Antychryst ochroni PIS, a PISowska cyfryzacja nie będzie już robiona na kolanie przez PIS tłuków.
a pinokio składa na ruskich :))))2021.07.13 15:43
tak się poczuli mocno w propagowaniu ściemy pandemi ,ze mailowo porozumiewali się w sprawie dalszych zamordyzmów dla Polaków.Te maile czekają na specjalne "okazje" jak niegdyś rozmowy "u sowy" :))) jeszcze trochę cierpliwości i ujrzą światło dzienne :)))
ryszard2021.07.13 15:08
Władza musi coś rozumieć z nowoczesnych technologii żeby coś robić. To po pierwsze, po drugie na lekcjach historii i religii tępak nie nauczy teorii systemów ani sztucznej inteligencji, bo zazwyczaj tępak powtarza cudze bajki.
ak2021.07.13 14:42
Wodzu ! Prowadź na Brukselę !
Prawda2021.07.13 14:07
Polska powinna zwiekszyć wydatki na zbrojenie 6 PKB mamy tylko do 10 lat spokoju w Europie ====Niemcy potrzebuja tylko 2 lata i maja silnieją Armie jak Rosja ===maja wszysko do zbrojenia ==
MaxFiend2021.07.13 12:27
Jakiś niedokształcony "wybitnie" inteligentny ignorant dał komuś parametry logowania do prywatnego konta pocztowego na publicznym komercyjnym serwisie a następny niedokształcony "wybitnie" inteligentny ignorant stwierdził, że to cyberwojna! :-D :-D :-D
Anonim2021.07.13 12:24
A ty wypowiedziałeś wojnę Narodowi, szczepionkowy zdrajco !
hybrydowy pejsaty Pinokio2021.07.13 9:27
... "przywitanie" w Pszczynie ..... https://www.youtube.com/watch?v=KD5P4A1Obhc&t=241s
robaczek2021.07.13 8:38
TECHNIKA NA ....................................................... OBLEZONA TWIERDZE!!!! ;] ................................................................................ no dziadki najlepje maniploac metodami z PRL ;] ................ na wychowanych w komuniżmie zawsze działa ;]........................... a że powiaty najslabiej rozgarniete ;]..................... efekt murowany ;] ................... STRACH.............. WSZEDZIE WROG!!! ....................................... TYLKKO PAN I PLEBAN CIE URATUJA !!! ;] ................ CYRK ;]
Suweren2021.07.13 8:24
Chyba Wirtualnej Polsce. Co za zakłamany gamoń.
To nowoczesna broń:2021.07.13 7:24
„SZCZEPIONKA” to wymarzona broń do eliminacji całych populacji ludzi „mniej wartościowych”.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.13 12:09
Konfederacja morduje katolikow.
NEOS com pl2021.07.13 7:21
... "Polsce wypowiedziano wojnę hybrydową" ..... przez pejsatych szabrownikow 2.0 ... z knesteu polin i masoneri ...... szudrichowej z NY ..... https://www.youtube.com/watch?v=5ltTJjzG3E4&t=1468s
ala wilk2021.07.13 6:35
Rosja wypowiedziała Polsce wojnę hybrydową - to dlatego Kaczyński wszedł w sojusz ze sponsorowanymi przez Rosję Orbanem, Le Pen i Salvinim?
Szabrownicy 2.02021.07.13 7:24
Sprzedam kalkstein na Pudy , a w jasyr do strefy Gazy , oddam darmo !!!! https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ&t=28s
katolicka deratyzacja Polski2021.07.13 12:10
Konfederacja sprzedala Polske za ruble i szekle, i dazy do eksterminacji Polakow.
Rozzi2021.07.13 6:31
Bez żartów - to, że Dworczyk i spółka nie umieją korzystać z maili, nie oznacza jeszcze wojny dla Polski. Nauczcie się i weźcie odpowiedzialność za swoje czyny na własne klaty, jak przystało na mężczyzn. Ucieka przed odpowiedzialnością tylko dziecko, albo niedojrzały dorosły. O tchórzu nie wspomnę.
kefas2021.07.13 6:30
to nie wojna hybrydowa to dziadostwo państwa pisowieckiego (nie)rządu.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 6:22
Andrzej Duda: „Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie"
Detonator2021.07.13 6:11
Taaa, dla władzy wróg jest zawsze wskazany - wtedy udaje, że broni zagrożony lud smartfonowy i notowania rosną. Podziękujcie kacapom za tę przysługę chociaż.
Ejże " tłusty kocie'' !2021.07.13 6:00
Nie odbija ci z tym powtarzaniem? Lecz nogi, bo na rozum za późno!.... Uważaj, bo się przepracujesz trollu, ...myszy nie dostaniesz! ...Tfu! Ohydny jesteś , nie popisuj się!
"Ejże "tłusty kocie" !2021.07.13 6:15
Kaczyński: "Syndrom „tłustych kotów" to jest nepotyzm, który nie jest szeroki, ale my musimy to zmienić"
he-he!2021.07.13 6:20
Boli? Musi boleć!
cynik2021.07.13 5:55
"Wojna hybrydowa"? W sensie, że najwyżsi urzędnicy państwowi nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa a rządowe centrum ujawnia dane osobowe funkcjonariuszy? Gdzie były wasze "zreformowane" służby specjalne? Jak jest odpowiedzialność za to wszystko ich już raz skazanego szefa? Jaka odpowiedzialność wicepremiera d.s. bezpieczeństwa? Jak zawsze gdy wyłazi własne nieudacznictwo trzeba straszyć wrogiem zewnętrznym.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:53
"Marek Włóka – członek zarządu PGE GiEK, były radny PiS Piotr Woyciechowski – prezes PWPW, wieloletni współpracownik A. Macierewicza, były publicysta "Gazety Polskiej Codziennie", były kandydat PiS do rady powiatu wołomińskiego Dariusz Wójcik – dyrektor oddziału PGZ w Radomiu, szef miejskich struktur PiS w Radomiu Małgorzata Wysoczańska – szefowa biura ARiMR w Gryficach, była kandydatka PiS do rady powiatu gryfickiego Maciej Zaborowski – członek rady nadzorczej PZU, były pełnomocnik Z. Ziobry w procesie cywilnym ze Zbigniewem Ćwiąkalskim Magdalena Zarębska-Kulesza – zachodniopomorska kurator oświaty, działaczka PiS Zbigniew Zarębski – dyrektor kopalni soli w Wieliczce, były polityk PC Sławomir Zawada – prezes PGE GiEK SA, były kandydat PiS na burmistrza Zgorzelca Jan Zubowski – dyrektor w jednym z zakładów KGHM, były prezydent Głogowa, działacz PiS Paweł Żukowski – dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, kandydat w wyborach z list PiS"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:52
"Karol Sudewicz – szef Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, radny PiS Marek Surmacz – szef OHP, działacz PiS, były wiceminister MSWiA w rządzie PiS Kazimierz Szczech – prezes Megaseriwsu, spółki zależnej PGE, radny powiatowy PiS Paweł Śliwa – członek rady nadzorczej PGE, radny sejmikowy PiS, był szef sądu koleżeńskiego Solidarnej Polski Adam Śliwicki – wiceszef oddziału ANR w Gdańsku, radny sejmiku z PiS Adam Ślusarczyk – dyrektor regionalnego oddziału ARiMR w Krakowie, działacz PiS, były radny Krzysztof Świerczek – komendant OHP w Krakowie, działacz PiS Bogdan Święczkowski – prokurator krajowy, były poseł PiS Piotr Święczkowski – pracownik biura bezpieczeństwa i audytu PKP Cargo, brat Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i byłego szefa ABW Przemysław Tejkowski – członek rady nadzorczej TVP, prezes Radia Rzeszów, kolega J. Brudzińskiego, zaangażowany w kampanie wyborcze PiS Paweł Terlecki – komendant OHP na Mazowszu, działacz PiS Jan Maria Tomaszewski – doradca prezesa TVP, kuzyn J. Kaczyńskiego Konrad Tomaszewski – dyrektor Lasów Państwowych, daleka rodzina J. Kaczyńskiego Piotr Tutak – prezes EuRoPol Gazu, były dyrektor Biura Klubu Parlamentarnego PiS Jerzy Wal – członek rady nadzorczej PHN, radny PiS Ryszard Wasiłek – wiceprezes zarządu PGE SA, startował z list PiS do sejmiku zachodniopomorskiego, był w społecznym komitecie poparcia J. Kaczyńskiego na prezydenta RP Tomasz Waszczykowski – p.o. szefa Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi, brat ministra spraw zagranicznych W. Waszczykowskiego Jarosław Wenderlich – członek rady nadzorczej Radia PiK z Bydgoszczy, radny PiS Waldemar Wendrowski – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, były działacz Solidarnej Polski, PiS i ZChN Bogusław Witkowski – szef wrocławskiego oddziału ANR, rządził tylko dwa tygodnie (jego kandydaturę działacze PiS podsunęli przez pomyłkę) Jarosław Witkowski – członek rady nadzorczej KGHM, były członek komitetu poparcia A. Dudy Marek Witkowski – zastępca szefa oddziału ARiMR w Bydgoszczy, radny PiS Radosław Włoszek – członek rady nadzorczej TVP, członek zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, były asystent B. Szydło Jarosław Wittstock – szef pomorskiej ARiMR, rekomendowany przez szefa pomorskiego PiS, kolega wojewody Dariusza Drelicha"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:51
"Ewa Rawa – kurator oświaty w województwie lubskim, żona Mirosława Rawy, byłego wicewojewody i działacza PiS Małgorzata Rauch – podkarpacka kurator oświaty, działaczka PiS Piotr Regiec – szef wrocławskiej ANR, radny PiS z Oławy Andrzej Rochmiński – dyrektor lubuskiego oddziału ARiMR, działacz PiS Adam Rogacki – członek rady nadzorczej PL.2012+, były poseł PiS Andrzej Romanek – wiceprezes spółki Tauron Ekoserwis, były poseł PiS i Solidarnej Polski Dariusz Rudnik – szef warmińsko- mazurskiego OHP, skarbnik olsztyńskiego PiS Zdzisław Ryder – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, działacz PiS, radny PiS w Wałczu Adam Sasiuk – szef oddziału ANR w Gdańsku, słupski działacz PiS Mieczysław Sawaryn – członek rady nadzorczej PGE, burmistrz Gryfina, były kandydat PiS do Sejmu, kolega J. Brudzińskiego i prezydenckiego doradcy Pawła Muchy Piotr Serafin – dyrektor małopolskiego oddziału ARR, w ostatnich wyborach do Sejmu kandydat z list PiS Piotr Semak – szef opolskiej ANR, działacz PiS Michał Siek – opolski kurator oświaty, radny PiS Arkadiusz Siwko – prezes PGZ, były szef gabinetu A. Macierewicza Zygmunt Skiba – zastępca dyrektora ARiMR we Wrocławiu, członek zarządu PiS w Oleśnicy Janus Skibiński – świętokrzyski kuartor oświaty, były pełnomocnik PiS w powiecie starachowickim Marek Skomorowski – szef stadniny w Janowie Podlaskim, działacz Solidarnej Polski Krzysztof Skóra – prezes KGHM, radny PiS, były skarbnik gminy Ruja Dariusz Słaboszewski – prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, kolega J. Brudzińskiego Grzegorz Smoliński – szef warmińsko- mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej, radny PiS Grzegorz Smytry – szef ANR w Bydgoszczy, radny PiS Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – wiceszefowa warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej, wiceprezes Polski Razem na Warmii i Mazurach Jan Stachowicz – szef biura ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim, pełnomocnik PiS w Ćmielowie, z zawodu nauczyciel w-f Miłosz Stanisławski – członek rady nadzorczej KGHM, radny PiS, były rzecznik społecznego komitetu obrony krzyża Robert Stępień – wicedyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, były kandydat PiS do rady powiatu w Świdwinie Jan Michał Stępkowski – dyrektor opolskiego oddziału ARMiR, powiatowy radny PiS kojarzony z Patrykiem Jakim Jerzy Stopa – zatrudniony w Zakładzie Energetycznego Okręgu Radomsko-Kieleckiego, działacz PiS"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:37
"Krzysztof Nieckarz – szef koszalińskiego ANR, radny sejmiku z PiS oraz szef biura europosła Czesława Hoca kpt. Rafał Niwiński – wiceszef transportu w BOR, były kierowca prezydentowej M. Kaczyńskiej Krzysztof Nowacki – warmińsko-mazurski kurator oświaty, radny PiS Remigiusz Nowakowski – prezes Tauronu i członek rady nadzorczej Orlenu, kolega Dawida Jackiewicza Tomasz Nowic – dyrektor łódzkiego KRUS, sekretarz PiS w Rawie Mazowieckiej Beata Nowosielska – dyrektor biura ministra środowiska, warszawska radna PiS Daniel Obajtek – szef ARiMR, działacz PiS, oskarżony o przyjęcie łapówki Radosław Obolewski – wiceprezes PGZ, szef klubu "Gazety Polskiej" w Łomiankach Jakub Opara — prezes spółki PL.2012+, mazowiecki radny PiS, pracownik Kancelarii Prezydenta L. Kaczyńskiego Adam Ostalecki – dyrektor generalny śląskiego UW, startował w wyborach z list PiS Teresa Pamuła – dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR w Rzeszowie, działaczka PiS, kandydatka partii w wyborach do Sejmu Zygmunt Paruch – prezes spółki Tauron Ekoserwis, działacz PiS Wojciech Perczak – dyrektor oddziału ANR w Poznaniu, były wojewoda lubuski z ramienia PiS Mariusz Pasek – wicedyrektor wydziały polityki społecznej UW w Kielcach, były asystent posłanki PiS Maria Pereira – zatrudniona w Kancelarii Premiera, żona dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie” Sebastian Pieńkowski – szef ANR w Gorzowie, szef gorzowskiego PiS Włodzimierz Pietrus – prezes Nowego Centrum Administracyjnego, radny PiS Robert Pietryszyn – wiceprezes PZU, członek rady nadzorczej Lotosu, były działacz młodzieżówki PiS, przyjaciel byłego posła PiS A. Hofmana Sławomir Plis – wiceszef lubelskiego oddziału ARiMR, radny powiatowy PiS Radosław Pobol – zatrudniony w KGHM, działacz PiS Piotr Pogonowski – szef ABW, były kandydat PiS do Sejmu Małgorzata Popławska – członek zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego, radna PiS Grzegorz Postek – pracownik biura bezpieczeństwa i audytu PKP Cargo, były funkcjonariusz CBA ułaskawiony przez prezydenta A. Dudę Marek Potarzycki – szef biura ARiMR w Kępnie, działacz PiS Tymoteusz Pruchnik – dyrektor departamentu komunikacji PGNiG, mąż asystentki ministra w Kancelarii Prezydenta Adama Kwiatkowskiego, były pracownik archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego Andrzej Pruszkowski – wiceprezes PGE Dystrybucja, szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa lubelskiego Jan Puchała – członek rady nadzorczej Tauron Ekoserwis (tylko kilka dni, bo oskarżany jest publicznie o złamanie ustawy antykorupcyjnej), starosta limanowski z ramienia PiS"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:36
"Artur Kubaj – członek rady nadzorczej Polskiego Radia, kolega J. Brudzińskiego i posła Krzysztofa Zaremby Grzegorz Kuczyński – członek rady nadzorczej PGE, partner w kancelarii prawnej obsługującej PiS i J. Kaczyńskiego Kazimierz Kujda – prezes NFOŚiGW, prezes spółki Srebrna, wieloletni współpracownik J. Kaczyńskiego Mirosław Kulesza – dyrektor ARiMR we Wrocławiu, były kandydat PiS na burmistrza Oławy Paweł Kura – zastępca dyrektora ARiMR we Wrocławiu, skarbnik PiS w Lubinie Bartłomiej Kurkus – członek rady nadzorczej Polimex Mostostal, były wicestarosta powiatu siedleckiego z PiS Jacek Kurski – prezes TVP, były poseł PiS, były europoseł Solidarnej Polski Paweł Kurtyka – członek rady nadzorczej AMW, 25-letni syn b. prezesa IPN Janusza Kurtyki; bez doświadczenia w biznesie Zbigniew Lasek – szef ds. bezpieczeństwa w PKN Orlen, były ochroniarz J. Kaczyńskiego, A. Dudy i B. Szydło Dariusz Lasocki – szef rady nadzorczej TVP, warszawski radny PiS Jerzy Laszczyk – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, radny PiS w powiecie tatrzańskim Zbigniew Leszczyński – członek zarządu Orlenu, były szef spółki komunalnej w Opolu, w której ojciec Patryka Jakiego był wiceprezesem Piotr Lichota – szef "Panoramy", angażował się w kampanię wyborczą Polski Razem Jarosława Gowina Maciej Libiszewski – prezes PKP Cargo, były prezes spółki Srebrna Bartłomiej Litwińczuk – członek rad nadzorczych Grupy Azoty i PHO, były pełnomocnik prawny Z. Ziobry w procesach cywilnych Justyna Łyjak – szefowa biura ARiMR w Pyrzycach, była kandydatka PiS do Sejmu Artur Mackiewicz – zastępca dyrektora ARiMR we Wrocławiu, były kandydat PiS do Sejmu Marek Makuch – dyrektor biura kadr TVP, były działacz PiS i Solidarnej Polski Jacek Malicki – szef oddziału ANR na Mazowszu, sekretarz PiS w Pionkach Waldemar Maruszczak – szef biura ARiMR w Sandomierzu, pełnomocnik PiS w gminie Dwikozy Marcin Mastalerek – dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, były poseł i rzecznik PiS Piotr Masiarek – dyrektor łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, radny, startował w wyborach z list PiS Andrzej Michalski – dyrektor oddziału PFRON w Kielcach, radny PiS Aurelia Michałowska – mazowiecka kurator oświaty, była kandydatka PiS do sejmiku Maciej Lew-Mirski – wiceprezes PGZ, wieloletni współpracownik A. Macierewicza ?. Misiewicz – zatrudniona w PGZ, siostra szefa gabinetu politycznego A. Macierewicza Bartłomieja Misiewicza Teresa Misiuk – lubelska kurator oświaty, była przewodnicząca Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" Teresa Modzelewska – wicedyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, skarbnik szczecińskiego PiS Mateusz Mroz – wiceprezes AMW, były burmistrz warszawskiego Śródmieścia wybrany przez PiS, protegowany M. Kamińskiego Grzegorz Muszyński – pełnomocnik zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe ds. inwestycyjnych, wojewódzki radny PiS Henryk Młynarczyk – wiceszef lubelskiego oddziału ANR, członek rady politycznej PiS"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:34
"Katarzyna Kaczmarek-Sławińska – szefowa ARiMR w Toruniu, działaczka Solidarnej Polski Kamil Kamiński – wiceprezes Tauronu, przyjaciel Z. Ziobry i protegowany B. Szydło Michał Kamiński – szef biura ARiMR w powiecie kamieńskim, działacz PiS, były kandydat PiS do rady miasta w Kamieniu Pomorskim Dariusz Kaśków – prezes Energi, kolega byłego posła PiS Adama Hofmana Jarosław Karyś – członek rady nadzorczej Radia Kielce, dyrektor zakładu obsługi świętokrzyskiego UW, działacz PiS Marek Kawa – wicedyrektor opolskiego oddziału ARiMR, radny PiS, były poseł LPR Mariusz Kądziołka – szef spółki Eneos (część Energi), działacz PiS ppłk Tomasz Kędzierski – wiceszef BOR, były kierowca mamy prezesa PiS J. Kaczyńskiej Mariusz Kękuś – dyrektor ds. ekonomicznych kopalni soli w Wieliczce, radny PiS Krzysztof Kielec – szef kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, radny PiS Grzegorz Kierozalski – szef olsztyńskiego oddziału ANR, radny PiS Dariusz Kłos – przez dwa tygodnie szef ARiMR w Szczecinie, kłamca lustracyjny, agent SB ps. „Rudy”, skarbnik PiS w Szczecinie Łukasz Kmita – szef małopolskiego oddziału KRUS, były kierownik biura posła PiS Mirosław Kochalski – wiceprezes Orlenu, były współpracownik L. Kaczyńskiego i komisarz Warszawy z jego nadania Wojciech Komarzyński – szef biura ARiMR w Prudniku, były kandydat PiS do Sejmu Angelika Konaszczuk – zastępca szefa wydziału spraw obywatelskich UW w Lublinie, szwagierka posła J. Sasina z PiS Wilhelm Korotczuk – przez trzy dni prezes Radia Zachód, protegowany posła Marka Asta z PiS (był w PZPR) Edward Kosmal – szef rady nadzorczej Radia Szczecin, rolnik-związkowiec, były kandydat PiS do Senatu Jarosław Kosmala – kierownik biura powiatowego ARiMR w Pabianicach, radny powiatowy PiS Roman Kowalczyk – dolnośląski kurator oświaty, radny sejmikowy PiS Janusz Kowalski – wiceprezes PGNiG, współautor książki o Lechu Kaczyńskim, której współwydawcą była spółka Srebrna Paweł Kowszyński - wiceszef OHP w Olsztynie, działacz Solidarnej Polski Włodzimierz Kotuniak, szef Urzędu Morskiego, działacz PiS, były kandydat na posła z list partii Łukasz Kroplewski – wiceprezes PGNiG, były szef Solidarnej Polski w Zachodniopomorskiem Michał Krupiński – [Edycja na prośbę autora] Jarosław Krzyżanowski – szef biura ARiMR we Włoszczowie, działacz PiS"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:32
"Dariusz Figura – członek rady nadzorczej Lotosu, radny PiS Zdzisław Filip – prezes spółki z grupy Tauron, sejmikowy radny PiS, kolega B. Szydło z podstawówki Jan Frania – wiceprezes PGE Dystrybucja, sejmikowy radny PiS Filip Frąckowiak – wiceszef TVP Polonia, były kandydat PiS na posła Paweł Gajewski – szef gabinetu prezesa TVP, były działacz młodzieżówki Solidarnej Polski Maria Garbacz – kierownik biura ARiMR w Biłgoraju, członek władz Solidarnej Polski Krzysztof Gałaszkiewicz – dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR, przewodniczący zarządu PiS w powiecie zamojskim Paweł Gilowski – dyrektor generalny UW w Lublinie, syn byłej wicepremier w rządzie PiS Zyty Gilowskiej Piotr Głod – wicedyrektor ośrodka administracji TVP, były radny PiS, protegowany J. Brudzińskiego Cezary Godziuk – członek rady nadzorczej KGHM, były członek komitetu poparcia J. Kaczyńskiego Janina Goss – członek rady nadzorczej PGE, członek zarządu spółki Srebrna, przyjaciółka J. Kaczyńskiego Krystyna Grabicka – przewodnicząca rady nadzorczej PEC w Sieradzu, była posłanka PiS Michał Grodzki – doradca w spółce PL.2012+, warszawski radny PiS Andrzej Grządziel – szef biura ARiMR w Opatowie, działacz PiS, ojciec makijażystki J. Kaczyńskiego, która od kilku m-cy pracuje jako doradca B. Szydło Waldemar Humięcki – szef mazowieckiego oddziału ANR, radny PiS Dominik Hunek – członek rad nadzorczych KGHM, były pełnomocnik prawny Dawida Jackiewicza Stanisław Iwan – wiceszef kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, były kandydat PiS Maciej Jankiewicz – prezes PHN, radny PiS Aleksandra Jankowska – szefowa PSSE z siedzibą w Sopocie, działaczka PiS, jeden z aniołków Kaczyńskiego Wojciech Jaranowski - członek rady nadzorczej Radia PiK w Bydgoszczy, wieloletni radny wojewódzki PiS Andrzej Jaroch – członek rady nadzorczej PGE GiEK SA, były senator PiS, radny sejmikowy PiS Wojciech Jasiński – prezes Orlenu, członek rady nadzorczej PKO BP, były poseł PiS, przyjaciel J. Kaczyńskiego Krzysztof Jaszczak – szef pomorskiej ARR, działacz PiS Artur Jaśkowski – szef wydziału gospodarki nieruchomościami UW w Lublinie, syn lubelskiej radnej PiS Jacek Jemioła – dyrektor biura wojewody dolnośląskiego, absolwent AWF i trener, były pełnomocnik finansowy PiS w kampanii wyborczej Antoni Józwowicz – prezes spółki Polimex Mostostal, były delegat na kongres PiS Cezary Jurkiewicz – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, szef klubu warszawskich radnych PiS, lider wawerskiego Klubu „Gazety Polskiej” i szef straży porządkowej PiS"
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.13 5:30
"Grażyna Ancyparowicz – członek RPP, uczestniczka kongresów PiS Zdzisław Antoń – dyrektor lubelskiego KRUS, szef klubu radnych PiS w powiecie Wojciech Arndt – członek rady nadzorczej PHO, były szef gabinetu politycznego Ryszarda Legutki w Min. Edukacji Maciej Badora – szef wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej, działacz PiS Sylwester Bania – prezes Zakładu Energetycznego Okręgu Radomsko-Kieleckiego, działacz PiS Stanisław Batóg – wicedyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR, działacz PiS w Staszowie Piotr Bączek – szef SKW, były radny powiatowy PiS Ernest Bejda – szef CBA, były kandydat PiS do Sejmu Jan Białkowski – dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR, były kandydat PiS do sejmiku Sabina Bigos-Jaworowska – członek rady nadzorczej PL.2012+, znajoma premier B. Szydło Mariusz Bober – prezes Grupy Azoty, kolega Dawida Jackiewicza Jerzy Borcz – szef podkarpackiego oddziału ANR, radny PiS Stanisław Borkiewicz – dyrektor biura spraw korporacyjnych TVP, wieloletni znajomy J. Kurskiego Damian Bosowski – szef powiatowego biura ARiMR w Głubczycach, działacz PiS Katarzyna Bracka – szefowa radomszczańskiego biura ARiMR, zaangażowana w kampanię prezydencką miejscowego kandydata PiS Dariusz Byczkowski – wicedyrektor opolskiego oddziału ARiMR, radny PiS Marcin Chludziński – prezes ARP i członek rady nadzorczej PZU, protegowany wicepremiera P. Glińskiego Kazimierz Choma – szef lubelskiego oddziału ANR, powiatowy radny PiS Jacek Chwalenia – członek rady nadzorczej PHN, fizjoterapeuta-rehabilitant, radny PiS Czesław Cichoń – zastępca do spraw pracowniczych w spółce z grupy KGHM, działacz PiS Mariusz Ciechanowski – dyrektor biura organizacyjno-administracyjnego UW we Wrocławiu, działacz PiS Ewelina Czechowska-Malczewska – szefowa biura ARiMR w Słupcy, kandydatka PiS na radną Bartosz Czarnecki – doradca w PGZ, syn europosła PiS R. Czarneckiego Wojciech Dąbrowski – szef spółki PGNiG Termika, były PiS-owski wojewoda mazowiecki (w 2007 r. policja zatrzymała go za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu) Leszek Dec – szef suwalskiej strefy ekonomicznej, wojewódzki radny PiS Kazimierz Drzazga – wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, radny sejmikowy PiS Zbigniew Dżugaj – wiceprezes PGE Dystrybucja, działacz PiS"
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.13 5:13
16-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Tom Bombadil2021.07.13 5:11
Co z amantadyną!??
anonim2021.07.13 4:50
WOT wyślijcie. Tyle pieniędzy w to wpakowaliście - niech się przyda.
Borys2021.07.13 4:38
Korona wirus, wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona. Współczesna targowica. Panie tu trzeba siły. Potrzebny jest nam Maszynista którym jest On :Towarzysz ,wódz, Donald Tusk-słowo jak dzwon.
Raczej jak salwa2021.07.13 4:45
Dziadka z Wehrmachtu
Chasydiuszu Morawiecki - w tej sprawie zgoda.2021.07.13 4:19
Ale Ty nie jesteś obrońcą Polski, a jednym z 10 Greków z brzucha Konia Trojańskiego.
Anonim2021.07.13 4:07
Morawiec, ty się zastanów. Do niedawna kłamcy strasznie szybko rósł nos, teraz podobno błyskawicznie zanika kuśka.
" anonimie"???2021.07.13 6:03
Piszesz o sobie, Lechu Keller! To tobie ze starości dawno zanikła ta kuśka!...hahaha...!
Skrzypek na dachu2021.07.13 3:59
PiS Lewica i PO to jedno i to same zlo .
Anonim2021.07.13 0:33
Tak tylko że w Polsce zielone ludziki mają legitymacje pisu.
Anonim2021.07.12 23:18
Prawdę mówi. Polsce wypowiedziano wojnę. To ta sama wojna, którą Międzynarodowe Banki i Korporacje toczą przeciwko Ludzkości a w szczególności rdzennej ludności pochodzenia europejskiego. Ponieważ trudno jest nas bombardować i obrzucać napalmem, nasyła się na nas zgraję Człowieków LGBTSHIT którzy przerabiają dzieci w Nawóz Historii.
rdaneel2021.07.12 22:46
Morawiecki jak szuler z targowiska podmienia karty.... "wyciek maili szefa KPRM Michała Dworczyka" Michał Dworczyk wyprowadził poufne dane na swojego prywatnego maila. Czy za to są jakieś paragrafy czy też śledztwo będzie umorzone?
Anonim2021.07.12 23:15
Jakby nie "wyprowadził", to wszystko od dawna byłoby sprute, a tak jest dopiero teraz. Skąd twoje zaufanie do Rządowych Informatyków? Jaja sobie robisz?
Po 11 ...2021.07.12 22:34
Jak kaczka zgubi klucze do domu, to pewnie będzie "atak mechaniczny" na naszą Ojczyznę.
Artur2021.07.12 21:48
Ale luja ale luja mam małego choja
Sanitariusz Pogotowia z Tworek do pacjenta Artura,2021.07.12 22:22
już do pokoju ja ci go pobije, ja ci dam.
NEOS com pl2021.07.12 20:56
... "Polsce wypowiedziano wojnę hybrydową" ..... przez pejsatych szabrownikow 2.0 ... https://www.youtube.com/watch?v=5ltTJjzG3E4&t=1468s
matis892021.07.12 20:39
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Artur2021.07.12 21:31
Matis wiem że jesteś niewierzący ale uważaj żeby Pan Bóg nie zamknął ci ust abyś więcej nie kłamał bezczelnie. Nie jesteś żadnym katolikiem tylko zidiociałym zgryźliwym trollem. Benedykt nie jest kłamcą a on wyraźnie stwierdził że doszedł do wniosku że powinien zrezygnować. Myślisz że ludzie mają tak słabą pamięć że nie pamiętają? A szczepionki wszystkim służą. Owszem są wyjątki ale u mnie w rodzinie wszyscy są zaszczepieni i wszyscy czują się doskonale. Chodzimy po świeżym powietrzu i nie martwimy się że ktoś z nas zachoruje i zarazi kogoś innego z rodziny.
Anonim2021.07.12 20:38
Rumcajs to de\bil!
Skrzypek na dachu2021.07.12 20:30
Bo nie wierzcie , że wp.pl to portal szyfrowany Wojska Polskiego .
kapral CBA2021.07.12 21:33
Fronda za jobie jest szyfrowana. Dlatego tyle trolli.
Skrzypek na dachu2021.07.13 3:31
Asio oszuscie , bo nie wiesz , ze prawdziwy Skrzypek na dachu nie uzywa Polskie znaczki .
Skrzypek na dachu2021.07.12 20:04
Inflacja w USA to 3% rocznie w 2010 - 2020 , ale od Stycznia 2021 jest 12% co miesiac .
Skrzypek na dachu2021.07.13 3:52
W USA bedzie gorzej niz w Polsce bo falszywy uzurpator Joe zombi Biden tylko potrafi oszukac tych glupszych od siebie a Pan Premier Mosiek Pinokio Morawizer przez jakis czas oszukal wszystkich , ale to drugi raz sie nie da , teraz nikt juz jemu nie wierzy i nikt sie nie da nabrac na klamstwa Pana Ministra Dworczyka i jego kochanki , ktorzy uzywali Fejkbuk i Twttr na urzedowe i osobiste tajemnice , chyba nie wiedzieli ze to inwigilacja przez Mossad FBI i CIA .
Anonim2021.07.13 5:17
"W USA bedzie gorzej niz w Polsce" czyli Amerykanie będą do nas przyjeżdżać do roboty? Czekam :)
Skrzypek na dachu2021.07.12 20:00
Pan Minister Dworczyk i jego kochanka chyba uzywali Fejkbuk .
Rumcajs2021.07.12 20:11
Fuhrer PO Donald Tusk i jego kochanka chyba uzywali SS-Boook .
iwo2021.07.12 19:55
Twarze to Niedzielski, Dworczyk, Morawiecki i Kaczyński zbrodniarze wyszczepiający Polskie dzieci.
Rumcajs2021.07.12 20:12
Twarze to Nitras, Budka, Schetyna i Tusk zbrodniarze okradający Polskie dzieci z wakacji.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.07.12 19:54
nie ma sprawy, polscy informatycy są najlepsi na świecie, trzecim świecie
Arndt Freytag und Sonnentag2021.07.12 21:34
Ja whole herr kameraden.
Anonim2021.07.12 19:44
pinokio uratuj nas pleesaase razem z marszałkiem kwaczynskim ,my bardzo please
Rumcajs2021.07.12 20:13
Fuhhrer donek uratuj nas pleesaase razem z marszałkiem grodzkim ,my bardzo please. od naszej POwskiej głupoty.
Po 11 ...2021.07.12 19:42
Idzie Dworczyk, Przez wieś, Worek maili niesie, A przez dziurkę. Maile ciurkiem Sypią się za Michałkiem. "Maili mniej - Czytać lżej!" Cieszy się głuptasek. Do dom wrócił, compa zrzucił, Ale gdzie te maile?
Rumcajs2021.07.12 20:09
Idzie Tusk, Przez wieś, Worek srebników niesie, A przez dziurkę. Srebniki ciurkiem Sypią się za Donaldkiem. "Srebników mniej - nosić lżej!" Cieszy się głuptasek. Do dom wrócił, w gałe charatał, Ale gdzie te srebniki od ciotki merkel?
Po 11 ...2021.07.12 22:22
:)) Jak to gdzie?, srebrniki i złotniki są u Nowaka:)
Polak2021.07.12 19:34
Kłamca matołuszek zapomniał tylko dodać że twarzą tej wojny przeciwko Polsce jest pisowska mafia.
Rumcajs2021.07.12 20:07
Kłamca donald tusk zapomniał tylko dodać że twarzą tej wojny przeciwko Polsce jest POwska mafia z siedzibą w Berlinie.
Skrzypek na dachu2021.07.13 3:58
Niestety Rumcio pogarszasz sprawe bo PiS i PO to jedno zlo .
Polak2021.07.13 4:34
Ot, typowa kompetencja szemranego kolesia z pisowskiej mafii - nawet ukraść tekstu nie potrafi.
kapitan NKWD2021.07.12 21:36
Wy Paliak a po czemu wy cyrylicu nie piszetie? Aaa.