09.09.20, 09:57Fot. Krystian Maj, via: Twitter - Kancelaria Premiera

Premier: Przekazujemy Białorusinom naszą tradycję walki o wolność

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś ze Swiatłaną Cichanouską. Przekazał białoruskiej opozycjonistce symboliczne klucze do nowej siedziby Domu Białoruskiego oraz zapowiedział plan gospodarczy dla narodu białoruskiego.

Szef polskiego rządu w czasie dzisiejszego spotkania ze Swiatłaną Cichanouską, główną rywalką Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich podkreślił, że Polska jest otwarta dla wszystkich potrzebujących pomocy Białorusinów. Zaznaczył, że wsparcie represjonowanych i białoruskich środowisk walczących o wolność łączy wszystkie siły polityczne w Polsce. Przypomniał, że to Polska zainicjowała spotkanie Rady Europejskiej, na którym jasno zadeklarowano wsparcie UE dla narodu białoruskiego.

- „Wkrótce przedstawimy również plan gospodarczy dla narodu białoruskiego. Plan, który ma na celu pokazanie, że Europa jest otwarta na Białoruś, dla narodu białoruskiego” – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że Polska walczy również z propagandą Aleksandra Łukaszenki i cały czas dba, by temat Białorusi był podejmowany w UE i USA.

- „My mamy tradycję walki za naszą i waszą wolność i te tradycje przekazujemy wam. Ale chcemy też, żeby to była realna pomoc na forum międzynarodowym i realna pomoc materialna dla represjonowanych. Wszystkie osoby torturowane, pobite, mają możliwość otrzymania pomocy w Polsce. Wyrazem najwyższej niechęci i strachu władzy dyktatorskiej wobec własnego narodu jest niewpuszczanie i wyrzucanie swoich obywateli. To absolutnie niewyobrażalne i protestujemy przeciwko temu z całą mocą” – mówił szef rządu/

Swiatłana Cichanouska podziękowała Polakom za przyjęcie Białorusinów zmuszonych do wyjazdu ze swojego kraju.

- „W naszym kraju są trudne czasy, ale z drugiej strony są radosne. To, co się teraz odbywa, budzi we mnie poczucie, że naród białoruski się obudził. Naród zaczął walczyć o swoje prawa, o wolność słowa, wolność wyboru i decyzji o przyszłości naszej ukochanej ojczyzny” – podkreśliła.

- „Pomoc wszystkich krajów, ale Polski w szczególności, może pomóc Białorusinom w walce o swoje prawa. Jestem przekonana, że po nowych wyborach będziemy utrzymywać dobre stosunki z polskim rządem, że będziemy wspierani moralnie i finansowo” – dodała.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Anonim2020.09.10 7:43
W swoim szczytowym okresie walki o niepodległość i demokrację „Solidarność” liczyła ok. 10 mln ogłupionych przez Żydów, żydo-katolicki Kościół i juntę Jaruzelskiego-Kiszczaka, Polaków. Po wspaniałym zwycięstwie „Solidarności” pobłogosławionej przez św. JPII opuściło IIIRP w ramach zarobkowej emigracji – czyli już w ramach wolności wyboru – ok. 8 mln Polaków. Podobnych sukcesów mogą spodziewać się i Białorusini, wystarczy tylko, że będą wsłuchiwać się w głosy syjonistycznych szumowin żydowskiego reżimu IIIRP, Litwy, Łotwy, wspierające protesty politycznie nieuświadomionych Białorusinów. ................ https://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/157524,skandal
Anonim2020.09.10 7:44
Swietłana Ciechanouska podczas wizyty w Polsce, dostała klucze do willi od premiera Mateusza Morawieckiego w prestiżowej dzielnicy Warszawy na Saskiej Kępie przy ul. Krynicznej. Willa nazywana jest jedną z "pereł modernizmu”. Słynny architekt Lucjan Korngold zaprojektował go w 1936 roku stała się rezydencją ambasadora Francji, a później, do 2015 roku, mieszkał w niej ambasador Tunezji. Budynek ma powierzchnię ponad 600 metrów kwadratowych, a w 2017 roku został wpisany do rejestru zabytków. Teraz będzie siedzibą propagandowej TV BIEŁSAT utrzymywanej z Polaków pieniędzy. Dostali też od Morawieckiego 50 milionów złotych z naszych podatków i dalej będziemy ich utrzymywać.
Randka juz dzis2020.09.9 16:17
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
ebz - to jak bladoruska pisda !2020.09.9 14:56
Był taki radziecki film z Mosfilmu , ale PIĘKNY , o tym jak nasi dzielni KRASNOARMIEJCY yebali w düpe fryców i więźniarki żydowskie z obozów które WYZWOLILI z rąk faszystów giermańskich . A potem jak radzieccy towarzysze pomagali w odbudowie Najjaśniejszej i Germanii zabierajac im wszystko co może znowu z nich zrobić IMPERIALISTÓW ! Zabrali nawet przewody elekstryczne kolei ,bo ich elekstryczne pociagi są szybsze od naszych radzieckich na drzewo i trociny. I taki był koniec pięknego filmu z Mosfilm pt.: "DAWAJ CZASY , JOB TWOJU MAĆ " . No już lece , lece , Stachu mnie woła do wycierania düp Polskim Panom .
Solidarnościowiec2020.09.9 14:36
Przekazywano nam ulotki mówiące o tym jak ZSRR nas okrada . Ale tak ogólnie . Żadnych konkretnych danych .Machano przed oczami zdjęciami zamordowanych w Katyniu " Polaków ". No to jako pokrzywdzeni zbuntowaliśmy się i poszliśmy do walki za " wolność naszą i waszą " . Ale człowiek był durny . No i były przemiany . Okazało się , że już nie musimy płacić daniny za wyzwolenie Polski Rosjanom , ale musimy płacić ciężki haracz za pozostawienie naszego kraju w ruinie okupantowi . Teraz na dodatek dowiadujemy się , że niepotrzebnie płaciliśmy daninę Rosjanom za wyzwolenie gdyż wyzwolił nas jakiś leśny duch albo Niemcy . Ciekawa jest ta historia Polski .
faszystkom stop!2020.09.9 14:09
Obserwując obecną, europejską i światową rzeczywistość społeczno-polityczną, można wnioskować, że Ruchy FEMINISTYCZNE są faszystowską, silną międzynarodową organizacją terrorystyczną i ma oblicze pełne nienawiści, przemocy, terroru i najgorszych totalitarnych okropieństw z przeszłości i obecnie rośnie w siłę dzięki finansującej faszyzm, międzynarodowej siatce organizacji wzniecających i szerzących nienawiść między ludźmi.
Cwieta masonski kret!2020.09.9 13:35
Panie Kaczyński! Premier PL obwozi (jak małpe w klatce) po Polsce - Warszawa, Karpacz itd tą zaKODowaną lewaczkę z Białorusi w otoczeniu lewactwa w Polsce i obdarowuje ją zabytkową willą, obiecuje granty i splendory na koszt Polakow, a Pan to widzisz i nie grzmisz?
nie twoje dzieńgi towariszcz jehowy2020.09.9 13:42
nie twoje dzieńgi !
ebz2020.09.9 13:21
Oj , jak bardzo boli düpa Łukaszenki, jak go Mistrz Putin yebie . Ale gdyby poddał się dyktatowi Najjaśniejszej Rzeczpospolitej i użył "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia" , yebanie w düpe byłoby przyjemnością .
myckowaci won!2020.09.9 13:40
BUDA! ty szwabski aszkenaziolu!
Jestem rycerzem z2020.09.9 13:43
Zakonu Rycerzy Putina w Düpe Yebanych !
ktoś2020.09.9 13:05
Oj, jak bardzo ich boli niezależność Łukaszenki, który nie poddał się dyktatowi WHO i nie przyjął łapówki za ogłoszenie pandemii. Teraz chcą go zniszczyć i Morawiecki bierze w tym czynny udział popierając jakąś nikomu nieznaną żonę jutubera.
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK BIAŁORUŚ !2020.09.9 13:00
TO WYMYSŁ STALINA ! . . . NIE MA TAKIEGO NARODU JAK "BIAŁORUSKI" - NIGDY NIE BYŁO !
ebz - to jak bladoruska pisda !2020.09.9 12:55
Sądziłam , że göwna Polskie Panów sa mniejsze od göwna Łukaszenki , ależ skądże . Ale pachną lepiej . TAK DZIAŁA WSPÓŁCZESNY POLSKI PAN , SRRA ILE MU SIĘ podoba a ja bladoruska pisda muszę zmieniać pieluchy . Za 2 tyś. PLN-ów na m-c , ale dają nam raz w tygodniu kotlet schabowy . Co za pycha , na Bladorusi tego nie znają ! Najjaśniejsza Rzeczpospolita jak była PANIĄ na BIAŁORUSI to mieliśmy szkoły i uniwersytety a teraz mamy Bladoruś Łukaszenki , rycerza Zakonu Rycerzy Putina w Düpe Yebanych i OMON . A po chleb musimy jechać ZNOWU do Polskich Panów i wycierać ich najjaśniejsze düpy . I Polskie Pany to wiedzą , że my bladoruscy jesteśmy śmietnikiem ludzkim z Sojuza i chciałam powiedzieć , że jesteśmy urodzonymi niewolnikami . Był taki radziecki film z Mosfilmu , ale PIĘKNY , o tym jak nasi dzielni KRASNOARMIEJCY yebali w düpe fryców i więźniarki żydowskie z obozów które WYZWOLILI z rąk faszystów giermańskich . A potem jak radzieccy towarzysze pomagali w odbudowie Najjaśniejszej i Germanii zabierajac im wszystko co może znowu z nich zrobić IMPERIALISTÓW ! Zabrali nawet przewody elekstryczne kolei ,bo ich elekstryczne pociagi są szybsze od naszych radzieckich na drzewo i trociny. I taki był koniec pięknego filmu z Mosfilm pt.: "DAWAJ CZASY , JOB TWOJU MAĆ " . No już lece , lece , Stachu mnie woła do wycierania düp Polskim Panom .
STOP NWO!2020.09.9 12:52
Polska, a właściwie juz ""Polin została przejĘta przez światową BESTIĘ, teraz czas na Białoruś. A najlepsze jest to, że BESTIA nie wysle tam ani jednego swojego żołnierza, zrobi to rękami młodych Białorusinów. Bestia zna doskonale sztukę wojny Sun Tzu. Tam jest wyraźnie napisane, jak można przejąć obcy kraj bez użycia siły. Wystarczy ZDEMORALIZOWAĆ MŁODYCH, dzisiaj to się odbywa przez internet. Vide wczesniej "arabska wiosna", wykreowana przez amerykanski departament stanu i poprzez swoich agentów, na miejscu, poprzez internet podburzano młodych ludzi przeciw władzom aby wyszli na ulice. To samo dzisiaj dzieje sie na Białorusi, poprzez media internetowe tj Biełsat trockistki Romaszewskiej, czy przez Nexta, którym "oficjalnie" kieruje 22letni Białorusin Kutiło. On nadaje z Polski, spod Warszawy, na jego kanale codziennie pojawia się kilkanaście profesjonalnie przygotowanych meteriałów. Żaden samodzielny jutuber nie jest w stanie przygotować materiałów, a potem nagrać dziennie az tylu audycji, dzień w dzień. Za tym młodym Białorusinem stoi cały sztab ludzi. Inny przykład to radio swoboda, finansowane przez amerykanski departament stanu. Te internetowe media kierowane są głównie do młodych Białorusinów i celem działań tych ludzi i agend jest po prostu doprowadzenie do PRZEJĘCIA Białorusi przez ZŁOGI wrogie Białorusi i Narodowi białoruskiemu.
"bolki" na Madagaskar!2020.09.9 13:05
Bestii nie obchodzi los zwykłych Białorusinów po przejęciu władzy na Białorusi, A ci co dziś tam protestują już wnet nie będą BESTII potrzebni i  jako pierwsi staną się ofiarą rewolucji, bo rewolucyjna bestia zje swoje dzieci!. A kim jest BESTIA? Bestia to masońskie, globalne korpo i banksterka, która miejscowo chce wykorzystać tzw klasę średnia i młodych do zwiększenia swojej władzy, ale ostatecznie ICH celem jest zniszczenie klasy średniej, która omamiona zachodnimi "wartościami" odgrywa rolę pożytecznych idio. tów tak jak obecnie na Białorusi, a przejęcie władzy nad całym globem skończy się terrorem.
SKANDAL!!2020.09.9 12:32
Morawiecki przekazał lewaczce Ciechanouskiej ZABYTKOWĄ, z 1938r willę Rotsteinów ("bezsapdkowi" zezwolili??), która mieści się w warszawie na Saskiej Kępie ul.Krynicka 6, o powierzchni 600 m kw !!!!!!! i jest nazwana perłą architektury!
Solidarnościowiec2020.09.9 12:23
Jaką to NASZĄ tradycję przekazuje Morawiecki tej oportunistce ? Ja niczego nie przekazuję . A Morawiecki w jakim powstaniu walczył by coś przekazywać w moim imieniu ? Tuti Fruti Punta Funta ? Niech przekazuje swoją a nie NASZĄ . Ja nie pozwalam a wręcz przestrzegam protestujących Białorusinów . Okradną Was tak jak okradli nas .
no nie , skądże2020.09.9 12:07
Sądziłam , że Polacy już czegoś nauczyli się od czasu przemian . TAK DZIAŁA WSPÓŁCZESNY KOLONIALIZM . Polska do tej pory była kolonią UE . Teraz USA upomniały się o " swoje " . Amerykanie to wiedzą . Polacy są naiwni . Niedawno w telewizji leciał amerykański film fabularny . Była w nim taka scena , że Amerykanin zwierzał się drugiemu z tego co robi w jakimś azjatyckim kraju w trakcie jakiejś wojny domowej . Wzbudza zaufanie tubylców , agituje , bierze ich stronę przeciwko dyktatorowi , trwają rozruchy . Gdy wszystko ucichnie wkracza kapitał USA i buduje . A że kraj nie ma pieniędzy to buduje się na kredyt . I już mają ten kraj . Kredyty są spłacane w nieskończoność przez następne pokolenia i ciągle rosną . Kapitał się bogaci gdyż niewolnicy pracują . Rzuca się im od czasu do czasu jakiś ochłap by siedzieli cicho . Długi państwa ciągle wzrastają . Niewola się nie kończy aż do kolejnego przewrotu . Kilka , kilkanaście pokoleń .
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.9 11:57
Odbytnica szmaczniejsza od pisdy, nawet tej białoruskiej.
Kavalaleŭski - ebz2020.09.9 11:55
to ja pisze po bladoruskim
Jacek NH2020.09.9 11:29
PO CO? POMAGANIE UKRAINIE, NIC NASZYCH RZĄDZĄCYCH, NIE NAUCZYŁO? JAK TERAZ UKRAINA "ODWDZIĘCZA SIĘ" POLSCE?
Jacek NH2020.09.9 11:28
„Dla Łukaszenki opozycjonista na emigracji jest politycznym trupem” - Andrzej Poczobut – polsko-białoruski dziennikarz, publicysta i bloger związany z Grodnem, działacz mniejszości polskiej na Białorusi
ukryPucybuty2020.09.9 12:26
wystarczy spojrzeć na tą zawistną, mściwą,zbójecką gębę tego polsko(?)-bladoruskiego "dziennikarza" Pucybuta , żeby stwierdzić, że za sam wygląd należy mu się 10 lat bez wyroku!
Jarosław Karłowaty2020.09.9 11:15
a o działaniach mafijnych PIS-u w Przemyślu cisza
fdf2020.09.9 10:55
W wolnych mediach mówią ale o przekazaniu nieruchomości.
Po 11 ...2020.09.9 10:45
"Premier: Przekazujemy Białorusinom naszą tradycję walki o wolność" ... to ja już tylko czekam na to, że lekarze zamiast leczyć będą mówić: "Przekazujemy tobie naszą tradycję walki o zdrowie." :)
Kavalaleŭski2020.09.9 10:40
Старадаўняй Лiтоўскай Пагонi Не разьбiць, не спынiць, не стрымаць.
nie , no skądże2020.09.9 10:39
Są siebie warci . Na Białorusi giną niewygodni ludzie bez wieści tak jak w USA ? Wielki Brat tak nie postępuje , no nie , skądże , przecież to przestępstwo , niedemokratycznie , bandytyzm . Śmiech . Polacy już dojrzeli . Tatuś premiera przekazał mu przestarzałą wiedzę . Broń się ludu Białorusi przed tym napływowym elementem by nie wyjść na tym tak jak Polska . Białoruś jeszcze jest bogata . Polska to już nędzarka . Więcej długu niż sama jest warta . Zostało jej jeszcze trochę ziemi . Reszta przejęta przez obcy kapitał .
Maŭčy, ruski trol2020.09.9 10:42
:-P
Magellan2020.09.9 10:25
Nawoływanie do obalenia władzy w sąsiednim kraju przez premiera jest działaniem najdelikatniej mówiąc gangsterskim. Nie wolno wtrącać się w sprawy wewnętrzne sąsiada, działanie Morawieckiego przypomina działanie stosowane wobec Polski przez takich tuzów wolności jak Katarzyna II, czy Fryderyki II w okresie przed rozbiorami I Rzeczpospolitej. Wstyd.
Polak Ateista Dumny Gej2020.09.9 10:22
chrześcijański zamordysta i wolność to nigdy nie szło razem w parze
Polak2020.09.9 10:16
Matołuszek udaje że nie wie że "tradycja walki o wolność" to według pisowskiej mafii tłumienie strajków, wprowadzanie stanu wojennego i interwencje jak w Czechosłowacji w '68 czy na Węgrzech w '56.
Rakieta patriot2020.09.9 10:11
Oj, nagrabicie sobie, oj nagrabicie. Potem będzie za późno.
ladychapel2020.09.9 10:06
le proszę też pamiętać i przypomnieć sobie co mówił po wizycie na Białorusi pan Karczewski - trzecia wówczas osoba w państwie - że Łukaszenka to ciepły człowiek, któremu zależy na interesie Białorusi a więźniów politycznych na Białorusi nie ma - byli ale nie ma i tutaj nie ma w ogóle tematu