08.06.17, 15:30zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, CC0

Premier Szydło w Szczecinie: Odbudujemy polski przemysł stoczniowy!

Premier Beata Szydło w czwartek w Szczecinie otworzyła piąty Kongres Morski. Szefowa polskiego rządu zadeklarowała, że PiS odbuduje polski przemysł stoczniowy.

"Jakże niezrozumiałe dla polskiego społeczeństwa były decyzje koalicji rządowej PO-PSL o likwidacji polskich stoczni, kiedy w innych krajach ten przemysł się rozwijał"- mówiła premier, zaznaczając, że likwidacja stoczni nie była w polskim interesie, jednak rząd PO-PSL zgodził się na ten ruch. 

"Nie będę już pytać, dlaczego to zrobiono, ale dzisiaj mogę powiedzieć z satysfakcją, że obecny polski rząd odbudowuje przemysł stoczniowy i stawia go jako jeden z najważniejszych elementów rozwoju polskiej gospodarki"- podkreśliła Szydło. Jak tłumaczyła, przemysł stoczniowy nie tylko jest ważnym działem polskiej gospodarki, nie tylko może być miejscem pracy dla tysięcy osób oraz dumą polskiej myśli technicznej.

"Przemysł stoczniowy to również symbol przemian, symbol polskiej drogi do wolności, walki o godność i sprawiedliwość społeczną, symbol polskiej niepodległości"- zaznaczyła szefowa rządu. 

JJ/PAP, IAR, Fronda.pl