15.09.19, 20:30Zdj. Rafał Zambrzycki, CC BY SA 2.0, Flickr

Prezes PiS: Kościół przez tysiąclecia budował postęp ludzkości, dziś jest przedmiotem ataków

"13 października będziemy decydowali o tym, czy droga Dobrej Zmiany na którą weszliśmy, będzie kontynuowana, czy ruszymy w innym kierunku"-powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Szczawnie-Zdroju. 

Na trzeciej dziś konwencji na Dolnym Śląsku lider PiS zwrócił uwagę na ataki na rodzinę oraz Kościół Katolicki. W przypadku rodziny mamy do czynienia z atakiem "bardzo brutalnym", podważającym jej fundamenty- wskazał polityk. Kaczyński zwrócił uwagę, iż w przestrzeni publicznej niejednokrotnie pada stwierdzenie, że rodzina to źródło opresji kobiet i dzieci. 

"Oczywiście to się zdarza i nie można temu przeczyć. Jeśli to się zdarza to trzeba na to reagować, ale to w żadnym wypadku nie jest normą"-zastrzegł były premier. Przewodniczący PiS podkreślił, że to rodzina stanowi źródło cywilizacji judeochrześcijańskiej

"Jeżeli rodzina zostanie rozbita to przestanie trwać także ta cywilizacja, a częścią tej cywilizacji jest nasza polska cywilizacja, kultura i tożsamość. Musimy rodziny bronić"-powiedział Jarosław Kaczyński, zwracając uwagę, że tożsamość Polaków związana jest również z nauczaniem Kościoła Katolickiego, który także jest dziś przedmiotem ataków. 

"I Kościół jest także dzisiaj przedmiotem ataku. I to nie jest przypadkowe - jeśli ktoś chce zniszczyć to wszystko, co przez tysiąclecia budowało postęp ludzkości, to musi atakować właśnie Kościół, szczególnie w Polsce(...) Mieliśmy przykład tego ataku także tutaj, bardzo blisko, w Świdnicy, w katedrze. Dzisiaj doszło do ataku w czasie mszy św. Była na szczęście szybka reakcja, na mszy był komendant miejscowej policji i szybko to załatwiono, ale kiedyś takie incydenty nie miały miejsca"-podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy. Polityk ocenił, że to próby sprawdzenia, do czego można się posunąć, aby zniechęcić ludzi do chodzenia do Kościoła, wywołanie skojarzenia, że "Kościół, msza św, to awantura i niebezpieczeństwo, a Polacy chcą spokoju". 

"Musimy się temu przeciwstawić bardzo zdecydowanie"-podkreślił były premier. 

Jarosław Kaczyński wskazał, że stawką październikowych wyborów jest polityka rozwoju ekonomicznego, bardzo często dziś chwalona nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

"Pytają, jak Polacy to robią, że gdzie indziej stagnacja, a w Polsce ciągle rozwój"-powiedział prezes PiS. Jednocześnie zaznaczył, że polityka obecnego rządu jest także "bardzo ostro atakowana", w sposób podstępny. 

„Mamy do czynienia z intensywną i często niestety skuteczną propagandą, która mówi tak: teraz jest rzeczywiście lepiej, może za rok też będzie lepiej, ale za pięć lat będzie katastrofa. Nasza polityka nie tylko przynosi efekty, ale ona jest prowadzona ostrożnie i racjonalnie"-wskazał. 

 „Ludziom się wmawia, że polskie zadłużenie się zwiększa a ono się zmniejsza. Zadłużenie liczy się w stosunku do PKB (…). Otóż ten procent spada. On dochodził do 55 proc., była groźba - i dlatego po części zlikwidowano OFE - że przekroczy 60 proc., czyli granice konstytucyjną. Dzisiaj już jest poniżej 50 proc. i będzie spadał nadal, bo przecież ten zbliżający się rok ma być już rokiem zrównoważonego budżetu"-podkreślił polityk na spotkaniu z mieszkańcami Szczawna-Zdroju. 

"Polityka prorodzinna, polityka prospołeczna (…) kosztuje osiemdziesiąt kilka miliardów złotych rocznie, ale jest potrzebna, po to, by rodzinę podtrzymać, by ograniczyć sferę biedy i nędzy"- tłumaczył Jarosław Kaczyński. Jak dodał były premier, programy społeczne wprowadzone przez obecny rząd, „przynajmniej po części naprawiają, że krzywdy, które były częścią rzeczywistości (…) systemu postkomunizmu”. Częścią tego krytykowanego w ostatnim czasie przez lidera Zjednoczonej Prawicy systemu były również rządy PO-PSL,  „gruncie rzeczy powiewała nad nimi czerwona flaga (…) i to było wielkie fałszerstwo”. Polityk wskazał, że wówczas zmieniono tylko pewne symbole, jednak istota rzeczy pozostała ta sama. 

"My obniżamy podatki i będziemy jeszcze pewnie w przyszłości obniżać, ale nie pozwolimy się okradać"-powiedział, odnosząc się do przestępstw podatkowych mających miejsce za czasów rządów obecnej opozycji. 

"To jest polska wersja państwa dobrobytu. My chcemy po pierwsze, aby Polska szybko nadrobiła tę różnicę, jaka dzieli ją, i uczciwie mówiąc zawsze w historii dzieliła, tylko była większa lub mniejsza, od państw na zachód od naszych granic. Najpierw chodzi o osiągnięcie przeciętnej Unii Europejskiej. Dzisiaj mamy 71 proc. tej przeciętnej. To dużo więcej, niż mieliśmy, gdy wchodziliśmy do Unii Europejskiej. Ale my chcemy przyspieszyć. Jeszcze bardziej ambitne plany, niż przeliczenia naukowców z SGH, to plany naszego premiera, niesłychanie pracowitego. Otóż on chce, żeby to było jeszcze szybciej. I sądzę, że wszyscy się chętnie do tego przyłączymy!"-zapewnił. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

meg2019.09.17 20:54
Marzę o tym by nasi przywódcy odwoływali się do Boga ,by bronili i przywoływali Jego imię i Jego Słowo .Gdyby byli ludzmi wiary przeszło by im to przez usta a tak , nie może.Niestety nie rozumieją , że kościół z Bogiem tożsamy nie jest , ba ,często od Stwórcy daleki ,obcy ,wręcz wrogi .W ten sposób kupią sobie przychylność ciągle nieświadomego kościelnego ludu ale Boga raczej nie a pomyślność i błogosławieństwo jest od Boga nie od kościoła.
Dr Aloha2019.09.16 21:51
Kościół nieprzypadkowo jest celem ataków: pedofilia, szerzenie ksenofobi, przekręty finansowe, zamordyzm i kłamstwo we tej instytucji są no porządku dziennym.
2..2019.09.16 19:44
Tylko PiS!
Janek2019.09.16 18:21
"Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu" K. Marx Odpowiedzmy sobie sami, czy Marx miał racje w sprawach religii, czy nie.
2..2019.09.16 19:42
To był chory umysłowo człowiek!
foks2019.09.16 19:44
Mamy brać pod uwagę słowa Marksa - aktywnego satanisty? Tego, który szatanowi poświęcił swoją „poezję” i tego, który lubił być nazywany diabłem. W utworze „Gracz” napisał: „Z Szatanem zawarłem pakt. On me nuty kreśli i wybija takt, Ja gromko wygrywam śmierci marsz” Człowieka, który był Żydem a jednocześnie zagorzałym antysemitą i autorem komunizmu - jednej z najbardziej nieludzkich ideologii. Marksa, który nękał własną rodzinę? A cóż tam mamy w jego życiorysie - samobójstwa dwójki dzieci, śmierć w wyniku niedożywienia kolejnej trójki, wykorzystywanie, także seksualne, pomocy domowej, tyran dla żony, nałogowy alkoholik tonący w długach, które spłacał za niego bogaty finansista Fryderyk Engels. Jeszcze na głowę nie upadliśmy, żeby brać pod uwagę słowa wypowiedziane przez upadłego człowieka!!!! Człowieka, który nie był zwykłym ateistą, który nie wierzy w Boga, ale był osobą, która wypowiedziała wojnę Bogu. Marks to człowiek, który w życiu nie zrobił niczego sensownego, poza tym, że dużo myślał. A to, co wymyślił, przeraża nie tylko na papierze, ale także w rzeczywistości.
Pisowiec2019.09.16 16:34
Jest jasne skąd ataki na Kościół. Pis stanął przy boku Kościoła i stąd te ataki na Kościół a w rzeczywistości to ataki na PiS!!!!!!!!!!!!!!!! Nie odpuszczać!!!! Tylko PiS!!!!!
anonim2019.09.16 12:10
Kościół to ludzie. Nie kościół jest obiektem ataków, tylko ciemnogród biskupio-hejterski.
Ma\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202gorzata C.2019.09.17 1:16
Lechu, Dario D, vel.....! Kościół to wierni i księża razem wzięci! Rozumiesz ? My nie mamy Mszy i Sakramentów bez Księży! A księża są dla nas ! Obrażasz łącznie nas, rozumiesz Lechu!?
Robert2019.09.16 12:04
Kościół przez wieki był hamulcem rozwoju i gdyby nie to, byśmy teraz żyli jak w 2600 roku. Zaczęło się niszczenia całego dorobku cywilizacyjnego Rzymian i Greków i pisania na nowo fałszywej historii, mordowania tych którzy mieli odwagę coś zmienić i ulepszyć. Gdy ten terror nie wystarczał wprowadzono inkwizycję i mord wszystkich, którzy pozostawali przy starych wierzeniach. Dzisiaj znowu się pisze nową historię, wprowadza kościół do szkół żeby wyprać mózgi dzieciom i zrobić z nich głupich i posłusznych obywateli zombi. Jeśli wierzysz to przecież nie musisz chodzić z swoją wiarą do kościoła i manifestować to przed całym światem. Wystarczy skromność i modlitwy we własnym domu bo Bóg katolicki niczego więcej nie wymagał a raczej zabraniał budować mu ołtarze i modlitw do figurek czy wizerunków.
M..2019.09.16 9:25
Przy urnach wyborczych pokażemy gdzie mamy lewactwo z ich ideologią.
guru2019.09.16 6:34
Polski KK już dawno się sprzedał polityce za pieniądze. Wstyd i hańba dla kościoła!!!
jozef2019.09.16 6:34
On startuje na posła czy prymasa?
Janek2019.09.16 18:26
No wiesz w Wielkiej Brytanii głową kościoła jest panujący władca, a więc i u nas możliwe, jest połączenie obu tych funkcji.
anonim2019.09.16 4:55
Myślę, że ta walka z naszym Kościołem to walka z wolnością, bo któż jest wolny jak nie dziecko Boga, ale ta wolność daje też człowiekowi siłę i niezwykły potencjał twórczy, a Prawo Boga najlepiej reguluje stosunki człowiek Bóg i nasze relacje wewnątrz wspólnoty. Jeżeli nie pozwolimy, aby nas złamano, to epoka karłów, w wielu dziedzinach, powinna przejść do historii.
Janek2019.09.16 18:28
Do historii to przechodzi epoka wypaczonego narodowego katolicyzmu.
Stachu2019.09.15 23:17
Popatrz ilu jajogłowych, lewackich komentatorów zebrało się na tym blogu. Oni nie pojmują, że oprócz umiejętności czytania i pisania trzeba jeszcze myśleć. Najgłupszymi są ci, którzy dobro nazywają złem i odwrotnie. Prawdopodobnie pochodzą z dużych miast, bo w wyborach samorządowych 2018 też głosowali na przygłupów, kryminalistów i seksistów. Ale patologia.
anonim2019.09.16 8:39
Nie Matuszewski, nie głosowałem na PO.
2..2019.09.16 19:41
Na Konfederację??
katololik2019.09.15 23:15
Jak Po PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA sprowadzi do Polski uchodźców muzułmanów,to wtedy homoniewiadomo niech wykażą się odwagą razem z róbta co chceta
Szmaja2019.09.16 4:22
PiS Ci już ponad milion sprowadził, muzułmanów całe tysiące również. Jestem za zakazem przyjmowania muzułmanów w ogóle.
dzielnicowy2019.09.15 23:13
Witam komentujących przygłupów z antyPISowskiego psychiatryka ! Ale debile wypowiadają się na tym forum wszystko co dobre to jest złe a co złe to dobre. Chyba jedzą szczawiówkę niesiołowskiego, bo im mózgi zzieleniały do reszty.
aaaa2019.09.15 23:11
To stała raczej grupa lewackich kacapów. Od jakiegoś czasu próbuję tym tępogłowym przynajmniej trochę prawdy wbić do ich tąpych łbów. Idzie bardzo opornie, ale nawet jak u jednego z nich zauważę przebłyski normalności to uznam to za mój sukces !
Jarek2019.09.15 23:10
Witam czerwone wieprze rodem z PRL-u i zabójców księdza Jerzego Popiełuszki ! Witam zwolenników złodziei, kłamców i zdrajców z PO ! Witam świrów tęczowej zarazy i osobników męskopodobnych z franzlami na odbytach i wydobywającego się smrodu ze stolców ! Witam również zielonych przestępców z PSL-u ! Co ? Znowu się wam PIS nie podobie ?! Już niedługo będziecie PIS chwalić ! Otórz , po wyborach PIS zakupi dla was jedną z wysp greckich i przetransportuje was, uwaga: bezpłatnie, na tą wyspę. Będziecie mogli tam budować własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, waszą wolność i demokrację, waszą wiarę w seks, neomarksistowską ideologię LGBT i tak dalej. W razie odmowy będziecie wydelegowani do Afganistan do walki z talibami, a w razie sprzeciwu zostaniecie wykastrowani. Polska już wam dziękuje i nie potrzebuje waszego nasienia.
Janosik2019.09.15 23:09
Przecież nikt tych ateistycznych debili nie zaprasza do modlitwy, nikt im nie każe chodzić do kościoła, nikt im nie każe chrzcić ich lewackich dzieci, nikt im nie każe brać ślubu w kościele, mogą sobie robić co chcą, mogą sobie spacerować po ulicach z cipkami i penisami na patykach, mają nieograniczoną wolność ................... no to czego się przypie-rdalają do nas wierzących ?! Czy jak ja się modlę to ich to boli ?! WON od mojej religii, a najlepiej to WON za Don lewaccy debile !!! Po wygranych wyborach uchwalimy nową ustawę. Wszyscy homo-misie, w tym pedofile, będą kastrowani hirurgicznie lub chemicznie, według życzenia, ale po to by nie płodzili takich samych zboczeńców jak oni.
Janek2019.09.16 18:24
Ty za to nie wyznajesz wiary katolickiej, tylko satanizm w najczystszej postaci, a więc nie pisz w imieniu wierzących, bo sam nim nie jesteś, gdyż w sercu twym czysta nienawiść gości.
katolik2019.09.15 23:02
Brak mandatow w sejmie dla PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA to wielka oszczędnośc polskiego podatnika,jak ich nie będzie w sejmie,to nie będą pobierac naszych pieniędzy ,i będą musieli sami zapracować na siebie, a brac pieniądze za nic i jeszcze za szerzenie rozpusty.Szatan w postaci róbta co chceta działa
katolik2019.09.15 22:58
szatan ujawniony w postaci róbta co chceta działa.PO SLD WIOSNA PSL NOWOCZESNA nie istnieje w życiu prawdziwych Polaków,tych ,którzy mają honor i nie chcą być dnem jak PO PSL SLD WIOSNA NOWOCZESNA.
M..2019.09.15 22:23
A ja głosuję na PiS. Wyrażając tym samym sprzeciw przeciwko wszystkim genderowskim teoriom , które uderzają w rodzinę i kościół.
anonim2019.09.15 22:17
"My obniżamy podatki i będziemy jeszcze pewnie w przyszłości obniżać, ale nie pozwolimy się okradać" I dlatego podniesiecie składki ZUS?
Majestic2019.09.15 23:34
składka ZUS to twoim zdaniem okradania, a piramida finansowa amber gold uwiarygadniana przez PO była wolrnorynkową aktywnościa wielokrotnie skazaneg Piotra P. na zielonej wyspie. Punkt widzenia po lekturze gw.
anonim2019.09.16 8:35
Moim zdaniem jak się mówi, że się obniża koszty funkcjonowania przedsiębiorstw to się nie powinno podwyższać składki ZUS, bo to kluczowy element kosztu funkcjonowania przedsiębiorstw.
Daniel K2019.09.15 21:42
"Kościół przez tysiąclecia budował postęp ludzkości" Za takie brednie się powinno karać. Oczywiście było dokładnie odwrotnie.
Kazimierz2019.09.15 21:51
Za takie nieuctwo powinno się odbierać prawo do publicznych wypowiedzi.
Daniel K2019.09.15 22:00
Kazimierz. Poczytaj trochę historii powszechnej, a później wypowiadaj się na temat nieuctwa innych. Pozdrawiam.
Majestic2019.09.15 21:52
bo ty słysząc postęp mówisz komunizm i nie może być inaczej bo kwitujesz to bredniami i karaniem.
aaaa2019.09.15 21:56
Oczywiście, że tak. Kościół powinien zostać zdelegalizowany a religia która jest niczym innym jak ludzkim fantazjowaniem, głupim niemiłosiernie zresztą, odejść na śmietnik historii.
Kazimierz2019.09.15 22:02
O jakiej mówisz religii, jakim kościele? Co rozumiesz pod pojęciem fantazja?
aaaa2019.09.15 22:05
Fantazja niczym Biblia i tym podobne mitologie naiwny, biedny, prosty człowieku.
Majestic2019.09.15 22:07
Z bolszewicką szczerością, chyba że Kościół zacznie popierać POKO i Lgbt wtedy za gazetą wyborczą powiesz że Kościół jest postępowy.
www2019.09.15 21:34
PiS wszystko rozda ludziom i postkomuna nie będzie miała czego kraść. Jak tu żyć, kiedy nie będzie dało się kraść?
Bianka2019.09.16 20:23
Spokojnie. PiS nie rozda wszystkiego. Zostawi sporo dla siebie. Będzie kradł bo mu sie należy. to większa banda złodziei niż PO. Ile kasy przejmie PiS z OFE? Miliardy. I to pismatoly nie nazywają złodziejstwem. O nie! Im sie to zlodziejstwo nalezy.
Kazimierz2019.09.15 21:34
Wzburzenie lewackich trolli sięga zenitu. To dobry znak. Plują już ostatnimi resztkami jadu obnażając swoją słabość intelektualną. O moralnej nie wspomnę, ponieważ są zaprzeczeniem moralności. Szanowni, utopieni w iluzji wygranej z Bożą Opatrznością, hejterzy wasz koniec jest bliski.
aaaa2019.09.15 21:53
Zamknij dupę głąbie.
Kazimierz2019.09.15 21:58
Spójrz na swój wpis oraz diagnozę powyżej. - Czy nie mam racji?
aaaa2019.09.15 22:00
Masz rację, jesteś skończonym idiotą.
Kazimierz2019.09.15 22:04
Emocje nie pozwalają ci się skupić. Spójrz raz jeszcze. Diagnoza dotyczy własnie ciebie. Tak mi przykro.
aaaa2019.09.15 22:07
Twoje możliwości intelektualne są tak niskie że bardziej skomplikowanie nie ma po co pisać. I tak jesteś za głupi na prawdę.
Kazimierz2019.09.15 22:24
Misiaczku, uspokój się, przestań obrażać, i zacznij myśleć. Może w końcu coś mądrego napiszesz?
Urszula2019.09.15 23:07
Kaziu, ten twój rozmówca siedzi na nocniku i robi aaaa. Jak jeszcze raz się odezwie, to napisz mu żeby powycierał monitor bo zapluł go z nerwów. I ryja niech sobie też powyciera, bo cały zasmarkany. Tak, masz rację, oni się tak zachowują, bo już czują taplanie się w bagnie.
Robert2019.09.16 12:18
Jeśli piszesz o moralności to chcę przypomnieć, że w PRLu moralność była na pierwszym miejscu i dopiero gdy kler z "Solidarnością" przejęli rządy do Polski zwaliło się wszystko co najgorsze, burdele, zły język w kinach, porno, rozwiązłość, parady gejów i narkotyki. Czy kościół jest tym wyznacznikiem moralności wykorzystując seksualnie dzieci, piorąc im mózgi, inkwizycja i wyprawy krzyżowe w celu wymordowania jak największej ilości ludzi myślących inaczej?
Ma\\\\\\\\305\\\\\\\\202gorzata C.2019.09.17 1:10
Robert ! O rety ! O jakiej ty moralności w PRLu piszesz ! Żyłam w tamtych czasach ! Od kiedy PRL to moralność i dla kogo ! Piszesz o czerwonej moralnośći , przed upadkiem komunizmu ! Rządy Gomułki, Gierka itp> Stan Wojenny! Bieda , Kartki na wszystkie artykuły żywnościowe, na buty, na proszek do prania, Nawet na alkohol i papierosy! Musiałeś być niezłym czerwonym, że tego nie doświadczyłeś ! Moje wyrazy współczucia !
BiegunkaProrocza2019.09.16 12:30
Lepiej umyj siusiaka, bo gwiazdorzysz.
PePe2019.09.15 21:31
Możecie sobie poszczekać czerwone pieski. Hau hau.
klara2019.09.16 8:34
PIS nie szczeka, PIS kwiczy.
cyborg 252019.09.16 18:35
kaminski udawal psa i szczekal
cyborg 252019.09.15 21:25
o jakim on kk gledzi o tym posoborowym to on wylocie jest czy naczelne d frondki juz zostalicie spacyfikowani ze tyljko kc + innych nie ma . gomolka przemowil
Cogito ergo sum2019.09.15 21:13
Takich mądrych analiz nie da się usłyszeć po stronie opozycji. Tam tylko jęk albo polityka "miłości". Czyli zabić przeciwnika.
martacz2019.09.16 18:46
tobie płacą za te brednie czy jesteś po prostu skrajnym ćwokiem?
2019.09.15 21:05
Dziadzia już tak bredzi, że aż strach. Wy, wyborcy PiS, zdajecie sobie sprawę że po wygranych wyborach Jarkowi będzie się pogarszać? Spójrzcie na niego. On ledwo stoi. Przecież zejdzie (jak każdy z nas). I nie sądzę żeby obchodziła go Polska za 10, 20 lat. To jest cynik i oszust. Jak się skończy, to będzie armagedon. Który nie będzie już go dotyczył. I on na tym "jedzie". Takie są fakty.
Majestic2019.09.15 21:20
Będąc pod strachem wyleciało z ciebie to wszystko co Trzaskowskiemu z POKO wpadło do Wisły. Jesteś smieszny w tym bredzeniu, podobny tobie czytelnik gw Michnika przyzna ci rację ale to za mało by POKO wygrało :D
2019.09.15 21:28
Widzisz Krzysiu psycho-stalkerze-kobiet... Twoja fascynacja gw do mnie nie przemawia. A to, że nie masz pojęcia jak działa oczyszczalnia ścieków, jest czywiste. Pilnuj parkingu.
Majestic2019.09.15 22:03
Przejdź się nad Wisłę to zobaczysz, a zanim to ujrzysz to poczujesz jak działa Rafał Trzaskowski, będziesz stamtąd sp... wracał w podskokach:)
2019.09.15 22:07
Nie ma takiej możliwości, bo Kraków... A ty dalej nie masz pojęcia na czym polega bio-oczyszczalnia. Ale to już nie moja wina że pisi mają zryte mózgi.
Majestic2019.09.15 23:42
O oczyszczalni wiesz tyle co Trzaskowski, wiedza Trzaskowskiego właśnie do Wisły wpływa.
anonim2019.09.16 8:34
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-29/brudzinski-pomylil-mosty-w-warszawie-kijem-probuje-zawrocic-wisle/ Matuszewski o krok dalej od Brudzińskiego w kwestii kierunku płynięcia Wisły.
Ma\\\\305\\\\202gorzata C.2019.09.17 0:55
Pioterku, N. Chyba mówisz do "dzielnicowego ",niech pilnuje parkingu, za co kasę bierze, prawda? To jego rola , no nie !?
Karol2019.09.15 21:33
Spadaj Debilu!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.15 21:04
Rzeczywiście nieprzypadkowo. Dawno nie było tak zmasowanego ataku katosekty wraz z PiSdzielcami na Polaków
Majestic2019.09.15 21:22
Inowrocław jest z ciebie zboczeńcu dumny dałeś pokaz mowy miłości Platformy.
anonim2019.09.16 8:36
Pistolecik mu wyślesz?
anonim2019.09.15 20:57
Co on soli?
Majestic2019.09.15 21:05
W gazecie wyborczej ci powiedzą dokładnie co, sam nie próbuj komentować bo jest więcej niż pewne że bęðziesz sie kompromitować :)
anonim2019.09.15 22:15
A jak mimo to będę komentować to co mi zrobisz? Wyślesz pistolecik w załączniku?
Urszula2019.09.15 22:59
Typowy komentarz debila !
anonim2019.09.16 8:28
Spacja! Spacja!
Majestic2019.09.15 23:32
to ci wówczas przysolę i będzie ci łyso, lepie byś w pewnych sprawach usta miał zamknięte bo wypada z nich glupia mowa.
anonim2019.09.16 8:28
I tak jestem łysy, bez twojego przysalania, Matuszewski z Poddębic.
Janosik2019.09.15 22:55
doopek jestes
Urszula2019.09.15 23:01
To też komentarz debila, ale ten pochodzi od innej małpy !
Jarek2019.09.15 20:55
Kościół stał się celem ataków przez PIS, i przez Kiczyńskiego. Odkąd PIS zawłaszczył Boga do własnych partyjnych celów - stało się. Posłuszeństwo w polskim KK jest śmieszne - Prymas powinien wysłać do Afryki każdego biskupa, księdza, który miesza się w politykę. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Gdzie drwa rąbią, tam drzazgi lecą i ranią.
Majestic2019.09.15 21:12
gazetą wyborczą zalatujesz, w POKO panu Bogu swieczkę od sorosa, a diablu ogarek. Uwiera ze PiS ma wrtośći : Boga, Honor i Ojczyzne. Ty i pozostali z nosem w g... gazecie wyborczej macie bób humus włoszczyzna i zatrutą wodę Wiśle. Jak Trzaskowski ozonował to teraz to wypij i pokaż że PiS ma drzazgę w oku.
Jarek2019.09.16 10:44
"Uwiera ze PiS ma wrtośći : Boga, Honor i Ojczyzne." Kiedy Ci zdążyli tak mózg wyprać? Honor?: Loty Kuchcińskiego; Premie Broszydło; Kłamstwa Kłamczuszka; Piotrowicz Pięta, i wielu, wielu innych. Bóg - tak zawłaszczyliście go do celów partyjnych - mówił o tym Prymas. Macie syndrom "narodu wybranego" - to pycha! Ojczyzna - chyba tylko Toruń (rydz) - zamiast dotować leki dla Polaków - rząd PIS dotuje rydza. Nie używajcie słów, których znaczenia nie znacie.
Ma\\305\\202gorzata C.2019.09.17 0:48
Jarek ! Nie dokonczyłeś wyliczqć! PROPONUJĘ ! Wbij i poczytaj: " 500 afer i przekrętów POPSL" ! To wtedy porozmawiamy i zmienisz zdanie ! Czytałam ! Zobaczysz, kazda aferta wyszczególniona, opisana i wyceniona z podanymi nazwiskami! Około 800 mld zł. Gdyby to nie było prawdą, to podaliby o zniesaławienie! Prawda? Sprawdź !
cyborg 252019.09.15 21:28
przykre to jest , ale 100 proc racji
Urszula2019.09.15 22:54
Przysłowia nie są twoją najsilniejszą stroną palancie ! Powinno być: "Kto z PIS-em walczy, od PIS-u ginie"
cyborg 252019.09.15 23:53
no ma w tym doswiadczenie kto nastepny
foks2019.09.15 23:06
A ty co, bolszewik czy nazista? Proponujesz wywózkę księży jak Flurbereinigung? Chroń nas Boże przed takim zdeprawowanym myśleniem!!! Podobny jesteś do grzybiarza, który nie troszczy się o odróżnienie grzybów jadalnych od trujących i kieruje się wyłącznie swoim wyczuciem. Fakty są takie, że wielu już się otruło, jedząc trujące grzyby w przekonaniu, że są prawdziwe.
Jurek2019.09.15 20:51
Apel do wszystkich przeciwników PIS !!! Ja, Jerzy Owsiak, apeluję do wszystkich przeciwników PIS-u o niekorzystanie z programów socjalnych i samorządowych ! Kochani, zrezygnujcie z pobierania 500 zł miesięcznie na dziecko i 300 zł rocznie na wyprawkę do szkoły. Rezygnujcie z 13-tki, albo przekazujcie te pieniądze na orkiestrę świątecznej pomocy lub moje prywatne konto, niepełnosprawni niech rezygnują z 500 zł pomocy comiesięcznej, bojkotujcie transport autobusowy w małych miejscowościach i bojkotujcie remonty dróg gminnych, nie zgadzajcie się na wyższą PIS-owską płacę minimalną tylko pracujcie dalej na stawce PO 1750 zł, nie zgadzajcie się rolnicy na pełne dopłaty z UE – i nie bądźcie frajerami, nie zgadzajcie się biznesmeni na obniżki PIT-u i ZUS-u i płaćcie jak dotychczas. I na koniec, gdyby PIS przegłosował ustawę o obowiązkowym wycieraniu odbytu papirem toaletowym, to nie róbcie tego, choćbyście byli osrani po pachy ! Wasz Jurek
PePe2019.09.15 21:29
Jurek ogórek kiełbasa i sznurek
Urszula2019.09.15 22:57
Coooooooo ?!! Jurka Owsika przedrzeźniasz ?!! Za to będziesz jako pierwszy wywieziony do Afganistanu !
Joanna2019.09.15 23:53
Zgoda pod warunkiem, że wszyscy którzy plują na Jurka nie będą korzystali ze sprzętu, które Wielka Orkiestra zakupiła dla szpitali w całej Polsce Czyli.. Pisowskie zacietrzewione kmioty nie ratujcie życia i zdrowia swoich najbliższych bo to pieniądze tego "diabła" dały wam szanse na zdrowie i życie Nie pieprz Jurek tylko myśl
Andrzej2019.09.16 0:36
Słaba i niezwykle prymitywna prowokacja. Czym bliżej do wyborów tym będzie ich więcej
Dziadek nie dokończył2019.09.16 6:21
oki ale wy parchole pastuchy zrezygnujcie w wyłudzeń nazywanych odszkodowaniami roszczeniami zwrotem majątku :p
guru2019.09.16 6:33
Tylko pisowski deebil mógł wymyślić coś takiego.