26.10.21, 14:06fot. tvp info/screen

Prezes PiS o nowej ustawie o obronie ojczyzny: Państwo leżące na granicy NATO, UE, musi mieć poważną siłę odstraszającą

- Państwo, które leży na granicy NATO, także UE, musi mieć poważną siłę odstraszającą, a w razie potrzeby, miejmy nadzieję, że nigdy do takiej potrzeby nie dojdzie, musi mieć też możliwość skutecznej obrony, i to przez dłuższy czas samodzielnie, bo mechanizm, który prowadzi do uruchomienia w pełni sił NATO, to są bardzo potężne siły, jednak trwa i to trwa nie krótko – powiedział w dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej prezentującej nową ustawę o obronie ojczyzny prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

W konferencji wzięli udział wicepremier Jarosława Kaczyński wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem. Prezentując założenia nowej ustawy wicepremier Kaczyński podkreślił, że „jest ona potrzebna z uwagi na fakt, że obowiązująca ustawa o obowiązku obrony pochodzi z 1967 r., a ponadto istnieją przesłanki ku temu w postaci obecnej sytuacji międzynarodowej”.

- Państwo, które leży na granicy NATO, także UE, musi mieć poważną siłę odstraszającą, a w razie potrzeby, miejmy nadzieję, że nigdy do takiej potrzeby nie dojdzie, musi mieć też możliwość skutecznej obrony, i to przez dłuższy czas samodzielnie, bo mechanizm, który prowadzi do uruchomienia w pełni sił NATO, to są bardzo potężne siły, jednak trwa i to trwa nie krótko podkreślił Jarosław Kaczyński.

- Jeżeli chcemy uniknąć tego najgorszego, czyli wojny, to musimy działać zgodnie ze starą zasadą - chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. Albo, żeby nie padała to wojna - „chcesz pokoju, to buduj silne siły zbrojne” – mówił dalej wicepremier Kaczyński.

Odnosząc się do obecnej sytuacji powiedział:

- Obecne siły nie są na miarę obecnych potrzeb. Sytuacja się zaostrzyła. Mamy na granicy wojnę hybrydową, mamy prowokacje, potężna armię rosyjską wspieraną przez dużo słabszą armię białoruską, mamy imperialne ambicje Rosji, nieustanne ćwiczenia Federacji Rosyjskiej, które przynajmniej w ogólnym zarysie, są stronie NATO, także Polsce, znane.

- To ćwiczenia dla działań ofensywnych, zmierzają do tego, żeby jednostki armii Federacji Rosyjskiej były gotowe do działań. Ambicją obecnych władz Rosji jest odbudowa imperium, które rozpadło się w latach 1989-1991. Chociaż te ambicje nie zostały dotąd zrealizowane, to pewne kroki poczyniono i nie można wykluczyć czynienia dalszych kroków – wyjaśnił Kaczyński.

- Dlatego trzeba umocnić nasze siły zbrojne. Ta ustawa temu ma służyć. Istotnym jej elementem jest mechanizm finansowania sił zbrojnych, rozbudowy i nowego uzbrojenia sił zbrojnych. Chodzi o to, by to dofinansowanie było tak skonstruowane, by można było je rozłożyć w czasie dłuższym, niż sam proces zdobywania broni, budowy nowych jednostek – stwierdził wicepremier Kaczyński.

- Zdecydowanie odrzucamy tę koncepcję, że armia powinna być niewielka, za to bardzo dobrze uzbrojona. Powinna być możliwie duża i dobrze uzbrojona. Wtedy ma moc odstraszającą, która skłania ewentualnego przeciwnika do zastanowienia się, czy wojna mu się opłaca. O to w tej chwili chodzi – stwierdził.

- Siła ognia, możliwość oddziaływania na duże odległości – to wszystko musi być zwiększone wielokrotnie. To potężny wysiłek, ale jest on nam potrzebny i ta ustawa stwarza ku temu podstawy. Także dla rozbudowy personalnej sił zbrojnych, wprowadzając nowe rodzaje sił zbrojnych. Więc zdecydowanie ma się zwiększyć jej liczebność – podkreślił prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

mp/yt/onet news/fronda.pl

Komentarze

Mateusza dni już policzone...2021.10.27 5:14
Czy po konferencji możemy już mówić, że Kaczyński spał z Błaszczakiem?
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.26 23:10
Chcesz POKOJU??? ZBRÓJ się na POTĘGĘ, w najnowocześniejszą broń z CAŁEGO ŚWIATA. Nie możemy dopuścić, aby ponownie ZADYMIŁY KOMINY KONZENTRATION LAGER i ESZELONY wywożące PRAWDZIWYCH POLAKÓW na SYBIR. Wolę jeść suchy chleb niż pozwolić, aby moje DZIECI i WNUKI zostały WYMORDOWANE przez WROGÓW POLSKI i POLAKÓW, NAJEŹDŹCÓW. POWINIEN być wdrożony PROGRAM pod nazwa "KAŁASZ 500+" (te 500 to 500 sztuk nabojów wystrzelonych ze swojej broni na strzelnicach i 5000 sztuk w domowym magazynie). Program "KAŁASZ 500+" obejmuje TYLKO PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW. Trzeba uważać aby nie przemknęli się do tego programu WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW. Szczególnie POMIOT tych którzy przybyli do Polski na SOWIECKICH TANKACH w 1944 roku, zamieniając swoje CHACHŁACKIE SOWIECKIE nazwiska na POLSKOBRZMIĄCE. Zaraz WROGOWIE POLSKI i POLAKÓW zaczną BEŁKOTAĆ, BAŁAKAĆ, kto będzie weryfikował, kto jest PRAWDZIWYM POLAKIEM PATRIOTĄ, od razu ODPOWIEM, weryfikować będziemy My PRAWDZIWI POLACY, III pokolenie AK, WiN, NSZ.
gumowa kaczka2021.10.26 21:08
lepiej by akcyzę na paliwo obniżył ,znalazł kolejny temat zastępczy,będą znowu mielić to w mediach z 2 msc a benzyna będzie po 10 zł
jle_ffm2021.10.26 20:03
Kaczyński: "Chcesz pokoju? Idź spać."
Tylko Polskie Prawdziwe PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.26 23:12
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
cam2021.10.26 19:48
Tetryk jak to tetryk, miał świeżą pieluchę, ciepło, sucho to i przysnął. Zwłaszcza, że Płaszczak chędożył od rzeczy.
Tylko POPOLSKIE PRAWDZIWE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.26 23:12
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
Po 11 ... Filip ... jle_ffm2021.10.26 19:31
A żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński, ten to ma klawe życie. Cały dzień na wózeczku przed komputerkiem, całą noc przed komputerkiem pisze i pisze żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński paszkwil za paszkwilem a kupkę robi w pieluszkę albo do basenika, siusiu wężykiem mu same leci do woreczka z siusiaka. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński dostaje insulinkę co i rusz, żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński ma dializę co i rusz, ale pisać nie przestaje. Żydek "prof. dr" Hertrich-Woleński to ma klawe życie, ale jedzonko gówniane, bo jak mówi przysłowie; czym się odżywiasz tym się stajesz.
jle_ffm2021.10.26 19:48
Zmień już tę płytę...
Spierdalaj do swego "tanaka shitshow"!2021.10.26 19:55
Ty i reszta Kwintetu Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
jle_ffm2021.10.26 19:27
„Ale ten Mariusz przynudza…zamknę na chwilę oczka i przytnę komara…może nikt nie zauważy”…Hrrr. hrrr, hrrr…”O, to już koniec, Mariusz przestał gadać. Praca w rządzie to jednak bardzo ciężka harówa. Dobrze że już niedługo sam się zdymisjonuję”
Filip2021.10.26 19:17
Jarosław Kaczyński wykreował zagrożenie ze strony Rosji, a teraz zapowiada nową ustawę o obronie ojczyzny. Ta ustawa nie została jeszcze napisana, a Prezes PiS-u nie wie nawet ile będzie kosztowała. Ma ona jedynie znaczenie propagandowe i być może nie będzie nigdy wprowadzona w życie. Jarosław Kaczyński wykreował zagrożenie, a potem zapowiedział tę ustawę w nadziei, że spowoduje to wzrost notowań PiS-u w sondażach. Symulacja w Sztabie Generalnym wykazała, że Armia Rosyjska w ciągu 5 dni mogłaby zająć obszar całej Polski. Niezależnie ile wydamy na zbrojenie, to efekt będzie taki sam.
Stymulacja2021.10.26 19:29
w konopiach mogła by zająć cały obszar mózgu Filipa Filipowicza.
Filip2021.10.26 19:41
Zadedykuję tobie następujący cytat: "lepiej jest zachować milczenie narażając się na podejrzenia o głupotę, niż wypowiadając się potwierdzać te podejrzenia". :)
Dokładnie !2021.10.26 21:40
również tak sądzę !
infor2021.10.26 20:03
takie jak ty antypolskie gów.a pozbawiłbym prawa to mieszkania w Polsce. A jeżeli sprzeciwialiby się temu - kula w łeb. Nie ma litości dla zdrajców. Mam nadzieję, że ten czas nadejdzie
Filip2021.10.26 20:58
@ "infor". Wymagasz opieki psychiatrycznej, zgłoś się na leczenie.
jle_ffm2021.10.26 18:54
Hrrr, hrrr, hrrr...hm, urh, mlask, mlask....hrrr. hrrr. hrrr..
BRAWO!!!2021.10.26 18:40
https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-prawie-zasnal-na-konferencji-usypiajacy-glos-ministra-6697986083310208a
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.26 23:14
WROGOM POLSKI i POLAKÓW przypomnę kim jest Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI. Ten "GOŚĆ z ŻOLIBORZA", PAN Premier JAROSŁAW KACZYŃSKI jest równy wielkim WODZOM i KRÓLOM, jest jak BOLESŁAW CHROBRY, KAZIMIERZ WIELKI, WŁADYSŁAW JAGIEŁŁO, STEFAN BATORY, JAN III SOBIESKI, jest jak JAREMA WIŚNIOWIECKI, JAN KAROL CHODKIEWICZ, STANISŁAW ŻÓŁKIEWSKI, JAN ZAMOJSKI, STANISŁAW KONIECPOLSKI, STEFAN CZARNIECKI. Jest jak TADEUSZ KOŚCIUSZKO, ROMUALD TRAUGUTT, jak JÓZEF PIŁSUDSKI, jak generałowie ANDERS, MACZEK, SOSABOWSKI, gen "BÓR"-KOMOROWSKI, gen. "NIL"-FIELDORF, "WILK”-KRZYŻANOWSKI, jak ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI, "ŁUPASZKA”, "BARTEK", "ŻELAZNY", "RAJS", jak WIELKI PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA LECH KACZYŃSKI, jest jak BOHATEROWIE "SOLIDARNOŚCI", ANDRZEJ GWIAZDA, ANNA WALENTYNOWICZ, ANTONI MACIEREWICZ, KORNEL MORAWIECKI, a na koniec jest jak WYBITNY PRAWDZIWY POLAK PATRIOTA gen. RYSZARD KUKLIŃSKI. Pod takim WODZEM, JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM SŁUŻYĆ, to WIELKI ZASZCZYT i HONOR.
B522021.10.26 17:50
Dzisiejsza konferencja to przygotowanie narodu do wielkiego zadłużania w Chinach pod pretekstem wojny! To jest tylko plan B bo już wiedza ze kasy nie będzie z Unii, a bez tego nie wygrają wyborów.
Anonim2021.10.26 17:12
W ramach tej siły odstraszającej zamówiono 300 ołtarzy polowych. Ruskie czołgi zapłoną od samego widoku monstrancji z relikwiami [email protected], a Mboska chcąc zatrzeć złe wrażenie z 1939 znowu zrobi cud.😁😁😁
Lech Keller-Krawczyk z FEJK "downunder" pisze:2021.10.26 16:55
CYT.: "Żyje 40 lat w Australii, pracowałem w różnych firmach, ostatnie 12 lat spędziłem w międzynarodowej korporacji z siedzibą w USA." --------------- oraz fragmenty jego "CV", CYT.: "Ja obroniłem na The University of Melbourne rozprawę z dziedziny ekonomii na temat skutków ‎deform Balcerowicza -------------- Nie jest ona zaś znana w Polsce, bo została napisana po angielsku i obroniona na antypodach." ----------- https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
­2021.10.26 16:37
Błaszczak uśpił Prezesa.
xyz1232021.10.26 17:46
Breżniew i Czernienko w ostatniej fazie tez tak przysypiali na plenum . Rano jeden i drugi był podłączany do akumulatora i jakoś się poruszali przez 2-3 godziny i potem ponownie i ponownie. Z Bidena się śmiali to teraz karma wraca. Jest dobrze a nawet lepiej niż przypuszczaliśmy. Cierpliwości, cier-pli-wo-ści a będzie jeszcze piękniej.
Anonim2021.10.26 17:53
Przez 1 "mikrofon" leci za mało tlenu widocznie.
DziaduPodajDatęSwojegoPochówkuJakCięBłagaLud2021.10.26 16:04
Tak, tak. Ustawa. To konieczne. Od tego wróg się rozpierzchnie. Przeczyta założenia i się rozpierzchnie. Gdyby jeszcze wpisać do ustawy, że bozia w razie potrzeby rozchyli płaszcz i pokaże coś takiego... No, coś takiego, że wrogowie się rozpierzchną, to jesteśmy perfekcyjnie przyszykowani na najgorsze. Na galowo.
Morda2021.10.26 16:09
Ty już rozchyliłeś. Paszę do której ci pies z kulawą nogą nasikał
DLA PRZYPOMNIENIA2021.10.26 15:52
Czy bezpieczne jest zadłużanie kraju? - zapytał Jarosława Kaczyńskiego jeden z dziennikarzy, odnosząc się do założeń nowej ustawy o obronności. - Polskie zadłużenie w porównaniu do krajów Unii Europejskiej wcale nie jest duże. Proszę się tym nie przerażać i proszę tak bardzo nie zabiegać o interesy agresywnych państw, które mamy wokół siebie - odpowiedział prezes PiS.
Jak najbardziej2021.10.26 16:03
bezpieczne gdy się ma potężną armię, która wierzycielom pokaże to co się zwykle pokazuje przy tego typu okazjach. Nikt nie będzie pytał z czego masz siłę, wystarczy ,że ją masz aby ktoś kto pyta nie miał ku temu więcej okazji. USA jest tego najlepszym przykładem, takim samym jak bolszewicka Rosja, która unieważniła wszystkie długi imperium sprzed 1917 roku.
Anonim2021.10.26 16:13
Słyszałeś kiedyś pisowca który odpowiada na pytanie? Bo ja nie. To złodzieje więc muszą kłamać. Kłamstwo to natura kundla pisowskiego.
Widziałem2021.10.26 16:23
rudego ch............który odpowiada na pytania, ale nie na te zadane.
robaczek2021.10.26 15:50
PAN wytlumaczyl kogo sie bac i kogo gryźć......................... PLEBAN w niedziele potwierdzi ;] ........................................ owieczki szcześliwe ;] ,...................................... nie musza już same myśłeć ;] .............. łaskawy PAN
WONtusk2021.10.26 15:46
Platfusy podaliby nas bez jednego wystrzału , oni nas rozbrajali-pamiętam wypowiedź byłego członka PO niejakiego Palikota,-mówił , że jakakolwiek obrona nie ma sensu , że lepiej się od razu poddać-obecny koalicjant PO niejaki Mieszkowski swojego czasu w programie publicystycznym twierdził, że zamiast na zbrojenia lepiej wydawać na edukację- a w razie konfliktu , zamiast karabinu wziąłby książkę do ręki i starał się agresora przekonać, że wojna nie ma sensu
Czy to było już na Frondzie?2021.10.26 15:46
29-letnia białoruska prostytutka opisuje, że była przerzucana przez granicę polsko-białoruską "jak worek ze śmieciami". - Mnie wzięli za ręce i nogi i tak przerzucili przez płot - relacjonuje Judith (Zenia). Dodaje, że to zdarzenie było przyczyną jej zgubienia portmonetki. Podkreśla, że żołnierze z Polski patrzyli bijąc brawo jak Białorusini yebali mnie jak burą sukę.
Dam2021.10.26 15:46
Frondo, może coś aktualnego z maili Dworczyka: "Nie wiem, jaki był dobór osób zaznaczonych na zielono, ale jeżeli MIELIBYŚMY KIEROWAĆ SIĘ STARĄ SPRAWDZONĄ ZASADĄ WYGRAWEROWANĄ NA SZTYLETACH WAFEN SS - MEINE EHRE HEIßT TREUE (MOIM HONOREM JEST WIERNOŚĆ, to poddałbym pogłębionej analizie i namysłowi numery ... - Zawsze było wiadomo, że PIS przedkłada "bierny, mierny ale mierny" ponad jakiekolwiek kompetencje, ale że biorą przykład z SS to nawet mi się nie śniło.
Dam2021.10.26 15:48
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . .. . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . . . .. . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... ! . . . Za Putinu !!! . . . . . . . Urraa ..... !!! . . . . . . . . . Ty job twoju mać !!!
Anonim2021.10.26 18:49
w piep rzasz wszędzie to samo tylko pod różnymi nickami. Nie nudzi ci się!
AAAtomek ... Gówno z Nilu pisze CYT.:2021.10.26 15:44
"Mały polaczku! Przyjeżdżając do mojego pięknego kraju - Izraela, załóż jarmułkę bo ci głupota i polskie chamstwo bije z pod zawszonej hitlerowskiej polskiej głowy"
AAAtomek2021.10.26 15:38
Była wiceminister Anna Kornecka: "- Taka jest dewiza rządu PiS, ale trzeba sobie powiedzieć, że przez ostatnie sześć lat rząd funkcjonował tak dobrze, ponieważ poprzedni rząd (PO-PSL) zaciskał pasa i te pieniądze odkładał. To było niepopularne, ale doświadczony kryzysem wcześniejszy rząd wiedział, że środkami należy gospodarować racjonalnie. Dziś nie mamy żadnych takich oszczędności, za to zaciągamy kolejne kredyty - tłumaczyła Kornecka. I jednocześnie zastrzegła, że nie jest "entuzjastką rządów PO-PSL w całości". "
zaciskał pasa -2021.10.26 15:42
tylko komu i gdzie ????
Do dzisiaj2021.10.26 16:05
mam czerwoną obręcz na szyi.
jakiś POplatfus w TfuN2021.10.26 15:36
dowódcą powinien być Europejczyk - najlepiej jakiś SZWAB
Dam2021.10.26 15:34
Frondo, może coś o tym, że konferencja była tak ciekawa, że nawet prezes Kaczyński zasnął? Bo o tym, że po wyczynach kolejnych MON Polska armia jest chyba najsłabsza od 30 lat to na pewno się tutaj nie dowiemy.
Portofino2021.10.26 17:59
Albo rodeo do czwartej rano oglądał. Albo PiS zamiast Pałacu Suskiego powinien myśleć o mauzoleum.
Anonim2021.10.26 15:34
A może by tak przy okazji, społeczeństwo trochę dozbroić ? Rozwiązaniem mogły by być Regionalne Zbrojownie. Działały by na zasadach obecnie funkcjonujących strzelnic sportowych, z tym że broń była by własnością obywateli, zakupiona przez nich samych, za pośrednictwem Reg Zbr. Bez zbędnych pozwoleń, badań itp. No może zaświadczenie o niekaralności. Zbrojownia broń przechowuje, prowadzi szkolenia, udostępnia strzelnicę, organizuje zawody, itp. Obywatel miałby swoją szafkę, skrzynkę, czy półkę , gdzie jego sprzęt byłby przechowywany wraz z zapasem amunicji. - Ja broni w domu nie potrzebuję, ale idąc na strzelnicę chciałbym móc postrzelać z własnej, którą w razie wojny mógłbym dostać do domu, chociażby po to by móc bronić rodzinę i to nie koniecznie przed wrogiem zewnętrznym, ale chociażby przed bandami, których by pewnie nie brakowało, a nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Pamiętacie ten westernowy motyw, kiedy do miasta wjeżdżają bandyci i witają ich wystające z wszystkich okien, lufy karabinów.
Po 11 ... Almagus ... DANIEL PASSENT2021.10.26 15:34
Orła już nie budied tylko biała kura -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Mauzoleum Polin budiet bolsza stodoła ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jedwabna, w kolorach i dziurami na siura --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- włożysz i wylejesz z siebie jabola
Po 11 ... Krakus ... HERTRICH-WOLEŃSKI2021.10.26 15:30
Rosja to wielka Cywilizacja. Okiełznała moc atomu i wysłała ludzi w bajeczny Kosmos przynosząc Ziemi wiedzę i nowe technologie. Dzisiaj udowodniła, że również przemysł biochemiczny i farmaceutyka funkcjonują w Rosji na najwyższym, można śmiało powiedzieć, rosyjskim poziomie! A gdzie jest polska szczepionka na COVID-19? Czy będzie działać jak ten przysłowiowy GROT? Polską szczepionką powinna być Rosja! Jak dobrze jest mieć tak wielkiego i mądrego sąsiada, dobrze jest się wtulić w ciepłe futro syberyjskiej niedźwiedzicy!
Okiełznała2021.10.26 15:50
wszystko tylko samej siebie okiełznać nie może.
sl_ko2021.10.26 16:51
Okiełznała moc atomu ? UKRADŁA !!! https://pl.wikipedia.org/wiki/Ethel_i_Julius_Rosenbergowie Formułę szczepionki też - UKRADŁA !!! https://osluzbach.pl/2021/10/14/rosja-ukradla-formule-szczepionki-na-covid-19-od-brytyjczykow/
robaczek2021.10.26 15:29
WRÓG WRÓG................ wszędzie WRÓG............................ strach w narodzie........... strach................................. tylko PIS was uratuje!!!! ............................................................................. jakże proste te techniki manipulowania ludźmi ;] ..................... piekne ;]
Polak2021.10.26 15:46
Ty to byś dawał d i całował w d wszystkich naokoło żeby byli zadowoleni
robaczek2021.10.26 15:49
a ty dalej nie widzisz ja wami manipuliją ;] ................ dałes sie wkręcić w CYRK strachu i wrogów ;] ..................jak za PRL ;] ............................... tylko Jaruś cie uratuje ;] ...................... az was szkoda. zero samodzielnego myslenia. ................ CAŁY ŚWIAT WAM PAN Z PLEBANEM ustawiają ;] ;] ................................ grzeczniutkie owieczki
Krakus2021.10.26 15:26
Chcialbym tylko przypomnieć, że polska armia (osłabiona przez rządy Macierewicza) jest jak pchła przy potędze rosyjskiej armii. Mamy KILKA nowoczesnych myśliwców, nieco czołgów i nieco piechoty, którą nie ma kto zarządzać mądrze, bo profesjonalnych dowódców wymieniono na "miernych, ale wiernych". A Rosja to broń jądrowa, nowoczesne samoloty, bombowce, marynarka wojenna (w tym okręty podwodne) - w sumie 845 000 ludzi pod bronią, nieustannie szkolonych + kilka milionów w rezerwie. JEDYNE, co odstrasza Rosjan, to NATO i nasze sojusze. Tymczasem ten mały, oderwany od rzeczywistości człowieczek skłócił nasz kraj z całym światem.
Krakus2021.10.26 15:33
Choć Rosja wydaje na zbrojenia 8 x mniej, niż USA, mają 2 armię świata. Roczne wydatki na obronność wynoszą ponad 76 mld dolarów. Władimir Putin dysponuje 766 tys. żołnierzy. W sytuacji zagrożenia do służby może zostać powołanych dodatkowe 2,5 mln rezerwistów. W Rosji służba wojskowa jest obowiązkowa. Podlegają jej mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat, a Kreml z roku na rok rozbudowuje swoją potęgę militarną. Wojsko lądowe Rosji składa się z 15 tys. czołgów, 27 tys. opancerzonych pojazdów bojowych i 3,7 tys. rakiet nośnych. Moskwa ma do swojej dyspozycji ponad 3 tys. samolotów, w tym 973 śmigłowców i 730 samolotów transportowych. Marynarka wojenna składa się z 352 statków i okrętów.
Krakusie, bolszewicki matole!2021.10.26 15:42
A wiesz ile przemyśle zbrojeniowym zarabia przeciętny Ruski? CONAJMNIEJ 100X mniej niż Amerykanin? A czy Krakusie wiesz, że w budżecie Pentagonu są szpitale, emerytury, renty dla weteranów? A czy wiesz Krakusie, że pensje zawodowych żołnierzy w USA są conajmniej 100X większe od waszych tam? . . . . . . . NIE WIESZ bo NIE CHCESZ WIEDZIEĆ! . . . . . . . . . . . . . . I nagle się okazuje, że ruso-mongolska fedesrracja WYDAJE na zbrojenie WIĘCEJ NIŻ USA.
Krakus2021.10.26 15:50
? Coś ci sie popinkoliło :) I naucz się czytać ze zrozumieniem :P
WYDAJE WIĘCEJ !!!2021.10.26 15:56
"Choć Rosja wydaje na zbrojenia 8 x mniej, niż USA, ..."
Ile ona2021.10.26 16:07
wydaje to tylko ona wie. I wiedzą jej sowieccy ludzie wcinający cebulę popijaną samogonem.
I ta potęga2021.10.26 15:58
sowieckiej armii nie poradziła sobie z afgańską pchłą, która jej pokąsała mordę. Można ? Okazuje się że można.
Olej2021.10.26 15:23
Wnioski jak najbardziej trafne tyle, że cokolwiek spóźnione nawet o 20 lat ! Uwarunkowania się pogarszają w zastraszającym tempie, w szczególnym znaczeniu bezpieczeństwa te wewnętrzne, które są obecnie najgorsze z możliwych. Przy gnuśności społeczeństwa i post sowieckiej dżumie która to społeczeństwo obezwładniła, gotowe ono jest karmić wściekłego wilka ze wschodu, ustępując mu pola, byleby ocalić swoje trwanie. Już słyszę wycie oskarżające rząd i władzę o szykowaniu się na wojnę, o prowokowaniu pokojowej potęgi sowieckiej, o głodzonych uchodźcach, o faszystowskiej władzy w Warszawie i tym podobnych, łajdackich z gruntu argumentów. A sprawa jest bardzo jasna i jednoznaczna. Mamy w swym narodowym łonie ropień, wrzodziejący ropień, który rozrasta się gangreną na cały kraj. Gdy w 2016 r. był stosunkowo mały politycy zmiany liczyli na przemianę. Zamiast niej mają wyhodowaną solidnie bestię z wyszczerzonymi nieustannie kłami, podkarmianą coraz intensywniej z zewnątrz.
Olej2021.10.26 15:24
A teraz towarzysze Konfiedieraci wspólnie z towarzyszem matis89 zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . .. . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . . . .. . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... ! . . . Za Putinu !!! . . . . . . . Urraa ..... !!! . . . . . . . . . Ty job twoju mać !!!
Długo czekać nie2021.10.26 15:36
trzeba było. Polski kontrwywiad ma wiele do zrobienia abyśmy nie musieli opędzać się od natarczywości g.........na. zalewającego nas codzienną porcją z sowieckich serwerów.
Olej2021.10.26 15:40
Moja babcia słyszała te ...job twoju..... gdy demolowali jej dom zabierając wszystko, z nocnikiem włącznie jako ,,choroszą kruszką'' a ją pakowali w bydlęce wagony na wschód. W nich to pragnienie ciągle trwa; zabijać, wypędzać, niszczyć cokolwiek ma związek z wolnością.
Czy to było już na Frondzie?2021.10.26 15:21
29-letnia białoruska prostytutka opisuje, że była przerzucana przez granicę polsko-białoruską "jak worek ze śmieciami". - Mnie wzięli za ręce i nogi i tak przerzucili przez płot - relacjonuje Judith (Zenia). Dodaje, że to zdarzenie było przyczyną jej zgubienia portmonetki. Podkreśla, że żołnierze z Polski patrzyli bijąc brawo jak Białorusini yebali mnie jak burą sukę.
S2021.10.26 15:18
Dobrze. Nadchodzące konflikty wymagają posiadania sprawnej armii. Tym ktorzy z tego drwią - słabi nie mają praw. Słabia zawsze zaleźą od silniejszego. Jesli chcesz samodzielnie decydować o swoim losie musisz być silny.
Realista2021.10.26 15:18
Do najważniejszych zagrożeń to ja bym jeszcze dodał, że przez Pis nasi najważniejsi sojusznicy nie traktują nas poważnie. A tutaj po prostu wygląda na to, że Pisowi wyszło, że zyskuje w sondażach kiedy kreuje taki obraz oblężonej twierdzy, której Pis jest obrońcą. Cyniczna gra na zwiększenie poparcia w ogłupionym społeczeństwie. o i temat zastępczy dla drożyzny, inflacji i braku unijnej kasy. A może też Kaczyński chce robić przedterminowe wybory.
SZOK!!!2021.10.26 15:18
A teraz towarzysze Konfiedieraci wspólnie z towarzyszem matis89 zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny: . . .. . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза!!! . . . . . . . .. . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... ! . . . Za Putinu !!! . . . . . . . Urraa ..... !!! . . . . . . . . . Ty job twoju mać !!!
Anonim2021.10.26 15:22
ne pizdi suka!
Anonim2021.10.26 15:23
większość tego palancie co zamieszczasz - to copy paste. Tak znasz rosyjski
SZOK!!!2021.10.26 15:13
Wczoraj premier ogłosił rozdanie 23 mld zł, a to nie są pieniądze, które rząd znalazł czy zaoszczędził. To linia kredytowa. przez ostatnie sześć lat rząd funkcjonował tak dobrze, ponieważ poprzedni rząd zaciskał pasa i te pieniądze odkładał. To było niepopularne, ale doświadczony kryzysem wcześniejszy rząd wiedział, że środkami należy gospodarować racjonalnie. Dziś nie mamy żadnych takich oszczędności, za to zaciągamy kolejne kredyty
Anonim2021.10.26 15:14
JAROSŁAW TO TAKI NASZ KOCHANY GIEREK! POMOŻEMY!!!!
Aldona z łona2021.10.26 15:23
"W czasach, kiedy w ministerstwie finansów władzę sprawował Jacek Rostowski, Polska zyskała dostęp do dużej linii kredytowej w MFW. Miało nas to zabezpieczyć przed ewentualnym atakiem na walutę, zwiększyć wiarygodność kraju i płynność budżetu. Z kredytu nie skorzystaliśmy, ale w osiem lat musieliśmy zapłacić 2 mld zł za samą tylko gotowość do jego udzielenia. Morawiecki z tego rezygnuje. Możemy sobie na to teraz pozwolić." https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/elastyczna-linia-kredytowa-mfw-fcl-mateusz,105,0,2377577.html
Szok, szok !2021.10.26 16:11
Gdy się w Brześciu przekracza granicę z rejestracją RU i zauważa, że ,,ta kurica tot'' zagranica i to jaka ! Porcelanowe kible mają, w które nie zwyczajno sorać.
matis892021.10.26 15:09
Polacy już niedługo będą mieli wreszcie okazję odzyskać wolność, niepodległość i władzę nad Polską i wypędzić z sejmu wszystkich tych masońskich, lewackich i obcych sługusów z partią POPIS na czele. Ta okazja będzie podczas bożego cudu Ostrzeżenie, gdy świat się na chwilę zatrzyma i każdy zobaczy swoją duszę, w jakim jest stanie i w zależności od tego poczuje piekło, czyściec lub niebo. Wówczas całe to masońskie lewactwo będzie przez jakiś czas bezbronne i niezdolne do działania. To będzie okazja dla Polaków do odzyskania wolności, niepodległości i władzy w Polsce.
DLA PRZYPOMNIENIA2021.10.26 15:08
Błaszczak, Szydło i Kaczyński miażdżą opozycję totalną: https://youtu.be/Ggiwo9EmDT0
Anonim2021.10.26 15:09
Błaszczak i Kaczyński - to MLASZCZAKI.
Nie2021.10.26 16:14
lepszy rudy charchot z wyłupiastymi, mętnymi ślipiami.
Anonim2021.10.26 15:04
Konus jako wicepremier ds. bezpieczeństwa jest tak samo przydatny i pożyteczny jak abstynent bez prawa jazdy na wieczorze kawalerskim. 😁😁😁
Czy było już o tym na Frondzie?2021.10.26 15:03
Portal OKO.press opublikował rozmowę z Judtih, 29-letnią Kongijką, która poroniła na polsko-białoruskiej granicy. Jak opowiada kobieta, na białoruską stronę wypchnęli ją funkcjonariusze Straży Granicznej. Kobieta miała być przerzucona przez druty "jak worek ze śmieciami".
Na tej zimnej granicy...2021.10.26 15:09
... co ona tam robiła?!
Newsroom2021.10.26 15:00
Trzeba się zbroić i jeszcze raz zbroić żeby chorym umysłom ze wschodu wybić z główki rojenia o ekspansji na zachód ! Patrioty rakiety Himars samoloty F-35, czołgi Abrams drony Bajraktar zapewne ochłodzą chore móżdżki przed popełnieniem błędu
Po 11 ... ministrant ...Alamgus2021.10.26 14:59
Tu wrogiem jest żydo-nomenklatura, -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ale orzeł ich zyebie, orzeł to nie kura ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Passent się napina. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nerwowo zerka w kalendarz. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aj waj, aj waj to ta godzina --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Do piachu idzie kolejny chałaciarz.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.26 15:00
A wilczur znowu skomle głodny, że aż się niesie na cały neighborhood.
matis892021.10.26 14:58
Polacy już niedługo będą mieli wreszcie okazję odzyskać wolność, niepodległość i władzę nad Polską i wypędzić z sejmu wszystkich tych masońskich, lewackich i obcych sługusów z partią POPIS na czele. Ta okazja będzie podczas bożego cudu Ostrzeżenie, gdy świat się na chwilę zatrzyma i każdy zobaczy swoją duszę, w jakim jest stanie i w zależności od tego poczuje piekło, czyściec lub niebo. Wówczas całe to masońskie lewactwo będzie przez jakiś czas bezbronne i niezdolne do działania. To będzie okazja dla Polaków do odzyskania wolności, niepodległości i władzy w Polsce.
Po 11 ... ministrant ... Alamagus2021.10.26 14:54
Wrogiem jest żydo-nomenklatura, -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ale orzeł ich zyebie, orzeł to nie kura ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Passent się napina. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nerwowo zerka w kalendarz. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aj waj, aj waj to ta godzina ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Do piachu idzie kolejny chałaciarz.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.26 14:56
A wilczur znowu skomle głodny, że aż się niesie na cały neighborhood.
Jawny2021.10.26 14:44
Jeżeli już miałbym czegoś bronić to kraju, państwa, społeczeństwa, kultury. Tłumaczyłem to kiedyś młodszym ode mnie ludziom. Myślenie w kategoriach ojczyzny jest pierwszym stopniem faszyzmu. I wtedy naście lat temu wydawało się to moje (pewnie zapożyczone) rozumowanie mocno wydumanym. I patrzcie. Jak niewiele trzeba.
Anonim2021.10.26 14:49
Zgadzam się. Odkryłem to niedawno. Bardzo późno. Po wielu latach "wyborów" na ostatnich już nie byłem. Kładę na to lagę, to nie ma sensu. Powiem szczerze - chętnie widziałbym tereny gdzie mieszkam wciągnięte w granicę Republiki Czech! Przyjazna ludziom władza, sympatyczni ludzie. Również w Rzeszy Niemieckiej mogłoby być, z powodów historycznych nawet kiedyś moje tereny należały do Niemiec. Ale to trudny gospodarz, owszem, tez łatwiej niż pod polską władzą (przypomnę Drzymałę i jego wóz - wystarczyło że go przestawiał i miał spokój, działał zgodnie z prawem, polskie władze by go zniszczyły) ale wybrałbym Czechy!
S2021.10.26 15:08
W takim razie żle im to tłumaczyłeś. I nie ty jeden. Klasyczna michnikowska pedagogika wstydu. Myślenie w kategorii Ojczyzny nie jest żadnym pierwszym stopniem faszyzmu. Podobnie łączenie polskiego nacjonalizmu z nacjonalizmem niemieckim lub włoskim z których wyewoluowały prądy faszystowski/nazistowskie jest błędne i świadczy o braku znajomości historii. Co więcej zamyka to pojęcie w ciasnych i krzywdzących ramach, które są obce polskiej historii.
Anonim2021.10.26 14:44
Reżimowe media, podporządkowanie władzy sądowniczej, galopująca inflacja, kult wodza, militaryzm... Już to przerabialiśmy.
zwrot2021.10.26 14:56
Przerabialiśmy niewolę, brak własnego Państwa, mamy je i trzeba o to zadbać, żeby nie utracić ponownie.
APo2021.10.26 14:58
kacapski troll
?2021.10.26 15:01
Skąd pochodzisz? Z Syrii, czy z Iraku?
Anonim2021.10.26 14:42
Papierosy 30zł paczka, wódka 50zł pół litra, chleb 12zł, masło 23zł. Zasiśnijmy pasa i płaćmy jeszcze więcej emerytom mundurowym. Warto!
Anonim2021.10.26 14:39
Słuszną linię ma nasza władza. Naród z Partią! Partia z Narodem! Proponuje jeszcze ustawę, żeby zawsze była dobra pogoda.
I żeby Mama robiła synkowi kanapeczki2021.10.26 14:41
z szyneczką - jak kiedyś.
lucek2021.10.26 14:39
Kiedy rozpoczynamy budowę polskiej bomby atomowej?
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.10.26 14:36
Pierwsza zasada budowania dyktatury to przekupienie służb mundurowych, a potem to już z górki. No oczywiście trzeba to ubrać w ładne słówka żeby ciemny lud smoleński to łyknął.
powstanie zespół ogni spyrkowych2021.10.26 14:36
metanem lewicowychfaszystów
POplatfusy - stojące fajfusy w dłoń2021.10.26 14:35
i bolszewika goń
wpłynął obywatelski projekt ustawy2021.10.26 14:32
"O obronie przed POplatfusami"
B522021.10.26 14:32
Cała Polska naprawdę z zapartym tchem obserwuje prezentację ustawy o powszechnej obronie ojczyzny. Spadnie z krzesła, czy nie spadnie? Na TV-pis pokazują tylko Błaszczaka. Pokazanie śpiącego Jarka podczas prezentacji jego najważniejszej ustawy rozróżni nam media niezależne od całkowicie podporządkowanych dyktaturze.
Anonim2021.10.26 14:35
Błaszczak ciągnij pan do brzegu bo pana szef obok posypia i zaraz spadnie z krzesła. Ooo już się obudził. ktoś zadzwonił do niego i Kaczyński mógł pochwalić się starą sprawdzoną Nokię . chyba nikt nie wierzy że potrafiłby obsługiwać jakiegoś smartfona.
ala2021.10.26 14:44
Śpi tak jak 13 Grudnia roku pamiętnego.
Anonim2021.10.26 14:56
Zaraz telewizja reżimowa poda, ze nie zasnął tylko został celowo wprowadzony w trans leczniczy spowodowany nieprawdopodobnymi zdolnościami Błaszczaka
Anonim2021.10.26 14:58
Dali mu okulary żeby nie było widać, a na TV-PiS wykadrowali prezesa.
ministrant2021.10.26 14:23
WOT i rycerstwo radiomaryjne nas ochroni. Poza tym - jak Fronda pisała - jesteśmy pod płaszczem Maryi (cokolwiek to by miało znaczyć...).
dobrze żeby folks(wagen)dojcze2021.10.26 14:33
pracowali na dwie strony
Anonim2021.10.26 14:21
Duża armia i dobrze uzbrojona to dla nas wszystkich oznacza biedę. Ja wiem że Kaczyńskiemu nie zależy na pieniądzach skoro codziennie chroni go 40 radiowozów, ale gdyby miał za to zapłacić to by wiedział że wtedy mu nie starczy na jedzenie. Tak samo będzie z dużą armią.
Andrzej2021.10.26 14:27
aleś ty głupi
Anonim2021.10.26 14:42
Jak będę dostawał tyle co Kaczyński za nic nie robienie to wtedy będę mądry, czy jak mnie będzie pilnowała ochrona za 10 tysięcy dziennie to będę mądry. Dużą i silna armie ma Korea Północna, tylko nie mają co jeść, oczywiście poza armią.
Anonimus2021.10.26 14:56
Masz sluszna racje debilu, duuuzo lepsze sa " wczasy " w lagrach na Syberii !!! Ludzie ! skad sie biora tacy debile ?!!!
xyz1232021.10.26 14:21
To ich pożywka zasiać strach w umysłach Polaków - odwrócenie uwagi od najwyższej w historii inflacji !!!
Czyżby? A PRL, a Jaruzel, a Balcer, a Tusk?2021.10.26 14:24
"odwrócenie uwagi od najwyższej w historii inflacji !!!"
Jasne!2021.10.26 14:09
Rycerze Maryji, zakon Jezusa, faszyści z ONR. Do boju!
Jenny2021.10.26 14:12
Faszysta Bakiewicz 3 banki od Kaczora dostał,to do roboty!