05.08.20, 09:16fot. yt/polskie radio

Prezes PiS o ,,pseudosędziach'' i kontestowaniu decyzji SN w sprawie wyborów prezydenckich

Najpierw było zapewnienie Rafała Trzaskowskiego, że do rana na pewno da się dobrze policzyć głosy i on wygra. Nie pomogło, ponieważ różnica jednak była zbyt duża, a frekwencja bardzo wysoka, tym bardziej, że wybory odbywały się w czasie epidemii koronawirusa.

POnieważ licznie nie dało rady, KOnieczne było przyjęcie innej taktyki, którą stało się kontestowania wyborów oraz wszystkiego, co jest z tym związane, włącznie z próbami podważania decyzji Sądu Najwyższego. Warto przypomnieć, że ten sam SN zatwierdzał wyboru parlamentarne i POsłowie KO pobierają pensje i diety na mocy jego postanowienia. Nie przeszkadza im to wcale, jak widać. Podobnie, jak pobieranie 500+ tym, którzy głosowali na Trzaskowskiego i PO. Przedziwne.

Do tych dywagacji, ponieważ ciężko to nazwać inaczej, odniósł się także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i przypomniał słowa Sławomira Neumanna. W wywiadzie dla PAP powiedział:

- Ci którzy mieli zawsze roztaczać parasol ochronny nad ludźmi Platformy Obywatelskiej, to są rzeczywiście pseudosędziowie. I my niestety widzimy, że takich w polskim wymiarze sprawiedliwości nie brakuje. Ilu ich jest? Trudno nam powiedzieć, ale na pewno nie jest to grupa jakaś niewielka, marginalna

Prezes Kaczyński powiedział na temat hipokryzji opozycji:

- To stara taktyka naszych przeciwników, którzy po prostu nie uznają wyników wyborczych, nie uznają podstawowych mechanizmów demokratycznych, bo ich zdaniem demokracja jest tylko wtedy, kiedy oni rządzą. Do tego się to sprowadza

Kaczyński odniósł się także do swojej nieobecności na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta w roku 2010:

- Zdarza się jednak, że próbuje się to usprawiedliwiać moją nieobecnością w 2010 r. na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego. Przypomnę jednak, że w 2010 r. mieliśmy tragedię smoleńską i cały ciąg niebywałych, skandalicznych zachowań wobec tych którzy wtedy zginęli, wobec tych, którzy chcieli czcić ich pamięć. W tym wszystkim pewną, ale bardzo mało chwalebną rolę odegrał także pan Komorowski. W związku z tym moja nieobecność z tego wynikała. Nigdy jednak nie kwestionowałem wyników tamtych wyborów. Pogratulowałem zwycięstwa Komorowskiemu już w noc wyborczą, kiedy nawet do końca nie były obliczone wyniki wyborów

 

mp/pap

Komentarze

robaczek 2.02020.08.5 14:52
KTO NIE Z NAMI TEN WROG NARODU!!!!oj komuszki powiatowe!! znowu macie swoj system. ZAGRANICA WROG, INTELIGENCJA WROG, ;] ale ze te same techniki caly czas dzialaja ....... eh..... co to o was mowi??? TYLKO POSLKI SZKODA
brawo Prezes2020.08.5 13:02
prawdą po oczach towarzycho lemingów szwabskiej orientacji
Hue2020.08.5 13:19
Oj tak. Uwielbiam ja prawda was "miazdzy" (ulubione slowo prawicy) https://www.youtube.com/watch?v=gysW-puPgxI I co lyso?
Ojojoj2020.08.5 13:54
Ciekawe jak wasze umysly ogarniaja fakt, ze Kaczynski ma rodzine w Austrii mowiaca po niemiecku. Przeciez wszystko co wiazae sie niemieckoscia jest zle.
Karol2020.08.5 14:47
Ojojoj, ty naprawde jestes tskim debilem, czy tylko udajesz ???!!
Hue2020.08.6 8:23
Po prostu patrze jak bardzo jestescie pocieszni. Wszedzie doszukujecie sie niemieckich wplywow. Ale jak wiadomo najciemniej pod latarnia.
PIS = PZPR2020.08.5 11:56
JEDEN WODZ..........JEDNA PARTIA............JEDNA IDEOLOGIA...........WRÓG U GRANIC ......... TYLKO PARTIA CIE URATUJE!!!!!! ;] no techniki znane i lubiane. POWIATY I WIES ZAWSZE BYLY SIŁĄ KOMUNISTÓW!!! a inteligencja to wróg!!!! BO SAMODZIELNIE MYSLA!!!! prawda pisiurki???? moze czas sie pogodzic z tym kim jestescie i przestac sie oklamywac!!!!
łoł2020.08.5 12:12
Ty nie myśl sobie, durny geju, że jako UBek, masz wpływ na to, co w powiatach myślą. Twoje wywody cuchną trupami polskich Bohaterów, których setki tys wymordowaliście w bestialski sposób. Tylko z jednym nie mogę się pogodzić, że jesteście wolni, gdy tamci nie żyją.
Hue2020.08.5 13:32
Prawie mnie nabrales, ze przejmujesz sie trupami polskich bohaterow. Ale tak sie sklada, ze Pis mial w swoich szeregach Andrzeja Kryze, syna Romana Kryze, ktory skazal na smierc Pileckiego. https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kry%C5%BCe Takze tego. Probuj dalej udawac, ze zalezy ci na Polsce.
łoł2020.08.5 13:42
Tobie się nie udała transformacja i musisz bruździć na frondzie, podły UBecki trollu.
ale mi jest baaaaaardzo dobrze2020.08.5 15:33
moim pracownikom juz troszke gorzej. ale..............wasz wybor
genus2020.08.5 13:40
Mało pożyteczny płyn mózgowy wymienia się , Pomyliłeś zaświnioną PO z PIS -em To skutek miałkiego intelektu
boli pradwa co??2020.08.5 15:32
oj sie pisury wpierdzililiscie!!! historia was oceni jako najwiekszych szkodnikow pl. mlodzi juz o to zadbaja ;]
gość2020.08.5 11:51
Tyle błędów w jednym krótkim artykule! Gdzie korekta?
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE2020.08.5 11:40
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZĄ się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
Hue2020.08.5 11:48
Jestem pod wrazeniem tego co napisales. Tylko, co z tego. W PIS znajdziesz Kryze, ktory jest odpowiedzialny za skazanie Pileckiego. Znajdziesz Piotrowicza, ktory skazywal opozycjonistow.
jula2020.08.5 10:43
Argumentacja, jasność i jednoznaczność sformułowań w dobrej polszczyźnie to zawsze jest w wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego.
Hue2020.08.5 11:03
Jednoznacznosc powiadasz :). To co powiesz na filmik sprzed 6 lat? https://www.youtube.com/watch?v=gysW-puPgxI.
Ali-baba2020.08.5 11:44
Filmiki szanowny "Uue", bywają rożne ? Są dłuższa, krótsze, można coś dodać, coś wyciąć, coś zretuszować i wreszcie- - S F A Ł S Z O W Ć !!! Rzecz w tym, że J. Kaczyński to człowiek o nieposzlakowanej opinii, dlatego aferalno-złodziejska PO - na którą zawsze, jak i teraz zagłosowało 90% kryminalistów - nie może tego strawić i nieustannie szuka dziury w całym, a sama zanurzona w aferalnym szambie - PRZEGRAŁA WYBORY PO RAZ 7 !(?)
Hue2020.08.5 11:50
Nieposzlakowanej opinii :). Znowu mnie rozmieszacie :). Przeciez jest nagranie, jak Kaczynski obiecuje swojej rodzinie zaplate za prace przy budowie wiez. A jak wiemy wykrecil sie od tego. Skoro tyle mowicie o samodzielnym mysleniu, to zacznijcie to robic. Prosimy :).
Ali-baba2020.08.5 22:05
Skoro jesteś w kwestii budowy tych wież zorientowany, to dopowiedz, co odpowiedział J. Kaczyński cwaniaczkowi, kiedy ten zażądał zapłaty za sporządzenie (fikcyjnej) dokumentacji - co zresztą zostało nagrane - a słyszała w TV cała Polska ? Po prostu w naturalny sposób, poprosił o pokazanie tej dokumentacji ? I co ? I nic - kicha ! Zacznij i ty w końcu - ale sprawiedliwie - myśleć, by na tym forum pisać !
Hue2020.08.6 8:24
Przeciez wszystkie dokumenty zostaly pokazane. Nawet jako dodwod w sprawie. Ale Kaczynski byl jednym Polakiem, ktory nigdy nie zostal wezwany na przesluchanie. Wasza kasto-elita jest lepsza niz nasza.
Hue2020.08.6 8:25
Prosze alibaba, czarno na bialym: https://biznes.wprost.pl/handel/10191201/gw-kaczynski-kazal-kuzynowi-pokwitowac-odbior-dokumentow-w-sprawie-dwoch-wiez.html
Ali-baba2020.08.6 20:37
Zdecydowanie lepsza ! Coś narodowi dała i mam nadzieję, że nadal będzie dawać ? Podczas gdy wasza "kasta," przez 8 lat okradała Polskę i dziesiątki tysięcy ludzi w licznych aferach, pozbawiając ich dorobku - C A Ł E G O Ż Y C I A !!!
Ali-baba2020.08.7 19:15
To dlaczego nie miał tych dokumentów za pierwszym razem, kiedy ta rozmowa została nagrana? Czy ty też, poszedłbyś odebrać dług od dłużnika "zapominając" odpowiednich dokumentów ? Jeżeli tak, to podziwiam twój to rozumowania ?
PIS=PZRP2020.08.5 10:23
JEDN WODZ; JEDNA PARTIA; JEDNA IDEOLOGIA; sila w ludzie pracującym powiatów!!!! w ludziach bez szkoly!!!! INTELIGENCJA TO WROG!!!!! no ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! znowy tego chcecie???? KOMUCHY U WLADZY ubrane w szaty katoli!!!!!! ALEZ WY TĘPI JESTESCIE!!! i latwi do manipulacji!!!! brawo!!!duma rozpiera!!! wnuki beda dumne z dziadkow!!! za to ze im kraj rozpierdzielili bo zwycjnie w kapitalizmie sobie na daja rady nieudacznicy!!! BRAWO!!!!!!
ole2020.08.5 10:26
Odezwał się UBek, który powinien się przecież z tego cieszyć, skoro wraca to, co bylo.
dawaj argument!!!2020.08.5 10:28
ja tylko argumentami rozmawiam, wy emocjami!!! i to takimi ktore daliscie sobie wmowic!!! zastanowcie sie kto was w du.... jedzie!!! PO czy PIS?????? straszne jak starszych luzi latwo zmanipulowac!!! POWAZNIE MI WAS SZKODA!!! wnuki was znienawidzą. bedziecie zapamietani jako fanatycy religijni z komunistycznymi ciagotami!! NO TAKA PRAWDA!!! TO Z WASZEJ IDEOLOGII WYNIKA!!! dumni?????
łoł2020.08.5 10:34
Fenomenalne. Chazar się o nas martwi. Nie bój żaby, my sobie damy radę, ale jak po was przyjdą, by was wyłuskać, jak w 40-tych latach, to do kogo będziecie wołać aj-waj, jak nie do nas ?
Ali-baba2020.08.5 12:09
A kto to był: Bierut, Gomułka, Gierek, Jaruzelski ... i inni? Nie było tak, że był jeden wódz, jedno ZOMO, jedna partia ? I w końcu jedna klasa robotnicza, pracująca za głodowe pensje, do której strzelano, bo nie chciała pracować na w/w nierobów służących Moskwie ! Czy tobie się nie przestawiły klepki w...
Ewa2020.08.5 12:33
Ty też tam byłeś i ten "miód" z komuszego garnca piłeś.
Ali-baba2020.08.5 22:37
"Ewusiu," za rządów tej komunistycznej hołoty, miodu nie można było kupić. Trzeba go było sobie "załatwiać"? Tak samo było z cytrynami, pomarańczami (przychodziły na statku raz w roku przed świętami o czym trąbiła prasa i radio?), był to tzw towar "reglamentowany", w sklepach "za żółtymi firankami", dostępny wyłącznie dla bonzów partyjnych i SB- ów ?!
Hue2020.08.6 8:27
Za rzadow aktualnej komunistycznej "holoty" nie mozna bylo wejsc na groby swoich bliskich. Tylko jeden czlowiek z elity mial taki przwilej - Kaczynski.
Zdziwiony analityk2020.08.5 9:56
Fronda ma google pagerand 5 ++ czyli rosnący. np. dofinansowana i długo istniejąca oraz posiadające horoskop, pogodę itp interia ma 6 - słabnący. To oznacza, że prawicowych czytelników jest bardzo dużo.
As w rękawie Boga2020.08.5 9:57
Narodowych - katolików. Konkretnie Fronda jest narodowo-katolicka.
Klejnot Nilu2020.08.5 10:00
Przecież poza pisiorskimi trollami, większość wchodzi na frondę dla beki xD Ja w dodatku nie zapominam nigdy aby włączyć adBlocka, dzięki czemu frondzia nie otrzymuje z moich wejść ani złotówki.
Mirek2020.08.5 9:52
Totalna opozycja czyli żydoesbecy przerżnęli kolejne wybory i tego właśnie nie mogą ścierpieć . Do roku 2015 w Polsce rządzili Żydzi wespół z ubecją mówiąc najkrócej . Najlepszym podsumowaniem ostatnich wyborów prezydenckich były słowa wypowiedziane przez samego Szechtera : Nie możemy Polski oddać tym palantom . I to jest właśnie demokracja w wydaniu żydowskim . Przypomnę tylko że przez 8 lat rządów PO-PSL Polska została okradziona na 600 miliardów złotych !!! .
Hue2020.08.5 10:05
Moze cie to zszokuje, ale Zydzi nadal rządzą w Polsce. Niejaka krolowa Polski - Maryja i jej syn Jezus.
łoł2020.08.5 10:24
Kretyn albo durny gej w natarciu pod nowym nickiem hu/e/j. W Polsce są chazary stepowe, zawleczone do nas po wojnie, uzurpujące sobie przynależność do żydów - jak ty, w Izraelu żyli Izraelczycy, a chazary mają z nimi tyle wspólnego, co ogień z wodą.
Hue2020.08.5 10:28
Tak tak, najlepiej zwalic wszystko na wymyslonego wroga. Diabel tez jest winny za twoje przewinienia? Tak latwiej zyc, prawda?
Ali-baba2020.08.6 20:53
Prawda ! Tak własnie żyją komuniści, bolszewicy i podobnych zapatrywań geje i LGBTQ + ?!
Leon zawodowiec2020.08.5 9:50
PO stosuje starą bolszewicką taktykę.
SLAWAN2020.08.5 10:05
Mają długą tradycję, mieli się od kogo nauczyć
Hue2020.08.5 10:06
Czyli Kaczynski to bolszewik, bo to samo mowil co PO kiedy wielokrotnie przegrywal wybory.
Hue2020.08.5 10:08
I co Leon, lyso ci bolszewiku: https://www.youtube.com/watch?v=gysW-puPgxI
kto??? ;]2020.08.5 10:26
to wy sie dajecie manipulowac technikami z PRL wróg ubram jedyni uczciwi patrioci!! zli kapiutalisci!!! postep to wrog!! NO LUDZIE!!!!!!!!!!
Hue2020.08.5 9:40
Kaczynski to jednak hipokryta. Jeszcze niedawno sam na lewo i prawo rozglaszal, ze wybory w Polsce sfalszowano. A poslowie PIS jezdzili z tym do UE, chociaz teraz okreslaja to jako donoszenie na Polske. Jak ich nie kochac. Sa tacy pocieszni.
Hue2020.08.5 10:09
Kaczynski o falszowaniu wyborow 6 lat temu: https://www.youtube.com/watch?v=gysW-puPgxI.
łoł2020.08.5 9:37
Oj, mamy jeszcze tego żydokomunistycznego elementu : pseudosędziów, pseudopisarzy, pseudoreżyserów, pseudoaktorów, pseudolekarzy, pseudonaukowców, a nawet pseudonauczycieli. Co i rusz wyskakują, jak tłuste ryby ze stawu, gdzie zaczyna brakować życiodajnego tlenu i ogłaszają manifesty o zagrażającym im niebezpieczeństwie z powodu zdemaskowania ich prawdziwej natury komuszej.
Hue2020.08.5 9:44
Kaczynski idzie na skroty. Po co wchodzic w dyskusje, lub rozmawiac. Wystarczy odhumanizowac oponenta. Co prawda kloci sie to z duchem katolicyzmu, ale co tam. Nie kazdy lubi, nie kazdy moze :).
Klejnot Nilu2020.08.5 9:36
Jak w tekście w przy możliwej okazji widzisz POwiększone litery PO lub KO, od razu wiesz, że masz do czynienia z osobą o nie najlepszej kondycji intelektualnej. Fronda i ich tzw. "dziennikarze", których styl pisma niczym nie różni się od pisowskich trolli. BTW, niby dlaczego osoby popierające Trzaskowskiego miałby nie pobierać 500+?
PZPR wróciło!!!2020.08.5 9:35
JEDNE WODZ!!! JEDNA PARTIA!!!! JEDNA IDEOLOGIA!!! prawda dziadki i babcie bez szkoly!!!?? powiaty zawsze byly siłą komunistów!!!! nic sie nie zmienilo!!!!
Hue2020.08.5 10:10
PIS niby walczy z komuna, ale przejmuje ich metody. Najsmutniejsze, ze ich elektorat tego nie dostrzega. A podobno przezyli te czasy.
oloo2020.08.5 11:25
kaczyńskiemu w komunie nie podobało się tylko to że to nie on rządzi.
Hue2020.08.5 11:36
I jeszcze opowiada, ze on mial gorzej. Bo zyl w swiadomosci, ze moga po niego przyjsc. Co mialo byc gorsze niz to co doswiadczyli internowani.
ladychapel2020.08.5 9:31
W historii świata tacy właśnie mali, niepozorni, o niepociągającej aparycji ludzie jak ten Kaczyński pociągali za sobą tłumy. Z czasem jednak historia ocenia ich na szczęście sprawiedliwie. I to jest pociechą, że ten mały człowieczek wyląduje na jej śmietniku
jula2020.08.5 10:52
Nieprawdopodobne, że retoryka ad hominem jest w użyciu jako argument w dyskusji.Żenada
Hue2020.08.5 11:09
Jula a ty jakie argumenty uzylas zeby potwierdzic swoje slowa powyzej, ze Kaczynski jest jednoznaczny? Bo podalem ci filmik, gdzie 6 lat temu Kaczynski mowil, ze zostaly sfalszowane. A przypomne, ze Kaczynski obsadzil swoimi ludzmi PKW, potem odsunal ich od przeprowadzenia wyborow, wydal 70 mln na niewazne karty do glosowania, ktore wyciekly. Wiec watpliwosci na pewno nie brakuje.
AntySzwab2020.08.5 9:30
Zwierzęta bez wiary z PO/SLD/PSL/KOD/Kukiz nas nie interesują. Wypowiedzmy konwencję stambulską i pogardzajmy złem.
Hue2020.08.5 9:46
Akurat tak sie sklada, ze sporo zwierzat ma wiecej godnosci, niz niektorzy popierajacy PIS.
Katolik2020.08.5 9:51
O godności nie powinno wypowiadać się pod-zwierze z lewactwa drapiące się po genitaliach.
Klejnot Nilu2020.08.5 9:58
Lewak drapał się przynajmniej po SWOICH genitaliach, w przeciwieństwie do wielu gorliwych katolików, w tym sporej ilości duchownych.
łoł2020.08.5 11:33
Durny gej do upadłego będzie bronił każdego zboka, taka to już natura gejowska.
Hue2020.08.5 11:37
Dlaczego tak niepochlebnie wyrazasz sie polskim kosciele ? Przeciez oni do upadlego przesuwali pedofilow z parafii do parafii.
łoł2020.08.5 13:29
Durny geju, kretynizacjo, klejnocie nilu, hue, XD, mario błaszczak etc... - nie rób z siebie jeszcze większego kretyna, niż jesteś, bo cuchniesz na odległość, a zmiana nicka nie chroni takiej kanalii przed zdemaskowaniem.
Hue2020.08.6 8:28
Lol, dalej cudownie mnie rozsmieszasz. Mysle nawet ze znasz wiecej przymiotnikow. Bo z argumentami to troche slabo.
Que2020.08.5 9:24
"Nie przeszkadza im to wcale, jak widać. Podobnie, jak pobieranie 500+ tym, którzy głosowali na Trzaskowskiego i PO. Przedziwne." Przecież Trzaskowski przyznał, ze 500 plus to był dobry pomysł i by go utrzymał. Autor artykułu chyba nie zapoznał się z postulatami przeciwnika. Łatwiej siać zamęt.
NarodowiecNS2020.08.5 9:31
Czytaj interię i inne kłamstwa. Tu śmierdzisz
Hue2020.08.5 9:46
Wolimy prawicowe klamstewka. Sa takie pocieszne.
łoł2020.08.5 13:33
Żadne kłamstewko nie przebije śmiesznością twojej marnej, gejowsko-UBeckiej egzystencji - kretynizacjo. Choć w tej śmieszności są elementy tragikomedii.
Hue2020.08.6 8:29
Najpierw to trzeba udowodnic, ze klamstwo jest klamstwem. Wyliczanka przymiotnikow nie jest argumentem.