21.10.19, 07:00Zdj. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl (edytowane), European People's Party, CC BY SA 3.0, Flickr (edytowane)

Prezydent Andrzej Duda nie boi się Tuska. Padły mocne słowa

Kolejne wybory za nami, jeszcze jedne – tym razem prezydenckie – przed nami. Czy Donald Tusk będzie chciał się w nich zmierzyć z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą? To coraz bardziej wątpliwe, o czym wspomniał między innymi europoseł PiS Ryszard Czarnecki (piszemy o tym TUTAJ). Ważna jest jednak również postawa kandydata Zjednoczonej Prawicy.

O kwestię zbliżającej się kampanii wyborczej pytany był w rozmowie z „Polska Times” prezydent Andrzej Duda. Stwierdził między innymi:

Jestem względnie młodym człowiekiem i nie wybieram się na emeryturę”.

Przyznał też, że ze spokojem przygląda się próbom wyłonienia kontrkandydata dla niego w wyborach prezydenckich. Prezydent Duda zapytany został również o to, czy obawiałby się stanięcia do walki z Donaldem Tuskiem. Padła niezwykle ważna i mocna odpowiedź:

[…] Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być Prezydentem RP”.

Pojawił się także apel prezydenta:

Apeluję do wszystkich sił parlamentarnych, by były bardziej skore do współpracy. Niestety bowiem czasem odnoszę wrażenie, że dla niektórych ważniejszy jest międzypartyjny spór niż troska o polskie sprawy”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2019.10.23 10:47
„O łaskę Intronizacji Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski w Wolnej Elekcji na Błoniach Krakowa za wstawiennictwem Królowej Polski, św. Józefa, św. Jadwigi Królowej, św. Kazimierza Królewicza, św. Faustyny, św. Jana Pawła II, za przyczyną świętych Franciszkanów, świętych męczenników to jest św. Andrzeja Boboli, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Straży św. Michała Archanioła, Anioła Stróża AVE – Polski, aniołów i wszystkich świętych”. DM św. JPII z łaski Bożej zamówiły III pełne nowenny w tej intencji, zapraszamy do działania dopóki liturgia Mszy Świętych nie jest zmieniona, co daj Boże, by nie dotknęło Episkopatu Polski. Amen. Amen. Amen.
Jan Radziszewski2019.10.23 10:41
Tak jak mówi ten tytuł psalmu 12 „Wśród zakłamanego świata" trwa, werset 8: "Ty nas zachowasz, o Panie, ustrzeżesz nas na wieki od tego plemienia". I tak się stanie, gdy wykonacie to najważniejsze zadanie OBWOŁANIA W WOLNEJ ELEKCJI CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA NA KRÓLA POLSKI. Amen. Amen. Amen. Wysłać do Prezydenta Polski - Ojczyzny twojej z zaznaczeniem: „ Pilne i do rąk własnych”. (Alicja)MM DM św. JPII:To jest nasz drugi list z woli Bożej wysłany do Waszej EXL. Bóg zapłać za tamtą odpowiedź. Pozdrawiam w imieniu Kolegium DM św. JPII. 18.X.2019r. Bóg zapłać Królowo Korony Polskiej za Twoje święte słowo pouczenia. Uniżona niewolnica MM od Apokalipsy w posłudze ewangelicznej słowa dla braci i sióstr. Złóż dziękczynienie za tą łaskę daną dla Moich dzieci wybranych i niech się tak stanie. Zamawiajcie Msze Święte dla wykonania tego wielkiego zadania jakie Bóg w Trójcy Jedyny dał dla waszego Narodu, by być przykładem i wzorem dla upadającej Europy i innych kontynentów. Ta intencja 9-ciu Mszy Świętych, które ofiarowałaś z natchnienia Ducha Świętego brzmi:
Jan Radziszewski2019.10.23 10:34
Bo mój lud tego pragnie - wywyższenia Króla Jezusa Chrystusa na Króla Polski na Błoniach Krakowa, oraz w Mojej Kaplicy Jasnogórskiej Pani umieścić ten obraz Chrystusa Króla podarowanego przez Polonię. I niech sie tak stanie. Amen. Amen. Amen. Potwierdzenie ''Słowa Bożego": Apokalipsa św. Jana 13 werset 6: "Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstwa przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba". To już w Polsce trwa: profanacja Eucharystii, Moich świętych wizerunków, szkoły LGTB, czarne marsze kobiet co są za aborcją, „tęczowe” co słusznie abp Krakowa odważnie nazwał „zarazą”. ................. Jeżeli tej Intronizacji nie dokonacie według w/w świętego pouczenia, to Antychryst zapanuje u was i w was. A więc odwagi synowie Moi na urzędach w Rządzie, EXL w Episkopacie Polski - odwagi, odwagi wspomaga was św. Andrzej Bobola patron Polski. Amen. Amen. Amen. Błogosławię Ja Królowa Polski przez zasługi świętych i błogosławionych Polskiej ziemi. W Imię Ojca Syna i Ducha Świętego. Amen. Amen. Amen. I niech się tak stanie, by alleluja zaśpiewać w wieczności. To podpowiada Anioł AVE- Stróż Polski, przypomina też, by to konklawe w Licheniu zwołać i wybrać nowego Piotra, bo obecny biskup Rzymu - sam się tak nazywa – pobłądził. Przez swoich doradców wszedł w ducha pogaństwa, świętuje wraz z szamanami i szamankami idąc w pląsach z wieloma kardynałami, chce poprowadzić lud mój na manowce, a więc do piekła.
Jan Radziszewski2019.10.23 10:32
Błogosławię i żądam szybkiego kontaktu z J.E. abp Markiem Jędraszewskim, ks. abp Wacławem Depo. Czas i miejsce Wolnej Elekcji winny być podane przez środki masowego przekazu, niech też ks. Piotr Natanek dołączy z Armią Rycerzy Chrystusa Króla, która jest do tej walki duchowej przygotowana w tej ciszy odosobnienia trwając. Ale teraz tą niesłuszną jak powiedziałam suspensę niech ks. abp Krakowa Marek Jędraszewski odważnie odwoła. Powtarzam, jeżeli Moje polecenia, a wręcz żądania KRÓLOWEJ NARODU POLSKIEGO nie zostaną wypełnione, to prawdziwie po "Prześwietleniu Sumień" co jest wielkim aktem Bożego Miłosierdzia, które wam wskaże miejsce po śmierci piekło, czyściec lub niebo; to po tym wydarzeniu zostanie was Polaków bardzo mało, choć i tak was trują "chemtrails" rzekomi przyjaciele, o czym mówi prorok Pana Jezusa Cyprian Polak, jak również jest Słowo Boże dotyczące Urzędników Krakowa. Ja Matka Jezusa Chrystusa Syna Mojego mówię; należy zapoznać się i sercem odpowiedzieć na wezwanie Boże - czas brewe. Dołączyć orędzie, wysłać też do abp Krakowa, Częstochowy, opublikować na stronie internetowej DM św. JPII. Powtórzyć z woli Mojej Matki Kościoła na portalu Krzysztofa Michałowskiego. Pozdrawiam w/w EXL, ufam Ja Królowa Polski, że nie odmówią Mojej prośbie przy wsparciu Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. I to zadanie zostanie wykonane. I niech się tak stanie.
Jan Radziszewski2019.10.23 10:29
Synu Mój, zostałeś wybrany do tej misji mianowania Mojego Syna na Króla Polski, to jest najwyższa godność, jaką Ja Królowa Korony Polskiej ci wyprosiłam i żądam, by to pragnienie Mojego Bolejącego Serca zostało wypełnione. Do pomocy daję zastępy aniołów i świętych polskiej ziemi to jest dziedzictwo św. JP.II, którego nie można zaprzepaścić. Tylko Król Polski w tej nominacji i w tym tytule Mu nadanym jest mocen ochronić Moje Królestwo, a Twoją Ojczyznę, której na imię Polska – wybrane Nowe Jeruzalem. Wtedy potęga wasza wzrośnie, jak mówią te proroctwa księdza Klimuszki i to się dokona. Wolna Elekcja na Błoniach Krakowa to jest pospolite ruszenie Narodu, Ludu Mojego, którego jestem przede wszystkim Matką. To jest Mój „APEL NADZWYCZAJNY”, by tą Intronizację Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski dokonać. I to jest dziecko Moje jedyna szansa na przetrwanie w obliczu III wojny światowej. Odpowiedzialność Twoja jako Prezydenta jest wielka, ufam, że nie zawiedziesz Matki Najświętszej, która Tobie zaufała dając Ci ten Urząd, wiele popełniłeś błędów, jednak Moje zaufanie jako Matki do ciebie jest. Napisz; córko Moja MM od Apokalipsy, że nie są to słowa twoje, ty tylko jesteś narzędziem gdzie Duch Święty otwiera twoje serce, by służyć słowem Jego mocą jako ten przekaźnik w DM św. JPII.
Jan Radziszewski2019.10.23 10:25
poniedziałek, 21 października 2019 Orędzie Matki Bożej skierowane do Prezydenta Polski Andrzeja Dudy Słowo Boże do (Alicji) Marii Michaliny od Apokalipsy PAN PREZYDENT POLSKI ANDRZEJ DUDA Słowo Boże dnia 18. 10. 2019r. W imię Ojca Syna i Ducha Świętego. Amen. Amen. Amen. Mario Michalino od Apokalipsy - córo Moja umiłowana, potwierdzenie na modlitwie otrzymałaś: Psalm 12 werset 3, zapisz: "Wszyscy mówią kłamliwie do bliźniego, mówią podstępnymi wargami i sercem obłudnym". Ja Królowa Polski Hetmanka Narodu mówię Słowa Prawdy mocą Ducha Świętego, do których należy się zastosować, stając w prawdzie i duchu przed Moim tronem na Jasnej Górze, gdzie po wyborach zawierzyłeś siebie, Kraj i lud Mój Mojej macierzyńskiej władzy. „Totus tuus” powtórzyłeś za św. Janem Pawłem II. Ja Hetmanka dotrzymałam słowa, błogosławiąc na pracę, trud administracji, choć i wiele łask zmarnowałeś, pomału odchodząc od Boga w Trójcy Jedynego, zawierzając kłamliwym wargom sojuszników co na ustach mają słowa pochlebstwa, a w sercu knują zasadzki. Teraz w obliczu zbliżającej się katastrofy totalnej wielkich mocarstw tego świata, Polskę Moje Królestwo chcę ocalić. Powierzam Ci synu Mój będący na Urzędzie Prezydenckim z Mojej i Mojego Syna Jezusa Chrystusa świętej woli tą Misję OBWOŁANIA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA NA KRÓLA POLSKI JEGO MAJESTATU BOGA ŻYWEGO NA BŁONIACH KRAKOWSKICH, TO JEST 24.XI.2019r. i od tego terminu NIE ODSTĄPIĘ! Ty Synu Mój masz zadanie najprzedniejsze, by Polska rosła w siłę i wróg Jej nie dotknął. Zorganizuj w porozumieniu z J.E. abp Krakowa Markiem Jędraszewskim i władzami tego królewskiego miasta tą uroczystość ze wszystkimi honorami, by prawdziwie w twojej ojczyźnie, a Moim Królestwie rządził Mój Syn Jezus Chrystus Król Polski w każdej dziedzinie życia, zarówno państwowego, socjalnego, kościelnego to jest duchowego. Konstytucja winna być proklamowana, tak jak jest ten zapis: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Żądam, byś ofiarował berło i koronę dla Króla Polski, oddając Mu władzę symbolicznie, a to się dokona w rzeczywistości. Figura Chrystusa Króla Polski niech będzie przygotowana – wybrana przez abp Krakowa, dostojna w całej swojej godności. Przymierze zawarte Aktem na wzór św. Jana Pawła II, wszystko co Polskę stanowi, tak jak to uczynił Król Jan Kazimierz u stóp Moich- Pani Łaskawej we Lwowie. Według historii te Księstwa Mi podlegają, bo Bóg jest wierny w Swej Aleance. Trzeba to powtórzyć wraz z Episkopatem Polski z wolnej woli jak zechcą, tak jak S.B. Rozalia Celakówna to podała: „z Rządem na czele”. I niech się tak stanie.
Ryszard Olejniczak2019.10.21 13:40
Dla nich partyjne sprawy są tak samo ważne jak państwowe. Raczej należałoby więc powiedzieć:"własny wór ponad polskie sprawy i partyjny spór.
tusk to zwykłe bydle2019.10.21 9:13
"....z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię." Stanisław Ignacy Witkiewicz
toja2019.10.21 9:35
Lepszy Tusk bydle jak plastikowy Maliniak.
kamila2019.10.22 3:39
nie obrazaj bydla ....donek to tylko poniemieci odpad ...niemieckie fekalia...
Bez żadnego trybu2019.10.21 8:16
"Ktoś kto się boi czegokolwiek lub kogokolwiek, nie może być prezydentem RP." Zgadza się. Poddaństwo i służalczość wobec szeregowego posła wyklucza ,wg.jego własnych słów, z ponownego kandydowania pana Dudę. A Tuskowi pod każdym względem Duda nie dorasta do zelówek. Pozdrawiam.
tusk to zwykłe bydle2019.10.21 9:07
PZPR
toja2019.10.21 9:34
PZPR - PIS - PPR.
Pawe\305\2022019.10.21 19:14
Powaliło cię dokładnie !
Paweł2019.10.21 19:13
BEZ TRYBU... MASZ RACJĘ, NIE DORASTA PAN DUDA, TUSKOWI! ALE TYLKO W JEGO STRASZNYCH AFERACH I W JEGO ZDRADZIE POLSKI W UE! TAK, trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, jakim był zdrajcą Polski przez tyle lat w Parlamencie Europejskim ! Co dobrego zrobił Tusk dla Polski, pokaż chociaż jedną rzecz ! Podobne właśnie pytanie zadano w TV Schetynie: Co dobrego PO zrobiła dla Polski? Zatkało go, nie umiał odpowiedzieć, zaczął się jakąć!
Jan Radziszewski2019.10.23 11:06
zapomniałeś głupi Intelektualisto, że Liderowi PO Donaldowi Tuskowi PIEKŁO jest pisane jako - najbliższemu współpracownikowi Antychrysta Antonio Tajaniemu synowi Bp i hebrajskiej zakonnicy
Durczykiewicz2019.10.21 7:51
Panie Prezydencie, kurczę, wreszcie ktoś użył konkretnych słów, politycy zamiast dbać o Polskę i Polaków, dbają tylko o swój tyłek, brzydko mówiąc... https://www.youtube.com/watch?v=GOhYHu8DnZ0 Pamiętacie...?? Pan Globisz - co za dykcja...
JS2019.10.21 7:38
Prezydent Duda niech nie będzie taki pewny siebie. Tusk, który Z PEWNOŚCIĄ przeszedł rytuały okultystyczne w Brukseli, które min. pomogły mu szybko nauczyć się języka, wzmocniły intelekt. Będzie bardzo wymagającym, przebiegłym, agresywnym, podstępnym i niebezpiecznym przeciwnikiem. Nie można go lekceważyć Pozdr.
Paweł2019.10.21 18:59
JS! U NAS NIE TRZEBA ZNAĆ OBCEGO JĘZYKA, aby być Prezydentem ! ALE Pan Duda zna PŁYNNIE KILKA JĘZYKÓW! Wystarczy zobaczyć jak rozmawia z Zagranicznymi Delegacjami w ich językach! Sądzisz, że Polacy zapomnieli co zrobił z Polską Tusk ze swoją świtą przez 8 lat? Na niego powinna czekać "cela +" , za te wszystkie Afery. Przecież sama Afera Vatowska kosztowała Polski Budżet ponad 250 MLD. zł. , nie licząc AMBER-GOLD"- 19 tys. ludzi skrzywdzonych. Czy zabranych wszystkim pracownikom w Polsce z Fuduszu Emerytalnego - OFE -150 MLD. zł ! Pamiętamy! Polecam : Wbij sobie : "500 Afer i Przekrętów POPSL " ! Oczy ci się otworzą ! Ja czytałem, dlatego wiem, nie dało mi się do końca jednorazowo doczytać.! Okropne !
JS2019.10.22 5:58
Masz rację ! Ja też tak myślę i wiem ile było afer. Specjaliści mówią, że polityczna pamięć ludzi jest krótka, nawet mogą to być 4 lata i są gotowi znów głosować na łotrów byleby nie dosięgło ich Prawo i Sprawiedliwość a wielu Polaków brała i bierze udział w oszustwach. W więzieniach głosują 100% na PO, bo ci ci złamali prawo chcą w rządzie tych co łamią prawo. Pozdr.
Jan Radziszewski2019.10.23 11:03
zapomniałeś głupi Intelektualisto, że Liderowi PO Donaldowi Tuskowi PIEKŁO jest pisane jako - najbliższemu współpracownikowi Antychrysta Antonio Tajaniemu synowi Bp i hebrajskiej zakonnicy
poPO=kurw..i zlodzieje=pzpr2019.10.21 7:29
a przepraszam kogo miałby sie bać Prezydent Duda-wyleniałego parszywego błazna podpaski merkel?