05.01.19, 08:00Fot. Pixabay, CC 0

Prezydent Duda: Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Ofiary pożaru to 15-latki. Niedziela dniem żałoby w mieście

Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP” - napisał na swoim twitterze prezydent Andrzej Duda odnosząc się do wczorajszego, tragicznego w skutkach pożaru w tzw. „escape roomie” w Koszalinie.

Wciąż nie są znane przyczyny tragedii. Rzeczniczka szczecińskiej policji podała, że sprawdzać będzie to biegły, jednak istnieją obecnie tezy dotyczące na przykład wybuchu butli z gazem czy zaprószenia ognia, jednak za wcześnie, aby powiedzieć coś pewnego w tej kwestii.

W pożarze tzw. „escape roomu” zginęło wczoraj pięć piętnastoletnich dziewczyn, które świętowały urodziny jednej z nich. W związku z tragedią prezydent Koszalina Piotr Jedliński ogłosił w trakcie konferencji prasowej, że niedziela będzie w tym mieście dniem żałoby.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poinformował z kolei:

W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju”.

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zapewnił, że „[…] rodziny są zaopiekowane, służby wezwane przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego działają”.

dam/PAP,Polsatnews.pl