26.08.16, 19:25Fot. Flickr, Pixabay

Prezydent Duda: Jesteście naszymi ambasadorami

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Chorwacji spotkał się również z tamtejszą Polonią. Z pewnością jego słowa zostaną jej na długo w pamięci.

Podczas spotkania prezydent powiedział o Polonii, żejest ona ambasadorem Polski w Chorwacji. Zachęcał naszych rodaków, aby zdobyli się na podróż do kraju, z którego wywodzą się ich korzenie - w szczególności mówił to do osób, które urodziły się już poza granicami Polski.

Prezydent Duda zauważył również, że wielu z nas wybiera się na wakacje do Chorwacji właśnie. "Nie jest daleko z Warszawy do Chorwacji na wybrzeże, jakieś 1200 km, ale tyle samo jest z powrotem. Dlatego proszę, abyście odwiedzali Polskę, co - mam nadzieję - czynicie. Po drugie chciałbym, abyście namawiali swoich znajomych, przyjaciół, rodziny do tego, by odwiedzali nasz kraj" - powiedział prezydent.

W Chorwacji działają 3 polskie szkoły. Andrzej Duda podziękował nauczycielom za ich ciężką pracę, a także przekazał na rzecz szkół komplet dzieł Henryka Sienkiewicza, zwracając szczególną uwagę na Quo Vadis, które to dzieło jest lekturą Narodowego Czytania 2016.

dam/tvn24.pl/Fronda.pl