15.11.21, 13:35Fot. kprp

Prezydent Duda rozmawiał z przywódcami państw bałtyckich. Polska ma pełne poparcie ws. kryzysu na granicy

Prezydent RP Andrzej Duda rozmawiał dziś z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii w kwestii wywołanego przez Aleksandra Łukaszenkę kryzysu na granicy Polski z Białorusią.

Prezydentowie: Litwy - Gitanas Nauseda, Łotwy - Egils Levits oraz Estonii - Alar Karis w rozmowie z głową państwa polskiego - Andrzejem Dudą wyrazili swe pełne poparcie dla polskich działań na granicy z reżimem białoruskiego dyktatora.

Przywódcy państw bałtyckich, spośród których tylko Estonia nie graniczy bezpośrednio z Białorusią, zadeklarowali również swą pełną gotowość „na wszelkie rozwiązania, o które Polska poprosi w związku z atakiem hybrydowym na granicy”.

„Obecny kryzys nie sprawi, że zapomnimy o łamaniu praw człowieka wobec narodu białoruskiego. Będziemy nadal bronić naszych europejskich wartości i wspierać naród białoruski w jego pragnieniu wyboru własnej przyszłości” -oświadczył prezydent Estonii Alar Karis po rozmowach przywódców państw bałtyckich z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

 

ren/twitter

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2021.11.16 1:33
Tym pilniejsze jest zacieśnienie wszelakiej (energetycznej, wojskowej, komunikacyjnej i w dziedzinie ochrony granic) współpracy: trzech krajów bałtyckich, wyszehradzkiej czwórki oraz Ukrainy, Rumunii i Besarabii (= tzw. Mołdawii), skoro i Rosja, i Turcja chcą napędzić do Europy nowe strumienie nachodźców.
Po 11 ... Juruś z jüdisch Der Stürmer - NIE2021.11.15 16:54
Ilu PATO-HEJTERÓW masz dzisiaj na służbie.
Po 11 ...2021.11.15 16:33
Mała korekta, prezydent Duda NIE rozmawiał z przywódcami państw bałtyckich, ale z przywódcą Bałtyku. To jedyny sąsiad Polski z którym nie jesteśmy skonfliktowani. Katozboczkom przypominam, że władcą Bałtyku jest Gòsk.
Po 11 ...2021.11.15 17:23
Bałtycki bóg zwie się Gosk. Władał falami, wiatrem i sztormem. Bywał łagodny i pomagał rybakom w ich pracy, czasem jednak potrafił pokazać także okrutne oblicze, o czym najdotkliwiej przekonała się jego córka. Jurata była boginią opiekującą się morzem i zwierzętami w nim żyjącym. Mieszkała w podwodnym pałacu o ścianach z bursztynu. Pewnego razu dowiedziała się, że młody rybak poławia zbyt dużo ryb, więc postanowiła wymierzyć mu karę. Los chciał, że podczas spotkania zakochali się w sobie i zaczęli regularnie widywać. Gdy Gosk się o tym dowiedział, nie mogąc wybaczyć córce związku ze zwykłym śmiertelnikiem, wpadł we wściekłość. Uderzył piorunami w pałac Juraty, grzebiąc ją żywcem pod jego ścianami (warto zaznaczyć, że w niektórych wersjach legendy karę wymierzył zazdrosny o Juratę bóg Perkun). Jego zemsta dosięgnęła także młodego rybaka; został przykuty do skały przed pałacem Juraty, by już na zawsze cierpieć katusze. Legenda głosi, że od tamtej pory podczas sztormów można usłyszeć jęki mężczyzny, które roznosi wiatr, a fale wyrzucają na brzeg fragmenty zniszczonego pałacu Juraty – bursztyny.
matis89 i jego nazwisko JEST:2021.11.15 14:34
Wojciech Olszański. MENDA i AGENT KREMLA . . . https://www.fronda.pl/a/wielbiciel-putina-i-lukaszenki-spalil-na-rynku-w-kaliszu-ksiazece-statuty-z-xiii-w,169474.html
Polska - Białoruś2021.11.15 14:26
Białoruś:powierzchnia 207 tys.km kw,ludność 9,4 mln, pkb 60,26 mld $ ,prezydent były dyr.sowchozu Polska:powierzchnia 312 tys.km kw,ludność 39 mln, pkb 594 mld$, prezydent dr prawa. I Łukaszenko robi co chce! O co tu chodzi?
matis892021.11.15 14:02
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Jenny2021.11.15 13:50
Telefon byl podłączony?
DzwonięDoCiebiePonieważNieMogęRozmawiać2021.11.15 13:45
Łotwa, Litwa, Estonia i Macedonia. W tych karłowatych państewkach jeszcze odbierają, kiedy wydzwania kukła dziadygi Kaczyńskiego czyli Anżej Dupda. Dają na głośnomówiący i skręcają się ze śmiechu w gabinetach i turlają po dywanach. Słuchając, jak Anżej z usiłuje używać jakichś języków, bełkocze że Polska jest hegemonem, potęgą i mocarstwem a potem proponuje współpracę przy intronizacji pakietu Jezuska, bozi, pambuka i JanaPapyBisa.
Czy kabelek był podłączony2021.11.15 13:43
prawidłowo?