27.03.15, 09:09

Prezydent Gdańska uczci pamięć oprawców Polaków

Dzisiaj, 27 marca, przypada rocznica aresztowania przez siły sowieckie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego. Co więcej tego samego dnia 1945 roku czerwonoarmiści spalili żywcem ludność cywilną w kościele św. Józefa w Gdańsku.

Pomimo tego prezydent tego miasta Paweł Adamowicz z Platformy Obywatelskiej zamierza oddać hołd oprawcom polskiego narodu. Zamierza mianowicie uczcić pamięć sowieckich żołnierzy, którzy spoczywają na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Radzieckich. To element obchodów rocznicy Powrotu Gdańska do Macierzy, organizowanych przez Radę Miasta.

Środowiska patriotyczne są oburzone decyzją prezydenta i zamierzają protestować. Jak podaje „Radio Maryja”, na wspomnianym już cmentarzu odbędzie się dziś demonstracja przeciwko skandalicznej decyzji Adamowicza. Wątpliwości co do oceny działań prezydenta nie ma między innymi Piotr Szubarczyk z gdańskiego IPN. „Pan prezydent Gdańska wybiera się, by złożyć hołd, jednak pewnych rzeczy nie godzi się robić (…).Godność i honor narodu polskiego wymagają, by nie zgadzać się na tego typu akty, utrwalające jedynie pewne tezy rosyjskiej polityki historycznej, która coraz bardziej zbliża się do sowieckiej polityki historycznej, doskonale nam znanej przez kilkadziesiąt lat” – powiedział „Radiu Maryja”.

Protest na cmentarzu przy ulicy Giełguda rozpocznie się o 10:45. Jego inicjatorką jest Anna Kołakowska.

bjad/radiomaryja.pl

Komentarze

anonim2015.03.27 9:16
Paweł Pawłowicz Adamowski? Fiodor Fiodorycz Rublow - Cudzoziemiec? ... .
anonim2015.03.27 9:44
Proszę moich biskupów o nałożenie ekskomuniki na prezydenta Bronisława Komorowskiego i to teraz przed wyborami, to samo z osobami, które maj krew na rękach np. Hanna Gronkiewicz Walt. Są osobami publicznymi i sieją zgorszenie w śród wiernych, którym robi się wodę z mózgu przez takie działania znowu wielu katolików z niewiedzy i głupoty swojej będzie popierać ludzi jawnie lub skrycie walczących z KK. Albo będziemy wyraziści w naszej wierze albo Pan Nas wyrzyga w dosłownym tego słowa tłumaczeniu. Zarówno Bronisława K jak i Hannę G traktuję jak brata i siostrę i tym bardziej uważam, że trzeba ich ratować, bo nie wiedzą, co czynią. 1 Kor 5: 5 wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa. Kto weźmie na swoje sumienie ideologie gender, że swoim przyzwoleniem dał zielone światło do tego, sama mowa to za mało? Św. Maksymilian Maria Kolbe nie tylko mówił, ale i czynił? Z miłości dla brata i miłości dla tych, którzy przyjdą po nas - Excommunicatio!
anonim2015.03.27 9:47
Tak, Tak Paweł.Pawłowicz.NN a w 1941 po 22 czerwca zawdzięczamy Niemcom wyzwolenie ziem wschodnich Rzeczpospolitej. Tak jak Żydzi, Rusini i cała reszta narodów okupowanych przez Sowietów. Niewygodna Prawda o IV Rozbiorze POlski. ... ceterum censeo sowieckiM sługusoM na POHYBEL!
anonim2015.03.27 9:50
@pawel.nn.Ty się pewnie nie zaliczasz już do żadnych Polaków,skoro popisujesz się swoją historyczną ignorancją.Zastanów się więc najpierw kto wywołał tą straszliwą wojnę,bo z pewnością nie tylko sam Hitler.I nie tylko on był ludobójcą,którego zbrodnie należy potępić.
anonim2015.03.27 9:51
Auschwitz Birkenau, Majdanek, Treblinka to też IRONIA LOSU? STAĆ Z BRONIĄ U NOGI gdy piece krematoriów płoną 24h? ... Czy Stalinowi zależało na przedłużeniu istnienia Obozów Zagłady? ...
anonim2015.03.27 9:55
No i macie po części odpowiedź, dlaczego Polacy nie rzucą się na pomoc swojej Ojczyźnie, gdy ta będzie zagrożona. Oni "wybierają przyszłość", a już zwłaszcza teraźniejszość.
anonim2015.03.27 11:22
@Jack_Holborn® Jak popatrzy sisstaszek44 na takie pawelciusie.nny czy inne sstasiek44 na forach, to może powstać takie wrażenie... ale to tylko wrażenie będące wynikiem złudzenia w rzeczywistości mamy ciągle jeszcze wystarczająca ilość Polaków i jest ich nadal duuużo więcej niż wymienionych przeze mnie przykładów kacapów i innych z V kolumny...
anonim2015.03.27 11:30
Tak, tak a meteoryt ocalił ssaki przed dinozaurami. I to, to się uważa za racjonalistę. Głąb jesteś Paweł.nn zwyczajny. ...
anonim2015.03.27 12:39
Powtórzę się. GŁĄB! Sprzedajny. ...
anonim2015.03.27 22:40
A nie mówiłem, że przy tej judeoantypolskiej władzy nie można iść na front !!! Wrogów macie tu w Polsce, którzy chcą abyście skakali jak durnie do tego ogniska o nazwie "wojna z Putinem". Ta akcja żydamowicza jest wyraźnym rysem prawdziwego stosunku ludzi piastujących władzę do Ojczyzny Polaków - pewnie następna przefarbowana szmata ze zmienioną metryką. I co wy chcecie teraz iść im na rękę i spełnić ich marzenia o wybiciu Polaków ? Tylko zobaczcie jaki jest ich stosunek naszych poległych przodków - czczą pamięć ich katów. Dlaczego to czynią ? Do czego im potrzebne puszczanie w eter kłamliwych sugestii (kłamliwych czyli z jednej strony obwinianie, a z drugiej marginalizowanie cierpień naszego narodu lub wręcz deptanie) ? No po to, aby tłumaczyć światu dlaczego rdzenną ludność Polski należy uciskać i odbierać im ich własność. I tak kawałek po kawałku, scenka po scence.