22.12.14, 13:24fot. sxc hu

Prezydent podpisał ustawę o Karcie Dużej Rodziny

Dokument obejmie rodziny z co najmniej trojgiem dzieci do 18 lat, a w przypadku dzieci uczących się lub studiujących - do 25 lat.

Bronisław Komorowski dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Karty Dużej Rodziny, wymijając m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządowców, dziękował również rządowi. - To przedświąteczny prezent dla wszystkich rodzin - mówił prezydent, podkreślając "wspólny wysiłek i marzenie" wielu osób i instytucji zaangażowanych w powstawanie dokumentu.

Bronisław Komorowski wyraził nadzieję, że Karta Dużej Rodziny nie będzie dokumentem zamkniętym. - Aby Karta nie była tylko coraz bardziej atrakcyjna z punktu widzenia rodzin, ale też dawała jak najdalej idące pozytywne efekty z punktu widzenia wsparcia dla rodzin, które przecież są naszą nadzieją, jeśli chodzi o przełamywanie kryzysu demograficznego - powiedział prezydent.

Karta będzie uprawniać do zniżek między innymi w niektórych muzeach, rezerwatach przyrody i obiektach rekreacyjno-sportowych (od 20 do 80 procent lub na przykład za 1 złoty).

Ulgi obowiązywać będą też na przejazdy publicznym transportem kolejowym - 37 procent na bilety jednorazowe i 49 procent na miesięczne oraz w opłatach paszportowych (75 procent w przypadku dzieci i 50 procent dla rodziców). Karta umożliwi także bezpłatny wstęp do parków narodowych.
Wydanie dokumentu będzie bezpłatne. Rodziny będą także zwolnione z opłat za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie karty.

Ra/Dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.12.22 14:41
Nie wiele to pomoże, rodzin biednych i tak nie stać na. Zwiedzanie i podróżowanie.
anonim2014.12.22 14:53
I to ma pomóc w polepszeniu demografii?. Kpiny!
anonim2014.12.22 17:54
Właśnie w TV minister Szczurek namawiał prywatne firmy, aby uwzględniały i dawały zniżki ludziom posiadającym te karty. I w taki oto sposób z pieniędzy przedsiębiorców rząd kupuje sobie popularność. Jeśli rząd chciałby naprawdę wziąć udział w pomaganiu wielodzietnym rodzinom, to powinien ten rabat (różnicę) oddać tej firmie/sklepowi, który go dał. A tak rząd na plecach przedsiębiorców robi sobie reklamę. Politycy są mistrzami w "robieniu dobrze" nie ze swoich pieniędzy.
anonim2014.12.22 18:06
Rodzinie potrzebne są odpisy od podatków na kupno dóbr materialnych pierwszej potrzeby w tym za kupno lekarstw, środków czystości, ubrań, książek do nauki i przyborów szkolnych, bezpłatne bilety komunikacji miejskiej dla dzieci dojeżdżających do szkoły i uczęszczających na dodatkowe zajęcia poza szkolne, kulturalne, sportowe, no i odpisy od podatku wizyt u lekarzy prywatnych, jak stomatolog, i innych specjalności uzależnionych od choroby danego dziecka. Mógłby to być też bon towarowy. Rząd i prezydent nie chcą pomagać polskim rodzinom i tu chyba każdy się z tym zgodzi, a ta ustawa to kpina i nabijanie się z rodzin
anonim2014.12.22 19:32
Niestety większość polactwa łyka tą propagandę To ma taki wpływ na zwiększenie dzietności jak zniżki dla starych kawalerów do burdelu